ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 31-05-2015, 14:49   #151
makky
Veštac

makky's Avatar

makky je offline
Registrovan: Jan 2015
makky je na dobrom putu
Standardno

Zar So u ženskom horoskopu ne opisuje muža? U tom smislu sam mislila na aspekt So0Ur... I još mi Ur aspektuje i vladara 5. kuće.

Ne znam baš koliko So0Ur opisuje mog oca, ja ga nešto nisam pronašla u opisu ovog aspekta. Ali So0Sa ga opisuje fenomenalno.
Submit to Digg   Aspekti URANA Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 31-05-2015, 15:22   #152
Bojana_NS
Druid

Bojana_NS's Avatar

Bojana_NS je offline
Registrovan: Sep 2011
Bojana_NS će postati poznat uskoroBojana_NS će postati poznat uskoro
Standardno

So i Ma opisuju pre svega tebe i samo tebe.

Old 31-05-2015, 16:52   #153
makky
Veštac

makky's Avatar

makky je offline
makky je na dobrom putu
Standardno

Naravno da moj natal prvenstveno opisuje mene. Konkretno ovaj aspekt So0Ur mi donosi želju za nezavisnošcu, nepredvidivost, svojevoljnost, hirovitost, maštovitost, sklonost ka svemu što je neuobičajeno...

A od kad to So ne opisuje oca i u ženskom horoskopu muža? A vladar 5.p. veze?

Old 31-05-2015, 20:09   #154
Bojana_NS
Druid

Bojana_NS's Avatar

Bojana_NS je offline
Registrovan: Sep 2011
Bojana_NS će postati poznat uskoroBojana_NS će postati poznat uskoro
Standardno

To se zove simbolika

Niko ne spori sta sunce opisuje tačnije sunce opisuje kakav odnos imas sa ocem,a ne oca!

Tvoj natal je samo tvoj,a simbolika je široka.

Old 31-05-2015, 20:40   #155
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Registrovan: Oct 2012
elza će postati poznat uskoroelza će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Bojana_NS VIdi Poruku
tačnije sunce opisuje kakav odnos imas sa ocem,a ne oca!

I svi aspekti prema SO.
Mada ne znam zbog čega je odmah uzela upravo SO i UR za simboliku muža?

MA se podrazumeva, kao vladar Asc., time pre što upravo MA i UR su povezani aspektom.

Asc.Škorpija ne daje nešto visoke osobe, ali vladar MA se našao u VAgi, koja može dati visočije, kao i to što je u 11 polju koje je analogno Vodoliji, te opet ima aspekt sa UR - i eto u opisu tebe, preko UR i vladara Asc.MA, trebala bi da budeš nešto viša ili iznad proseka(mada ne znam šta je danas prosek). - sem ako te ne skrati ovaj SA na Asc.

Old 31-05-2015, 20:43   #156
makky
Veštac

makky's Avatar

makky je offline
makky je na dobrom putu
Standardno

Zato što je tema aspekti Urana. I pitala sam šta označava So0Ur i Ma60Ur u tom smislu ,dobro nek bude ODNOSA sa budućim mužem, odn. ODNOSA u ljubavnim vezama (jer je Ma vladar 5.p).

Quote:
Originally Posted by elza VIdi Poruku
I svi aspekti prema SO.
Asc.Škorpija ne daje nešto visoke osobe, ali vladar MA se našao u VAgi, koja može dati visočije, kao i to što je u 11 polju koje je analogno Vodoliji, te opet ima aspekt sa UR - i eto u opisu tebe, preko UR i vladara Asc.MA, trebala bi da budeš nešto viša ili iznad proseka(mada ne znam šta je danas prosek). - sem ako te ne skrati ovaj SA na Asc.
Onda me je Sa skratio za koji cm. Prosečne sam visine...
Ali recimo uvek su me privlačili muškarci koji su izuzetno visoki.

Još nešto, za So0Ur i Ma60Ur sam pitala zato što su mi na različitim mestima ove aspekte različito tumačili. Od toga da ću ulaziti u veze sa zauzetim, do braka sa razvedenim, pa do toga da će mi se muž baviti elektronikom. Pa me je zanimalo vaše mišljenje o konkretno ovim aspektima u tom smislu.

Last edited by Vojvotkinja; 16-06-2015 at 09:58..
Naši sponzori
Advertisement

Old 31-05-2015, 20:57   #157
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Registrovan: Oct 2012
elza će postati poznat uskoroelza će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by makky VIdi Poruku
Zato što je tema aspekti Urana. I pitala sam šta označava So0Ur i Ma60Ur u tom smislu ,dobro nek bude ODNOSA sa budućim mužem, odn. ODNOSA u ljubavnim vezama (jer je Ma vladar 5.p).
S obzirom da je vladar Asc(Ti) i vladar 5 polja isti, tj.Mars, Tvoj odnos prema samoj sebi u velikoj meri ukazuje kakve su ti predbračne veze.
(mada to je svakako efekat ogledala kod svih).
Elem, kao takav, Mars ili ti momak - ti u njemu tražis sebe. 11 polje su pored ostalog i odnosi sa prijateljima, reklo bi se da su ti odnosi s prijteljima jako bitni, i da ti momak ne može biti neko ko ti pre svega nije prijatelj. Mars i Uran u aspektu, mogu dati momka koji je večiti neženja ili slobodnijeg ponašanja, ali isto tako opisuje tebe kao nekonvencionalnu osobu, te iz toga proizadje, da ste preslikani, tj.identični.

Sunce i Uran u konjukciji mogu biti simbol i VELIKE SLAVE, koja ne znači uvek pozitivna kao slavna po dobrom, ali kako ti je u Strelcu i prima povoljan aspekt od dispozitora, Jupiter i Uran u recepciji, pa još ovaj stelijum u I polju, Tvoj "uspeh" upravo će zavisiti i od odnosa sa Tvojim ocem, visokog obrazovanja ili neke uticajne osobe koja dolazi ili živi u inostranstvu(vladar 9).
Takodje Mars i Uran daju osobe koje bi trebale da se bave humanim radom.

MArs u 11, sa 60 UR, može ukazivati da neki potencijalni ima muško dete iz vanbračne zajednice ili razvedeni lik.

Old 31-05-2015, 21:12   #158
makky
Veštac

makky's Avatar

makky je offline
makky je na dobrom putu
Standardno

E, na to sam mislila. Konačno smo se razumele. Hvala ti na tumačenju.
Quote:
S obzirom da je vladar Asc(Ti) i vladar 5 polja isti, tj.Mars, Tvoj odnos prema samoj sebi u velikoj meri ukazuje kakve su ti predbračne veze.
(mada to je svakako efekat ogledala kod svih).
Elem, kao takav, Mars ili ti momak - ti u njemu tražis sebe. 11 polje su pored ostalog i odnosi sa prijateljima, reklo bi se da su ti odnosi s prijteljima jako bitni, i da ti momak ne može biti neko ko ti pre svega nije prijatelj. Mars i Uran u aspektu, mogu dati momka koji je večiti neženja ili slobodnijeg ponašanja, ali isto tako opisuje tebe kao nekonvencionalnu osobu, te iz toga proizadje, da ste preslikani, tj.identični.
Mogu ti reći da ovo sve jesi dobro opisala i pogodila. Jesu mi takvi momci bili, a i ja sam upravo takva.
Quote:
Sunce i Uran u konjukciji mogu biti simbol i VELIKE SLAVE, koja ne znači uvek pozitivna kao slavna po dobrom, ali kako ti je u Strelcu i prima povoljan aspekt od dispozitora, Jupiter i Uran u recepciji, pa još ovaj stelijum u I polju, Tvoj "uspeh" upravo će zavisiti i od odnosa sa Tvojim ocem, visokog obrazovanja ili neke uticajne osobe koja dolazi ili živi u inostranstvu(vladar 9).
Joj, ako mi uspeh bude zavisio od oca, onda ništa od toga.
Quote:
Takodje Mars i Uran daju osobe koje bi trebale da se bave humanim radom.
Bavim se inače politikom, tako da humani rad jedino mogu podvući pod politiku.
Quote:
MArs u 11, sa 60 UR, može ukazivati da neki potencijalni ima muško dete iz vanbračne zajednice ili razvedeni lik.
Imala sam za sad jednu vezu sa nekim ko je zauzet, ko je bio pred razvodom, ali nema dece, a ta veza je okončana. Tako da eto tu je ispunjena ova simbolika.

Old 07-06-2015, 10:30   #159
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Registrovan: Dec 2009
sladjana ima dobru aurusladjana ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by makky VIdi Poruku
Nemam, ali mi je neostvarena želja padobranstvo, skokovi iz aviona itd. To me oduvek privlačilo, ali to je hobi koji mi je ostao samo želja.

Mislila sam na So0Ur u simbolici budućeg muža, odnosno značenje Ur60Ma s obzirom da je Ma vladar 5.p.?
Za aspekt So0Ur cini mi se da je veci orbis ne znam koliko je pouzdano za tumacenje .

I ja bi zelela skakati iz padobrana ali mislim da bi za to trebalo imati dobar aspekt Urana i Merkura .
Ja to nemam , nazalost .

Old 08-09-2015, 12:35   #160
coka
Početnik

coka je offline
Registrovan: Sep 2015
coka je na dobrom putu
Standardno

Opozicija tranzitni Uran Ascendant, orb: -0°02'
pri tom mi je natalni pluton skoro na ascedentu, tako da je
pluton u opoziciji sa tranzitnim Uranom orb -0°56'
a inace mi je uran na samom vrhu sedme kuce odnosno 19°49' ovan (DS)
jel moze neko ovo da protumaci
HVALA
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules