ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 15-11-2008, 17:13   #31
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

a ha....e hvala ti ancholina....

nesto sam malo i ja gledala obe kombinacije
ovako.........u Draconic chartovi posebno moj a posebno njegov kad gledam dobijam :
u Ovnu njegov JU iz 11.polja na moj NE u 4.polje i to obe planete su retro
u Biku njegov asteroid Karma iz 12.polja na moju Fortunu u 5.polju
e to je sto se egzaktno poklapa....e ne znam koliki je orbis planeta u Draconic chartu pa da ostale planete i vrhove pogledam

a kad gledam moj Draconic chart i njegov natal dobijam:
u Vagi moj ME na njegov natalni ASC egzaktno
u Ovnu moje 5.polje na njegov DSC egzaktno

i opet ne znam koliki je orbis pa da pogledam i ostale vrhove i planete?

a kad gledam njegov Draconic chart i moj natal dobijam:
u Ovnu njegov Lilit na mom JU i njegov SA na mom Hironu egzaktno
u Raku nejgov NE na moje 12.polje egzaktno
u Strelcu njegov Hiron na moj NE egzaktno

i opet ne znam koliki je orbis za ostale???

valja li ovo cemu??sta sad znacimo jedno drugom?ancholina...sta bi ti rekla....ima tu jos nekih konjukcija ali ne znam koliki su orbisi pa da napisem i te.....
Advertisement

Old 16-11-2008, 01:57   #32
da igual
Veštac

da igual je offline
Registrovan: Dec 2006
da igual je na dobrom putu
Standardno

ja bih se ograničila striktno na osobne planete i samo na uglove..
bez vanjskih generacijskih planeta UR/PL/NE sa npr. JU i SA.. to nema smisla, tu imaš antisciju i drakonsku poziciju sa cijelom generacijom..
da i one minorne asteroide, imaginarne točke, hirone, neistražene vojske koje ima ko pleve.. to ne valja posmatrati baš.. dosta što smo od regularne sinastrije prešli u drugu dimenziju koja se zove antiscija i drakonici.. još i da tu tražimo veze sa ovim manjinama, pa onda ćemo biti povezani sa cilim svitom

meni su najbitniji samo MO/VE/SO, čvorovi, SA i JU, te uglovi..
ako su u konjunkciji ili opoziciji to je najjači pokazatelj..kvadrat također ukazuje na zapletenost
pokreću njih i tranziti, pratite malo..
čak sam stavila antiscije na dejvisone i kompozite

Old 29-12-2008, 19:32   #33
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Evo ja uradih Dracon chart i dracon +natal
http://img511.imageshack.us/img511/4459/dracyb8.gif
http://img70.imageshack.us/img70/3203/dracnpr7.gif
Citah ja postove sa pocetka teme i deluje vrlo interesantno... E, sada kod mene.. (bar ono sto odmah pada u oci) , drac. MC pada na vrh 12. natalne kuce (dakle IC na vrh 6.), pa drac. Me, So, Ur, Lilit padaju na natalni Neptun u 12.kuci... Jel to ispada da je moja karijera vezana za prosli zivot, da sam sada nastavila da radim ono sto sam vec radila (sadasnji posao ima veze sa simbolikom Ne) ? Ili je tu ja nesto ne vidim jasno?
Da li se moze reci da je ovaj drac. stelijum u konjukciji sa natalnim Jupiterom (pitam jer ne znam koliki je dozvoljeni orbis)? Pa mi drac. Saturn pada na vrh 8. natalne kuce...
Bilo bi fino kada bi neko pomogao oko tumacenja , a i da ova tema ozivi... deluje interesantno - bar meni... cak i u uporedjivanju sa natalom, a o sinastriji da ne pricam...
Submit to Digg   Draconic chart Reply With Quote

Old 29-12-2008, 22:33   #34
cesarica
Druid

cesarica's Avatar

cesarica je offline
Registrovan: Jul 2008
cesarica će postati poznat uskoro
Standardno

Ova tema je izuzetna, mene karma strasno zanima i ubedjena sam da ce me mnoge karmicke veze kroz zivot pratiti, upravo zbog aspekata u natalu. Ovde mi je interesantno sto imam Mesec konjukciju Chiron i Sunce konjukciju Chiron, nisam bas vesta ali dobro ne deluje.

http://i41.tinypic.com/241nk83.gif

Old 02-01-2009, 05:18   #35
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
Registrovan: Feb 2007
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

evo ja sam tumačeći jednu nedokučivu vezu došla i do draconica, kad sam uporedila sve što se dalo uporediti, zaprepastila sam se

toliko se aspekata ponavlja, ne doslovno, ali slične simbolike...

sunca su nam u egzaktnoj konjukciji u drakonskom, kao i moje lične planete u konjukciji sa njegovim desc-om.

dalje, npr. kad poredimo natale - moj saturn kvadrat njegov mjesec, njegov uran opozicija moj, a kad poredim drakonske - moj uran kvadrat njegovm mjesec, a njegov saturn opozicija moj, i sl.

a tek ka poredim natalne i drakonske međusobno nastaje haos!

je li neko od bolje upućenih raspoložen da da komentar?
postaviću karte...

Old 02-01-2009, 14:25   #36
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Standardno

pokusavam da rastumacim Draconic chart u odnosu na moj natal....nista mi nije jasno ...jedino sto mogu da vidim da imam suuuuuuuuuuuuper aspekte izmedju planeta.....cak 3 x bolje nego moj natal ...ali eto potrefilo mi se ove godine tj. u ovom solaru mom je solar. MA u Lavu na 22 step. na ASC a takav mi je i na istom mestu u Draconic-u samo na natal. ASC...sta bi to moglo da znaci?kako da ga tumacim?ima li neko objasnjenje gde da procitam??

Old 02-01-2009, 15:41   #37
cesarica
Druid

cesarica's Avatar

cesarica je offline
Registrovan: Jul 2008
cesarica će postati poznat uskoro
Standardno

Ni meni mnogo toga vezano za dragonic nije jasno, tu mi je Ac devica, obrnut sistem. Jedina slicnost je Venera u lavu natalno, dragonic Mars u lavu. Mozda izabranik lav?

Old 03-01-2009, 16:44   #38
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Angliana75 VIdi Poruku
pokusavam da rastumacim Draconic chart u odnosu na moj natal....nista mi nije jasno ...jedino sto mogu da vidim da imam suuuuuuuuuuuuper aspekte izmedju planeta.....cak 3 x bolje nego moj natal ...ali eto potrefilo mi se ove godine tj. u ovom solaru mom je solar. MA u Lavu na 22 step. na ASC a takav mi je i na istom mestu u Draconic-u samo na natal. ASC...sta bi to moglo da znaci?kako da ga tumacim?ima li neko objasnjenje gde da procitam??
evo ja sam švrljala po netu, pošto na našem nema ništa mimo tekstova koji su već postavljeni, našla sam neke tekstove na engleskom, koje sam prevela.

(našla sam jedan primjer koji se baš odnosi na konjukciju natal. Asc-a i drak. Marsa, pa pročitaj)

nisam imala vremena da prevodim svaku riječ, dosta sam propustila, pa ću dopunjavati s vremena na vrijeme

Tranziti i progresije na drakonski horoskop mogu se manifestovati kao važni događaji koji u potpunosti mijenju tok našeg života.
Tranziti na drakonske pozicije opisuju događaje koji se manifestuju, a da nisu predstvljeni tranzitima na tropske pozicije.
Odnos drakonskog i tropskog horoskopa ukazuje na oblasti koje treba istražiti, kao i na događaje koji se mogu aktualizovati, a da nisu prestavljeni tropskim horoskopom.

Drakonske pozicije često reprezentuju sijenku, ono čega nismo svjesni, a što dolazi do izražaja prilikom interakcije sa drugima. Npr. ako neko ima drakonski Mars u konjukciji sa natalnim Asc-om, izabrao je da se u ovom životu suoči sa lekcijama koje dolaze kroz izazove, hrabrost i agresiju, kao i da sve navedeno osvijesti u sebi, kako se ne bi okrenulo protiv njega. U slučaju da osoba nije svjesna energije Marsa, vjerovatno će iskusiti moćan uticaj te iste energije (Marsove) kroz ljude sa kojima dolazi u kontakt (te osobe mogu imati jako postavljen Mars u natalu). Prije ili kasnije te osobe će biti suočene sa izazovom putem koga će osvijestiti energiju svoga Marsa, kojom se postiže balans u odnosima sa drugima.

Poređenje drakonskog i tropskog horoskopa osoba koje formiraju bliske veze uvijek ukazuje na važne životne lekcije.
Ako tropske planetrane pozicije jedne osobe prave aspekte sa pozicijama u drakonskom horoskopu druge, osoba čiji je tropski horoskop može motivisati drugu da iskoristi potencijale iz drakonskog horoskopa. Na koji način će se ovo odvijati, i koje će oblasti života biti zahvaćene pokazuju aspekti i priroda planeta koje ih formiraju:
Trigon - stvari će se odvijati sponatano, prirodno
Kvadrat - kroz izazove i tenzije
Opozicija – zahtjeva pažljiviji izbor i balansiranje
Konjukcija – ukazuje na jako važne lekcije, ishod je pozitivan ili negativan u zavisnosti od prirode planeta.

( što se simbolike i prirode planeta tiče, to je manje-više poznato, pa nećemo ovde o tome, već kada bude riječi o pojedinačnim slučajevima)

Drakonski horoskop pruža nam mogućnost da otkrijemo ideje koje će upotpuniti naše spiritualno traganje. Budući da se svaki Drakonski horoskop zasniva na postavljanju Sjevernog Čvora na nulti stepen Ovna, koji reprezentuje akciju, slijedi zaključak da način za postizanje našeg maksimuma moramo tražiti u planetarnim pozicijama koje nam otkriva Drakonski horoskop.
Pošto su aspekti isti kao u natalnom, najveća važnost se pridaje aktiviranim stepenima, odnosno fixnim zvijezdama. Upravo one pokazuju gdje i kako možemo rasti i postići uspjeh, a gdje nas čekaju prepreke, bol i izazovi. Ovo su važne tačke koje nam pokazuju na koji način možemo inicirati naš individualni, spiritualni razvoj i kretati se sponatno i sa dubljim razumijevanjem od onoga što je bilo ka onome što će biti.
Istraživanje kritičnih pojedinosti i događaja koje nam budućnost donosi, i suočavanje sa njima učiniće naš život smislenijim i potpunijim. Svako od nas ide svojom stazom, i samo u sebi može otkiri i razumjeti lekcije kojima nas život uči.

Drakonski ASC i MC

Natalni Asc opisuje naš izgled, način na koji nas drugi ljudi doživljavaju. Za razliku od njega, drakonski Asc je naš intuitivni identitet, jedinstveni kvalitet koji osvješćujemo na svojoj spiritualnoj stazi.
Stepen na koji pada drakonski Asc daje detaljnije informacije.

Natalni Mc odnosi se na naš ego, karijeru i status u društvu, roditeljske figure, kao i figure nadređenih. Za razliku od njega, drakonski Asc opisuje osviješećno stanje, božansko traganje, zvanje koje prevazilazi zanimanje.

(Ako ovo posmatramo u svjetlu Jungovog učenja natalni Mc možemo poistovijetiti sa Personom, a drakonski sa Sijenkom…kako je objektivan i svjestan odnos prema njima suština razvoja, možemo zaključiti da tek objedinjavanjem simbolike natalnog i drakonskog Mc-ija, kao i uopšteno, cjelokupne mreže značenja natalnog i drakonskog čarta, možemo postići upotpunjenje, kao nužan preduslov koji nas vodi ka postizanju stanja Jastva.)

Primjer

Kada su u pitanju primjeri, odabrala sam jedan koji objašnjava drakonske veze u porodičnom stablu, uključujući drakonski i natalni Asc, Mc, Sunce i Mjesec.
Naime, postoji 6 članova porodice: otac, majka, dvoje djece, baba i deda. Rastojanje između natalnog SMČ-a i nultog stepena Ovna različito je u natalnim kartama svakoga od njih ( a znamo da se na toj razlici zasnivaju i pomjeranja drakonskog u odnosu na natalni čart)
Analiza je pokazala da su u drakonskim kartama svih članova pomenute porodice ( izuzev dede i bake) aktivirani sledeći stepeni:

od 22* do 28* kardinalnih znakova, na kojim se nalaze drak. Asc i Mc
kao i 5* i 6* fixnih znakova kada su u pitanju natalne pozicije
Drakonski Asc oca i drakonski Mjesec prvog djeteta su takođe na pomenutim stepenima fixnog znaka Skorpije.

uporedna analiza drakonskih i natalnih pozicija, uključujući karte babe i dede, pokazuje sledeće:

Dalje, drakonsko Sunce prvog djeteta u konjukciji je sa natalnim Suncem dede, pri čemu je aktiviran 14* Ovna, kardinalni znak.
14* i 15* stepen promijenljivih (Djevica i Riba) povezuju drakonski Mjesec majke i bake sa natalnim Asc-om drugog djeteta.

Aktivirani su i 0* - 2* Jarca koji povezuju drakonski Asc oca sa natalnim Mjesecom prvog i natalnim Suncem drugog djeteta.

eto, toliko za početak

Old 03-01-2009, 23:30   #39
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Standardno

Arijel,pa ti si super zena,cura,devojka,ma sta god
hvala na tekstu....ali ja ,ovaj Drakonski nista ne razumem...

Drakonske pozicije često reprezentuju sijenku, ono čega nismo svjesni, a što dolazi do izražaja prilikom interakcije sa drugima. Npr. ako neko ima drakonski Mars u konjukciji sa natalnim Asc-om, izabrao je da se u ovom životu suoči sa lekcijama koje dolaze kroz izazove, hrabrost i agresiju, kao i da sve navedeno osvijesti u sebi, kako se ne bi okrenulo protiv njega. U slučaju da osoba nije svjesna energije Marsa, vjerovatno će iskusiti moćan uticaj te iste energije (Marsove) kroz ljude sa kojima dolazi u kontakt (te osobe mogu imati jako postavljen Mars u natalu). Prije ili kasnije te osobe će biti suočene sa izazovom putem koga će osvijestiti energiju svoga Marsa, kojom se postiže balans u odnosima sa drugima.

....ma tebi hvala na trudu ali ovaj tekst ko god da ga je na netu pisao meni lici samo na mlacenje prazne slame....koja senka?? pa zar svi se nekad ne suocavamo sa izazovima???

ne znam....kad gledam Draconski chart buljim kao tele u sarena vrata
Advertisement

Old 04-01-2009, 03:04   #40
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by "Angliana75"
.ma tebi hvala na trudu ali ovaj tekst ko god da ga je na netu pisao meni lici samo na mlacenje prazne slame....koja senka?? pa zar svi se nekad ne suocavamo sa izazovima???
možda je mlaćenje prazne slame, a možda se nisi dovoljno potrudila da ga razumiješ...pročitaj još jednom tekstove sa početka, pa onda ovaj, nije vala toliko komplikovano

ja sam se za ovo zainteresovala prije 2-3 dana, tako da nemam iskustva, osim što kao očajnik u zadnja dva dana buljim u dva drakonska.
u svakom slučaju, moramo sačekati nekog upućenijeg.

ovo što sam prevela mi ima smisla, ali mi, izvini, ovaj tvoj komentar baš i nema smisla, ne znam šta si htjela da kažeš ovim:
Quote:
koja senka?? pa zar svi se nekad ne suocavamo sa izazovima???
jer nigdje nije rečeno da se svi ne suočavamo sa izazovima, suština je u tome što smo svi priča za sebe i prolazimo kroz različite izazove, a astrologija je tu da nam ih objasni...
sad, možda si htjela da kažeš da ti se tumačenje učinilo previše uopštenim - sa čime bih se složila, ali u tom slučaju ga ne uzimamo zdravo za gotovo, nego ga individualizujemo i približavamo pojedinačnom primjeru, što će reći da gledaš na kom je stepenu taj mars, čime vlada, gdje je sunce kao disp, kakvi su aspekti, itd..

Old 04-01-2009, 10:58   #41
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Ima nešto u tom Dragonic-u....meni se evo već drugi put događa da mi simpatija ima Veneru na mom MC-u (potpuno drugo godište i znak kod oba)...a U Dragonc-u tamo je moja Venera ...da ne spominjem kako se meni inače sve vrti oko Venere koja mi al baš istaknuta u horoskopu....

Samo da kažem da sam uspoređivala sa bivšim stanje...sinastrija je bila ajd ok...i nije mi baš opisivala pravo stanje stvari....ali Dragonic-ufffff sve nam se poklalo međusobno...opis koji bi tome dala je upravo onakav kakva nam je i veza bila...

ArijeL meni se sviđa tekst...

Old 04-01-2009, 22:50   #42
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by ArijeL VIdi Poruku
Drakonske pozicije često reprezentuju sijenku, ono čega nismo svjesni, a što dolazi do izražaja prilikom interakcije sa drugima.(Ako ovo posmatramo u svjetlu Jungovog učenja natalni Mc možemo poistovijetiti sa Personom, a drakonski sa Sijenkom…kako je objektivan i svjestan odnos prema njima suština razvoja, možemo zaključiti da tek objedinjavanjem simbolike natalnog i drakonskog Mc-ija, kao i uopšteno, cjelokupne mreže značenja natalnog i drakonskog čarta, možemo postići upotpunjenje, kao nužan preduslov koji nas vodi ka postizanju stanja Jastva.)
Arijel....nemoj da me pogresno shvatas...nisam nista lose mislila....nemam nista protiv tebe i hvala ti sto si se potrudila za taj tekst....ali meni se licno ne svidja....i uopste ne kapiram taj Drakonski...evo posmatrala sam svoj Drakonski...nista bitno...sem sto natal. MO u Skorpiji pada na drakons. NE ali u 12.polju...ali to vise nije ni bitno...razveli smo se pre 4 godine ..ali sa ostalim muskarcima meni bitnim nista!....ali eto...zaista ne shvatam evo ovo sto sam citirala...eto tu se pominje ta senka koja mi nije jasna??????

Old 04-01-2009, 23:30   #43
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by pepuuu VIdi Poruku
Ima nešto u tom Dragonic-u....meni se evo već drugi put događa da mi simpatija ima Veneru na mom MC-u (potpuno drugo godište i znak kod oba)...a U Dragonc-u tamo je moja Venera ...da ne spominjem kako se meni inače sve vrti oko Venere koja mi al baš istaknuta u horoskopu....

Samo da kažem da sam uspoređivala sa bivšim stanje...sinastrija je bila ajd ok...i nije mi baš opisivala pravo stanje stvari....ali Dragonic-ufffff sve nam se poklalo međusobno...opis koji bi tome dala je upravo onakav kakva nam je i veza bila...

ArijeL meni se sviđa tekst...

i ja sam se uvjerila da ima, na mom primjeru, evo postaviću karte, obrati pažnju na aspekte u sinastriji, i kad uporediš drakonske:

sinastrija http://img218.imageshack.us/my.php?i...astrijagp9.gif

njegov drakonski http://img218.imageshack.us/my.php?image=dracon1hl5.gif

moj drakonski http://img218.imageshack.us/my.php?image=dracon2vm3.gif

( u slučaju da su karte male, sačuvajte u komp, pa onda otvorite, ako će iko da gleda uopšte )

Quote:
Originally Posted by Angliana75
Arijel....nemoj da me pogresno shvatas...nisam nista lose mislila....nemam nista protiv tebe i hvala ti sto si se potrudila za taj tekst....ali meni se licno ne svidja....i uopste ne kapiram taj Drakonski...evo posmatrala sam svoj Drakonski...nista bitno...sem sto natal. MO u Skorpiji pada na drakons. NE ali u 12.polju...ali to vise nije ni bitno...razveli smo se pre 4 godine ..ali sa ostalim muskarcima meni bitnim nista!....ali eto...zaista ne shvatam evo ovo sto sam citirala...eto tu se pominje ta senka koja mi nije jasna??????
ma ok je draga, nisam ni ja mislila da tekst mora svakome da se svidi...uostalom, ja sam ga samo prevela, tako da - autor bi se možda osjetio uvređenim
inače, ne funkcioniše sve u astrologiji na isti način kod svakoga, sve je individualno...

a što se sijenke tiče, to je ona naša "druga strana", koju svijest odbacuje,iz moralnih, estetskih ili bilo kojih drugih razloga...sa sijenkom se možemo susresti na unutrašnjem nivou (npr. kroz snove) ili na spošljašnjem (kroz druge ljude) - to se još naziva projekcija, kad osoba na drugu projektuje svoju sijenku, nešto što nije osvijestila u sebi, npr. kod tipova kojima su uvijek drugi nešto krivi, svi su nepošteni, ili glupi, u svakom slučaju nepodobni, a zapravo je to njihov "alter-ego" koji se prenosi na okolinu. To su osobe koje su najviše progonjene od svoje sijenke, i upravo zbog toga što je ona neosviješćena, gušća je i crnja, i truje psihu tog istog pojedinca.

to ti je, uopšteno i skraćeno što se tiče sijenke, moglo bi o tome još dosta da se piše...e sad, koliko je njeno dovođenje u vezu sa drakonskim ispravno i iskustveno potvrđeno, ja ne mogu da ti kažem...
meni ta veza djeluje prihvatljivo, ali ne mora da znači da je zaista tako, i da baš tako funkcioniše kod svakoga.

Old 05-01-2009, 09:45   #44
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

ArieL ja škicnula ma nisam neki stručnjak u tumačenju...al ove konjukcije u sinastriji + ovaj Njegov Mjesec iz 12. ravno na vrh tvoje 8. definitivno izgledaju kao strelica smjernica ---> pogledaj što je bilo u prošlosti,što ne?

A Drakon..zapanjena sam...trebala si i to umetnut jedno u drugo da se vide konjukcije ...

E sad što sve to znači...koja je poruka,lekcija i kako složit priču?

Old 05-01-2009, 14:08   #45
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by pepuuu VIdi Poruku
E sad što sve to znači...koja je poruka,lekcija i kako složit priču?
eeeeee..to i mene zanima??kako sloziti pricu kad vidis nesto u tom Drakonskom?i st on ustavri predstavlja??

nesto cega smo nesvesni??...e to ne kapiram kod Drakonskog...zasto nije konkretno receno...to i to ce biti ili je bilo...i tako...kao i tumacenje natala
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules