ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 13-07-2010, 18:54   #31
djurafigura
Druid

djurafigura's Avatar

djurafigura je offline
Registrovan: May 2010
djurafigura je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ochajna domacica VIdi Poruku
Ok.zao mi je iskreno, ne bih da me shvatis pogresno ali kao da mogu da osetim taj gubitak, zato sto je suprotno od onog sto nemam.
Šta da se radi...život mora da ide dalje
Nego hoće li mi nešto doneti ova konjukcija...nešto pozitivno konačno
Submit to Digg   Ju 0 Sa Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-07-2010, 19:02   #32
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
Registrovan: Jan 2010
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by djurafigura VIdi Poruku
Šta da se radi...život mora da ide dalje
Nego hoće li mi nešto doneti ova konjukcija...nešto pozitivno konačno
Pa ako se oslonim samo na tranzite u odnosu na natalne predispozicije, verujem da ce se nakon ovog prelaska Sa preko svoje natalne pozicije dosta toga izmeniti, pa recimo uletanje(Ju - aplikacija) direktno kroz ono sto ti Sa predstavlja a Tebi ovde svakodnevicu, odnose, zabavaljanje i probleme na polju finansija stvara...kad-kad moras biti kruta sto se tice toga nisi vise mala ...mislim da ce doneti pre nego sto mislis! Iz razloga sto su ostali aspekti iz ove pozicije Sa-a tranzit na natalnu, mnogo povoljni zato sto se Sa nece vracati(kao kod mene opet je izabrao da se visemesecno vraca i to po vise puta, nazad ka Vertexu, sto znaci cak dva tj.tri prelaska preko Me i Sa). Verujem da ti nakon tog perioda u septembru sledi otkrovenje, laganica napred..polako ali sigurnim koracima, never look back (jaoooj, kako je lep ovaj tvoj Mars u Strelcu)

Old 13-07-2010, 19:07   #33
djurafigura
Druid

djurafigura's Avatar

djurafigura je offline
djurafigura je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ochajna domacica VIdi Poruku
Pa ako se oslonim samo na tranzite u odnosu na natalne predispozicije, verujem da ce se nakon ovog prelaska Sa preko svoje natalne pozicije dosta toga izmeniti, pa recimo uletanje(Ju - aplikacija) direktno kroz ono sto ti Sa predstavlja a Tebi ovde svakodnevicu, odnose, zabavaljanje i probleme na polju finansija stvara...kad-kad moras biti kruta sto se tice toga nisi vise mala ...mislim da ce doneti pre nego sto mislis! Iz razloga sto su ostali aspekti iz ove pozicije Sa-a tranzit na natalnu, mnogo povoljni zato sto se Sa nece vracati(kao kod mene opet je izabrao da se visemesecno vraca i to po vise puta, nazad ka Vertexu, sto znaci cak dva tj.tri prelaska preko Me i Sa). Verujem da ti nakon tog perioda u septembru sledi otkrovenje, laganica napred..polako ali sigurnim koracima, never look back (jaoooj, kako je lep ovaj tvoj Mars u Strelcu)
Hvala ochajna...i ja se nadam da će krenuti na bolje I ja ga baš volim

Old 25-09-2010, 01:29   #34
kako_god
Veštac

kako_god's Avatar

kako_god je offline
kako_god je na dobrom putu
Standardno

Imam ova aspekt ali ne znam uopste kako deluje na mene konjukcija se nalazi u 4. kuci u vagi, jupier vladar 6 kuce, a saturn sedme, verovatno treba povezati sa jos nekim aspektima, jupier i satrun su jos u konjukciji sa merkurom Postoji sigurno neka veza posla i mozda kako me drugi vide jedino sa tim povezujem ali ostalo ne znam

Old 22-10-2010, 01:46   #35
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by kako_god VIdi Poruku
Imam ova aspekt ali ne znam uopste kako deluje na mene konjukcija se nalazi u 4. kuci u vagi, jupier vladar 6 kuce, a saturn sedme, verovatno treba povezati sa jos nekim aspektima, jupier i satrun su jos u konjukciji sa merkurom Postoji sigurno neka veza posla i mozda kako me drugi vide jedino sa tim povezujem ali ostalo ne znam
Ne znam koliko je bitan ovaj aspekt. ali mislim da sa sirinom orbisa od 8- bi govorio o "sreca u opsanosti" i "opasnost u sreci". bilo kako bilo, mislim da sa tim sto je vladar 6 i 7 ukljucen odnosi se na rizikovanje u svakodnevnom odnosu prema partneru, ili rizik u poslu...da to osobu vuce... ili rizicna partnerstva.

Old 21-12-2010, 21:58   #36
plavetna
Početnik

plavetna's Avatar

plavetna je offline
Registrovan: Dec 2010
plavetna je na dobrom putu
Standardno

Mislim da jupiter bilo koju planetu da dotakne u konjukciji on uveca njenu jacinu i sve sto je u simbolici te planete. Ja sam npr dupli strelac pa mi je ova konjukcija jako bitna jer je jupiter vladar mog ascendenta, uglavnom me ljudi ne prepoznaju kao strelca zbog te konjukcije jer je ucinila da zbog saturna delujem ozbiljnije, nepristupacno, kontrolisano a i imam problem da se opustim i prilagodim olako (i saturn i jupiter su u vagi)..vec sam stalno previse svesna sebe, mnoogo mislim, jos je ova konjukcija u 9toj kuci pa se odrazilo tako da sam imala strahova i ogranicenja na fakultetu, studiranje se oduzilo do saturnovog povratka tj. 29te..mnogo frustracija vezanih za studiranje, previse ozbiljan i odgovoran pristup, a i nisam ni imala bas nesto srece - lak upis zbog jupitera - budzet a kasnije nevolja - saturn :S ... otac mi je od malena nametnuo vaznost fakulteta, a i on je bio obrazovan i dosta strog i zahtevan prema meni.. dede i sa mamine i tatine strane su proveli neko vreme u inostranstvu, u mojoj porodici se desio spoj katolicke*jupiter i pravoslavne*saturn vere jer mi je baba katolkinja, poreklo iz druge zemlje.. takodje nisam nesto ni sklona afektivnosti, ispoljavanju preteranom ljubavi, neznosti..grljenje, poljupci i sl jedino ako bas poznajem osobu, nekima delujem strogo, mislim da sam cesto i prema sebi stroga i da imam pojacan osecaj krivice, pravednosti, racionalna, a to sve samo na povrsini kasnije sam vecim delom otkaceni strelac)..mogu imati izuzetnu samokontrolu i disciplinu kada hocu.. ali od novca barem za sada nista..onda ova konjukcija jer je u 9toj kuci mi je donela putovanja u zemlje koje su "stare" imaju bogatu istoriju, mitologiju i koje su religiozne, ne nesto bogate vec u simbolici saturna..kao egipat, turska vise puta, grcka.. onda da mi se svidja indija koja je isto u simbolici saturna.. u svakom slucaju mislim da ova konjukcija umanjuje srecu i optimizam jupitera i pojacava osobine saturna pesimizam, depresiju, nedostatak vere..meni je donela i zdravstvene probleme rano jer se vezuje za moje telo preko 1 kuce jer saturn simbolise i bolest,..daleko je bolja kombinacija kada je neko npr jarac na podznaku pa je saturn u konjukciji sa jupiterom onda je sve obrnuto i on ima srecu i osobine jupitera

Old 17-02-2011, 15:00   #37
lilithsco
Obično gatalo

lilithsco's Avatar

lilithsco je offline
Registrovan: Feb 2011
lilithsco je na dobrom putu
Standardno

Pozdrav!

Moja konjukcija Sa/Ju (orbis 1 st.) također se nalazi u 9.kući s tim da su oba vladari Ascedenta (Jarac uklješten).Kod mene se taj aspekt najviše manifestirao u vidu vječne,ustrajne i spore potrage za filozofijom i svjetonazorom života (tu je još i Pluton pa su ponekad i radikalne).Što se tiče izgleda izgledam nježno (baby face) - niti malo saturnovski, više Ju-obline,više ženstveno...meni je i drago da imam, ovaj pomalo težak aspekt, jer uz ostale aspekte koje imam falilo bi mi (možda ionako fali) realnost i malo zemlje...

Old 19-08-2013, 16:47   #38
Wicca
Veštac

Wicca's Avatar

Wicca je offline
Wicca je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by plavetna VIdi Poruku
Mislim da jupiter bilo koju planetu da dotakne u konjukciji on uveca njenu jacinu i sve sto je u simbolici te planete. Ja sam npr dupli strelac pa mi je ova konjukcija jako bitna jer je jupiter vladar mog ascendenta, uglavnom me ljudi ne prepoznaju kao strelca zbog te konjukcije jer je ucinila da zbog saturna delujem ozbiljnije, nepristupacno, kontrolisano a i imam problem da se opustim i prilagodim olako (i saturn i jupiter su u vagi)..vec sam stalno previse svesna sebe, mnoogo mislim, jos je ova konjukcija u 9toj kuci pa se odrazilo tako da sam imala strahova i ogranicenja na fakultetu, studiranje se oduzilo do saturnovog povratka tj. 29te..mnogo frustracija vezanih za studiranje, previse ozbiljan i odgovoran pristup, a i nisam ni imala bas nesto srece - lak upis zbog jupitera - budzet a kasnije nevolja - saturn :S ... otac mi je od malena nametnuo vaznost fakulteta, a i on je bio obrazovan i dosta strog i zahtevan prema meni.. dede i sa mamine i tatine strane su proveli neko vreme u inostranstvu, u mojoj porodici se desio spoj katolicke*jupiter i pravoslavne*saturn vere jer mi je baba katolkinja, poreklo iz druge zemlje.. takodje nisam nesto ni sklona afektivnosti, ispoljavanju preteranom ljubavi, neznosti..grljenje, poljupci i sl jedino ako bas poznajem osobu, nekima delujem strogo, mislim da sam cesto i prema sebi stroga i da imam pojacan osecaj krivice, pravednosti, racionalna, a to sve samo na povrsini kasnije sam vecim delom otkaceni strelac)..mogu imati izuzetnu samokontrolu i disciplinu kada hocu.. ali od novca barem za sada nista..onda ova konjukcija jer je u 9toj kuci mi je donela putovanja u zemlje koje su "stare" imaju bogatu istoriju, mitologiju i koje su religiozne, ne nesto bogate vec u simbolici saturna..kao egipat, turska vise puta, grcka.. onda da mi se svidja indija koja je isto u simbolici saturna.. u svakom slucaju mislim da ova konjukcija umanjuje srecu i optimizam jupitera i pojacava osobine saturna pesimizam, depresiju, nedostatak vere..meni je donela i zdravstvene probleme rano jer se vezuje za moje telo preko 1 kuce jer saturn simbolise i bolest,..daleko je bolja kombinacija kada je neko npr jarac na podznaku pa je saturn u konjukciji sa jupiterom onda je sve obrnuto i on ima srecu i osobine jupitera
Plavetna, moj decko ima isto Sa i Ju u Vagi,a u podznaku je strelac. mislila sam da ce to sto je u vagi ublaziti tu strogocu ali,nije

Old 27-07-2014, 01:03   #39
azraela
Obično gatalo

azraela je offline
Registrovan: Aug 2012
azraela je na dobrom putu
Standardno

jos je veselije kada je u konjukciji sa egazltiranim saturnom, a on u izgonu cuti i ne daje glas od sebe.
Naši sponzori
Advertisement

Old 15-12-2017, 22:50   #40
Poppy
Druid

Poppy's Avatar

Poppy je offline
Registrovan: Apr 2008
Poppy će postati poznat uskoro
Standardno

Mozemo da opalimo ovdje o ovoj konjukciji, bas zapostavljen topik.
Ne znam, meni je u 7. kuci, nikad na zelenu granu sa vezama, a opet kad su u pitanju neka poslovna partnerstva, uvijek su stranci i uvijek je to OK.

Mada, retro je, vuce sve naopacke, jedino spasava, jer pravi lijep aspekt na moje Sunce. LOL

Old 16-12-2017, 02:35   #41
TigaBg
Mag

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Meni je tvoja karta enigma. Jasno mi je što su veze problematične jer je vladar Me. Jel su ti partneri bili u simbolici Ju0Sa u Vagi?

Old 16-12-2017, 11:50   #42
Poppy
Druid

Poppy's Avatar

Poppy je offline
Registrovan: Apr 2008
Poppy će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by TigaBg VIdi Poruku
Meni je tvoja karta enigma. Jasno mi je što su veze problematične jer je vladar Me. Jel su ti partneri bili u simbolici Ju0Sa u Vagi?
Nisu. Vise su bili u simbolici Me 90 Ur. No o tome mozemo na topiku o mojoj natalnoj karti ahhahaha

Ovaj mrtvi Ju0Sa je kao na klackalici, a to sam nedje i procitala, u jednom trenutku sve je moguce, penjanje na Himalaje, a vec u sljedecem sekudnu jaooooooooooo jaaaaaaaaa ne mogu nikuda, nisam ni za sta sposobna, ja sam dno dna, bla bla. Malo je to bipolarni poremecaj u stvari

Old 17-12-2017, 20:03   #43
TigaBg
Mag

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Pretpostavljam da je Saturn dominantan u Ju0Sa u Vagi. Primetila sam da se vi sa ovom konjukcijom uglavnom zalite da Jupiter ne radi, mada svi znamo da je to nemoguce

Old 17-12-2017, 21:26   #44
biriboza
Druid

biriboza's Avatar

biriboza je offline
Registrovan: Dec 2010
biriboza će postati poznat uskoro
Standardno

OpTiga, vjeruj da je moguce.
Ju je najveci zlotvor u mom natalu, njegovi cak i dobri aspekti meni donose gubitke, u svakom smislu. Sve bih mu oprostila, ali gubitke voljenih ne mogu.
Sa me isto mucio, istina, ali i nagradjivao. Kod mene su oba retro, Ju vladar Ac i Ic, Sa po TA dispozitor ovih silnih planeta u vodoliji, pa jos egzaltiran u vagi, pa ovdje definitivno Sa vodi glavnu rijec. Od njega nekako i ne strepim vise.

Old 18-12-2017, 19:40   #45
Artist
Veštac

Artist's Avatar

Artist je offline
Registrovan: Aug 2012
Artist će postati poznat uskoro
Standardno

Ja jos nisam upozano nekog sa Sa0Ju iz moje generacije, da mu ide. Svi oni koji nisu zakacili Sa0Ju, a to su ovi koji su rodjeni krajem 81-e i pocetkom 82-e godine, sviima ide, skoro svi su u braku, a ovamo sa Sa0Ju 95% nije u braku, dosta njih kuburi i sa poslom zavisno dje se nalazi Sa0Ju, bas rijetki slucaj da se neko vjencao sa ovim aspektom u Vagi! I primjetio sam, kako svi kaskamo sa ovim aspektom, sve se presporo odvija, migoljimo kroz zivot koracima puza... Po meni, ovo je los aspekt, jer dok taj j.... Sa0Ju donese uspjeh, bojim se da cemo pomrjeti od ovoliko truda i rada.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules