ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 08-02-2015, 21:50   #31
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Nije se odnosilo na tvoj post. Generalno sam pisala zato što često nalazim na tumačenja gde se kaže da je osoba koja ima Me90Sa glupa, baš se često to daje za primer. Rekoh da znam dve osobe sa tim aspektom koje zaista jesu glupe, ali da ipak mislim da nije samo do njega, to mi je skroz površno tumačenje...

Ovo što si napisala za tvog tatu nikako ne bih povezala sa ovim aspektom - iskreno. Niti to da se služi lažima (to je pre neki Ne aspekt), niti da je lukav - lukavost bih teško prepisala saturnu. Možda on ima još neki aspekt sa Me, ili mu je i treće polje postavljeno na neki način koji bi opisao sve ovo što si rekla... Verujem da nije sve tako prosto.
Tvrdoglavost ima smisla, saturn daje to. Da je lak aspekt - nije, to stoji. Sa ume da smiri ovaj Me ako je on u vodoliji ili je u kontakstu sa uranom. Imam primer u okolini - u pitanju je muškarac, izuzetno inteligentan, ali Me0Ur mu daju brzinu u razmišljanju, dok Sa daje "smirenje" i koncentraciju, u suprotnom bi mu misli letele na sve strane Arhitekta je inače, brzo kapira, brzo i priča, teatralan je (doduše Me mu je u lavu), ali ume da bude težak sagovornik, često i da viče, da drami...
Submit to Digg   Me 180 i 90 Sa Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 08-02-2015, 21:58   #32
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Registrovan: Oct 2012
elza će postati poznat uskoroelza će postati poznat uskoro
Standardno

Ja smatram da je Saturn dobar Merkur ono što nazivamo vremenom se stiče mudrost, dok ovaj negativan aspekt, upravo pokazuje lukavost. Na negativan način se iskazuje "znanje". Ne bih mešala mudrost i lukavost. Dispoziciju ne isključujem. Čak u ovom slučaju kada je ME u Jarcu, SA u Vagi, dešava se upravo da "diplomatija" bude recepAt lukavosti.

Moj otac ne laže, ne više od drugih, a ni ta devojka posebno, samo kad pokušaju da proture info da isprovociraju, kao što rekoh ko padne.
Nema ni naglašenih aspekata Neptuna, samo 120 na Veneru u Vodoliji.(drugarica ima isti kao ja VE0NE u Strelcu, samo taj aspekt i ima).

I jedno i drugo, imaju pogrešne procene ljudi, situacija. Prebacuju (ne)odgovornost na druge.

Ono što mogu da preporučim osobama sa ovim aspektom, jeste da UVEK, bez ustupaka, i bez verovanja u "diplomu", proveravaju svoje: radnike, naročito ako im grade kuću , inače odoše vinkle u krivo.

Old 08-02-2015, 22:02   #33
AnchyMs5
Obično gatalo

AnchyMs5's Avatar

AnchyMs5 je offline
Registrovan: Apr 2012
AnchyMs5 je na dobrom putu
Standardno

Da mozda ovaj apsekt ne daje sarkazam? Jer ja jesam, pa kapiram da je zbog njega, pa mogu povrediti okolinu.

Old 18-01-2017, 14:55   #34
Sanja
Obično gatalo

Sanja's Avatar

Sanja je offline
Registrovan: Mar 2015
Sanja je na dobrom putu
Standardno

Joj, al je ovde ocrnjen ovaj aspekt. Mislim da bi trebalo za dublje zakljucke sagledati citav natal.
Pokusacu da ga opisem iz svog ugla. Ljudi me cesto posmatraju kao psihologa, savetodavca, pa sam imala prilike da me kontaktiraju osobe koje cak i ne poznajem da dobiju savet od mene (nadju broj, ja se zaprepastila par puta). Iz kog razloga, ne znam. Verovatno osecaju poverenje. Nikada ne bih ispricala nesto sto mi je receno u poverenju.

Polozila sam vozacki iz prve cim sam napunila 18, vozila motor od sestog razreda bez najmanjeg pada, ogrebotine, izuzetno sam oprezna bila dok sam vozila da ne ugrozim sebe i druge, ali me voznja ponese i zaista volim brzu voznju (ali kad sam sigurna u vozaca), ali se opustam sa granicama. Medjutim, zbog odlaska na fakultet imala sam pauzu sa voznjom i od tada imam veliki strah da sednem i vozim auto. Svi mi kazu da odlicno vozim, decko mi je profesionalni vozac i bas me tera, kaze da umisljam. Ja se ne osecam u ovom trenutku dovoljno opusteno za volanom i smireno i ne pada mi na pamet da ugrozim drugog, zato sam odlucila da ne vozim sve dok ne budemo imali vremena da se posvetimo mojoj voznji. To bi bilo sto se tice voznje.

Sto se tice pameti, pa. Moram reci da se nikada ne usudjujem da tvrdim nesto u sta nisam sigurna. Ako me nesto pitas i kazem ne znam, zaista ne znam i uvek sam raspolozena da saznam nesto o svemu, narocito ako sam rekla ne znam nekome ko zna. Divim se inteligentnim ljudima, znanje i snalazljivost su mi nesto za divljenje. Medjutim, ako me pitas nesto i dobijes informaciju od mene, mozes biti siguran da sam to proverila vise puta, savladala do srzi i da se mozes 100% osloniti.

Slazem se sa autoritetima, smatram da sam ljubazna osoba, medjutim ne podnosim nepravdu ni prema kome, ali o tome uglavnom cutim ako bi moje reci pogorsale situaciju. Ne mislim da sam nesto specijalna i ne boli me samo moja bol i patnja, prilicno sam empaticna. Stroga sam prvenstveno prema sebi. Ko me pita, dobija iskren odgovor do srzi, a ko me ne pita cutim. Moji planovi za najobicniju kupovinu u marketu su razradjeni uvek i retko mi koji plan ne uspe jer sam vise planer osoba nego spontana.

E sad, druga strana price, koja nekome moze da se dopadne, nekome ne. Za informaciju krv dajem. Mislim da tu koristim lukavost, ljubaznost, ne da bih osobu iskoristila, vec kad me nesto interesuje to moram saznati inace cu se prevrtati u snu. Strpljivo cekam informaciju, mada gorim iznutra i tu se pravim gluplja nego sto jesam. Najcesce koristim lukavost u dobijanju korisnih informacija (fakultet, hobi, itd.).

Sto napisase, pamtim kao slon, do detalja sta je ko rekao, kakav je bio miris u prostoriji u tom trenutku kad je rekao, kakvo je bilo vreme, gde je sta od predmeta stajalo, sta sam jela tog dana i slicno. Seciram sve do do poslednje celije. Secam se nekih recenica i situacija cak iz ranog detinjstva (3 god).

Medjutim, ono za sta sam iskreno glupa i sto mi ne ide jednostavno, verovatno je to neka duboka nezainteresovanost jeste imena glumaca, imena filmova i imena knjiga. Verovatno jer mi je bitnija sustina od forme i sta sam tu novo naucila, saznala. Opisacu glumca do detalja, knjigu do detalja, film koji sam gledala pre 20 godina, ali nemoj me terati da zapamtim ime glumca, ime filma i ime knjige pobogu.

Imam fotografsko pamcenje i cesto mi se desavalo da polazem testove i ispite tako sto zapamtim stranicu, pa je iz glave citam, neke podvucene reci, zaokruzene (mada svrljanje po knjizi mi je no-no).

Nemam problem sa izrazavanjem, mada cutanje je zlato u nekim situacijama. Svoje reci prilagodjavam sagovorniku (eto lukavosti), ne podnosim glupost i ljude suzenih vidika. Kad to namirisem, a primorana sam da pricam, usi su mi iskljucene i trudim se da odgovaram ono sto bi osoba zelela da cuje jer sam vec pokusala (verovatno) i zakljucila da osoba ne moze da shvati, pa zasto onda da ispravljam krivu Drinu. Opet, kad vidim da je neko prepametan, prenacitan, predobar, slusam s paznjom otvorenih ociju, usiju i usta, fascinirana i trudim se da upijem korisne informacije. Nekada delujem kao laskavac, ali kad sam necim odusevljena iskoristicu sve reci ovog sveta da pohvalim.

Najnegativnija strana ovog aspekta, gde osecam veliku svakodnevnu napetost (negde sam izguglala da mi je Merkur dominantna planeta, tj. prva i najuticajnija) i zato mislim da mi je najtezi aspekt u natalu jesu strahovi. Puna sam strahova i zeljom za kontrolom ( 90 Saturn u Vodoliji, vrh 8k). Bojim se starosti i siromastva sto svog, sto tudjeg. Najvise me bole bolesne, siromasne i stare osobe, cesto placem kad vidim tako nesto na tv-u. Bolesna deca se podrazumevaju. Cesto ne mogu ni da zaspim od silnog analiziranja i mozganja, trazenja smisla zivota.

Napisacu poziciju: Merkur u Skorpiji, vladar 4k i 12k, nalazi se u 5k. Dispozitor Venere (vladar 5k) 0 Jupitera (9k) u 3k u Devici, a njegov dispozitor je Mars u Skorpiji. Dispozitor dispozitora Sunca (vladar 2k).

Nadam se da nisam udavila.

Last edited by Sanja; 18-01-2017 at 15:09..

Old 18-01-2017, 21:05   #35
Pipa Midlton
Veštac

Pipa Midlton's Avatar

Pipa Midlton je offline
Registrovan: Oct 2015
Pipa Midlton će postati poznat uskoroPipa Midlton će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Sanja VIdi Poruku

Sto se tice pameti, pa. Moram reci da se nikada ne usudjujem da tvrdim nesto u sta nisam sigurna. Ako me nesto pitas i kazem ne znam, zaista ne znam i uvek sam raspolozena da saznam nesto o svemu, narocito ako sam rekla ne znam nekome ko zna. Divim se inteligentnim ljudima, znanje i snalazljivost su mi nesto za divljenje. Medjutim, ako me pitas nesto i dobijes informaciju od mene, mozes biti siguran da sam to proverila vise puta, savladala do srzi i da se mozes 100% osloniti.

Ko me pita, dobija iskren odgovor do srzi, a ko me ne pita cutim.

Nemam problem sa izrazavanjem, mada cutanje je zlato u nekim situacijama. Svoje reci prilagodjavam sagovorniku (eto lukavosti), ne podnosim glupost i ljude suzenih vidika. Kad to namirisem, a primorana sam da pricam, usi su mi iskljucene i trudim se da odgovaram ono sto bi osoba zelela da cuje jer sam vec pokusala (verovatno) i zakljucila da osoba ne moze da shvati, pa zasto onda da ispravljam krivu Drinu.
Ja bih ovo nazvala rezervisanost u komunikaciji i odgovornost, što i stoji u opisu ovog aspekta.
Moguće da si u detinjstvu imala slabu komunikaciju sa jednim roditeljom, verovatno ocem, usled njegove odsutnosti.
Ne mora da znači pošto imaš ovaj aspekt da si slab vozač, što je praksa demantovala, već mogu nastati problemi sa kočnicama tokom vožnje. Na to uvek obrati pažnju bez obzira na starost vozila. Takođe oprez kod zaleđenih ulica.
Zatim, po sistemu derivativnih kuća, Merkur vlada šestom odn. desetom kućom tvog bračnog partnera, te aspekt možeš razmatrati i tako.

Old 20-01-2017, 02:09   #36
Sanja
Obično gatalo

Sanja's Avatar

Sanja je offline
Sanja je na dobrom putu
Standardno

Da, otac je bio do sredine srednje skole malo nezainteresovan. Medjutim, dosta sam od njega naucila, komunikacija se vremenom popravljala tj. povecavala i evo sada ne moze bez mene, zove me 10 puta dnevno. Otac mi je bio prestrog u detinjstvu, uvek me je proveravao i nije mu bas bilo drago da imam drugove (tako mi se cinilo, pa se nisam ni usudjivala da idem kod drugara, sem za potrebe skole). Verovatno je sredinom srednje skole shvatio da cu uskoro da budem punoletna, pa mi je stalno tutkao novac za izlaske, nije zamerao kad dodjem u zoru (jbg, svi smo imali taj neki period ludi ). Cak me je i savetovao kako da se obucem za izlazak, mada i danas ne voli da idem "golih grudi" sto on kaze (mada ne volim dekoltirano, ali prezirem rolke i sve uz vrat, gusi me) jer kaze da se zdravlje cuva dok smo mladi

Kada bih posmatrala kao muza, koja bi to simbolika bila? Neki trgovac, poljoprivrednik?

Old 20-01-2017, 21:41   #37
Pipa Midlton
Veštac

Pipa Midlton's Avatar

Pipa Midlton je offline
Registrovan: Oct 2015
Pipa Midlton će postati poznat uskoroPipa Midlton će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Sanja VIdi Poruku
Da, otac je bio do sredine srednje skole malo nezainteresovan. Medjutim, dosta sam od njega naucila, komunikacija se vremenom popravljala tj. povecavala i evo sada ne moze bez mene, zove me 10 puta dnevno. Otac mi je bio prestrog u detinjstvu, uvek me je proveravao i nije mu bas bilo drago da imam drugove (tako mi se cinilo, pa se nisam ni usudjivala da idem kod drugara, sem za potrebe skole). Verovatno je sredinom srednje skole shvatio da cu uskoro da budem punoletna, pa mi je stalno tutkao novac za izlaske, nije zamerao kad dodjem u zoru (jbg, svi smo imali taj neki period ludi ). Cak me je i savetovao kako da se obucem za izlazak, mada i danas ne voli da idem "golih grudi" sto on kaze (mada ne volim dekoltirano, ali prezirem rolke i sve uz vrat, gusi me) jer kaze da se zdravlje cuva dok smo mladi

Kada bih posmatrala kao muza, koja bi to simbolika bila? Neki trgovac, poljoprivrednik?
Vidiš da imaš idealnog oca, gotovo savršenog. Ipak je tvoje Sunce u petoj kući, slučajnom sedištu, prirodnoj kući Lava, iako je ovako po znaku u padu.
"Tutkao novac za izlaske", gde to ima, osim kod tebe?
Kvadrat je aspekt sukoba, napetosti ali i borbe, truda i napora, te je vaš odnos uz puno truda prerastao u jedan zdrav odnos roditelja i deteta. Svakako je tome doprineo ovaj trigon Sunca i Meseca jer si Mesec ti kao vladar asc.Ovaj aspekt je dobar i za brak i partnerske odnose.
Drugo, zaboravila sam ti prošli put reći sviđa mi se ova konjukcija Merkura i Marsa.
S' jedne strane imaš kvadrat sa Saturnom pa si oprezna i dobro razmisliš i ispečeš pre nego nešto kažeš, s'druge strane konjukcija sa Marsom koji je u sedištu u Škorpiji koja ti daje prodoran um. I od loših aspekata nekad ima nešto povoljno.
Što se tiče muža puža, poljoprivreda je u simbolici znaka Bika a to je njegovo peto polje, Devica su zanatlije, između ostalog. Blizanci su vozači, taksisti, učitelji, novinari, voditelji, spikeri.... a to je po sistemu derivativnih kuća njegovo šesto polje. Ti reče da je tvoj dečko profesionalni vozač.

Old 22-01-2017, 00:10   #38
Sanja
Obično gatalo

Sanja's Avatar

Sanja je offline
Sanja je na dobrom putu
Standardno

Jeste stvarno uz puno napora. Mislim, dosta sam trpela teror da opravdam njegovo poverenje kao mladja, pa me je onda pustio od sredine srednje do pre dve godine da se izduvam, e sada je opet poceo da bude naporan. Stvarno mi je skoro dve godine smetalo sto je poceo da me zove nekoliko puta dnevno (zamisli kako to pada ovom mom slobodnjackom natalu), a meni je bilo glupo da se postavim i kazem, pa sam plakala tako na par dana sto me gusi. Onda sam skoro shvatila da je greh sto placem sto me otac zove, jer nekada kad ga ne bude bilo bice mi krivo sto sam tako mislila. I, "problem" sam resila ovog meseca, usled obaveza prosto ne cujem telefon nekada i onda se javim jednom dnevno, ili svaki drugi dan. Svi mirni, svima lepo Pocela sam da molim Boga da mi crkne telefon, sad sam se iskulirala. Jeste naporan ovaj Saturn, moras stalno da mu se dokazujes.

Jeste profesionalni vozac, uklapa se on u moj natal dosta. Ja sebe bas ne vidim u njegovom natalu. Njemu je vladar 7k u 9k, Mars u Blizancima, Merkur u 11k u konjukciji s 12k u Devici. To bi bila neka svojeglava, pametna zena. Ima logike Taj Mars mu je inace jedini "problematican" u natalu, licne sve su mu u Devici (sem tog Marsa, a imamo Ve0Ve), pa on kvadrira licne (samo Sunce ne kvadrira, zbog orbisa verovatno). Mesec i Venera su mu u konjukciji (on je asc Vaga, Ve u Devici), taj aspekt imamo u sinastriji, ali mi se bas ne svidja Mars koji sve licne kvadrira, sa trans. planetama ima trigone, sekstil Jupiter.
On i ja smo skolski primer Mo180Mo u sinastriji. Nekad se jednostavno ne kapiramo, pa se isposvadjamo ali, Merkuri su u sekstilu, pa se svaka rasprava dobro zavrsi.

Nije tema sinastrija, ali ajde napisala sam.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules