ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 04-03-2007, 21:48   #31
sana
Obično gatalo

sana's Avatar

sana je offline
Registrovan: Aug 2006
sana je na dobrom putu
Standardno

a Ve 120 Fortuna? ili da to postavim na temu Fortuna?
nema veze. Fortuna u 5 (Bliz), Ve u 8 (Vaga). jedini protocni aspekt.
da pisem o fatalnim ljubavima? ili neke erotske romane? ma svasta mi pada na pamet. dajte vi nesto pametno.
Submit to Digg   Aspekti VENERE Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 04-03-2007, 22:17   #32
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

meni je fortuna u blizancima..sekstil sa venerom u ribama- da li to ima veze sa fatalnim ljubavima ili ????? asc i raspored kuca kao i kod tebe?

Old 04-03-2007, 22:34   #33
sana
Obično gatalo

sana's Avatar

sana je offline
sana je na dobrom putu
Standardno

Fortuna nema veze s tim. ona bi trebala biti dobar potencijal za neku srecu ili bar dobru mogucnost. posto je ovo tema o Veneri, recimo da fatalne ljubavi imaju veze sa Venerom i Plutonom. a kod tebe je Pl u opoziciji sa Ve i Me, a Me je vladar 5 kuce, ljubavi i veza. ali ti je zato dispozitor Ve i Me u trigonu sa istim (Ne) i sekstilu sa Pl. Ve i Me u konjukciji.
lijepo da se na umjetnicki nacin sve ispolji, iskaze. pisanjem, slikanjem. da sluzi kao pouka ili bar nadahnuce drugima. sto da ne.
Venera u Ribama. prijemciva na emocije drugih. intuitivna. s ovom opozicijom Plutona mislim da nema dubine u koju ne moze zaroniti kad su emocije u pitanju.
ali definitivno ljubavi koje su uvijek na granici mrznje, i nekog ludila, rekla bih. ili bar potreba da se posjeduje kompletna osoba, kompletna ljubav, ma sta to znacilo, jer iskreno, ni sama ne znam sta to znaci, a osjecam da mi bas to treba.

Old 05-03-2007, 01:59   #34
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
princgora je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
malo o mojoj veneri.
konjukcija sa saturnom-chvrst brak
opozicija sa uranom_ razvod
trigon sa neptunom------cudestan uticaj na drugi pol idealizacija ljubavi
trigon sa jupiterom ------izrazeni osecaj za moralnost,popularnost..hedonizam..brojne veze....
i sta je sad od ovoga tacno????? saturn vladar asc
uran vlada umetnutim 1.poljem
venera u ribama egzaltirana na 26"38
jupiter egzaltiran u raku jos 7 kuca na samom uglu suvladar zajedno sa neptunom mog sunca i krug nikako da se zatvori......... a da se ja ipak okrenem marsu??
"Gde ce se zavrsiti taj krug u kome se strast hrani,a ne trosi?"
Sve je tacno,sigurna sam dai imas stabilan,cvrst brak koji obecava da ce biti i trajan,veoma sretan jer je ju u 7 u raku,koji ti je doneo mnogo toga dobrog,da si pravi porodican covek,i da je tvoja supruga divna majka i zena kakva se retko srece,ali da ti ,zbog svog VE120jU koji je bonvivanski aspekt i daje ti lepe vezice koje ti zbog riba i te kako idealizujes,ponekad razmisljas i jos nekad ces sigurno razmisljati o razvodu,ali ce da preovlada Sa koji je vladar ascedenta i taj isti Ve 120Ju ce te spasti jer ti obozavas srecu i blago svog porodicnog doma.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Old 06-03-2007, 12:48   #35
da igual
Veštac

da igual je offline
da igual je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by princgora VIdi Poruku
Nema sa fatalnim,ali sa srecnim i onima koje ti pruzaju sansu za napredak i razvoj,i te kako ima.
Moja fortuna je u Sco i formira 120 Ve i 60 Sa - do sad uopće nisam primjetila da sam imala sretne ljubavi ili one koje bi mi pružale šansu za napredak i razvoj..

Old 10-03-2007, 16:07   #36
ladybag
Švrća

ladybag's Avatar

ladybag je offline
ladybag je na dobrom putu
Standardno

Moja Ve je u konj sa Mo koji je i vladar DC-ja............sto je lepo............ali......su u 8. kuci u Devici sto znaci da im je dispozitor Me.....Eh taj razum!!!! Prave sextil sa Marsom ---- sto je valjda dobro, i trigon sa ASC.....
I naravno, sve je to zacinila Zosma (fiks. zvezda) na koju se prilepila ova konjukcija...........
Kontam, ili nesto bas lepo....ili napisah ja knjige o nesrecnim ljubavima.........i onda ce na kraju da me zrtvuju.....al cu bar neke pare da nesledim...ha, ha

Old 14-03-2007, 00:49   #37
pufnica
Obično gatalo

pufnica's Avatar

pufnica je offline
Registrovan: Mar 2007
pufnica je na dobrom putu
Standardno

A sta ja da radim sa ovom Venerom u 4. kuci u Jarcu, koja pravi trigon sa Marsom u 12. kuci i sekstil sa Merkurom u drugoj? Tu je i ovaj Ne za koji ne mogu da provalim sta donosi ovoj mojoj Venerici! Nesto mi jadno izgleda trenutna situacija, zato pitam!

moja natalna

Old 14-03-2007, 02:01   #38
Anika
Obično gatalo

Anika's Avatar

Anika je offline
Registrovan: Feb 2007
Anika je na dobrom putu
Standardno

E ja ne znam sta cu a svojom venerom?
Ve u 8.kuci u raku, Mo je u 9.kuci takodjer u raku.
Ve90Sa, saturn u 11.kuci u djevici
Merkur takodjer u 9.kuci u raku.
Venera radi trigon sa ASC
ASC u skorpionu
Ovo bi kao trebalo biti jednostavno, al ja nis ne kuzim!

Jedino sto mi je Ve90Sa donijela smrt moje prve ljubavi i jos uvijek mi donosi neke mladje partnere s kojima se ne nalazim..
Joj....sta znaci bar taj trigon sa ASC? Jel mi on moze sta dobrog donijet? Vladari su mu mars i pluton u 12. u vagi.... hm...sumnjam ...

Old 18-03-2007, 23:25   #39
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by pufnica VIdi Poruku
A sta ja da radim sa ovom Venerom u 4. kuci u Jarcu, koja pravi trigon sa Marsom u 12. kuci i sekstil sa Merkurom u drugoj? Tu je i ovaj Ne za koji ne mogu da provalim sta donosi ovoj mojoj Venerici! Nesto mi jadno izgleda trenutna situacija, zato pitam!

moja natalna

zasto bi venera bila problem? radi lijepe aspekte... to sto je u aspektu sa merkurom govori o vezama sa partnerima koji su intelektualci, znaci bitno je da ima nesto u glavi, sa marsom da su ljubavi lijepe da postoji dobar spoj muskog i zenskog principa...... a sa neptunom ne radi aspekt vec sa saturnom, a to bi vec govorilo o razlikama između tebe i tvojih partnera, godine, materijalni status... eto tako na brzinu....
Naši sponzori
Advertisement

Old 29-03-2007, 11:22   #40
Nany
Obično gatalo

Nany's Avatar

Nany je offline
Nany je na dobrom putu
Standardno

Da ja svoje gradivo utvrdim( bice drago nasoj moon.) Dakle: Venera u trigonu sa Saturnom daje talent za klasicnu muziku,u kvadratu sa Neptunom daje dobrog reproduktivca klasicne muzike! Meni je u drugoj-dakle tako najbolje mogu zaraditi-s tim da sam ja prestala vjezbati i svirati! Hm,moram o tome razmisliti! Dalje:moja Venera u ljubavi je,cini mi se zavrsila sa kvadratom,imala sam duze vrijeme Neptunca-koristio je sve sto taj Neptun pruza sad cekam uspjesnog Saturna i interesuje me-posto je Venera na 21.stepenu a Saturn na 25. moze li to znaciti da je stariji od mene 4 godine?Jer Neptun se sa tom logikom uklapao,sa mojom Venerom.Ima tu nesto. . razmislite na svojim primjerima

Old 09-04-2007, 18:15   #41
Aurora
Obično gatalo

Aurora's Avatar

Aurora je offline
Aurora je na dobrom putu
Standardno

Znam djevojku koja ima lose aspektovanu Veneru,ali je u potpunosti prozivljava kroz literaturu koju cita. Ona ima Veneru u Lavu u 3. kuci 90 Mars i Saturn. To su teski aspekti,ali posto je u 3. polju koje govori i o literaturi koju volimo, ona je u potpunosti ispunila simboliku te Venere kroz citanje. To su uglavnom ljubavni romani, ali ne samo to. Cesto je to i epska fantastika, nesrecne princeze isl.Obozava i kriminalisticke u kojima ima dosta ubistava, ali uvijek je ljubav motiv. I da, procitala je i puno toga o Kleopatri i jos nekim cuvenim vladarkama- sve se to uklapa u simboliku Venere u Lavu, a patnje koje te zene prozivljavaju mogu se dovesti u vezu sa 90 prema Saturnu i Marsu. Sigurna sam da je na ovaj nacin utrosila dosta energije losih aspekata. Sto je jos bolje, ona uvijek nesto cita:-)

Upravu si da moramo proci kroz odredjena iskustva, ali zar nije bar malo negdje utrosena energija tih aspekata? Negdje sam citala o horoskopu Agate Kristi za koju bi obicno rekli da je i serijski ubica ili nesto slicno, ali je ona sve to pretocial u svoje knjige. Nije ista situacija,ali cini se da mozda negdje ublazava

''Ljudi se češće trude da steknu materijalno, a ne duhovno bogatstvo, mada je sasvim sigurno da našu sreću čini ono što jesmo, a ne ono što imamo''

Last edited by TrilianSi; 12-05-2008 at 11:54..

Old 09-04-2007, 21:28   #42
princess
Obično gatalo

princess's Avatar

princess je offline
Registrovan: Apr 2007
princess je na dobrom putu
Standardno

Procitah ovd negde da venera 30 sunce donosi u zenskim horoskopima ljubav sa ozenjenim muskarcima.Prosvetli me covek. Nikako se otarasiti tih bitangi!!!Uvek su tu iako moram reci ne prihvatam ih.
Imam Ve 120 Sa i Ve 30 So,venera mi je u 2 u vodoliji.Aspekt sa Sa je separacioni Ve na 00-aq a Sa na 26 Vi u 9.
Sta vama govori ta moja Venera.
Mislim da ona teza za Ve120Sa "samo jedan zauvek"vazi za taj trenutak.Koji god da je u pitanju ja negde moram misliti da je on "samo jedan zauvek" i gotovo da se kajem sto ga nisam "cekala" jer je taj ili bi trbao biti "jedan jedini".
I jos nesto uvek mi se javlja zanimanje dvojice u isto vreme,obicno jedan mladji,drugi straiji...i moje dvoumljenje.
Da li je to od Ve ili neki drugi faktor to radi?

Old 10-04-2007, 09:56   #43
sana
Obično gatalo

sana's Avatar

sana je offline
sana je na dobrom putu
Standardno

Ve ti je u Vod i pravi kvadrat sa Pl u Vagi. Vodolija voli da joj se uvijek desava nesto novo, da joj je zabavno, kreativno, da nije uvijek isto, jer joj sve brzo dosadi. Pl je u Vagi, pa ti kao djevojka privlacis te muskarce koji su u vezi ili braku. Ve120Sa, mislim da kako god okrenes ponekad pomislis kako ta savrsena ljubav do groba treba jednom da se pojavi, ali ti ne znas kada i ne znas hoce li ikada, ali ne mozes da ne vjerujes u to. E sad, koliko znam Saturn je stariji, ali je Sa u Djevici, a vladar je Merkur, pa eto tebi i tih mladjih pravo pred noge (na ASC), Me 0 Ne pa ih ti idealiziras ili te oni strucno obrlate svojom pricom
eto moja, to sam ti ja skontala.

Old 11-04-2007, 15:57   #44
princess
Obično gatalo

princess's Avatar

princess je offline
Registrovan: Apr 2007
princess je na dobrom putu
Standardno

Ve ti je u Vod i pravi kvadrat sa Pl u Vagi. Vodolija voli da joj se uvijek desava nesto novo, da joj je zabavno, kreativno, da nije uvijek isto, jer joj sve brzo dosadi. Pl je u Vagi, pa ti kao djevojka privlacis te muskarce koji su u vezi ili braku. Ve120Sa, mislim da kako god okrenes ponekad pomislis kako ta savrsena ljubav do groba treba jednom da se pojavi, ali ti ne znas kada i ne znas hoce li ikada, ali ne mozes da ne vjerujes u to. E sad, koliko znam Saturn je stariji, ali je Sa u Djevici, a vladar je Merkur, pa eto tebi i tih mladjih pravo pred noge (na ASC), Me 0 Ne pa ih ti idealiziras ili te oni strucno obrlate svojom pricom
eto moja, to sam ti ja skontala.

Nisam znala da je Ve90Pl ipak je aspekt od 9 stepeni?Mislim da samo svetla dozvoljavaju toliki orbis.
Ve jeste u vodoliji ali na 00 pa mislim da se vise osecaj uticaj Jarca,znak iz kojeg je Ve neposredno izasla,a i to je podrzano Ve120Sa.Pa mislim da to donosi price sa starijim muskarcima.
Kada sam rekla jedan stariji a jedan mladji,mislila sam mladji od ovog starijeg ali gotovo uvek minimum 6 godina stariji od mene je i taj mladji.
A mislim da sama vodolija daje price sa razvedenima jer je Uran sam znak razvoda...Vladar Ve je Ur u Sco u 12,pa to verovatno je da donosi tajne price sa razvedenim ili onima pred samim razvodom jer je taj Ur90Mo koji je takodje u vodoliji
Mozda gresim i ja?Ne znam...Ali gracia mucio....

Old 29-04-2007, 21:57   #45
LeAniA
Obično gatalo

LeAniA's Avatar

LeAniA je offline
Registrovan: Jan 2007
LeAniA je na dobrom putu
Standardno

Moze li neko da mi pojasni razliku(u vezi sa partnerima) izmedju venera konjukcija saturn,venera kvadrat(opozicija) saturn,venera trigon saturn....da li je u svim ovim slucajevima partner stariji ili neki aspekti znace da nece biti stariji?Sta predstavljaju(znace) ovi aspekti???
Hvala!!!
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules