ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 13-01-2014, 23:56   #31
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Registrovan: Jan 2009
Malefik će postati poznat uskoro
Standardno

Jedan aspekt ne moze da ukaze na nesto. Kod mene se simbolika ostvarila u nekom pogledu.
Submit to Digg   Ju 120 i 60 Pl Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 14-01-2014, 00:03   #32
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Mislim da se malo vise preteruje sa tim aspektima, iskreno receno...pogotovo sto su to aspekti dalekih planeta, koje ima jako veliki broj ljudi rodjenih jedne godine...

Ja imam ASC i NE na 7* Strelca, SO na 1,5*, PL na 7* Vage, JU na 7* Vodolije...egzaktni aspeti, pri cemu mi je JU vladar ASC, znaci ne moze biti jaci, ali nije mi doneo nista toliko znacajno koliko ga prenaglasavaju...mislim da se daje prevelika vaznost tom aspektu, kao i mnogim drugim.

Old 14-01-2014, 00:13   #33
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Standardno

Ja mislim da je problem sto ljudi previse ocekuju i drze se jedne simbolike koju bi oni voleli. Ko normalan moze da pomisli da jedan aspekt moze da ukaze na nesto. Tj moze da ukaze, ali to ne znaci da ce da se ostvari u toj simbolici. Simbolika je beskonacna. Samim tim sto si bankar, radis sa tudjim novcem, moze da bude simbolika tog aspekta. Strelcu nije u prirodi da se bavi tako nekim poslom, ja recimo ekonomiju prezirem i nikada ne bih mogao da radim u banci da varam ljude.

Slicno je sa tranzitima, kao ljudi ih ne osete. Osete ih oni, al ne onako kako bi zeleli, ili kako su oni mislili da ce se ispoljiti neki aspekti, pa onda misle da ni ne deluju.

Old 14-01-2014, 00:21   #34
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Bas naprotiv, mislim da Strelcu i jeste simbolika jer mu je JU vladar, a on i jeste novac... Za Strelca obicno vazi da u zivotu uvek ima neku ludu srecu, i da tesko moze da propadne, uvek se izvuce...
Ekonomija i trgovina su ME, a Strelcu je opet, prirodno 10. ili znak, u Devici pa je ME vladar...meni je ME u Skorpiji, i 60 VE u 2. a sve su to pokazatelji novca...

Ja ipak mislim da se preteruje sa simbolikom trannsaturna i da im se daje jako velika vaznost, i da, slazem se, onda se od toga jako puno ocekuje, a ljudi dosta i pobrkaju simboliku...

Sta je tebi doneo taj aspekt, sta mislis?

Old 14-01-2014, 00:48   #35
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Standardno

Jupiter nije novac, mislim da je to greska koja je uzela maha i postala simbolika. On je sreca(a mnogi to vezuju za novac), pa uz odredjene aspekte moze da da novac, ali on sam po sebi nije novac. Ni jedna njegova pozicija na to ne ukazuje(sediste u ribama i strelcu, egzaltacija u raku). Ne znam ni jednog strelca koji se bavi ili bi mogao da se bavi tako nekim poslom, pre su u nekim pravnim vodama jer je i moral.

Nisam primetio da se preteruje sa trans. sem sa plutonom, svi bi da su opasni i zajebani daje im se vaznost kao i svim drugim "planetama".

U nekim opasnim, teskim trenucima sam bas imao srece.

Old 14-01-2014, 01:00   #36
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:
U nekim opasnim, teskim trenucima sam bas imao srece.
Zar ne mislis da je to dejstvo tvog egzaltiranog JU 90 S00MA?
Obzirom da ti SO vlada 8. pa je slucajni malefik, a vladar ti je ipak egzaltiran...

Bdw, u mojoj banci, svi su Strelcevi ili ljudi sa dominacijom Device...

Nas dve koleginice obe Strelcevi, njoj vladar MA u Devici, dve koleginice ASC Vage sa VE u Devici, direktor SO, ME, VE u Devici...

Inace, za profesiju se uglavnom razatraju 3 planete: MA, ME i VE.

Vilijem Lilly jako lepo i precizno obrazlaze signifikacije profesije u svojoj Hriscanskoj astrologiji, koju toplo preporucujem.

Evo jednog odlomka:

Quote:
Merkur u konjunkciji sa Jupiterom daje izvrsne besednike, vrlo pravične u prosuđivanju predmeta, razborite i nepristrasne u sprovođenju zakona, podjednako umerene u uzdržavanju od bilo čega; on natusa čini prijateljem uzvišenih osoba, duhovnika, advokata, retoričara, sudija, berzanca ili bankara.
http://astroriznica.com/w-lilly-o-ma...imanju-natusa/

Old 14-01-2014, 01:04   #37
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Standardno

Sigurno da je vise faktora u pitanju, verovatno i sunce mars i sve drugo ima svoju ulogu, ali isto tako ima i ovde pomenuti aspekt.

Old 14-01-2014, 12:03   #38
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Registrovan: Jun 2007
Lyra će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Odmah da vam kazem da od tog velikog bogatstva i harizme koja upravlja masama, nema nista.

Mozda cu vas razocarati...ali eto, sada videh da sam pisala o tome ( ima mnogo mojih postova na forumu) i imam JU u 2. kao vladara ASC, i PL na MC i egzaktan trigon i sekstil obe planete sa SO0ASC0NE...( mali misticni trigon...)

Niti imam preterano novca niti sam uspela da postanem neki autoritet ( a volelo bi SO moje da bude sef ) bankar sam zbog ME u Skorpiji ali i VE u 2. niti ista toliko specijalno koliko bi ovaj aspekt trebao da donese, pogotovo jer mi je JU vladar ASC u 2...

Trebala bih, u najmanju ruku biti neki milioner sa takvim aspektom.
Evo, zanemarit ćemo najbolji mogući scenarij, ali ...
Da li je realno očekivati da će se nešto dogoditi samo od sebe samo zato što postoji predispozicija za nešto?

Old 14-01-2014, 19:08   #39
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Standardno

Pa ima i toga, da se nesto samo od sebe desi iako je i to uslovljeno akcijama iz nekog vremena van ovog turu ruru
Naši sponzori
Advertisement

Old 14-01-2014, 19:27   #40
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lyra VIdi Poruku
Evo, zanemarit ćemo najbolji mogući scenarij, ali ...
Da li je realno očekivati da će se nešto dogoditi samo od sebe samo zato što postoji predispozicija za nešto?
Ako u mojoj karti, takva konstelacija nije donela nista narocito kako ce onda doneti u kartama ljudi kod kojih nije toliko istaknuta?

Sta znaci to samo od sebe?

Ja sam dala i vise nego od sebe da bih nesto postigla u zivotu, upisala sam fakultet sa 30 godina pored dvoje dece, radila pa onda jurila na predavanja i zavrsila ga sa najvecim prosekom u generaciji u roku bez ijedne lose ocene niti sam ikad pala na isputu. Ja to sebi nisam mogla da priusim...pravila sam poslovne kontakte, slala CV jurila poslove, karijeru, platu, sama sam sebi placala fakultet od plate i kredita...glupo mi je da pisem o takvim stvarima da ne bi ljudi pogresno razumeli, ali u svetu u kome nemas nikoga na poziciji i sve moras sam, nije ni malo lako postici i to malo, a kamoli puno.
Nisam sedela kuci i cekala da mi bilo sta u zivotu padne s neba kao sto ne sedim ni sada.

Ali, upravo iz tog razloga mogu da kazem i pitam, da li je realno ocekivati od ovakvih aspekata da ce da odrade bilo sta nekom drugom u zivotu kada meni sa takvim aspektom nije doneo nista? isticni trigon egzaktno preko ASC, sa SO, JU koji mi je dupli vladar, PL i NE...?

Hajde doduse, imam jos jedno desetak, dvadesetak godina do penzije, pa cu vam onda reci gde smo i sta smo. Mozda jos ima vremena...

I da dodam, nisam ja ogorcena niti sam neko ko je izgubio nadu. Bas naprotiv, ja sam veciti borac, koji zna da nista ne dolazi samo od sebe na ovom svetu, i da sami sebe najvise umemo da zavaravamo ziveci u nekim iluzijama...

Last edited by alea; 14-01-2014 at 20:37..

Old 14-01-2014, 21:05   #41
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Standardno

Ja opet ponavljam da se ljudi zakace za neku simboliku ko p'jan plota pa samo to traze i projektuju svoje zelje. Imaju mnogi ma90sa pa nisu koljaci nit su klani, drugacije se ispolji simbolika jednostavno. Isto je i sa ovim aspektom, ne moguce je da svi budu milioneri, jer je pluton i spora planeta, ko zna koliko ljudi ima taj aspekt. Samo ga treba posmatrati kroz licniju simboliku i po meni skroz moze da se posmatra kroz tvoju profesiju. Veza jupitera(sreca) i plutona(novca) pa i da je trigon, to nigde ne znaci da ce ga osoba imati, mozda ga bas nece imati, ili ce biti povezana sa tim na neki nacin, a ti jesi povezana, pa ce to predstavljati glavni fokus u zivotu. Opet i to sto si postigla, moze da se pripise ovome, jer je i to aspekt neke snage volje. Mozda ovako nisi nesto uticajna, ali evo ovde po forumu imas neke svoje sledbenike (pluton kao vladar 11) pa te mozda cini cenjenom u drustvu ili po internetima haha.

Ja sam iskusio tranzite tih planeta, a isto tako osecam i aspekte sa transc. planetama, pocevsi od ovoga na asc. Al svako ima pravo na svoje misljenje, kazes svoje iskustvo, drugi nek kazu svoje, to je i svrha foruma valjda.

Old 14-01-2014, 21:24   #42
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Standardno

Pa o tome ja i govorim.

@Alea, da si ti sjedila doma i kukala nad sudbinom ništa od toga ne bi postigla. Ti si se borila. Zašto?

Zašto neko ima motiv boriti se, ili stvarati milijune, a neko ne ... o tome se radi. Jednostavno, čovjeka izbor određene putanje postavi na određeno mjesto.

Ako recimo ja imam predispoziciju da budem "poznata/javna" osoba, to ne znači da ću to nužno i biti. Ovisi o tome da li ja imam motiva to biti ili se okušati u tome. Ne znaš dok ne probaš, jel tako? A ljudi kada imaju jak motiv u stanju su brege pomerati da dostignu svoj cilj/san. A ako nemaju motiva, onda im ostaje samo da budu poznati u svom selu, haha.

Old 14-01-2014, 21:40   #43
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Standardno

Mali su bregovi! Planine!

Old 14-01-2014, 21:56   #44
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Standardno

To to Jarčiću!
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules