ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 29-06-2007, 10:25   #16
astronumera
Švrća

astronumera's Avatar

astronumera je offline
Registrovan: Jun 2007
astronumera je na dobrom putu
Standardno

Moj UR na 25 stepenu CA, ME,SO, PL, JU, sve u 9 kući treblo bi da ..... šta vi mislite šta a sa kvadratom NE, SA, VE U 11, 12 kući....... daje šta.Ja sebi ovo ne mogu da protumačim jer ne mogu da budem objektivna .Dali ima dobrovoljaca.
Submit to Digg   Ve 180 i 90 Ur Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 29-06-2007, 11:35   #17
sahadow452
Obično gatalo

sahadow452's Avatar

sahadow452 je offline
Registrovan: May 2007
sahadow452 je na dobrom putu
Lightbulb

Quote:
Originally Posted by zoka57 VIdi Poruku
Venera uran kontakt radi sta on hoce pa ako hoce dase okrene i ode - ode

ali ako hoce da ode kad hoce onda mora biti po njegovom bez obzira sto ljubavi vise nema .
Znam neke vlasnike koji se tako zezaju sa partnerom godinama.

Sto se tice tog "zezanja"mislim da to radi neka druga planeta,a nikako kvadrat ili opozicija Venere i Urana...naravno da odlazi kada ljubavi vise nema,i to kada vlasnik ovog aspekta shvati da je nestala i to bez objasnjenja i naglo...Uran kaze "sto bih bio u ovoj vezi kad ljubavi vise nema",a i "jako volim svoju slobodu"...uzgred veoma je bitno i u kojim znacima se nalaze Venera i Uran i u kojim kucama i na kom stepenu....

U krajnjem slucaju svi smo mi kao osobe razliciti i u karakternom i u mentalnom smislu....

Old 23-08-2007, 23:01   #18
thinkpositive
Švrća

thinkpositive's Avatar

thinkpositive je offline
Registrovan: Mar 2007
thinkpositive je na dobrom putu
Standardno

još nešto za Ve90Ur: excentrično izražavanje, aspekt koji donosi nervozu, stres, privlače ih čudni ljudi, osjećaji su im jednostavno provokativni, možda je i majka bila neobična na neki način. promjenjivost u stavovima, tvrdoglavost, jednostavno..zbunjuju ljude ..nekonvencionalan odnos prema ljudima, prema prijateljima..to su ljudi koji ne pate od forme, ne vole se nametnuti...skloni slobodnim ljubavima. Karakteristično je stalno vrednovanje slobode.
Iskrenost u osjećajima kakvi god bili

Old 27-08-2007, 18:57   #19
Aurora
Obično gatalo

Aurora's Avatar

Aurora je offline
Registrovan: Aug 2006
Aurora je na dobrom putu
Standardno

Ono sto ja znam za ovaj aspekt je da kad jednom odluci da prekine nesto, a to je obicno iznenada taj se vise ne vraca...To vracanje starim ljubavima ili nemogucnost da se ode od nekoga je sigurno od nekih drugih pozicija...

''Ljudi se češće trude da steknu materijalno, a ne duhovno bogatstvo, mada je sasvim sigurno da našu sreću čini ono što jesmo, a ne ono što imamo''

Old 28-08-2007, 02:25   #20
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Registrovan: Dec 2006
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Aurora VIdi Poruku
...To vracanje starim ljubavima ili nemogucnost da se ode od nekoga je sigurno od nekih drugih pozicija...

Old 28-08-2007, 02:38   #21
smart.maja
Obično gatalo

smart.maja je offline
Registrovan: Jul 2007
smart.maja je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by thinkpositive VIdi Poruku
još nešto za Ve90Ur: excentrično izražavanje, aspekt koji donosi nervozu, stres, privlače ih čudni ljudi, osjećaji su im jednostavno provokativni, možda je i majka bila neobična na neki način. promjenjivost u stavovima, tvrdoglavost, jednostavno..zbunjuju ljude ..nekonvencionalan odnos prema ljudima, prema prijateljima..to su ljudi koji ne pate od forme, ne vole se nametnuti...skloni slobodnim ljubavima. Karakteristično je stalno vrednovanje slobode.
Iskrenost u osjećajima kakvi god bili
... a ima dosta od toga i kada je Ve samo u vodoliji...

Old 02-09-2007, 18:17   #22
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Posebno mi je zanimljiva ta opozicija,Venera mi je vladar horoskopa,sjedi na Algolu i to joj je jedini lošiji aspekt koji čini,pa...

Istina je da kad odem onda se ne vračam,nula,nema ničeg,ali dok god ima u meni trunke ljubavi možeš me gazit kolko oš...al sve ima svoju granicu

Dosta mi je važna osobna sloboda,iako u ozbiljnoj vezi je nisam bila sposobna zadržati,a kamoli pružiti,bilo je huh,posesivno-opsesivno i sa jedne i druge strane...

Trenutno sam se opet vratila na staro...lelujam okolo,sama sebi dovoljna

Old 02-09-2007, 19:44   #23
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

mogu da potvrdim da ima istine u tom opisu VE90UR , ja nema taj aspekt ali ima moj bivsi, i to VE u sco u sedmoj kuci i UR na prvom stpenu device u 5 kuci u kvadratu, znaci da se direktno ovaj aspekt odrazava na njegove veze.
iskreno sam pomisljala da nije normalan dok sam bila sa njim.
ishitreni potezi, promenljivo ljubavno raspolozenje, nejasnoca u govoru i ponasanju, nedefinisanost, nestabilnost, jedan dan jedno drugi dan drugo, pa opet ispocetka ..

ali sam u medjuvremenu cula od jednog astrologa jedan yanimljiv i poucan komentar koji glasi: Budi ti UR i nece te ostaviti, nemoj da budes Ve, budi nepredvidljiv/a i zbunjujuc za osobu koja ima takav aspekt i tada je ta osoba sludjena tj ne sludjuje ona partnera nego obrnuto...
Zapravo meni to nije bilo tesko je mi Ur vladalac mog Sunca + je u prvom polju tako da mi se pomirismo ...
ja sam ludi uran a on je lud i ovako i onako
hahhahahahahhahaahha

Last edited by Vojvotkinja; 09-06-2010 at 21:56..

Old 09-01-2008, 11:03   #24
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mace VIdi Poruku
ali sam u medjuvremenu cula od jednog astrologa jedan yanimljiv i poucan komentar koji glasi: Budi ti UR i nece te ostaviti, nemoj da budes Ve, budi nepredvidljiv/a i zbunjujuc za osobu koja ima takav aspekt i tada je ta osoba sludjena tj ne sludjuje ona partnera nego obrnuto...
Zapravo meni to nije bilo tesko je mi Ur vladalac mog Sunca + je u prvom polju tako da mi se pomirismo ...
ja sam ludi uran a on je lud i ovako i onako
hahhahahahahhahaahha
A vidiš ja sam do sada uvijek bila svoja Venera...koja je u prvoj kući...a Uran u 7.-oj....
Što misliš mace da li i ja mogu biti Uran ali iz svog horoskopa...ha,ha,...mislim dosta mi je ,de da i ja izludim nekog!!!Right now!!!

Old 13-01-2008, 04:03   #25
nemirna
Švrća

nemirna's Avatar

nemirna je offline
Registrovan: Nov 2007
nemirna je na dobrom putu
Standardno

Ja sam skroz zbrckana. I Venera i Sunce i Mesec (Vodolija) su mi u kvadratu sa Uranom (Skorpija), tako da vise ne mogu da pohvatam sta ide od kog aspekta, ali definitivno sam se pronasla i u ovom opisu 100 posto.

Old 23-01-2008, 23:08   #26
arion
Početnik

arion je offline
Registrovan: Jan 2008
arion je na dobrom putu
Standardno

A šta se dešava kada tranzitni uran kvadrira natalnu veneru, a takav aspekt postoji i u natalnoj karti
Naši sponzori
Advertisement

Old 23-01-2008, 23:09   #27
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
Registrovan: Aug 2006
TrilianSi je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by arion VIdi Poruku
A šta se dešava kada tranzitni uran kvadrira natalnu veneru, a takav aspekt postoji i u natalnoj karti
zavisi kojim poljima vladaju planete u natalu, ali obično kraj neke emotivne veze...

"Gledajte u budućnost...sastaćemo se... vi i ja... tamo..."

Old 24-01-2008, 15:24   #28

karma's Avatar

karma je offline
Registrovan: May 2007
karma je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by pepuuu VIdi Poruku
A vidiš ja sam do sada uvijek bila svoja Venera...koja je u prvoj kući...a Uran u 7.-oj....
Što misliš mace da li i ja mogu biti Uran ali iz svog horoskopa...ha,ha,...mislim dosta mi je ,de da i ja izludim nekog!!!Right now!!!
PEPUU...naravno da možeš, ako možeš,...to jedino ti znaš al ja ti savjetujem da svakako probaš...ja probala no meni to nije prblem jer sam inače uranuša, i stvar funkcionira

Old 24-01-2008, 16:32   #29
zvoncicaa
Obično gatalo

zvoncicaa's Avatar

zvoncicaa je offline
Registrovan: Mar 2007
zvoncicaa je na dobrom putu
Standardno

Pepu, hajde da probamo zamenu energije za tvoj aspekt Venere i Urana...
boje ( Venera ) u ruke ( konjunkcija Merkur), naslikaj ( Venera0Merkur) malu slicicu ( Venera-slika, Merkur -mala), onako, nabacuj slojeve, npr. temperama ( venera u Biku, Bik je sve sto je masivno, slojevi neki), u pozadini neka bude tamno nebo , modro, sa primesama tamno crvene koja se stapa u to modro( skorpija) , munje ( Uran) saraju nebo, a u prvi plan stavi neko zito ( Venera u Biku) , zlatno, koje se povija malo ( aspekt od 180),to neka bude slicica nevremena na selu , ram neka ti bude drveni ( venera u Biku), pa tu sliku stavi negde u kuhinju ( bik) ili je pokloni ( Venera) prijatelju ( Uran)....posto je u pitanju 180, a to je ``napet`` aspekt, a jos venera u 1, simbolika Ovna, akcija, samo uradi nesto kreativno ( Uran), sta god da naslikas ( Venera), ispasce kako treba, jer ti sama zivis ovaj aspekt.
Osim toga, ako ti se bas ne slika, Uran trazi da se bude kreativno, Merkur Venera, da se naparvi nesto lepo sopstvenim rukama, pa uzmi, nauci da pletes ili nesto tako...vezes jos bolje, jer Venera Merkur na Algolu, da i njega neutralisemo...igle, ubodi..znas...
Cmokic!!!

Old 24-01-2008, 16:58   #30
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by karma VIdi Poruku
PEPUU...naravno da možeš, ako možeš,...to jedino ti znaš al ja ti savjetujem da svakako probaš...ja probala no meni to nije prblem jer sam inače uranuša, i stvar funkcionira
uranusa i ja probala...jedan dan sam luda za njim drugi dan se javim jednom porukom itd...citam astrologiju, on politicar
izlazim na mesta za koje nije ni cuo
ma svasta
ali samo ako to mozes...mene ponekad
boli to (moj mesec u biku )
stalna igra..
on se meni vraca...ja nemam aspekt VE UR kod mene u natalu ali ga imam u prvom polju u vagi ..dispozitor mog UR je moja ve
ali on ima UR 90 VE jos u ve u sco
a u sinastriji imamo U120Ve ako je to uopste ikako dobro

pa ZVONCE daj i meni yamenu ENERGIJE
CMOK

Last edited by TrilianSi; 28-01-2008 at 05:04..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules