ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 01-11-2008, 14:23   #16
Vindex777
Švrća

Vindex777 je offline
Registrovan: Oct 2008
Vindex777 je na dobrom putu
Standardno

TA je ovdje u pravu po mojem sudu.

Merkur je najbolji kad je neaspektiran.
Submit to Digg   Aspekti Merkura Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 01-11-2008, 15:42   #17
Nale 83
Veštac

Nale 83 je offline
Registrovan: Feb 2008
Nale 83 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by skorpija_strelac VIdi Poruku
idi na aspekte Sunca tamo imas Me 0 So
a za ovo drugo ne znam
Hvala ! Procitala. ME najbolji kada je neaspektovan? Nemam nista protiv ovih aspekata mog ME !

Old 01-11-2008, 16:49   #18
Vindex777
Švrća

Vindex777 je offline
Standardno

tako je merkur je predstavnik čisto uma. on zapravo ne želi nikoga pored sebe jer mu nitko ne treba da bi funkcionirao.

pogledaj karte genijalaca imaju jedan ili nijedan aspekt merkura.

Old 01-11-2008, 17:45   #19
Nale 83
Veštac

Nale 83 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Vindex777 VIdi Poruku
tako je merkur je predstavnik čisto uma. on zapravo ne želi nikoga pored sebe jer mu nitko ne treba da bi funkcionirao.

Hvala ti na pojasnjenju . Pa dobro, kad je vec aspektovan onda neka su aspekti takvi kakvi su . Mozda sam zbog njih elokventna i direktna, po nekad malo ostrija na jeziku ali nikako nekulturna! Brzina misli - prilicno velika . Mozda nisam objektivna sto se tumacenja tice, pa me, Vindex, molim te ispravi ako gresim.

Old 01-11-2008, 17:52   #20
skorpija_strelac
Druid

skorpija_strelac's Avatar

skorpija_strelac je offline
Registrovan: Sep 2008
skorpija_strelac je na dobrom putu
Standardno

Quote:

cije karte?

a sto se moje natalne tice moj Merkur bi bez tih aspekata bio mnogo los....
u 12 kuci u strelcu...pustinja
zato sva sreca, pa ima sextil sa dispozitorom....plus 60 Mars....plus 0 Ur....

Old 01-11-2008, 19:16   #21
Vindex777
Švrća

Vindex777 je offline
Standardno

dobro tvoj merkru da jer on je izgubljen u 12 polju traga za načime što nekad teško može i definirati, ako ima sextil jupiter to je vrlo povoljno za polaganje ispita, a i za sudske presude, odnose sa advokatima itd.

međutim ako netko ima merkur u djevici na ac i nema aspekata taj čovjek je vrlo blizu genija. ja znam jednog takvog.

ja pak imam merkur na 9 škorpiona, na 8 škorpiona pluton, a mc na 5 škorpiona. osim seperacijske konjukcije sa plutonom i 60 ac , moj merkur nema niti jedan drugi aspekt i to je dobro za njega.

mnogi ne razumiju da je opozicija merkura i jupitera u suštini dobra kasnije ću objasniti zašto.

Nale83 meni je prije svega vrlo zanimljiv tvoj saturn na 2 škorpiona kao 1 vladar ascedenta.

Last edited by Vojvotkinja; 09-06-2010 at 10:55..

Old 01-11-2008, 19:42   #22
skorpija_strelac
Druid

Standardno

Quote:
dobro tvoj merkru da jer on je izgubljen u 12 polju traga za načime što nekad teško može i definirati, ako ima sextil jupiter to je vrlo povoljno za polaganje ispita, a i za sudske presude, odnose sa advokatima itd.

međutim ako netko ima merkur u djevici na ac i nema aspekata taj čovjek je vrlo blizu genija. ja znam jednog takvog.

ja pak imam merkur na 9 škorpiona, na 8 škorpiona pluton, a mc na 5 škorpiona. osim seperacijske konjukcije sa plutonom i 60 ac , moj merkur nema niti jedan drugi aspekt i to je dobro za njega.

mnogi ne razumiju da je opozicija merkura i jupitera u suštini dobra kasnije ću objasniti zašto.
nisi m dao nijedan primer tih genija..sa Me bez aspekata
ja i dalje ne kapiram sto je bolje imati neaspektovan Me.....
oprosti mi ja tek ucim

Old 01-11-2008, 20:25   #23
Nale 83
Veštac

Nale 83 je offline
Standardno

Quote:
Nale83 meni je prije svega vrlo zanimljiv tvoj saturn na 2 škorpiona kao 1 vladar ascedenta.
Joj zasto Vindex dragi?! A ja bas ne volim tog SA, daj reci nesto lepo o njemu pa da ga zavolim ! Ajde, ja se prebacujem na temu o SA da ovde ne idem u off pa ako imas zelje da pojasnis ovo - samo izvoli.

Old 01-11-2008, 20:52   #24
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Little Warrior je offline
Registrovan: Dec 2007
Little Warrior će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:

osnova svih osnova natalne astrologije kaze da aspekt sluzi da spusti energiju na zemlju i poveze planetu sa njenim vlasnikom

svaka ne aspektovana planeta nije dobro izrazena(sto naravno ne znaci da je neko glup)

marsu niko ne treba da bi funkcionisao(uslovno receno) a ne merkuru

Old 02-11-2008, 10:28   #25
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Ipak studiram već 8 god. pa se moram olakšati ljudi ;

Ja imam Me120Ju ,pa ako je 60 sreća sa ispitima,onda 120 sigurno to NiJe! (šala,tu prste ima i Me120Sa,sa Saturnom kao vl.9 i sa dobrim aspektom se moraš pomučit)

Za mene je svaki ispit bio TeSt IzdržLJivosti...učim jako brzo,dobro shvaćam ako se koncentriram i pravi sam kampanjski maher (bila) ali

...za svaki ispit sam se namučila dobrano...i uvijek su tu bile neke prepreke ne toliko vezane za znanje...imam problem sa autoritetom u biti oduvjek sam na ratnoj nozi sa profesorima, jer vole previše pametovat

...imaju preveliku moć koju vole pokazivati više nego djeliti svoje znanje i obrazovati mlade znanstvenike...Trpim...al kad mi sjevne Me180Ur trebalo bi me zatvorit u instituciju zbog misli koje mi lete po glavi...

...da ne pričam o TVRdoGLavosti,kad mi se neko zamjeri...baš namjerno NećU učiti,mrzit ću ga zdušno 12 sati dnevno ,al naučit neću,neću,neću...

(evo jedan primjer...strah i trepet dr.sc.proF LA,LA,ozbiljan predmet...velka faca,svoja predavanja bazira na diktiranju gradiva...i ti na satu pišeš njezin diktat i nakon toga zaljepiš sliku koju je na početku podjelila...na ispit dolaziš sa bilježnicom koja mora biti cakum-pakum,ha,ha...I to mi je SveUčilišni professor???Hellouuu?? )

...al onda ipak popustim ,jer mu neću dat ni gušt da odustanem i ako preživim ovaj period bez institucije,dobit ću 2 diplome,jednu sručnu i jednu za živce!!!

Old 02-11-2008, 12:34   #26
Vindex777
Švrća

Vindex777 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Cor Serpentis VIdi Poruku
osnova svih osnova natalne astrologije kaze da aspekt sluzi da spusti energiju na zemlju i poveze planetu sa njenim vlasnikom

svaka ne aspektovana planeta nije dobro izrazena(sto naravno ne znaci da je neko glup)

marsu niko ne treba da bi funkcionisao(uslovno receno) a ne merkuru
imam osjećaj da ti pripadaš TA , i baš TA zastupa ovakav stav glede Merkura. Istina, da se nešto spusti na zemlju mora imati aspekt, no vidiš ovdje netkoj e napisao da ima Merkur 120 Jupiter i da dugo studira. Naravno, nije 120 isto što i 60, i mnogo ovisi gdje se nalazi taj Merkur.

Poanta je u tome što sam proces mišljenja i zaključivanja nije usko vezan za nekakvu materijalizaciju i spuštanje na zemlju. Merkur je specifična planeta jer se ona nema polarnost. Merkur preuzima osobinu planete sa kojom se nađe u aspektu. Dakle ako imaš Merkur 0 Venera, taj Merkur peruzima značajke Venere, postaje umjetnost pjevanje, ugodan glas, no tu nije u svom čistom obliku - prefarban je.

ja ne kažem da je loše imati dobar aspekt merkura i neke planete ali samo kažem da je on vrlo jak u svojoj esencijalnoj snazi ako stoji sam.

marsu pak treba venera, mjesecu treba sunce, jupiteru treba saturn, međutim merkur funkcionira upravo najbolje kada sstoji sam.

državni prvak Hrvatske u šahu ima , moj prijatelj, Me u Jarcu na MC, neaspektiran , naš poznati elektrotehničar, što je u Americi vrlo blizu pronalaska bežičnog prijenosa struje, ima merkur na asc u djevici, bez aspekata.
Naši sponzori
Advertisement

Old 02-11-2008, 13:26   #27
skorpija_strelac
Druid

Standardno

Quote:
Istina, da se nešto spusti na zemlju mora imati aspekt, no vidiš ovdje netkoj e napisao da ima Merkur 120 Jupiter i da dugo studira. Naravno, nije 120 isto što i 60, i mnogo ovisi gdje se nalazi taj Merkur.

hm...da li ona dugo studira zbog Me 120 Ju?hm...
i mene to muci da prepoznam koji aspekt je odgovoran za sta
a sto se tice karte Pepuu njen vladar devete je Saturn koji ima kvadrate sa Mesecom, Neptunom,ukljesten je, retrogradan je.....jel bi to mozda otezavalo studiranje???
meni taj aspekt Me i Ju ne deluje lose..

a sto se tice tvojih primera ocekivala sam neke poznate genije

Old 02-11-2008, 14:24   #28
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

E Scorpa imam Mo90Sa ,orbis 9 separacija...tako da teško da bi vrijedilo a i nemam Sa90Ne ...to astro.com izbacuje malo prevelike orbise...

Prije bi rekla da je u pitanju retrogradnost i uklještenost...mada Saturn sam po sebi drži lekcije u bilo kojem kontaktu (barem koliko sam ja to shvatila)

Old 02-11-2008, 15:16   #29
Vindex777
Švrća

Vindex777 je offline
Standardno

pa sama činjenica da netko ima mnogo planeta u 9 automatski znači da će jako dugo studirati. pa baš zato što to polje pripada strijelcu i on je razasut na sve i svašta. bavi se sa sto stvari u isto vrijeme.

Old 02-11-2008, 15:22   #30
skorpija_strelac
Druid

Standardno

Quote:
pa sama činjenica da netko ima mnogo planeta u 9 automatski znači da će jako dugo studirati. pa baš zato što to polje pripada strijelcu i on je razasut na sve i svašta. bavi se sa sto stvari u isto vrijeme.
pepu ima prazno 9....

a sto se tice genija pogledala sam natalne Tesle, Njutna, Sekspira, Marije Kiri,Mendeljejeva, N.Bora, ....itd- niko nema neaspektovan Merkur.......

Last edited by skorpija_strelac; 02-11-2008 at 20:58..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules