ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 30-10-2015, 23:50   #616
Andjelijaa
Veštac

Andjelijaa's Avatar

Andjelijaa je offline
Registrovan: Nov 2014
Andjelijaa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Od ovoga ne mozes da ocekujes nista jer POF ne ide uz Pluton.
POF se u TA kod mnogih astrologa posmatrao kao i ASC, jer ovo je najvaznija tacka u nasem natalu, obzirom da u sebi sadrzi pozicije nasih luminara, SO i MO ka nasem ASC. Ovo su tri najvaznija "sastojka" u nasem natalu, i oznacavaju nasu vitalnost, zastitu i samim tim potencijal uspeha i srece u zivotu.
Za coveka je najbolje da su oba svetla dobro postavljena, kao i POF. To su obicno vrlo sretni ljudi kojima u zivotu ide mnogo lakse nego drugima. Ljudi koji imaju natalno SO0MO imaju POF na ASC, oni koji natalno imaju SO180MO imaju POF na DSC itd...Uvek je dobro da su luminari dobro postavljeni, ili barem jedno svetlo i to po mogucstvu svetlo rodjenja ( ako je dnevno onda da je SO dobro postavljeno jer je tada ojacano putem sekte, a ako je nocno, da je dobro postavljen MO, jer je onda on u sekti ). Takodje je dobro da je vladar POF u svojoj sekti kojoj pripada. Za POF u Strelcu dobro je da je rodjenje dnevno jer je onda JU u svojoj dnevnoj sekti sto ga dodatno osnazuje.

Ako je posmatramo kao ASC onda u odnosu na nju posmatramo i ostale kuce, pa ako zelimo da vidimo potencijal braka pogledamo VII polje od POF, isto tako posmatramo X od POF ako razmatramo karijeru itd.
Vladar tacke POF je jednako vazan kao i vladar naseg ASC.

Malefici ( pogotovo u losem aspektu ) ka POF cesto umeju da nas opstruisu ili da nam otezavaju stvari, odlazu itd...Tacka POF pored II polja i JU kao prirodnog vladara novca, jako je vazna kada razmatramo nase materijalno stanje i potencijal za njega.

Ju zeno,hvala na ovom tekstu.

Hm,nocno je rodjenje. Mo mi je u natalu dobro postavljen ali sa POF imam kvadrat,kao i egz.sextil sa Sa.

Mada,kako god okrenem meni se slicno hvata jer imam 6 planeta u Jarcu pa su mi skoro tu svi vladari ,po ovome vladar braka bi mi bio Merkur.
Submit to Digg   Fortuna Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 02-11-2015, 19:26   #617
lilyrose
Veštac

lilyrose's Avatar

lilyrose je offline
Registrovan: Mar 2013
lilyrose je na dobrom putu
Standardno

Quote:
POF se u TA kod mnogih astrologa posmatrao kao i ASC, jer ovo je najvaznija tacka u nasem natalu, obzirom da u sebi sadrzi pozicije nasih luminara, SO i MO ka nasem ASC. Ovo su tri najvaznija "sastojka" u nasem natalu, i oznacavaju nasu vitalnost, zastitu i samim tim potencijal uspeha i srece u zivotu.
Za coveka je najbolje da su oba svetla dobro postavljena, kao i POF. To su obicno vrlo sretni ljudi kojima u zivotu ide mnogo lakse nego drugima.
...
Ako je posmatramo kao ASC onda u odnosu na nju posmatramo i ostale kuce, pa ako zelimo da vidimo potencijal braka pogledamo VII polje od POF, isto tako posmatramo X od POF ako razmatramo karijeru itd.
Vladar tacke POF je jednako vazan kao i vladar naseg ASC.
...
Uh, pola ovoga teško shvaćam jer ipak nemam neko veliko astrološko znanje... meni je točka fortune u Lavu, dakle njome vlada Sunce (svjetlo), a samo Sunce mi je na MC-u i nema loše aspekte...
I točka fortune mi u sekstilu sa Jupiterom u 7.kući..
A opet...
Meni je 7.polje od točke fortune - 1.polje... koje je prazno (nema potencijala za brak, he he), ali sadrži umetnuti znak... što je valjda još i gore...

Ne mogu sve ovo da povežem nikako... jel imam il nemam sreće u životu, jer ponekad mi se čini da imam, a ponekad da sam baš maler...

Old 02-11-2015, 19:40   #618
Skorpija83
Druid

Skorpija83's Avatar

Skorpija83 je offline
Registrovan: Jul 2014
Skorpija83 će postati poznat uskoro
Standardno

Moja fortuna u biku u 11. polju mi nije donijela srecu sa prijateljima. Naprotiv.

Old 02-11-2015, 19:51   #619
lilyrose
Veštac

lilyrose's Avatar

lilyrose je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija83 VIdi Poruku
Moja fortuna u biku u 11. polju mi nije donijela srecu sa prijateljima. Naprotiv.
Hm... meni je u 6.kući... sreću s poslom... zdravljem...?

Old 02-11-2015, 19:53   #620
Skorpija83
Druid

Skorpija83's Avatar

Skorpija83 je offline
Registrovan: Jul 2014
Skorpija83 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by lilyrose VIdi Poruku
Hm... meni je u 6.kući... sreću s poslom... zdravljem...?
Da. Sreca s poslom i sa kolegama. Dobro zdravlje. I fortuna i njen dispozitor su ti dobro aspektovani.

Old 02-11-2015, 19:56   #621
lilyrose
Veštac

lilyrose's Avatar

lilyrose je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija83 VIdi Poruku
Da. Sreca s poslom i sa kolegama. Dobro zdravlje. I fortuna i njen dispozitor su ti dobro aspektovani.
Hvala.
Ajde bar nešto da bude dobro...

Old 03-11-2015, 08:45   #622
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by lilyrose VIdi Poruku
Uh, pola ovoga teško shvaćam jer ipak nemam neko veliko astrološko znanje... meni je točka fortune u Lavu, dakle njome vlada Sunce (svjetlo), a samo Sunce mi je na MC-u i nema loše aspekte...
I točka fortune mi u sekstilu sa Jupiterom u 7.kući..
A opet...
Meni je 7.polje od točke fortune - 1.polje... koje je prazno (nema potencijala za brak, he he), ali sadrži umetnuti znak... što je valjda još i gore...

Ne mogu sve ovo da povežem nikako... jel imam il nemam sreće u životu, jer ponekad mi se čini da imam, a ponekad da sam baš maler...
Ja uopste ne mislim da ti sa ovakavom kartom mozes biti maler.
Ako pogledas samo sledecom logikom: rodjena si po danu, znaci svetlo rodjenja je SO, ono je ujedno i vladar POF, a nalazi se na najvisem uglu, na MC u svom je triplicitetu, u sekstilu sa ASC i 120 SA vladar tvog ASC. Takodje ima 60 sa MA i sa JU ( ne gledamo sada orbise ). Planete u sketi su SO, JU i SA. JU je ok postavljen, orijentalan je sto je za njega odlicna pozicija, ali je problematican SA, koji je ujedno i vladar tvog ASC.

Cak i MO, iako je van sekte ima super polozaj jer je egzaltiran i ispod horizonta, pa i VE koja je okcidentala, ali joj smeta polozaj u kuci. MA je takodje problem, posto je rodjenje dnevno, oni su van sekte, a MA je uz to jos i debiltiran, kao i SA. Kada sve saberemo, problem prave malefici koji nisu postavljeni u znacima koji im odgovaraju.

Mislim da ti najveci problem stvara cinjenica da je SA u padu a MA u izgonu, jer SA u Ovnu ume da bude vrlo nezgodan. Mada, po mom misljenju on je ipak delimicno ublazen ovim trigonom sa SO, jer je Ovan znak egzaltacije SO a Strelac triplicitet SA, pa je ovo aspekt sa recepcijom. Takodje i VE, koja je u njegovom znaku, ali ovde je u pitanju separacija, sto je olaksavajuce za VE.

Jedino jos sto moze da umanji dejstvo ili osecaj POF, jeste sto je u kadetnoj kuci. Sve u svemu, pre mi se cini da ti sama sebi nabijas neku tenziju, jer je SA u Ovnu dosta komplikovan, nego sto zaista nekada imas problem.

Old 03-11-2015, 12:31   #623
lilyrose
Veštac

lilyrose's Avatar

lilyrose je offline
Standardno

Quote:
Ja uopste ne mislim da ti sa ovakavom kartom mozes biti maler.
Ako pogledas samo sledecom logikom: rodjena si po danu, znaci svetlo rodjenja je SO, ono je ujedno i vladar POF, a nalazi se na najvisem uglu, na MC u svom je triplicitetu, u sekstilu sa ASC i 120 SA vladar tvog ASC. Takodje ima 60 sa MA i sa JU ( ne gledamo sada orbise ). Planete u sketi su SO, JU i SA. JU je ok postavljen, orijentalan je sto je za njega odlicna pozicija, ali je problematican SA, koji je ujedno i vladar tvog ASC.

Cak i MO, iako je van sekte ima super polozaj jer je egzaltiran i ispod horizonta, pa i VE koja je okcidentala, ali joj smeta polozaj u kuci. MA je takodje problem, posto je rodjenje dnevno, oni su van sekte, a MA je uz to jos i debiltiran, kao i SA. Kada sve saberemo, problem prave malefici koji nisu postavljeni u znacima koji im odgovaraju.

Mislim da ti najveci problem stvara cinjenica da je SA u padu a MA u izgonu, jer SA u Ovnu ume da bude vrlo nezgodan. Mada, po mom misljenju on je ipak delimicno ublazen ovim trigonom sa SO, jer je Ovan znak egzaltacije SO a Strelac triplicitet SA, pa je ovo aspekt sa recepcijom. Takodje i VE, koja je u njegovom znaku, ali ovde je u pitanju separacija, sto je olaksavajuce za VE.

Jedino jos sto moze da umanji dejstvo ili osecaj POF, jeste sto je u kadetnoj kuci. Sve u svemu, pre mi se cini da ti sama sebi nabijas neku tenziju, jer je SA u Ovnu dosta komplikovan, nego sto zaista nekada imas problem.
Hvala...
Istina je to vezano uz probleme... ja sam općenito prilično sretna u životu, ali sama sebi ponekad budem najveći problem... mora da je to zbog Saturna i Marsa koji me nekad tjeraju u neko nerazumno (ne znam jesam li se dobro izrazila) ponašanje i tvrdoglavost... a ponekad sam i komplicirana.

Najviše komplikacija mi donosi dugogodišnja veza. Ona je komplikacija sama po sebi. Neviđena komplikacija, ponekad krenem sama da je analiziram, ali se i sama spetljam, pa vjerujem da nitko drugi to ne bi nikako shvatio...

Ali da se vratim na Fortunu... znam da joj 6.kuća baš ne odgovara, ali s druge strane, tješim se da je dobro što je u Lavu i u dobrim aspektima... nadam se zaista da to znači i (generalno) dobro zdravlje, jer mi je trenutno zdravlje fokus...

Old 07-11-2015, 12:46   #624
Lanna
Druid

Lanna's Avatar

Lanna is online now
Registrovan: Apr 2015
Lanna će postati poznat uskoro
Standardno

a kakva bi bila Fortuna u ribama(5 stepen) u 3 kuci. Od aspekata ima 60SO120PL

Sta bi trebala da posmatram kroz ovu tacku?
Naši sponzori
Advertisement

Old 07-11-2015, 12:58   #625
Andjelijaa
Veštac

Andjelijaa's Avatar

Andjelijaa je offline
Standardno

I neko nek doda ako zna,znacenje Fortune u sekstilu sa Saturnom

Old 07-11-2015, 13:11   #626
Lanna
Druid

Lanna's Avatar

Lanna is online now
Standardno

Quote:
Originally Posted by Andjelijaa VIdi Poruku
I neko nek doda ako zna,znacenje Fortune u sekstilu sa Saturnom

kojom ti kucom vlada Saturn treba videti.Svakako je dobar aspekt u pitanju i treba videti kako se te tacke aktiviraju,sta ih pokrece i kada dolazi do dogadjaja.

Old 07-11-2015, 13:14   #627
Andjelijaa
Veštac

Andjelijaa's Avatar

Andjelijaa je offline
Standardno

V kucom vlada,a sextil je egzaktan tako da bi trebao da radi taj aspekt.
Inace mi je V kuca slaba.Jedini aspekt je Sa90Pl egz.

Old 07-11-2015, 13:20   #628
Lanna
Druid

Lanna's Avatar

Lanna is online now
Standardno

Quote:
V kucom vlada,a sextil je egzaktan tako da bi trebao da radi taj aspekt.
Inace mi je V kuca slaba.Jedini aspekt je Sa90Pl egz.
treba samo nesto da pokrene tu pricu.Sa ti vlada 5 poljem.Treba videti sta ce tu pokrenuti dogadjaj,sta ce aktivirati tacku Fortune da se desi dogadjaj

Old 07-11-2015, 13:25   #629
Andjelijaa
Veštac

Andjelijaa's Avatar

Andjelijaa je offline
Standardno

Kako gledamo kada ce tacka Fortune da se aktivira? Kada Saturn mozda napravi konjukciju sa njom?

Old 07-11-2015, 13:27   #630
Lanna
Druid

Lanna's Avatar

Lanna is online now
Standardno

Quote:
Kako gledamo kada ce tacka Fortune da se aktivira? Kada Saturn mozda napravi konjukciju sa njom?
to sam i ja gore pitala.Ne znam kako se te tacke aktiviraju? Ne znam da li to zavisi od planeta u tranzitu ili se tacke prate kroz neke druge tehnike predvidjanja
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules