ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 14-08-2016, 16:02   #136
Skorpija83
Druid

Skorpija83's Avatar

Skorpija83 je offline
Registrovan: Jul 2014
Skorpija83 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mimiza VIdi Poruku
Ju90MC pa osoba može da ima previše entuzijazma kada je karijera u pitanju, ili da suviše reskira u tom pogledu,da previdi određene detalje kada se radi o napretku u poslu. Il pak da preuzme na sebe više poslova nego što može da završi.
Aha. Pa bilo je i toga ali sve sa srecnim krajem. Vodila sam se cesto onom "ko reskira, profitira" i uvijek imala srece. A nijesam pretjerano ambiciozna jer ipak imam Ve0Ma u djevici tako da sam za sad zadovoljna kako stvari stoje. Imam neke ideje o napretku ali ko zna sta ce biti.
Submit to Digg   Aspekti JUPITERA Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 14-08-2016, 16:33   #137
Mimiza
Veštac

Mimiza's Avatar

Mimiza je offline
Registrovan: May 2010
Mimiza je na dobrom putu
Standardno

Gde se nađe znak strelca i njegov vladar-ti je osoba optimistična i spremna na rizik. Naročito kada je Jupi u svom sedištu.

Old 14-08-2016, 16:38   #138
Skorpija83
Druid

Skorpija83's Avatar

Skorpija83 je offline
Registrovan: Jul 2014
Skorpija83 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Gde se nađe znak strelca i njegov vladar-ti je osoba optimistična i spremna na rizik. Naročito kada je Jupi u svom sedištu.
Jeste stvarno. Imam sreće sa poslom i uvijek ću imati. Za razliku od posla, sušta suprotnost je ljubav. Sedma u jarcu, So0Sa u sco u 5., pa sam tu sva oprezna, sumnjičava...

Imala bi ja i sreće u ljubavi, ali ne mogu da nađem muškarca koji mi odgovara.

Last edited by Skorpija83; 14-08-2016 at 17:10..

Old 14-08-2016, 17:44   #139
Rejhana al Mahmud
Obično gatalo

Rejhana al Mahmud's Avatar

Rejhana al Mahmud je offline
Registrovan: Feb 2015
Rejhana al Mahmud je na dobrom putu
Standardno

Dobro je da bar nekome radi Jupiter...meni ovaj moj ne da nista do sad za ovoliko godina sto imam...

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Old 14-08-2016, 19:50   #140
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Registrovan: Feb 2012
andjela će postati poznat uskoro
Standardno

Meni je Ju u strelcu u 8.kuci.Kakva je sreca na tom polju?

Reci cu - spas u saobracaju.

Old 17-08-2016, 13:16   #141
biriboza
Druid

biriboza's Avatar

biriboza je offline
Registrovan: Dec 2010
biriboza će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Vrlo sam optimisticna po pitanju "same sebe".
Ac u strijelcu.

Old 17-08-2016, 20:52   #142
Mimiza
Veštac

Mimiza's Avatar

Mimiza je offline
Mimiza je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by biriboza VIdi Poruku
Vrlo sam optimisticna po pitanju "same sebe".
Ac u strijelcu.
Heheh, i karijere, reklo bi se!

Old 17-08-2016, 21:15   #143
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Quote:
Držim te za reč, jer mi ovo odgovara
Moj jupi je u desetoj, vladar je osme. Do sad nisam imala uspeha u karijeri, ali se uzdam u ovo što si rekla jer mi se tako sviđa
Naši sponzori
Advertisement

Old 18-08-2016, 01:40   #144
biriboza
Druid

biriboza's Avatar

biriboza je offline
Registrovan: Dec 2010
biriboza će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Heheh, i karijere, reklo bi se!
Pa iskreno, nisam se nesto ovajdila. I pored zavrsenog faksa, i strucnog usavrsavanja, licenci i trista cuda, ne mogu da zivim pristojno od svoje zarade, nazalost.
Ali optimizma mi ne fali, haha.

Old 18-08-2016, 06:58   #145
Rejhana al Mahmud
Obično gatalo

Rejhana al Mahmud's Avatar

Rejhana al Mahmud je offline
Registrovan: Feb 2015
Rejhana al Mahmud je na dobrom putu
Standardno

Po Jupiteru gledano i njegovom mjestu,trebala bih bas imati zapazenu poziciju,tj radno mjesto...makar za sada to nije tako....osim ako ne krene posle 40te godine....

Old 18-08-2016, 17:35   #146
lilyrose
Veštac

lilyrose's Avatar

lilyrose je offline
Registrovan: Mar 2013
lilyrose je na dobrom putu
Standardno

Ha ha ha.... meni je Jupiter u 7.kući... moš mislit sreće u braku, javnosti da i ne pričam...
A Jupiter mi vlada 10.kućom... još više smijeha... karijera, haha? Što je to karijera??

Da, i ja sam završila faks, radim ok posao, imam solidnu plaću, krpam se solidno (u odnosu na mnoge druge...)

Ali KARIJERA... e to nemam.!

Old 18-08-2016, 18:45   #147
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by lilyrose VIdi Poruku
Ha ha ha.... meni je Jupiter u 7.kući... moš mislit sreće u braku, javnosti da i ne pričam...
A Jupiter mi vlada 10.kućom... još više smijeha... karijera, haha? Što je to karijera??

Da, i ja sam završila faks, radim ok posao, imam solidnu plaću, krpam se solidno (u odnosu na mnoge druge...)

Ali KARIJERA... e to nemam.!
Hej, evo sad sam ti pogledala i duade. Intrigira me zašto neke stvari kod tebe nisu profunkcionisale. Tačno je da je dispozitor Jupitera Venera u Jarcu u 12. polju, u žiži kardinalnog T kvadrata (gradi 90 sa Saturnom u padu i Marsom u izgonu), ali ne možemo sve "svaliti" ni na nju.
Dakle, evo šta sam pronašla;

Nisam sigurna za polja (gledam po tabeli, nije mi trenutno uključen software).

Duade natalnog Sunca & Jupitera ti padaju u Ovna (So) i Škorpiju (Ju),
a tvoj natalni Mars (vladar Ovna/Škorpije) je u 8. polju, u Vagi (izgon), te u dnevnim kartama ima malefičniji upliv, nego u noćnim.
Osim toga, znakovi dvanaestina Sunca i Jupitera su znakovi koji se sa tvojom Venerom (Jarac) "vide" putem kvadrata, te sa stelijem u Vagi putem opozicije - Ovan i sa tvojim natalnim Mo (Bik) putem opozicije - Škorpije.
Tebi Jupiter jeste vladar 10. polja, ali duada Jupitera pada u Škorpiju i radi 180 sa tvojim Mo koji ti je vladar 6.polja (posao).

Duada dispozitora dvanaestina Jupitera i Sunca - duada Marsa pada u uklještene Ribe, gdje tvoj stelij natalnih planeta u Strijelcu "vidi" putem kvadrata.
U dnevnim kartama Mars (pa ni njegove duade) nema dostojanstvo tripliciteta, a uklještenim znakovima, tj. poljima u koje upadaju generalno treba više vremena da se manifestuju.

Duada Saturna ti se također nalazi u Škorpiji, u 8. ili 9. polju, odakle, skupa s Jupiterom, "vidi" tvoj natalni Mo putem opozicije.
Duada natalnog Merkura (u Strijelcu, u izgonu) ponovno odlazi u izgon, ovaj put u uklještene Ribe (skupa s duadom Marsa).
Duada Mjeseca je u Vodoliji, a duada natalne Venere je u uklještenoj Djevici, znaku Venerinog pada (i tripliciteta u dnevnim kartama).

Morinus Traditional ti lijepo izračuna dvanaestine planeta, tačnu poziciju u znakovima/poljima, pa dalje možeš kombinovati unakrsne apskete natalnih pozicija i dvanaestina planetarnih pozicija

the natal chart

Old 18-08-2016, 18:46   #148
Mimiza
Veštac

Mimiza's Avatar

Mimiza je offline
Mimiza je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lahadima VIdi Poruku
Držim te za reč, jer mi ovo odgovara
Moj jupi je u desetoj, vladar je osme. Do sad nisam imala uspeha u karijeri, ali se uzdam u ovo što si rekla jer mi se tako sviđa
Heheh, pa nisam rekla obavezan uspeh, već spremnost na rizik.
Mada ima i ona "ko reskira-profitira".

Ko zna, možda suviše očekujemo od tog jupitera...

Old 19-08-2016, 14:42   #149
lilyrose
Veštac

lilyrose's Avatar

lilyrose je offline
Registrovan: Mar 2013
lilyrose je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Hej, evo sad sam ti pogledala i duade. Intrigira me zašto neke stvari kod tebe nisu profunkcionisale...
Hvala ... nije baš da sam puno od ovoga razumjela, ali nekako shvaćam: ono što se činilo ok u mojoj karti zapravo nije, a ono što je loše, ostaje loše...

Old 19-08-2016, 15:57   #150
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by lilyrose VIdi Poruku
Hvala ... nije baš da sam puno od ovoga razumjela, ali nekako shvaćam: ono što se činilo ok u mojoj karti zapravo nije, a ono što je loše, ostaje loše...
Evo jedan zgodan tekst o duadama;

Dvanaestina (dodekatemorion,dwadasamsa,duodecima) | Klasicna Astrologija

Što se tiče ostalog...mislim da sam na pričaonici pročitala da je tvoj brak na početku skroz lijepo funkcionisao, te da su stvari tek kasnije krenule nizbdro.
Tvoje 7. polje pada u Lava, sadrži uklještenu Djevicu i završava se u Vagi.

Tvoje lijepo položeno Sunce, u Strijelcu (triplicitet), na samom MC-iju, te u skladnim aspektima sa Marsom (sekstil) i Saturnom (trigon) je taj fini početak. Međutim, mislim da su sadašnji problemi predstavljeni tvojim Merkurom, koji je također dobro aspektovan, ali je spaljen i u znaku svog izgona.
Dispozitor So0Me je Jupiter u Vagi, u slabijem trigonu sa tvojim Mjesecom, u sekstilu sa Me0Ju, ali i u konjukciji sa Uranom, koji narušava stabilnost partnerstva (u konvencionalnom smislu).

Također, od 2008. godine vladar firdarijskog razdoblja ti je Saturn, koji je generalno to što jeste , a u tvom natalu je u Ovnu (u padu), iz kojeg gradi opoziciju sa Marsom u izgonu i kvadrira Veneru (koja je u triplicitetu, ali u 12. polju, vlada tvojim 8. poljem, te je u žiži kardinalnog T kvadrata, a dispozitor joj je isti taj malefični Saturn)
Od augusta 2013. do marta 2015. bila si u firdarijskom podperiodu svog, natalno super postavljenog Sunca, međutim od marta 2015. nalaziš se u firdarijskom podperiodu iste te Venere na koju sam se prethodnoj rečenici osvrnula.
Nemoj me držati za riječ, ali odokativno bih rekla da ti je i profekcioni vladar posljednje dvije godine bio taj isti Saturn, koji ti je u tekućem solaru najvjerojatnije radio konjukciju sa natalnim Me0So, u kvadratu sa solarnim dispozitorom Jupiterom u Djevici, u izgonu.

Dobra vijest je da od 09.10. ulaziš u firdarijski podperiod Merkura, koji jeste u izgonu /spaljen, ali je ipak u konjukciji sa MC-ijom i dobro aspektovan, a za nekoliko mjeseci profekcioni vladar ti postaje upravo Jupiter (a ove godine imaš Jupiterov povratak, te će ti i u solaru biti u Vagi).

Izdrži još malo

the natal chart
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules