ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 12-03-2009, 13:00   #16
Klara
Obično gatalo

Klara's Avatar

Klara je offline
Registrovan: Sep 2008
Klara je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by wireless VIdi Poruku
"Ne radi se o "telepatskom tumačenju snova" nego o instinktivnom razumevanju simbola i logičkom povezivanju istih." Ok, to ti je Pl 60 Ne.
"...sama konstrukcija nečije rečenice dosta govori o onome što neko misli,oseća i sl" He-he, kod tebe je SaR jer u "treba se obrazlagati..." koristiš se a to nije povratni glagol... ali i ja sad preterujem, nego nekako si premlada za takva ozbiljna razmišljanja, imam utisak da ćeš biti razočarana ako ne napišeš enciklopediju, ali u svakom slučaju neviđenu energiju imaš, mislim, šta reći, samo gazi
Što se tiče braka verujem da će te So 60 Mo iščupati i doneti dvoje dece, taj Pl je ipak slab pored njih, jedino može da donese velike promene u karijeri, mada Ma ima solidne aspekte. Ne znam, videćemo, poz!
Hvala,wireless.Ne verujem baš u vođenje nekoga,makar i putem enciklopedije,svako sam mora da da nađe svoj put.Sugestije su uvek dobrodošle,ali uputstva i tačne smernice ne Hm....deca...mislim da će mi jedno dete umreti.Grozno zvuči,ali svesna sam da je to moguće pored svih ovih aspekata Ko zna šta si ti sve video u mojoj karti,ali nećeš da kažeš
Advertisement

Old 12-03-2009, 16:49   #17
zulfica1
Švrća

zulfica1's Avatar

zulfica1 je offline
Registrovan: Feb 2009
zulfica1 je na dobrom putu
Standardno

imam saturn u sedistuu sestoj kucui( mozete misliti u kakvoj staroj zgradi radim) u trigonu sa plutonom iz druge koji vlada petim,a takodje pl 60 ne,koji je u cetvrtom
Submit to Digg   Sa 120 i 60 Pl Reply With Quote

Old 13-03-2009, 13:51   #18
wireless
Guest

@Klara
"mislim da će mi jedno dete umreti.Grozno zvuči,ali svesna sam da je to moguće pored svih ovih aspekata"
Auuu, devojko, pa nemoj sad ići u krajnosti, taj Pl ti daje malo veći fatalizam nego što je potrebno. Ništa nije baš toliko suđeno, život nije horoskop, zašto bi svoje misli/umišljanja smatrala realnošću i još ubacivala u okvir strahovanja? Suptilni problem astrologije zaista leži u samozavaravanju i priželjkivanju, koje je veoma teško otkloniti, jer na početku lično neznanje prevaže nad znanjem, zato je uvek dobro čuti drugo mišljenje i ne verovati slepo svom egu. Kad si previše u nekoj materiji lako se gubi ravnoteža i počinje sve da se gleda kroz tu optiku; Neptun su zablude i treba što je moguće više da ih čistiš, svesno, i ostalim i Saturnom i Plutonom, uz perspektivu paralelnog i verovanja i sumnje u sve, pa će to na kraju kao sito iznedriti samo ono što može da prođe...
Dakle Sa/Pl znači i preobražaj sistema razmišljanja, ono što si jednom smatrala istinom za 1-5-10 godina može da se pokaže netačnim, tj. regeneraciju kroz negaciju, PlxySa...

Old 14-03-2009, 14:11   #19
Klara
Obično gatalo

Klara's Avatar

Klara je offline
Klara je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by wireless VIdi Poruku
@Klara
"mislim da će mi jedno dete umreti.Grozno zvuči,ali svesna sam da je to moguće pored svih ovih aspekata"
Auuu, devojko, pa nemoj sad ići u krajnosti, taj Pl ti daje malo veći fatalizam nego što je potrebno. Ništa nije baš toliko suđeno, život nije horoskop, zašto bi svoje misli/umišljanja smatrala realnošću i još ubacivala u okvir strahovanja? Suptilni problem astrologije zaista leži u samozavaravanju i priželjkivanju, koje je veoma teško otkloniti, jer na početku lično neznanje prevaže nad znanjem, zato je uvek dobro čuti drugo mišljenje i ne verovati slepo svom egu. Kad si previše u nekoj materiji lako se gubi ravnoteža i počinje sve da se gleda kroz tu optiku; Neptun su zablude i treba što je moguće više da ih čistiš, svesno, i ostalim i Saturnom i Plutonom, uz perspektivu paralelnog i verovanja i sumnje u sve, pa će to na kraju kao sito iznedriti samo ono što može da prođe...
Dakle Sa/Pl znači i preobražaj sistema razmišljanja, ono što si jednom smatrala istinom za 1-5-10 godina može da se pokaže netačnim, tj. regeneraciju kroz negaciju, PlxySa...
Već nekoliko generacija unazad ženske osobe iz moje familije gube po jedno dete.Budući da u mom natalu postoje neki aspekti koji bi na to ukazali,logično je da sam tako nešto pomislila,ali,kako god,to nije bila tvrdnja već mišljenje laika za astrologiju,koje je otvoreno za izmene i dopune.
U svakom slučaju,wireless,fatalizam je stvar koja mi se teško može pripisati,ali isto tako pomisao da posle 20 god proučavanja astrologije kažem nešto kao "život nije astrologija" a pri tom sve,uključujući i kompleksnost nečije ličnosti,procenjujem kroz istu u najmanju ruku dobija prizvuk paradoksalnosti.Pozdrav.

Old 14-03-2009, 16:35   #20
wireless
Guest

Veliki pozdrav pre svega
Jeste paradoks ali i realnost kao i sam život; lekar koji puši dve-tri pakle dnevno ti govori da ćeš dobiti rak pluća ako nastaviš da toliko pušiš, neko ko šuška ili vrska je spiker, nepismeni novinari objavljuju vesti, razvedena žena je matičar ili psiholog u bračnom savetovalištu, neko ko se preziva Udovičić nije uvek udovac/ica, itd. Nema konačnih zaključaka i pravila; astrolog mora da povuče liniju između onog što zna i onog što ne zna; ono što ne zna iznosi barem 50% svake situacije i on jedino u tih svojih max. 50% mora i može da radi i tu postigne neke rezultate; svaki šut prema golu nije i gol, kako u fudbalu tako i u astrologiji i svuda. Istinsko znanje proizilazi iz ravnoteže onog što se zna i onog za šta znamo da nam je nepoznato.
Ne govorim ovo kao protivnik astrologije ili samo da bih oponirao tebi ili drugima, jednostavno posle mnogo vremena i pronicanja ti se iskristališu prednosti ali i zamke ove discipline; lakše je zažmuriti na jedno oko i uvek nalaziti opravdanja tipa danas sam neraspoložen, Sa mi je na stepenu propasti Atlantide, i onda mi je lakše zbog toga, ali tog istog trenutka sam obmanuo sebe i nemam zdrav pogled na život. Seti se, lek sa kojim se pretera može da otruje. Smisao astrologije po meni je spoznaj sebe kako bi spoznao druge.
Da ne skrećem, dakle, tema je bila aspekti Saturna, povlačenje granica Sa, u odnosu na fatalnost - Pl.
PS Na koje aspekte misliš kada kažeš da ukazuju na to da bi mogla da izgubiš dete?

Old 29-08-2010, 01:20   #21
WolfWoman
Obično gatalo

WolfWoman's Avatar

WolfWoman je offline
Registrovan: Aug 2010
WolfWoman je na dobrom putu
Standardno

Sa60Pl
sa u jarcu u 6. kuci
pl u skorpionu u 4. kuci

Mislim da si ja znam odrediti granicu u vecini slucajeva ...

Ako ste vi svjetlost, sta vam tama moze, osim da ustukne pred vama?

Old 25-01-2011, 23:27   #22
ssssanjaaaa
Obično gatalo

ssssanjaaaa je offline
Registrovan: Jan 2010
ssssanjaaaa je na dobrom putu
Standardno

Jel ima isto znacenje kad je tranzitni PL 120 Sa i Ju, kao i natalni aspekt?

*
Old 29-01-2011, 15:09   #23
kosmopolita
Veštac

kosmopolita's Avatar

kosmopolita je offline
Registrovan: Jan 2011
kosmopolita je na dobrom putu
Standardno *

Razum kontroliše podsvest,intelektualno stvaralaštvo,jaka samosvest,ide ka cilju.Oslobadjanje od nekih problema,pozitivno sagledavanje života

Old 24-06-2011, 21:19   #24
swiss
Druid

swiss je offline
swiss je na dobrom putu
Standardno

Eto...i ovaj aspekt dugovecnosti (rekla slavica) imam...120 godina Saturn Pluton cccc....e dali ih osecam kod sebe? Pa ako cu svrnuti u proslost, mislim da sam uspeo podsvest da stavim pod kontrolu! Jer i Ve je tu u igri...a to znaci i da tacno znam sta hocu po osecanjima i toga ne da se pridrzavam, nego, lepo mi je kad uvidim da osecanja kroz taj aspekt mogu da oizivljavam i da NAM bude lepo !

Old 24-06-2011, 22:29   #25
NOVICSLAVICA
Druid

NOVICSLAVICA je offline
Registrovan: Mar 2009
NOVICSLAVICA će postati poznat uskoro
Standardno

swiss- Koliko sam ja shvatila ovaj aspekt [neka me neko slobodno ispravi]

Ne vidim ja preveliku razliku u karakternim osobinama kod osoba koje imaju dobar ili los aspekt ove dve planete. a vidi zasto mislim tako ;

Dobro i zlo su veoma diskutabilni pojmovi i sam covek gradi svest o njima na individualni nacin.

Licnost povredjena nekim ranijim teskim iskustvima u kojima je bila zrtva stoji na granici da se i sama pretvori u tiranina.

Ovo je osnovna zamka ovog kontakta i upravo tu pojedinac ne bi trebalo da podlegne iskusenju.

Iz nemoci da se odupre nekome ko ga zloupotrebljava javlja se bes, osvetnicki i rusilacki nagon ,koji ,sto je vise potiskivan sve vise narasta, do neslucenih razmera.

Dobro je kod vas sa dobrim aspektom da osoba moze prizeljkivati moc da bi se osvetila .ili gradila izuzetnu karijeru ili stvarala ogromno bogatstvo da bi kompezovala osecanje neadekvatnosti i nemoci koje je jednom prosla.

NA FIZICKOM PLANU STE JAKI I DUGOVECNI KAKO BI MOGLI SVE OVO POSTICI
A kod mene na fizickom planu lose je integrisana energija ovih dveju planeta i moze stvoriti probleme vezane za dugotrajne teske bolesti.

Ovaj aspekt se zove jos i aspekt senke i na fizickom nivou osobu nesto jede iznutra e ja bi trebala da razresim sta je to i da se toga oslobodim kako bi mogla prisustvovati tvom 120-tom rodjendanu . Pozz

Old 24-06-2011, 23:25   #26
silver006
Veštac

silver006's Avatar

silver006 je offline
Registrovan: Feb 2011
silver006 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by NOVICSLAVICA VIdi Poruku
Dobro i zlo su veoma diskutabilni pojmovi i sam covek gradi svest o njima na individualni nacin.

Ovo je osnovna zamka ovog kontakta i upravo tu pojedinac ne bi trebalo da podlegne iskusenju.

Iz nemoci da se odupre nekome ko ga zloupotrebljava javlja se bes, osvetnicki i rusilacki nagon ,koji ,sto je vise potiskivan sve vise narasta, do neslucenih razmera.

Ovaj aspekt se zove jos i aspekt senke i na fizickom nivou osobu nesto jede iznutra e ja bi trebala da razresim sta je to i da se toga oslobodim kako bi mogla prisustvovati tvom 120-tom rodjendanu . Pozz
Sa boldovanim se i ja borim, a odabirem da se ne svetim iako cesto imam priliku uvek odolim iskusenju. Pozz
Naši sponzori
Advertisement

Old 25-06-2011, 01:03   #27
swiss
Druid

swiss je offline
swiss je na dobrom putu
Standardno

Quote:
swiss- Koliko sam ja shvatila ovaj aspekt [neka me neko slobodno ispravi]

Ne vidim ja preveliku razliku u karakternim osobinama kod osoba koje imaju dobar ili los aspekt ove dve planete. a vidi zasto mislim tako ;Slazem se i ja, e sad zavisi gde se taj aspekt odigrava...kod mene je igra tog aspekta sa Ac (karakter moj)...a ako cu biti jednostaran, onda objasnjenje gore koje navedoh bas zato sto cu promatrati Saturna samo, jos je bio na mestu tad, jer 19.09.1971 krenuo je R a ja rodjen 17tog, jer on je u 9 polju analog Strelac,znaci Saturn je tu stajao cvrsto jos nespreman da krene u R a nije bio u direknom hodu! Znaci, duhovnost, dubinsko znanje, smisao komplet sadrzaja tog polozaja mora da ima razlog, a kad se razlog spozna, onda olaksava postojece! E Saturn je u Blizancima, on je bio kod mene u losem detinjstvu i te kako izrazen...povlacenjem, raznim komleksima, samozatvaranje......... ma bio je patnja i bol nevidjena za mene kad se setim, al podrzan od Plutona svesrdno al u smislu da se dozivi dubina a ne povrsina tipicna za Blizance, naravno, Saturn tu daje i direknu intuiciju jos.......e sve to je na kraju Venera omeksala, jer ona cini moj Ac, ma koliko se to nekome cinilo, cini ga meksim i meksa stvari i razmisljanje sa vremenom (saturn) koje ce postati samo stabilnije, nikako i labilnije i nesigurnije kao u davnoj proslosti! Zato sam i pisao gore onako...zivecu 120 god hehehehe

Dobro i zlo su veoma diskutabilni pojmovi i sam covek gradi svest o njima na individualni nacin. Slazem se podpuno! Ovo nije moguce ako se dno ne dotakne...a Sa i Pl bas su to htelu u ranoj mladosti da bude....dok danas, danas nije to potisnuto, nego je sazrelo bas kroz Saturna u Blizancima koji ni malo nije povrsan....on je hteo smisao postojanja da shvatim...uspevam s Vremenom

Licnost povredjena nekim ranijim teskim iskustvima u kojima je bila zrtva stoji na granici da se i sama pretvori u tiranina. Objasnio sam vec....povredjivan na hiljade nacina, i svi su bili na emotivnoj bazi! Od otimanja iz majcinog krila, do mateiranja psihickog da ce mi ovo ili ono biti itd itd i to od koga? Od rodjenog OCA, kojeg danas ne krivim nizasta, jer aspekt pokazuje smisao da se spozna, zasto postojim i zbog cega...opet Saturn je tu umesan...Vreme vreme vreme nosi zbir svega iz proslosti...

Ovo je osnovna zamka ovog kontakta i upravo tu pojedinac ne bi trebalo da podlegne iskusenju.Tacno tako, NEBIH SMEO DA PODLEGNE ISKUSENJU, jer ga je prozivio i kad to sazri jos, onda se shvati i okolina koja je tako i nastupala prema meni...shvati smisao njih al preko sebe! Ovde ce neko reci, ali covece, ti kao dete njimanisi nista naudio? A ja cu da odgovorim, ja nisam, ali oni su danas shvatili preko mene kakvi su bili! Veruj te mi, oprost je svima dat i to od srca sa moje strane....a ucinjeno je iz razloga da nebih OZIVEO OVAJ ASPEKT, jer ako bi krenuo da vracam milo za drago...to bi po kratkom postupku ko Hico, uza zid i raspali...al to nije DUHOVNO RESENJE, koje saturn hoce iz 9tog polja...dakle

Iz nemoci da se odupre nekome ko ga zloupotrebljava javlja se bes, osvetnicki i rusilacki nagon ,koji ,sto je vise potiskivan sve vise narasta, do neslucenih razmera.Ovjasnio sam vec u predjasnjem postu...nije cilj bilo osveta...nego spoznaja gde mi ej mesto pod kapom nebeskom

Dobro je kod vas sa dobrim aspektom da osoba moze prizeljkivati moc da bi se osvetila .ili gradila izuzetnu karijeru ili stvarala ogromno bogatstvo da bi kompezovala osecanje neadekvatnosti i nemoci koje je jednom prosla. E vidis, kod mene je se javila zelja cista srca da ne hrlim ka materijalnom! Mozda sam sad ovo lose protumacio, ali ne, meni to nije hrana sakuplljanje vila i kula oko sebe, debeo konto itd....zato i sedim spokojan jer resavam dilemu uskoro

NA FIZICKOM PLANU STE JAKI I DUGOVECNI KAKO BI MOGLI SVE OVO POSTICISlazem se podpuno sa ovim...jaki, e gore opisah snagu koju ovaj aspekt ma koliko muci, ume i da uzvrati sa pozitivne strane...dakle, ovaj aspekt ipak nije rusilacki toliko ako se pravilno upotrebljava u zivoti! Mada ovo pravilno sprovodjenje ovakvog aspekta je cesto i nesvesno, jer Pl je tu nesto nesvesno nase, smisao i dubina...a Saturn, e da mi Saturn nije u Blizancima i 9toj kuci analog Strelca pa jos i ukljestenoj...pitanje bi bilo veliko, dali bi ja danas ovako pisao ili sedeo u nekoj psihijatriji!

A kod mene na fizickom planu lose je integrisana energija ovih dveju planeta i moze stvoriti probleme vezane za dugotrajne teske bolesti.

Ovaj aspekt se zove jos i aspekt senke i na fizickom nivou osobu nesto jede iznutra e ja bi trebala da razresim sta je to i da se toga oslobodim kako bi mogla prisustvovati tvom 120-tom rodjendanu . Pozz E vidis, ti bi trebala da proucis Saturna kao i ja malo bolje...mozda ti bas on kaze ono sto treba da znas! Razlog je, sto Pluton sam za sebe u natalu, moze da iskaze al i nemora ako nema za vratom bas nekog JACEG, a Saturn, sta moze on da bude nego pokretac svega u nasem natalu....slavga moja, vredi li jednostranost? Ti vrsis potragu i pretragu, i uspeces siguran sam, uspeces samo zato sto nisi mirna dok ne odkrijes ZASTO JE TAKO!

Da dodam jos, mozda je moja Venera na Ascedentu ,ubedjen sam, mozda je ona ta koja hoce i pored svega opet fino, lepo, cista osecanja pod kontrolom jer na Ac je sela, naravno, sa Plutonom koji obadvoje prave aspekt 120 Saturn....a poznato je da Ve na Ac nije maciji kasalj, nije djubre, nije idiot ma koliko Pluton tu bio i mislilo se da on moze da pokvari slucaj....nesto i njega meksa u svemu, a to moze biti bas ona Venera koja, kako negde procitah, Venera kad se nadje na ovakom mestu, meksa kako 12to tako i Prvo....zamislite da je nemam uopste tamo...a Pl na Ac 120 Sa a u prvoj kuci Uran....ej, pa ja bi mozda bio gori od Menglea hahaha naravno, po osveti!

Ako gresim, de me ispravite

Last edited by swiss; 25-06-2011 at 01:20..

Old 26-06-2011, 16:34   #28
NOVICSLAVICA
Druid

NOVICSLAVICA je offline
Registrovan: Mar 2009
NOVICSLAVICA će postati poznat uskoro
Standardno

SWISS-Odlicno napredujes . Mnogo si naucio za kratko vreme .
Tesko je objasniti kad pises pojedinacne slucajeve. Pa sam ja pisala uopsteno.

Old 26-06-2011, 22:17   #29
swiss
Druid

swiss je offline
swiss je na dobrom putu
Standardno

Quote:
SWISS-Odlicno napredujes . Mnogo si naucio za kratko vreme .
Tesko je objasniti kad pises pojedinacne slucajeve. Pa sam ja pisala uopsteno.
Uopsteno je bolje Slavka, jer objasnjava vise,daje veci smisao kad se gleda....dok jednostrano gledanje a stim da se ne pominje ostatak...na primer, sam aspekt Pl120Sa...da se nasamo gleda, onda bi vazilo ono tvoje pravilo! 600 objasnjenja cu ti reci, a ti uzmi koje ti odgovara...razumes me Zato tvoj pisano pratim redovno, jer ide nasiroko i nadugacko hehehe

Old 03-07-2011, 15:53   #30
Kile Prshut
Obično gatalo

Kile Prshut's Avatar

Kile Prshut je offline
Registrovan: Aug 2010
Kile Prshut je na dobrom putu
Standardno

Jel neko znam koj e ovaj 'wireless', mislim jel to neki ex clan pa mu samo ostadose postovi, bez ikakvih licnih stvari (ime, karta i to), stvarno kida covek kako pise.............zaprepastila sam se.
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules