ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 26-09-2012, 08:30   #286
lilithsco
Obično gatalo

lilithsco's Avatar

lilithsco je offline
Registrovan: Feb 2011
lilithsco je na dobrom putu
Standardno

neptun u 12.kući konjukcija ASC,središnja planeta T-kvadrata (duplog)

Neptun je moja Ahilova peta...uvijek bio...
Dao mi je uistinu plavo-sive oči,dobro čitam ljude,oni mene baš i ne....

Godinama sam imala problema živeći u nerealnom svijetu,bježeći u svoje visine i daljine,ne prihvaćajući materiju niti stvarnost već stanje svijesti izrežirane realnosti...

kao vladar 3.učinio mi je cestu toooliko široku (čudna percepcija) da nisam vidjela gdje trebam skrenuti,tko je gdje,tko kako vozi i milion detalja prometa,u mojoj glavi u vožnji bio je nered...
u ljubavi također idealizacija,da ne duljim..ostavim auto,spremim vozačku...

nakon Saturnova povratka taj moj NE s 4 kvadrata,konjukcija ASC,60 PL dobiva konačno svoje pozitivnije naličje...

smatram,bar je mene tako život naučio,da samo Saturnov blagoslov omogućava da se djelovanje transcedentnih planeta povoljno izrazi....

sad se "otključao"uklješteni Jarac iz 1.,naselila sam se na Zemlju koliko može osoba bez ijedne planete u zemljanim znakovima ili kućama...vozim oprezno,fokusirana maksimalno,vidim sve detalje,otvorio se svijet događanja oko mene....

poanta priče;iz lošeg uvijek može izaći dobro ako smo spremni učiti...teški aspekti su prilika za samorazvoj...uvijek sam bježala od Saturnove tematike,a sad ga puno volim-jer mi je rebao da ovaj moj Neptun bude Neptun kreativnost,a ne kaos...
Submit to Digg   Aspekti Neptuna Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 07-02-2013, 21:27   #287
Ludo_lane
Švrća

Ludo_lane's Avatar

Ludo_lane je offline
Registrovan: May 2012
Ludo_lane je na dobrom putu
Standardno

Neptun se tako lose postavio da mi unisti zivot:
Pravi mi kvadrat sa marson, venerom i mjesecom!

Jedini valjda pozitivan aspekt Pl 60 Ne

Moze li mi neko ovdje pomoci?

Na netu sam citala da Ne90Mo donosi teske bolesti,isto tako i Pl150Mo, koju isto ja imam...

Old 07-02-2013, 22:21   #288
wesnaw
Obično gatalo

wesnaw's Avatar

wesnaw je offline
Registrovan: Sep 2011
wesnaw je na dobrom putu
Standardno

Haha, meni je Ne u 4. A i vaga na ASC.....znaci ja sam totalni nered..... istina je...ja kucu sredim da sve bude tip-top, krenem da se sredim ja....e tu nastaje haos.... i milijardu puta kad budem ja sredjena i spremna da izadjem iz kuce u kuci kao da je bomba pala...
ovo sam samo bila iskrena - ne ponosim se time

Old 13-02-2013, 13:15   #289
Ludo_lane
Švrća

Ludo_lane's Avatar

Ludo_lane je offline
Registrovan: May 2012
Ludo_lane je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by gagonija VIdi Poruku
Meni je ASC devica,ali ne volim nered u kuci..sredim se,ali i kucu...jedino me strasno nervira haos ukucana...tj. niko ne vodi racuna!
Prvo kad sam vidjela kako Ne u 4 kuci daje neuredne ljude,zacudila sam se,jer to nije slucaj samnom.

Sad mi je jasno zasto je u stvari obratno,i meni je ASC u djevici...

Old 13-02-2013, 14:12   #290
manuela
Druid

manuela's Avatar

manuela je offline
Registrovan: Jan 2011
manuela je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

i meni je ASC u djevici...a neptun tranzitira u 7 kući....mrzim nered, kod mene je sve tip-top čisto, a i za ukučanima moram da čistim....

Old 08-08-2014, 19:33   #291
mina88
Obično gatalo

mina88's Avatar

mina88 je offline
Registrovan: Aug 2014
mina88 je na dobrom putu
Standardno

Ne volim ovaj Neptun u 10 kuci, fakticki na MC-u. Ima aspekte sa svakom planetom. Da li to znaci da je jako izrazen, verovartno jeste, ipak je u ugaonoj kuci ? Sta li mi ovolike konjunkcije na Mc mogu doneti? U svakom slucaju, tesim se jer je u Jarcu, u mom znaku, pa mi opet malo realisticnije deluje

Old 08-08-2014, 19:36   #292
Skorpija83
Druid

Skorpija83's Avatar

Skorpija83 je offline
Registrovan: Jul 2014
Skorpija83 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by mina88 VIdi Poruku
Ne volim ovaj Neptun u 10 kuci, fakticki na MC-u. Ima aspekte sa svakom planetom. Da li to znaci da je jako izrazen, verovartno jeste, ipak je u ugaonoj kuci ? Sta li mi ovolike konjunkcije na Mc mogu doneti? U svakom slucaju, tesim se jer je u Jarcu, u mom znaku, pa mi opet malo realisticnije deluje
Ja Neptuna uvijek povezujem sa izdajama, prevarama, razočarenjima, pa na MC od autoriteta. Sve to tebi ne mora biti, jer ti je tu čitav stelijum pa je sve izmiješano. Svakako si neko ko teži rukovodstvu ili te drugi tako vide. Autoritet drugima.

Old 08-08-2014, 19:47   #293
mina88
Obično gatalo

mina88's Avatar

mina88 je offline
Registrovan: Aug 2014
mina88 je na dobrom putu
Standardno

Hvala, deluje ohrabrujuce

Old 08-08-2014, 23:21   #294
vaga13
Obično gatalo

vaga13 je offline
Registrovan: Sep 2012
vaga13 je na dobrom putu
Standardno

[QUOTE=selena;42700]

NEPTUN U 6 KUĆI-donosi nam čudne bolovei pojave,nepoznate infekcije,nejasne medicinske nalaze i opću slabost,nesvjesticu i nesanicu.Životne navike su nevjerojatno podložne promjenama, a psiha je oslbljena do mjere psihičkog oboljevanja.Naši suradnici podmeću nam svoj posao,a mi neznamo gdje početi a gdje stati.Ovaj neptun upozorava da je zdravlje i stil života osobe ono što ga može upropastiti i ono što ga umjesto u jasnoću vedrine,odnosi u maglu.
[QUOTE]

Jako nejasna, obmanjiva, maglovita, a opet misticna planeta koja je meni stvorila korz teznje ka nekim ostvarenjima ogromno razocarenje cije posledice snosim i danas.
Ako se tome pridoda da mi je u polju posla i konjukciji sa mesecom, onda je pravo cudo kako nisam otkrio neku vrstu tople vode, postao prorok sa TV ekrana, neki uposljenik koji je svima ekscentrican, cudan ili lice iz crne hronike sa naslovom "obesio se sam za radijator".

Old 09-08-2014, 17:18   #295
Skorpija83
Druid

Skorpija83's Avatar

Skorpija83 je offline
Standardno

[QUOTE=vaga13;465444][QUOTE=selena;42700]

NEPTUN U 6 KUĆI-donosi nam čudne bolovei pojave,nepoznate infekcije,nejasne medicinske nalaze i opću slabost,nesvjesticu i nesanicu.Životne navike su nevjerojatno podložne promjenama, a psiha je oslbljena do mjere psihičkog oboljevanja.Naši suradnici podmeću nam svoj posao,a mi neznamo gdje početi a gdje stati.Ovaj neptun upozorava da je zdravlje i stil života osobe ono što ga može upropastiti i ono što ga umjesto u jasnoću vedrine,odnosi u maglu.
Quote:

Jako nejasna, obmanjiva, maglovita, a opet misticna planeta koja je meni stvorila korz teznje ka nekim ostvarenjima ogromno razocarenje cije posledice snosim i danas.
Ako se tome pridoda da mi je u polju posla i konjukciji sa mesecom, onda je pravo cudo kako nisam otkrio neku vrstu tople vode, postao prorok sa TV ekrana, neki uposljenik koji je svima ekscentrican, cudan ili lice iz crne hronike sa naslovom "obesio se sam za radijator".

I meni je Mo0Neptun u 6. kući. Neptun vladar 10. - pa vjerovatno pogrešan utisak ostavljam na svoju okolinu, radnu.
Može dati trovanje hranom na poslu od neke žene - Mo. Kolege ili stranke - nervni bolesnici.
Treba izbjegavati poroke i ne pretjerivati sa hranom. Voditi računa o zdravlju. Ovo su i netačne, pogrešne ljekarske dijagnoze. Zato ja ne vjerujem ljekarima. Imam averziju, mada i neka loša iskustva, pa sve s razlogom.
Moguć rad u ludnici, na psihijatriji, humanitarni rad, rad sa ljekovima, pomaganje drugima cijeli život ili neko umjetničko zanimanje.

Old 09-08-2014, 21:28   #296
vaga13
Obično gatalo

vaga13 je offline
vaga13 je na dobrom putu
Standardno

[QUOTE=Skorpija83;465474][QUOTE=vaga13;465444]
Quote:
Originally Posted by selena VIdi Poruku

I meni je Mo0Neptun u 6. kući. Neptun vladar 10. - pa vjerovatno pogrešan utisak ostavljam na svoju okolinu, radnu.
Može dati trovanje hranom na poslu od neke žene - Mo. Kolege ili stranke - nervni bolesnici.
Treba izbjegavati poroke i ne pretjerivati sa hranom. Voditi računa o zdravlju. Ovo su i netačne, pogrešne ljekarske dijagnoze. Zato ja ne vjerujem ljekarima. Imam averziju, mada i neka loša iskustva, pa sve s razlogom.
Moguć rad u ludnici, na psihijatriji, humanitarni rad, rad sa ljekovima, pomaganje drugima cijeli život ili neko umjetničko zanimanje.
Imam utisak da ni jednu planetu tokom zivota nisam osetio kao planete neptun i saturn.Ipak, jos ih dokucio nisam.
Ne mogu da pronadjem adekvatne reci za NE, ali znam da mi je uterao strah u kostima pa je kod mene izazvana anksioznost (stanje, a ne bolest) i to predugo traje.
Lekarima, e tek od njih nemam sta pametno da vidim i cujem, bar na osnovu svog iskustva.

Old 10-08-2014, 09:44   #297
Skorpija83
Druid

Skorpija83's Avatar

Skorpija83 je offline
Standardno

[QUOTE=vaga13;465481][QUOTE=Skorpija83;465474]
Quote:
Originally Posted by vaga13 VIdi Poruku

Imam utisak da ni jednu planetu tokom zivota nisam osetio kao planete neptun i saturn.Ipak, jos ih dokucio nisam.
Ne mogu da pronadjem adekvatne reci za NE, ali znam da mi je uterao strah u kostima pa je kod mene izazvana anksioznost (stanje, a ne bolest) i to predugo traje.
Lekarima, e tek od njih nemam sta pametno da vidim i cujem, bar na osnovu svog iskustva.

Alternativna medicina ovdje pomaže, nikako moderna, nikako farmaceutski ljekovi. Zatim joga, pilates, meditacija, odlazak na neka sveta mjesta, čitanje knjiga sa duhovnom ili filozofskom tematikom, okrenuti se sebi, a ne drugima. Ovdje nema psihologa, psihijatra koji može pomoći i koji je sposoban da pomogne po mom mišljenju ako osoba neće sebi da pomogne.

Old 10-08-2014, 16:49   #298
vaga13
Obično gatalo

vaga13 je offline
vaga13 je na dobrom putu
Standardno

[QUOTE=Skorpija83;465486][QUOTE=vaga13;465481]
Quote:
Originally Posted by Skorpija83 VIdi Poruku

Alternativna medicina ovdje pomaže, nikako moderna, nikako farmaceutski ljekovi. Zatim joga, pilates, meditacija, odlazak na neka sveta mjesta, čitanje knjiga sa duhovnom ili filozofskom tematikom, okrenuti se sebi, a ne drugima. Ovdje nema psihologa, psihijatra koji može pomoći i koji je sposoban da pomogne po mom mišljenju ako osoba neće sebi da pomogne.
Razumem i slazem se, ali i distanciram od mnogih oblika alternativne medicine iz razloga sto je tu masa prevaranata, dok sa druge strane u "modernoj" medicini imamo isto masu nezainteresovanih, dobrih, a zauzetih i naravno onih koji su svoje diplomice stekli na cudan nacin.

Otkrivati snagu u sebi je zadatak i uspeh svih nas pojedinacno, jer najbolje svi znamo sta nam fali, u cemu je problem i kakvi su nam totali ili limiti.
Na zalost, malo je onih koji istraju u odluci, nameri i mogucnosti da se isto i realizuje, otkloni ili poboljsa.

Ne znam koji aspekti ukazuju na potencijalnu krizu kod coveka koja duzim trajanjem moze da izazove kasnije i psihicke smetnje.
Recimo, ako ukljucimo neciju osetljivost i sklonost psihickoj trpnji kasnije daje probleme osobi sa samopouzdanjem, spavanjem, voljom, a sve skupa, psihom.

Old 18-01-2017, 19:58   #299
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Registrovan: Jan 2017
Beatrice je na dobrom putu
Standardno

Da dopunim samo za Neptun u VI kući bitno je jako puno sna i neka sređenost rutine života, makar redovna higijena, obroci redovni.
Ume Neptun da da sklonost nekim virozama, ali i neobične dijagnoze, ili da je dijagnozu teško utvrditi.

Vaga13, koliko je meni poznato, Mesec u Devici ili u VI često daje psihosomatske bolesti - kad je u duši loše odražava se na zdravlje, što više autosugestije i pozitivnih misli, malih lepih životnih rituala, makar ono mirisna sveća + omiljeno jastuče + topao čaj + ugodna slika/knjiga.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules