ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 05-04-2013, 17:47   #61
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Registrovan: Mar 2011
danica_91 je na dobrom putu
Standardno

Kod mene retro Sa u vodoliji u 3. kuci i Jupi u 9. u lavu...jedino je dobro sto kasnije dispozitori prave dobar aspekt pa ce valjda stvari da idu na bolje kasnije. Kod mene je to da imam mnogo velikih zelja koje uglavnom nisu realne i uvek mislim kao da sam na lancu i ogranicena pa ne mogu da uspem, ili da nemam dovoljno mogucnosti izbora...ali sam i lenja, ocigledno slaba snaga volje, mada kad resim da uradim nesto, ali cvrsto, ostvari mi se, ali samo ako radim na tome, sa neba ne pada. sa ucenjem nemam problema, ali ucim u poslednjem trenutku pod pritiskom, i cesto mi se posreci i polozim, ali nekad i padnem, bas u zadnje vreme me tera maler :S...mada samu sebe ne umem da kontrolisem i da ucim kontinuirano..to sad ucim, trudim se da se menjam. I mislim da ovaj aspekt moze mnogo cemu da nas nauci, i da ako se dovoljno posvetimo sebi, mislim da je uspeh moguc.
Submit to Digg   Ju 180 i 90 Sa Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-04-2013, 10:32   #62
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Ja ga imam trenutno u solaru, i u tranzitima, od kada je SA usao u Skorpiju. Kvadrira mi vladara JU u Vodoliji.
Mogu reci da osecam svu njegovu tezinu u poslednjih pola godine, i da mogu da ga opisem, kao da gledas jedan ogroman Kineski zid ispred sebe. Juce pricam drugarici, kako mi svaka negaitvnost i negaitvni ishod ili komentar, izazivaju pravi uzas i horor, stvarnost nam se cini gora nego sto ona objektivno jeste. Recimo ja sam shvatila da mi sada svaki negativni komentar izaziva uzasno lose osecanje, koje je u stanju da me totalno baci na dno ( meni SA tranzitira 12. znakom, ali je jos u 11.kuci ) pa su to trenutci kada izgubis nadu da ikada ista moze biti bolje, ili da ce ikada nesto lepo vise da se desi. Ovakvo izlaganje sebe negativnim stvarima moze da dovede do depresije i strasne melanholije, apatije, koja moze coveka da frustrira. Posto je covek ovde na neki nacin osudjen da se trudi za sve, izgleda je kljuc u pravljenju malih, odmerenih koraka. Biti skroman i umeren, nemati nerealna i preterana ocekivanja, biti strpljiv nikako ne dozvoliti sebi da te bilo sta previse ponese, jer je pad onda jos bolniji. Strpljenje i disciplina.
Ja sam vec jedan njegov kvadrat na JU imala u prvom prelazu, ali mi nije bio ovoliko tezak kao ovaj drugi. Medjutim, doneo mi je zastoje na svim kolosecima. Zelela sam jako mnogo u jednom trenutku, zelela sam da promenim ceo svoj zivot, da zapocnem nesto novo, novi grad, novi posao..ali mi se nije dalo, nisam uspela, normalno...nisam dobila ni jedan odgovor na apliciranje za posao! Totalna blokada!

SA90/180JU te tera da radis "puno" za "male pare".
Kao i svaki kvadrat SA, i ovaj ume da donese "pucanje po savovima" kada covek postane naprosto vise nestrpljiv pa ga ovaj kvadrat odvede u lose procene, da ucini nesto da bi se oslobodio pritiska, lanca koji ga steze, on puca i ucini nepromisljene korake zbog kojih posle obicno zali.
Mene to cesto podseti ta simboliku robova, rob koji se oslobodi okova, pun entuzijazma, srece, konacno slobodan, misli da je njegov ceo svet, a onda pogleda da je pred njim pustinja, da nema nista, ni hleba ni vode niti mogucnosti da ista uradi sa tom slobodom...zato je vazno kod ovog aspekta ne ciniti nista nepromisljeno, naglo, pretenciozno, jer nam se to redovno obije o glavu. Lek za njega je disciplina i hodanje jednom ravnom linijom, sa sto manje uzleta i padova.
Meni je istinski pomagala ( i pomaze ) mi odlazak u teretanu.
Disciplina svaki dan, u odredjeno vreme, po programu koji sam sama sebi sacinila, kako mislim da meni odgovara. Nema velikih ocekivanja, nema preteranog optimizma i entuzijazma. Tako je i sa ucenjem, poslom...prihvatanje toga sto imas, sa zahvalnoscu, skromnoscu, i lagano do cilja...bez zavisti, bez negativnih misli...

Old 13-04-2013, 21:38   #63
nale777
Druid

nale777's Avatar

nale777 je offline
Registrovan: Oct 2010
nale777 je na dobrom putu
Standardno

Kako da tumacim moj SA90JU, posto su mi to vladari 7. polja,a SA i 8. i 9. i 10?Da li to znaci mnogo muke ni oko cega,kada su u pitanju stvari polja kojima planete vladaju?

Old 13-04-2013, 22:05   #64
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by nale777 VIdi Poruku
Kako da tumacim moj SA90JU, posto su mi to vladari 7. polja,a SA i 8. i 9. i 10?Da li to znaci mnogo muke ni oko cega,kada su u pitanju stvari polja kojima planete vladaju?
Nale, sta mislis da li te vise opisuje ovaj MO u 1 p. ili ME u Jarcu?
Tebi je JU90SA separacioni, sto je dobro jer ce verovatno da slabi vremenom.
Obicno nas i nas karakter, cak i fizicki opis, najvise daje planeta vladar ili planeta koja je u 1 kuci ili na ASC. Tebi je tu MO u Blizancima koji ima 120VE, pa mi delujes onako, sangvinicni, vazdusni tip, onako, opisuje tvoj temperament, brz, zivahan, radoznao...

Inace, JU ti je kao vladar 7. u 12. pa to donosi partnere koji recimo, ne vide bas kuda idu u zivotu, a cesto ih ni ti sama ne vidis jasno, nekako ti njihova prava priroda nije najjasnija. A ni tvoj ME ne vidi svoje sediste u Strelcu, ali se vladari 1. i 7. lepo aspektuju preko trigona.
Ako bismo kroz ovaj tvoj SA90JU mozda opisivali partnera, mogli bismo reci mozda da dolazi iz neke sredine gde nije bas ziveo u izobilju, posto je separacija, moze da opise njegovo nasledje, proslost, imovinsko stanje...Osim toga, meni se nekako pokazalo da aspekt SO sa nekom planetom bas lepo simbolise momenat ulaska u brak za zenu, kada se aktivira ta aplikacija preko neke od prediktivnih tehnika. Pa bih ja recimo kod tebe pratila kada se aktivira aspekt SO120JU. Recimo, da li ti je bila nesto posebno znacajna godina 31.? Tada ti je ( ako sam dobro izracunala bez datuma rodjenja ) bila profekcija tacno na SO.

Old 13-04-2013, 22:44   #65
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
Registrovan: Dec 2009
kanon je na dobrom putu
Standardno

Ja imam Ju90Sa, i taj aspekat osjecam na slijedece nacine: cijelog zivota teska sljaka za malo para. Bila sam dio nekih sjajnih i vaznih projekata ali ni tu niti priznanja niti para koliko sam zasluzila. Kupujem rijetko (Sa) ali skupo (Ju). Ili se desava slijedeca situacija da puno toga zelim ali si ne mogu priustiti jer niti posla niti prihoda, ili da puno radim i dobro zaradjujem, ali nemam vremena da si priustim ista.
Kada nesto krenem pitam se trebam li stati, kada stanem pitam se trebam li krenuti. Ma cijeli zivot jednom nogom na kocnici, drugom na gasu.
Iz extrema u extrem (jos su neki aspekti zasluzni za to). Znam biti euforicna, spontana i impulsivna, a znm biti i kruta, stroga i puna samokontrole. Ma ko podvojena licnost...

Zanimljivo je da mi Ju kada tranzitira uglovima uvijek neki haos, tuga, bol i gubitak. A od Saturna samo dobijam, nekako mi se planovi otjelove kada mi Sa dodirne uglove.

Ne sjecam se kada mi je bilo toliko dobro kao kada mi je Sa radio 0 sa So0Mo. Sada mi Ju radi 120 na iste a ja od lijenosti, nemotiviranosti i raspolozenja na rubu ocaja ne znam sto bih?
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-04-2013, 22:56   #66
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by kanon VIdi Poruku

Ne sjecam se kada mi je bilo toliko dobro kao kada mi je Sa radio 0 sa So0Mo. Sada mi Ju radi 120 na iste a ja od lijenosti, nemotiviranosti i raspolozenja na rubu ocaja ne znam sto bih?
Kada je tebi SA bio na SO0MO on SA je bio egzaltiran, ne zaboravi!
Sada, kada ti JU pravi 120, on, JU je u izgonu, vise obecava nego sto nudi i sto ima da pruzi.

Quote:
A od Saturna samo dobijam, nekako mi se planovi otjelove kada mi Sa dodirne uglove.
11 kuca je kuca Dobrog duha, to je kuca nada, zelja, planova i srecna je kuca. Pogledaj kako si sama sve lepo opisala.

Tvoj natalni SA je izuzetno jak, jer je u svom sedistu u Vodoliji, dok ti je JU peregriniran u Biku. Doduse, oba su retro, ako dobro vidim sto im oduzima na snazi.
To je ono sto svi najcesce zaboravljaju, da snaga i polozaj planete u natalu, odredjuje sta ce nam ona doneti objektivno u zivotu. Njen dobar polozaj u tranzitu ili solaru, moze samo da ublazi njene lose manifestacije u natalu, ali ne moze nas uciniti ni bogatasima niti najsrecnijim ljudima na svetu ako nam to natal ne obecava.

Quote:
Zanimljivo je da mi Ju kada tranzitira uglovima uvijek neki haos, tuga, bol i gubitak.
I jos jedna stvar, tebi JU vlada 8. i 12. kucom, a ove kuca se odnose upravo na to sto si i sama gore navela.

Bas me zanima kako ti se odrazio tranzit SA preko IC?
Evo, sada ces imati egzaltiranog JU na IC, a SA u 7. pa ces moci da uporedis.

Last edited by alea; 14-04-2013 at 00:23..

Old 14-04-2013, 00:02   #67
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
Registrovan: Dec 2009
kanon je na dobrom putu
Standardno

Tranzitni Sa preko ICa ne sjecam se, alitr Ju 2002, otvaram privatnu firmu koju vise nemam ali imam dugove zaostale iz poslovanja. Sa mi je tada bio 0SMC.
Lu u osmoj me nagradio sinom 1993. Ju i20 nat Ju i 120 UUr0Pl bankrot, propast braka, gubitak zdravlja......
Sa u Sco (sedma) vec spomenutog sina, Sa na MCu drugog muza.....
Ju na DCu gubitak bake....
Bas me zanima ta kombinacija kada se desi sto ce mi lijepoga donijeti?

Ovaj Ju120So0Mo je donio neko upoznavanje bas nenadano i pretjerano.....
Uskoro ce 120Sa i 120So, mozda i tu nesto odradi. Mozda ipak realizacija i naplata projekta i ulozenog rada. A mozda se i to poznanstvo razvije u nesto?

Old 14-04-2013, 00:55   #68
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Uopće se ne nalazim u ovom ju 90 sa., čak i sve što se piše, nekako ne ide uz mene.
a kako je to 3 polje i 6, više je očito vezano za komunikaciju, koja je ipak pod brojem jedan u natalu. Moguće i da je vezano za to što ne volim pričati o sebi,a kada nešto kažem, ne kažem sve do kraja, osnovne činjenice, sutra radim - (gdje radim, s kim, povodom čega izostavim ) okolina se već navikla... šta će, haha.

Old 14-04-2013, 01:12   #69
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by CARAPICA VIdi Poruku
Uopće se ne nalazim u ovom ju 90 sa., čak i sve što se piše, nekako ne ide uz mene.
Pa ti i nemas taj aspekt.
Pre svega, JU i SA su ti u znacima koji nisu u kvadratu, Ovan i Strelac, i mogao bi se uzeti u obzir eventualno da su jedan na samom kraju, a drugi na samom pocetku, sto kod tebe nije slucaj, a uz to je siroka separacija, tako da ga uopste nemoj posmatrati.

Old 14-04-2013, 01:20   #70
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Pa ti i nemas taj aspekt.
Pre svega, JU i SA su ti u znacima koji nisu u kvadratu, Ovan i Strelac, i mogao bi se uzeti u obzir eventualno da su jedan na samom kraju, a drugi na samom pocetku, sto kod tebe nije slucaj, a uz to je siroka separacija, tako da ga uopste nemoj posmatrati.
Haha
Nije niti čudo da se ne nalazim., kada ga nema.
onaj kvadratić je zapravo između jupitera i urana.
Izvinjavam se

Old 14-04-2013, 01:32   #71
euroneuro
Druid

euroneuro's Avatar

euroneuro je offline
Registrovan: Sep 2012
euroneuro je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by kanon VIdi Poruku
Tranzitni Sa preko ICa ne sjecam se, alitr Ju 2002, otvaram privatnu firmu koju vise nemam ali imam dugove zaostale iz poslovanja. Sa mi je tada bio 0SMC.
Lu u osmoj me nagradio sinom 1993. Ju i20 nat Ju i 120 UUr0Pl bankrot, propast braka, gubitak zdravlja......
Sa u Sco (sedma) vec spomenutog sina, Sa na MCu drugog muza.....
Ju na DCu gubitak bake....
Bas me zanima ta kombinacija kada se desi sto ce mi lijepoga donijeti?

Ovaj Ju120So0Mo je donio neko upoznavanje bas nenadano i pretjerano.....
Uskoro ce 120Sa i 120So, mozda i tu nesto odradi. Mozda ipak realizacija i naplata projekta i ulozenog rada. A mozda se i to poznanstvo razvije u nesto?
Kod tebe se dva svjetla Sunce i Mjesec plus ovaj Merkur nalaze u znaku Saturnove egzaltacije pa je logicno da ti tranziti SAturna vise pozitivno djeluju od Jupiterovih,ili ne mora da znaci pozitivno, ali ih sigurno vise osjecas.Saturn i jeste radikal,sili na promjene,dok je Jupiter vise zaduzen za uzivanje,hedonizam svih vrsta,pa ovaj kvadrat cini da si nekada u raskoraku izmedju ta dva principaTo je taj gas i kocnica o kojoj pricas(mada ce laici reci da je Jupiter gas a Saturn Kocnica, ali ne SAturn je najveci radnik zodijaka). Taj kvadrat je prestao da djeluje tamo najdalje u 30tim godinama zivota(mozda i ranije).Kvadrati se odradjuju vremenom koliko su meni rekli .Posto je Saturn jako dobro polozen u karti mislim da stvar kvari dispozicija ovoga Jupitera Venera(koja je i prirodni vladar 2 polja,imovine i ma kojom kucom da vlada u natalu ona najvise oznacava nase materijalno stanje),i koja je i dispozitor ovog stelijuma u Vagi koji je u 6 polju posla.A vidimo da ta Venera radi 180 sa Sa i 90 sa Ju(znaci zarada od posla nikada dovoljna).Posto je kvadrat Venere i Jupitera u separaciji mislim da je vremenom stvar sve bolja i bolja.Mislim da si ti sa ovakvo polozenom Venerom u 5toj vise nastradala na polju partnerstava nego finansijski,jer se ipak nalazi u polju ljubavi,a prirodni je vladar 7 polja.

Quote:
Nale, sta mislis da li te vise opisuje ovaj MO u 1 p. ili ME u Jarcu?
Tebi je JU90SA separacioni, sto je dobro jer ce verovatno da slabi vremenom.
Nije joj ba separacija,vidis da su i SA i Ju retro(a Ju je brzi),sta ti gledas

SA90Ju u prevodu znaci "spustanje na zemlju" pa je njoj teziste na polju 7 kuce(Ju je vladar7me),sto znaci da je vremenom morala malo da spusti kriterijume na tom planu,da radi malo na introspekciji,ali taj kvadrat ce da odradi(ako vec nije).

Last edited by Vojvotkinja; 25-12-2013 at 13:55..

Old 14-04-2013, 02:04   #72
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by euroneuro VIdi Poruku
Nije joj ba separacija,vidis da su i SA i Ju retro(a Ju je brzi),sta ti gledas

SA90Ju u prevodu znaci "spustanje na zemlju" pa je njoj teziste na polju 7 kuce(Ju je vladar7me),sto znaci da je vremenom morala malo da spusti kriterijume na tom planu,da radi malo na introspekciji,ali taj kvadrat ce da odradi(ako vec nije).

Aj se presaberi...

Po cemu si ti presudio da je JU brzi? Merio si mu brzinu?

To sto se JU prirodno brze krece, uopste ne mora da znaci da se u njenom natalu kretao brze od svoje prosecne brzine, kojom se inace krece niti da se kretao brze od SA.
Isto to vazi za SA, koji je mozda krenuo retro pre JU pa vec dobio na brzini, dok je JU mozda tek zapoceo svoj hod unazad...a uostalom, lepo pise i u onom kvadraticu dole, vidis?
Zatim, je vrlo verovatno moguce, da je JU krenuo direktnim hodom pre nego sto je stigao u egzaktan kvadrat sa SA, koji je takodje odmakao. Pa se ove dve planete fakticki, nisu ni srele u egzaktnom kvadratu...sto je verovatno izracunao kompjuter prateci efemeride...

Prema tome, ne brzaj bez potrebe samo da bi meni kontrirao, dok dobro ne promislis o svemu.

Old 14-04-2013, 02:09   #73
Santijen
Druid

Santijen's Avatar

Santijen je offline
Registrovan: May 2007
Santijen je na dobrom putu
Standardno

hajka na jupitera ne prestaje
imam i ja kvadrat ju i sa...jupiter je u jacem dostojanstvu i saturnov je dispozitor pa se izbori za optimisticnije ishode

Old 14-04-2013, 02:11   #74
euroneuro
Druid

euroneuro's Avatar

euroneuro je offline
Registrovan: Sep 2012
euroneuro je na dobrom putu
Standardno

Quote:

Aj se presaberi...

Po cemu si ti presudio da je JU brzi? Merio si mu brzinu?

To sto se JU prirodno brze krece, uopste ne mora da znaci da se u njenom natalu kretao brze od svoje prosecne brzine, kojom se inace krece niti da se kretao brze od SA.
Isto to vazi za SA, koji je mozda krenuo retro pre JU pa vec dobio na brzini, dok je JU mozda tek zapoceo svoj hod unazad...a uostalom, lepo pise i u onom kvadraticu dole, vidis?
Alea,nemoj da te neko cuje Pa opste je poznato da Jupiteru treba godina dana(nekada malo manje ili vise) da prodje jedan zodijacki znak,a Saturnu trebaju 2.5 ili 3 godine.Jupiteru treba 12 godina da obidje zodijacki krug,a Saturnu 29 godina.Jupiter se 10 puta brze oko svoje ose okrece i od zemlje pa ima 10 puta brzu smjenu dana i noci nego mi.ZAto je smatran i velikim "humanistom" jer pri velikoj brzini mnogo rasipa i ostavlja iza sebe .ALi to vec nema sa njenom kartom.I naravno da su joj SA i Ju u Aplikaciji.

Old 14-04-2013, 02:12   #75
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Santijen VIdi Poruku
hajka na jupitera ne prestaje
imam i ja kvadrat ju i sa...jupiter je u jacem dostojanstvu i saturnov je dispozitor pa se izbori za optimisticnije ishode
Ziveo Jupiter

Quote:
Alea,nemoj da te neko cuje Pa opste je poznato da Jupiteru treba godina dana(nekada malo manje ili vise) da prodje jedan zodijacki znak,a Saturnu trebaju 2.5 ili 3 godine.Jupiteru treba 12 godina da obidje zodijacki krug,a Saturnu 29 godina.Jupiter se 10 puta brze oko svoje ose okrece i od zemlje pa ima 10 puta brzu smjenu dana i noci nego mi.ZAto je smatran i velikim "humanistom" jer pri velikoj brzini mnogo rasipa i ostavlja iza sebe.ALi to vec nema sa njenom kartom.I naravno da su joj SA i Ju u Aplikaciji.
Pa ti ne znas ni osnove astrologije niti bilo sta o brzini kretanja planeta!?

To sto JU treba 12 meseci a SA 2,5 nema nikakve veze sa prosecnom brzinom kojom se kretala planeta u necijoj karti? To sto Fica moze da ide 80 km na h a Ferari 200, ne znaci da u "tom" mementu Fica nije jurio 60 a Ferari 30, pa ga Fica zaobisao. Eto, razumes li sada? Ili ne? Verovatno, ne...

Poceo si zestoko da me iritiras svojim glupostima. Jer ako me nesto moze poremeti, to je - glupost.
U zivotu nikoga nisam stavila na ignore, ali tebe u tvojim glupostima stvarno vise ne mogu da slusam, niti citam.

Umesto sto lupetas gluposti i pravis se "nacitan i pametan", pocni malo da citas ozbiljne astroloske tekstove i knjige, i razmisljas o tome sta pises i pricas.

Postoji nesto u astrologiji sto se zove "Efemeride" ne bi bilo lose da s vremena na vreme pogledas kojom brzinom se, od svoje prosecne brzine kojom se inace krece, svaka planeta. Barem to, za pocetak...ucini nesto korisno za sebe.

I sada budi "gentlemen", i ne odgovaraj mi na ovaj post, jer ti ja necu vise odgovarati.

Last edited by alea; 14-04-2013 at 02:22..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules