ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 06-12-2016, 21:23   #406
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Little Warrior je offline
Registrovan: Dec 2007
Little Warrior će postati poznat uskoro
Standardno

a konjunkcije
konjunkcija je najmarkantniji aspekt, kod starih majstora astrologije nije se smatrala aspektom vec telesnim spajanjem/kontaktom planeta i samim tim najjace delovanje ima.
Advertisement

Old 06-12-2016, 21:28   #407
bosi7
Druid

bosi7's Avatar

bosi7 je offline
Registrovan: Mar 2011
bosi7 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by JupiterGirl VIdi Poruku
EDIT: Evo meni Sa nema ni jedan kvadrat i opet me ubi. Ne znam sta je reci vise.
I mene, iako imam samo trigon sa Ne, vladar mi je Asc-a u 7k u Lavu...šta da kažem osim...red, rad i disciplina...

Old 06-12-2016, 21:30   #408
Skorpija83
Druid

Skorpija83's Avatar

Skorpija83 je offline
Registrovan: Jul 2014
Skorpija83 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Mene zanima sta kazu ljudi kad im je tesko koji nemaju pojma o Saturnu i astrologiji . Oni vjerovatno kunu zlu sudbinu a mi Saturna. Svima nam treba neko da ga krivimo ma kojim imenom ga zvali

EDIT: Evo meni Sa nema ni jedan kvadrat i opet me ubi. Ne znam sta je reci vise.
Ni moj Saturn u skorpiji u 5. ne pravi ni jedan kvadrat ni opoziciju.
Ali je zato u konjukciji sa Suncem i Plutonom i u sekstili sa Mjesecom u jarcu.
I naravno, nemam srece u ljubavi i zato se i zalim na njega.
Submit to Digg   aspekti Saturna Reply With Quote

Old 06-12-2016, 21:30   #409
JupiterGirl
Veštac

JupiterGirl's Avatar

JupiterGirl je offline
Registrovan: Sep 2015
JupiterGirl će postati poznat uskoro
Standardno

Little Warrior, pa jeste, ima knjukcije s Ve i Me....ali nije njemu tu toliko lose valjda pa da zakoci citav natal

Old 06-12-2016, 21:40   #410
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Standardno

Quote:
Little Warrior, pa jeste, ima knjukcije s Ve i Me....ali nije njemu tu toliko lose valjda pa da zakoci citav natal
ima mnogo, mnooogo gore. A gde koci ti to osecas najbolje..a ne mora uvek da bude odvratan, nekad ce jednostavno biti da ne moze lako da se poleti sa tim, nego sedi/cuti/cekaj/ft1p fazon

Svi se kad tad nazuljaju na nesto u zivotu. A koliko se nazuljas i kakav posle zuljanja ostajes-valjda je to ta drtinina lekcija...

Old 06-12-2016, 21:44   #411
JupiterGirl
Veštac

JupiterGirl's Avatar

JupiterGirl je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Little Warrior VIdi Poruku
ima mnogo, mnooogo gore. A gde koci ti to osecas najbolje..a ne mora uvek da bude odvratan, nekad ce jednostavno biti da ne moze lako da se poleti sa tim, nego sedi/cuti/cekaj/ft1p fazon

Svi se kad tad nazuljaju na nesto u zivotu. A koliko se nazuljas i kakav posle zuljanja ostajes-valjda je to ta drtinina lekcija...
Znam, ti imas opoziciju s Ve ako se dobro sjecam. Pred tobom me sramota da se zalim .
Pa zulja on mene ima 10 godina. Srasli smo do te mjere da mi je bilo kakav nalet optimizma mnogo bljutav osjecaj

Ali matora drtina hahaha...umirem!

Old 06-12-2016, 21:50   #412
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Standardno

Pa imam, al nije strasno. Ja sam valjda naucila nekako da ga hendlujem-tj sa onim sto je do mene, sto je do onoga sto SA predstavlja psiholoski sam se izborila. E sad jedino ako me ne zvekne sa nekim drugim stvarima u buducnosti. Al ni tad necu da trazim most da djipam. Sta da se radi

Old 06-12-2016, 23:43   #413
Artist
Veštac

Artist's Avatar

Artist je offline
Registrovan: Aug 2012
Artist će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Zaintrigirao me slučaj koji si opisao. U augustu 1981., bili su aktuelni Sa0Ju u Vagi (obojica brzi/direktni), Mars u Raku, So0Me u Lavu, te Venera u Djevici. Za poziciju Mo bismo trebali znati tačan datum/sat rođenja.

Anyway - kod lika je brz/direktan Saturn u znaku svoje egzaltacije i u konjukciji sa esencijalnim benefikom Jupiterom.
Mars jeste u Raku (padu), al' ne mora značiti da je u njegovom slučaju (natalu) riječ o kvadratu.
Kažeš da mu je Sunce u sjedištu uLavu (augostovsko rođenje)...

Venera - ili u Djevici (ukoliko je rođen početkom augusta '81) ili - sjedište u Vagi (ukoliko je rođen sredinom augusta '81)
Merkur - postoji mogućnost da je spaljen u Lavu (ukoliko je rođendan početkom augusta) ili - sjedište/egzaltacija u Djevici.

Nema svrhe za dalje "bacanje" pretpostavki, jer je za relevantnu analizu šta/kako neophodan datum/sat rođenja.

However - u razdoblju njegovog rođenja, nije bilo nekih izazovnijih nebeskih konfiguracija, te su sve planete bile brze/direktne. Velika je mogućnost da, osim egzaltiranog Saturna i Sunca u sjedištu, ima i Ve/Me u domicilima.
Istina - ima i Marsa u padu, međutim, Mars u Raku "ne vidi" njegovo Sunce u Lavu, eventualne planete u Djevici "vidi" putem sekstila. Mars iz Raka planete u Vagi "vidi" putem kvadrata, al' veliko je pitanje jel' i sa jednom gradi 90.

Jesam ti ovim mini-izlaganjem dala odgovor na pitanje "gdje je Saturn da ga NAUČI lekcijama?"
Pa...u natalu dotičnog je brz/direktan Sa u znaku svoje egzaltacije, te dodatno odobrovoljen konjukcijom sa Jupiterom, eventualno s Venerom.

Sunce, a moguće i Merkura "gleda" putem sekstila.
Ukoliko su Venera ili Merkur u Djevici - uopće ih i "ne vidi".

I onda neka neko kaže da Mr. Sa(dista) NEMA #dvostruke_standarde.

Ukoliko je ljudima lakše da od Saturna prave Blue Fairy iz Pinokija koja NAGRAĐUJE marljive, iskrene i hrabre dječake i djevojčice ... ja ih neću ubjeđivati u suprotno.

Možemo mi Saturna do sutra bojiti ružičastim i ljubičastim tonovima & posipati ga vilinskim prahom, ali činjenica je da on ispod te "bright & shiny" površine ostaje ono što suštinski jeste. Melanholik koji predstavlja
skup svih kočnica/blokada, skup svih ograničavajućih životnih faktora/okolnosti. Sve ono što nam "isisava" entuzijazam i pozitivnu energiju, te nas naposlijetku učini zrelijim (opreznijim, ciničnijim, melanholičnijim).
Marsh, saznao sam datum, 7. avgust 1981, vrijeme ne znam.

Pa i ja imam egzaltiranog Saturna, koji ima samo konjukciju sa Jupiterom, i vjeruj mi Saturn me je bas dobro isamarao. Ovo pricam zato sto je meni sve krenulo pola godine prije Sa povratka, tacnije sa Sa180Ma. I ja na to gledam kao sazrijevanje, i ja jesam sazreo kao osoba. Ali fora za ovog druga, sto on nije sazreo. Ponasa se kao neko razmazeno deriste i dalje, samo sto ne zaplace ako mu ne kupe auto. Otac mu fata veze da ga zaposli i zaposli ga, a on napusta posle 3 nedelje, i to uopste nisu losa radna mjesta. Mnogi ljudi muku muce da se zaposle, a on to olako odbacuje. Ako je Sa taj veliki ucitelj, a on radi ovo sto radi i ponasa se kako se ponasa, zasto jednostavno ne dobija packe od Saturna pa taj Saturn bio i njegov otac koji ce da mu kaze "E moj sine, sad ces da dobijes k...., nema vise ni auta, ni para, vrijeme je da pocnes da se ponasas kao odrasla i odgovorna osoba".

Njega sam naveo za primjer zato sto ima Sa0Ju kao ja, i nevjeovatno mi je da se covjek uopste nije promjenio zadnjih 10 godina, isti obrasci, ista (ne)interesovanja. Uopste nije zreo jbt, a Sa povratak i cijeli taj ciklus nas bas cini zrelom osobom.

Old 06-12-2016, 23:45   #414
JupiterGirl
Veštac

JupiterGirl's Avatar

JupiterGirl je offline
Standardno

Pokosice Saturn i tatu jednog dana pa ce onda da duva u prste

Old 07-12-2016, 00:04   #415
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Artist VIdi Poruku

Pa i ja imam egzaltiranog Saturna, koji ima samo konjukciju sa Jupiterom, i vjeruj mi Saturn me je bas dobro isamarao.

Njega sam naveo za primjer zato sto ima Sa0Ju kao ja, i nevjeovatno mi je da se covjek uopste nije promjenio zadnjih 10 godina, isti obrasci, ista (ne)interesovanja. Uopste nije zreo jbt, a Sa povratak i cijeli taj ciklus nas bas cini zrelom osobom.
Ti imas SA na samom uglu, pri cemu je jaci od JU u ovoj prici zbog snage dostojanstva. Planeta na uglu je uvek najoperativnija. Drugar mozda nema takvu postavku.
Inace rodjen je mozda kojunedelju posle mog rodjenog brata, moj brat ima ASC u strelcu i JU 0 SA u 10. -dakle isto ugaona kuca, ni njega zivot nije stedeo. On sam je predstavljen Jupiterom kome SA sedi tacno na glavi. Doduse egzaltiran,pa je zdrav i ok osoba, hvala Bogu. A pomaze mu i sto su obe planete u sekstilu sa svojom vladarkom, VE u lavu.

Tako da...natali mogu na prvi pogled delovati slicno, ali cim se malo udubis razlike su drasticne.

Last edited by ibis; 07-12-2016 at 00:20..

Old 07-12-2016, 00:23   #416
Artist
Veštac

Artist's Avatar

Artist je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by ibis VIdi Poruku
Ti imas SA na samom uglu, pri cemu je jaci od JU u ovoj prici zbog snage dostojanstva. Planeta na uglu je uvek najoperativnija. Drugar mozda nema takvu postavku.
Inace rodjen je mozda kojunedelju posle mog rodjenog brata, moj brat ima ASC u strelcu i JU 0 SA u 10. -dakle isto ugaona kuca, ni njega zivot nije stedeo. On sam je predstavljen Jupiterom kome SA sedi tacno na glavi. Doduse egzaltiran,pa je zdrav i ok osoba, hvala Bogu. A pomaze mu i sto su obe planete u sekstilu sa svojom vladarkom, VE u lavu.

Tako da...natali mogu na prvi pogled delovati slicno, ali cim se malo udubis razlike su drasticne.
Da, da, jasno. A koliko je dobro ili lose, sto kod mene Sa ima samo konj, sa Ju?
Naši sponzori
Advertisement

Old 07-12-2016, 00:37   #417
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Da, da, jasno. A koliko je dobro ili lose, sto kod mene Sa ima samo konj, sa Ju?
Najiskrenije, izvini sto sam surova, mislim da je lakse kada planeta ima vise aspekata, idealno i olaksavajucih i otezavajucih, jedno da ih izaziva, drugo da ih podrzava. Doduse tvog SA podrzava JU, i to je nesto (cuj nesto, Jupiter).
I nema samo 0 JU, ima i 180 ASC
Mada kod SA dosta je muke i bez otezavajucih aspekata.
Ali ono sto je mozda najbolje kod tvog SA je dispozicija, bas sam neki dan pominjala da je SA u vodoliji nekako najpodnosljiviji.

Old 07-12-2016, 01:10   #418
Artist
Veštac

Artist's Avatar

Artist je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by ibis VIdi Poruku
Najiskrenije, izvini sto sam surova, mislim da je lakse kada planeta ima vise aspekata, idealno i olaksavajucih i otezavajucih, jedno da ih izaziva, drugo da ih podrzava. Doduse tvog SA podrzava JU, i to je nesto (cuj nesto, Jupiter).
I nema samo 0 JU, ima i 180 ASC
Mada kod SA dosta je muke i bez otezavajucih aspekata.
Ali ono sto je mozda najbolje kod tvog SA je dispozicija, bas sam neki dan pominjala da je SA u vodoliji nekako najpodnosljiviji.
Pretpostavio sam da mi fali jos aspekata Sa sa drugim planetama.

Old 07-12-2016, 01:57   #419
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Marsh, saznao sam datum, 7. avgust 1981, vrijeme ne znam.
Nema veze što ne znamo sat, probaću po datumu izvući koliko mogu.
Pozicija planeta po zodijačkim znakovima je slijedeća;

Sa (brz/direktan) - egzaltiran u Vagi
Ju (brz/direktan) - peregrin u Vagi
Ma (brz/direktan) - u padu u Raku
So - u domicilu u Lavu
Ve (brza/direktna) - u padu u Djevici
Me (brz/direktan i spaljen) - peregrin u Lavu
Mo - u padu u Škorpiji

Kao što vidiš, tip ima čak tri planete u padu tj. u zodijačkim znakovima gdje do izražaja dolaze manje-lijepe-osobine istih.

(Ovih dana sam sklepala jednu skriptu gdje sam drugarici jezikom "običnih ljudi" objasnila neke osnovne astrološke pojmove i za planete u padu sam iskoristila hešteg #fall_from_grace, odnosno ponašanje planeta u znakovima njihovog pada uporedila sa ponašanjem "razmažene kalifornijske bogatašice koja je uslijed bankrota primirana preselilti k svojoj bivšoj dadilji - u skromni stančić u izvjesnom ghettu".
Mislim - svi smo gledali filmove tog tipa )

Ne tvrdim da planete u padu eventualno ne mogu pronaći način da se se "pomire" i konektuju sa energijom zodijačkog znaka u kojem su doživjele #FALL_from_grace.
Takve planetarne postavke moguće je prevazići, te pomiriti i konstruktivno usmjeriti konfliktne energetske struje, al' za to je neophodno malo više vremena i mnogo ispravnog usmjeravanja & emotivne podrške.

S obzirom da ne znamo raspored polja & vladara ASC, možemo samo nagađati, al' ukoliko je slučaj da mu je neki od ovih #palih_anđela (Ma/Ve/Mo) ujedno i vladar ASC ... to bi objasnilo ponešto od opisanog ponašanja.
Što se tiče spaljenog Merkura...s obzirom na poziciju Merkura u Lavu, gdje je dispozitor (Sunce) u domicilu - spaljenost planeta u znaku Lava je donekle benignija od #combustion u ostalim zodijačkim znakovima.

Zanimljivo je slijedeće - dvije planete koje su u natalima signifikator oca - Sunce (u dnevnim rođenjima) i Saturn (u noćnim rođenjima) su esencijalno kvalitetne. Istovremeno, planete koje u natalima significiraju majku - Venera (u dnevnim rođenjima) i Mjesec (u noćnim rođenjima) su u padu. I Mjesec i Venera su okcidentalne (izlaze na horizontu nakon Sunca), što ih čini više u skladu sa njihovom primarnim, ženskim principom, al' istovremeno i donekle pasivnijim, pokornijim, podređenijim #muškim_autoritetima.
Drug ti ima Mo90So - vjerojatno je između roditelja vladao izvjesni nesklad. Nije nemoguće da u toj porodici odnosi nisu najsređeniji.
Zanimljivo je i da Sunce (otac) u sjedištu u Lavu spaljuje Merkura (koji je jedan od sedam kandidata za vladara ASC, al' s obzirom da nemamo sat rođenja, možemo samo nagađati).

Mislim da si u prethodnom postu spominjao nešto u smislu - da su mu roditelji manje-više dobrostojeći (So u sjedištu, Sa u egzaltaciji), a po svemu sudeći, previše su mu popuštali.

Odokativno - mislim da je priča slijedeća;
Manje-više dobrostojeća familija, otac dominantna figura, "svoj na svom". Pretpostavljam da je sinu pustio na volju, donekle uslijed toga što mu se moglo (s materijalne strane), a donekle uslijed egoizma i nedostatka volje da se bavi djetetom.
Majka se u čitavoj toj porodičnoj priči nije osjećala najbolje, možda je u nekoliko navrata i pokušala drugačije pristupiti odgoju djeteta, što je rezultiralo konfliktnom situacijom sa ocem (Mo90So). Otac je tu, naravno, izdominirao - Sunce u sjedištu u Lavu/Saturn egzaltiran u Vagi, a Mo & Ve okcidentalne & u padu.

Quote:
Ali fora za ovog druga, sto on nije sazreo. Ponasa se kao neko razmazeno deriste i dalje, samo sto ne zaplace ako mu ne kupe auto. Otac mu fata veze da ga zaposli i zaposli ga, a on napusta posle 3 nedelje, i to uopste nisu losa radna mjesta. Mnogi ljudi muku muce da se zaposle, a on to olako odbacuje. Ako je Sa taj veliki ucitelj, a on radi ovo sto radi i ponasa se kako se ponasa, zasto jednostavno ne dobija packe od Saturna pa taj Saturn bio i njegov otac koji ce da mu kaze "E moj sine, sad ces da dobijes k...., nema vise ni auta, ni para, vrijeme je da pocnes da se ponasas kao odrasla i odgovorna osoba".
Vjerujem da mu se otac danas #hvata_za_glavu, jer, teško je "starog kera naučiti novim trikovima". Nije nemoguće, ali je teško. Zato vjerojatno njegovi i dalje idu linijom manjeg otpora i popuštaju mu.
Nije uzalud ona "željezo se kuje dok je vruće". A djeca se odgajaju i usmjeravaju od rođenja, a ne od 30 i neke.

Quote:
Pa i ja imam egzaltiranog Saturna, koji ima samo konjukciju sa Jupiterom, i vjeruj mi Saturn me je bas dobro isamarao. Ovo pricam zato sto je meni sve krenulo pola godine prije Sa povratka, tacnije sa Sa180Ma. I ja na to gledam kao sazrijevanje, i ja jesam sazreo kao osoba.
Tvoj Saturn (u konjukciji s Jupiterom) jeste esencijalno/mundano odličan, ali su obojica retrogradni, dok su u natalu tvog druga Sa & Ju brzi & direktni.

Recimo ovako - Saturn i Jupiter su u njegovom natalu poput dva tipa na vrhuncu partija. Jupiter je nacugao Saturna, koji je odobrovoljen, pod #solidnim_gasom. Vjerojatno je pala i koja #crtica_bijelog.

S druge strane - tvoj Saturn i Jupiter su poput dva tipa tipa koja su se na partiju nacugala i napušila. Samim tim su i usporeni. Moguće je i da su učinili kardinalnu grešku - pa su najprije cugali, a zatim duvali. (Svako ko je barem jednom probao navedeno zna svu "ljepotu" #trava_nakon_alkohola osjećaja)
Stoga je tvoj Saturn donekle mrzovoljan i čangrizav - bez obriza na egzaltiranost/ugaonu poziciju.

Anyway - ja bih rekla da je kod tebe, prilikom Saturnovog povratka, u pitanju bilo slijedeće;

Saturn se za vrijeme svog povratka nije šetao samo preko svoje natalne pozicije, već i preko natalnog Jupitera.

Natalni Jupiter je dispozitor tvog Ma (vladara ASC) i Sunca, ALI i vladar tvog 12. polja, stoga je u tvojoj karti Jupi "primjenjeni malefik". (Stručni astrološki termin za vladara malefičnog polja esencijalno benefične prirode je slučajni malefik, al' ja ih volim zvati "primjenjeni malefici".)

Znači, Saturnovim povratkom kod tebe je automatski aktiviran i vladar/simbolika 12. polja. Također - početkom tvog Sa povratka bio je aktuelan i tranzit Jupitera kroz Vodoliju, te kvadrat tranzitnog Jupitera na tvoj natalni Mjesec (vladar 4. polja u 8.polju). Zatim je uslijedio Jupiterov tranzit kroz tvoje 12. polje, koji generalno nije najprijatniji. Barem nije bio meni, a Jupiter mi je esencijalno/mundano kvalitetan i vladar dva ugaona polja. Jupiter ti je tokom šetnje po 12. polju načepio natalno So & Ma, pa je uslijedio tranzit preko 1. polja (istovremeni 180 sa natalnim Sa0Ju) ...

Dakle, to kritično razdoblje nije bilo uslijed Saturnovog povratka, već i uslijed nepovoljnih tranzita tvog "primjenjenog malefika" (Ju).

Sve i ako izostavimo utjecaj nepovoljnih Ju tranzita iz cijele priče, ulazak Saturna u znak Vage istovremeno ti je označio;
i Sa povratak
i prvu fazu Sade sati
i opoziciju tranzitnog Saturna na vrh tvog 1. polja
i kvadrate tranzitnog Saturna na vrhove 4./10. polja
i aktivaciju tvog natalnog Jupitera (dispozitora Ma & So/vladara 12. polja)

Tranzit Saturna kroz Škorpiju = šetnje tranzitnog Saturna kroz tvoje 8. polje, preko tvog natalnog Mo, u kvadratu sa tvojim natalnim Ve/Me.
Mislim da si donekle odahnuo nakon definitivnog preseljenja Saturna u Strijelca, al' ulazak Saturna u Jarca trebao bi označiti definitivan završetak tog nekog kriznog razdoblja.

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 07-12-2016 at 16:14..

Old 07-12-2016, 17:32   #420
Artist
Veštac

Artist's Avatar

Artist je offline
Standardno

O Marsh, hvala ti sto si se ovoliko raspisala, svaka cast.

A sad prvo da se nasmijem za ovo S druge strane - tvoj Saturn i Jupiter su poput dva tipa tipa koja su se na partiju nacugala i napušila. Samim tim su i usporeni. Moguće je i da su učinili kardinalnu grešku - pa su najprije cugali, a zatim duvali. (Svako ko je barem jednom probao navedeno zna svu "ljepotu" #trava_nakon_alkohola osjećaja)

Hahahahahaa, znam odlicno taj osjecaj tj "vertigo efekat" opekao sam se par puta

Pa sad mi jeste malo lakse kad je Sa presao u Strijelca, ali sam bas bio nadrkan sa ovim Sa90Ma. Kako se malko udaljio orb. je sad 3*, nekako je lakse, i Mars se polako oslobadja njegovog pritiska. I sve to i taj Sa90Ma i samim tim sto je Sa usao u 9-u kucu, moja svijest se mjenja, mijenjam stavove i uklanjam neke stare obrasce (npr. sa vutrom sam zavrsio, ne duvam vec mjesec dana, cigare ne pusim vec 8 mjeseci.) Neki je inat proradio u meni, i mnogi su mi sad okrenuli ledja, kvazi prijatelji, tako da sam i sa njima raskrstio. Dakle, ovo je sad totalno neka nova prica, bas sam okrenuo novi list. Imam mnogo problema, i odlucio sam da ih sve rijesim do Saturnovog dolaska na MC. Hocu li uspjeti u tome, vidjecemo, ali cu se potruditi.
Sa ovim Sa0Ju moram biti strpljiv, urodice on plodom kad tad!
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules