ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 28-06-2016, 20:31   #646
bosi7
Druid

bosi7's Avatar

bosi7 je offline
Registrovan: Mar 2011
bosi7 će postati poznat uskoro
Standardno

I meni Fortuna u Lavu u 7k u malo široj konjukciji sa Sa i Vertexom i 60 sa Ne - kažu sreća preko partnera, al dispozitor So je u Djevici u 8k...hm..
Naši sponzori
Advertisement

Old 30-07-2016, 01:02   #647
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Neki dan sam ustanovila da su mi Fortuna i Tačka smrti na istoj poziciji

Šta bi to moglo značiti ?!

the natal chart
Submit to Digg   Fortuna Reply With Quote

Old 30-07-2016, 01:16   #648
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Neki dan sam ustanovila da su mi Fortuna i Tačka smrti na istoj poziciji

Šta bi to moglo značiti ?!
Umrećeš srećna

Old 30-07-2016, 01:45   #649
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lahadima VIdi Poruku
Umrećeš srećna

Meni više liči na ovo;

the natal chart

Old 10-12-2016, 11:19   #650
Skorpija83
Druid

Skorpija83's Avatar

Skorpija83 je offline
Registrovan: Jul 2014
Skorpija83 će postati poznat uskoro
Standardno

Moja Fortuna je na 16. Bika u 11. polju, pa nemam bas srece sa prijateljima tako da ne znam na sta se ovo odnosi.
Naši sponzori
Advertisement

Old 10-12-2016, 19:26   #651
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija83 VIdi Poruku
Moja Fortuna je na 16. Bika u 11. polju, pa nemam bas srece sa prijateljima tako da ne znam na sta se ovo odnosi.
Generalno se za "rad" svake arapske tačke, pa tako i Fortune, posmatra...

Najprije planeta u konjukciji s izvjesnom arapskom tačkom. Ukoliko nijedna planeta ne konjuktuje izvjesnu tačku (kao što je slučaj s tvojom Fortunom), prelazimo na procjenu stanja dispozitora arapske tačke (esencijalno dostojanstvo, mundana pozicija, aspekti itd.)

Također, do aktivacije izvjesne arapske tačke dolazi i putem direkcija/progresija/solara itd.

Tvoja Fortuna jeste u Biku (11. polju), međutim Venera ti se nalazi u Djevici (padu) u separativnoj konjukciji s Marsom.
Tvoja Venera jeste u sekti, ali je orijentalna i nije u Halbu/Hajzu.
Mislim da je najveći problem što je dispozitor Venere vladar tvog 12. polja - spaljeni Merkur u Škorpiji.

Ovdje može biti slučaj da su tvoje drugarice donekle naelektrisane "muškom energijom" (orijentalna Venera u konjukciji s Marsom), odnosno generalno atipične Venere (možda su na svojevrstan način nesigurne, ili sramežljive ili pomalo proračunate). Problem je, poslije nekog vremena, eventualne nesigurnosti/proračunatost ženskih osoba u tvom životu uzima svoj danak, pa iz prijatelja "prelaze" u skrivene neprijatelje (dispozitor Venere je Merkur koji vlada tvojim 12. poljem).

Može biti i da lakše nalaziš zajednički jezik s muškarcima - Venera u konjukciji s Marsom, koji poslije izvjesnog vremena požele i više od prijateljstva.

the natal chart

Old 10-12-2016, 19:32   #652
JupiterGirl
Veštac

JupiterGirl's Avatar

JupiterGirl je offline
Registrovan: Sep 2015
JupiterGirl će postati poznat uskoro
Standardno

Moja fortuna je u konjukciji s Ve u Strijelcu (10. polje). Dispozitor Ju u 1. polju u Vodoliji....nesto ne osjecam tu Fortunu

Old 10-12-2016, 20:15   #653
Skorpija83
Druid

Skorpija83's Avatar

Skorpija83 je offline
Registrovan: Jul 2014
Skorpija83 će postati poznat uskoro
Smile

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Generalno se za "rad" svake arapske tačke, pa tako i Fortune, posmatra...

Najprije planeta u konjukciji s izvjesnom arapskom tačkom. Ukoliko nijedna planeta ne konjuktuje izvjesnu tačku (kao što je slučaj s tvojom Fortunom), prelazimo na procjenu stanja dispozitora arapske tačke (esencijalno dostojanstvo, mundana pozicija, aspekti itd.)

Također, do aktivacije izvjesne arapske tačke dolazi i putem direkcija/progresija/solara itd.

Tvoja Fortuna jeste u Biku (11. polju), međutim Venera ti se nalazi u Djevici (padu) u separativnoj konjukciji s Marsom.
Tvoja Venera jeste u sekti, ali je orijentalna i nije u Halbu/Hajzu.
Mislim da je najveći problem što je dispozitor Venere vladar tvog 12. polja - spaljeni Merkur u Škorpiji.

Ovdje može biti slučaj da su tvoje drugarice donekle naelektrisane "muškom energijom" (orijentalna Venera u konjukciji s Marsom), odnosno generalno atipične Venere (možda su na svojevrstan način nesigurne, ili sramežljive ili pomalo proračunate). Problem je, poslije nekog vremena, eventualne nesigurnosti/proračunatost ženskih osoba u tvom životu uzima svoj danak, pa iz prijatelja "prelaze" u skrivene neprijatelje (dispozitor Venere je Merkur koji vlada tvojim 12. poljem).

Može biti i da lakše nalaziš zajednički jezik s muškarcima - Venera u konjukciji s Marsom, koji poslije izvjesnog vremena požele i više od prijateljstva.
Hvala, Marsh. Bravo, odlicno si povezala stvari. Bas je tako. Jako brzo sklapam prijateljstva a jos brze mi se ruse. Prosto se te drugarice pretvore u izdajnike i otimacice momaka/simpatija. Bas joj se morao svidjeti isti momak ko meni. Uz to i omalovazavaju i ismijavaju. S momcima mi isto ne ide ali uglavnom sve pocinje druzenjem a oboje u stvari zelimo da to preraste u nesto vise ali ide nenormalno sporo. Sa u 5. plus kao sto si primijetila i spaljeni Me u skorpiji sve drzi u tajnosti i kao da blokira i sabotira realizaciju.

Old 10-12-2016, 20:34   #654
Princess77
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Registrovan: Mar 2010
Princess77 će postati poznat uskoroPrincess77 će postati poznat uskoro
Standardno

Pratite li progresivnu Fortunu i njen prelazak preko osa ili natalnih planeta?

Old 11-12-2016, 01:53   #655
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija83 VIdi Poruku
Hvala, Marsh. Bravo, odlicno si povezala stvari. Bas je tako. Jako brzo sklapam prijateljstva a jos brze mi se ruse. Prosto se te drugarice pretvore u izdajnike i otimacice momaka/simpatija. Bas joj se morao svidjeti isti momak ko meni. Uz to i omalovazavaju i ismijavaju. S momcima mi isto ne ide ali uglavnom sve pocinje druzenjem a oboje u stvari zelimo da to preraste u nesto vise ali ide nenormalno sporo. Sa u 5. plus kao sto si primijetila i spaljeni Me u skorpiji sve drzi u tajnosti i kao da blokira i sabotira realizaciju.
Ima još finesa i finesa prilikom dešifrovanja Fortune (npr. u termin koje planete pada Fortuna), al' ja sam napravila kratak osvrt na prijateljsku problematiku - s obzirom da se tvoje pitanje odnosilo na sferu prijateljstva/međuljudskih odnosa.

Quote:
Originally Posted by Princess77 VIdi Poruku
Pratite li progresivnu Fortunu i njen prelazak preko osa ili natalnih planeta?
Progresije generalno ne pratim pretjerano. Što se primarnih direkcija tiče, obavezno u primarnim direkcijama pratiti šta se dešava s Fortunom.

Bojan je lijepo objasnio Fortunu u okviru primarnih direkcija;

"Lili je kao i većina njegovih savremenika, direktovao 5 najvažnijih tačaka u horoskopu, tzv. Hajleg tačke u koje spadaju Sunce, Mesec, Ascendent, MC i Fortuna.
Ascendent je označavao život, telo i konstituciju te ponašanje uma i tela. U zavisnosti od toga kakve su direkcije, moglo se proceniti da li će biti prosperiteta ili ne.
Mesec je direktovan za izgled tela, namere i putovanja, ali i proputovanja koje Lili naziva lutanjima. Takođe, ova planeta je direktovana za određivanje mogućnosti braka, stanja žene i žena uopšte, zatim za stanje uže rodbine itd.
Sunce je direktovano za praćenje vitalnosti i zdravlja natusa, ali i za napredak u društvenoj sferi, kao što je napredak u poslu kako javnom tako i privatnom, zatim odnos sa uglednim ljudima, a potom i za stanje oca i njegovog bogatstva.
Sasvim slično, direkcije MC-a označavaju čast, prijateljstva sa poznatim i uglednim osobama, trgovinu, profesiju, ali i stanje majke.
Na kraju, Fortuna se direktuje da bi se odredili periodi kada će biti više ili manje novca. U dobrim aspektima sa planetama ukazuje na uvećanje bogatstva i obrnuto kada je u lošim aspektima. Sličnu priču priča i dispozitor Fortune koji se takođe direktuje u te svrhe, ali Lili nije to podrobnije objašnjavao jer dispozitor ove tačke može biti bilo koja planeta."

Primarne direkcije - AstroRiznica

Fortuna se, koliko sam shvatila, najviše posmatrala u kontekstu materijalnog prosperiteta, al' ja je lično gledam i kroz prizmu #generalne_sreće_i_prosperiteta.

Primjera radi - mojoj mami je, u godini kada je diplomirala, te se zaposlila i udala - direktovani Mjesec bio u aplikacionoj konjukciji s Fortunom (orbis +/- 1).
Godinu dana kasnije, kada je ostala u drugom stanju (s mojom malenkosti), direktovani Mo bio je egzaktno na Fortuni.

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 11-12-2016 at 02:10..

Old 11-12-2016, 10:54   #656
Princess77
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Registrovan: Mar 2010
Princess77 će postati poznat uskoroPrincess77 će postati poznat uskoro
Standardno

Hvala Marsh. I ja pitam zbog generalne srece a ne materijalne. Primjetila sam da mi je bila direktno na Asc (progresivna i direktivna) kada sam zapocela ovu dugu vezu. A dir So je bilo na natalnom Mo kji je dispozitor moje natalne Fortune.
Sledece godine imam progresivnu Fortunu na Dsc, zajedno sa Verteksom. Progresivni Mo prvo u konjukciji sa vladarom VII a zatim sa dir Fortunom. Dir Ve i osa Mc/Ic mijenjaju znak. Valjda ce biti neke srece od svega toga.
A i dir Fortuna ce raditi 90 na natalni Ju.

Old 19-03-2018, 17:37   #657
Tenej
Početnik

Tenej je offline
Registrovan: Sep 2017
Tenej je na dobrom putu
Standardno

Da li se kod izračunavanja Fortune vodi računa o dnevnom i noćnom rođenju ili se koristi opšta formula kao što to radi Ptolomej?

Znam da se u tradicionalnoj astrologiji Fortuna uzimao kao Ascendent, pa me interesuje da li ste vi tako radili u nekim slučajevima?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules