ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 05-08-2010, 00:31   #16
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

ja mislim da je ovo jedan iz skupine aspekta koji vuku korijenje i mladosti/djetinjstva kada se osoba morala trudit pred roditeljima (ocem) i dokazivat da je sposobna i vrijedna pažnje. posebno za intelekt- dokazivat da je dovoljno pametna za njega (nju).
Submit to Digg   Me 180 i 90 Sa Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 03-01-2011, 00:57   #17
Beba977
Veštac

Beba977's Avatar

Beba977 je offline
Registrovan: Oct 2010
Beba977 je na dobrom putu
Standardno

Moguce jer ovaj aspekt ukazuje da osoba sporo razmišlja i ima probleme kad se treba izraziti... To imam ja u natalu (pazi, nije tranzitni SA kod mene, vec je jedna konstantna situacija ). [/SIZE][/FONT][/QUOTE]

Sa mojim ME90SA neznam dali dovoljno brzo razmisljam,ali odma vratim na postavljeno pitanje Kad treba da se izrazim,uopste nemam nikakvih problema,tacno i jasno prenesem poruku,a narocito volim kad se posvadjam,onda mi lete reci onako kao rafali,sve jedna za drugom naprave recenice,koje kod drugih ostave muk,uvek sam ja ta sto kaze zadnju rec.
Tacno je da slabo pamtim,isto mnogo volim da citam knjige,ali znam da budem povrsna,cak i preskocim dosadnu stranicu

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
U losem aspektu daju averziju prema svakom ucenju,slabu logiku,tesko zakljucivanje,egoizam,ljubav prema novcu,melanholiju.Aspekt donosi i depresiju,mrznju i egoizam iz kog se radja kleptomanija,pa se moze naci kod lopova sa manjkom inteligencije.Pesimizam je izrazen,kao i konzervativno razmisljanje i nesposobnost za prihvatanje novih ideja.Daje jos nervoze,ocajanje i zaboravnost.

G.Milekic
U osnovnoj skoli sam bila vukovac,u srednjoj se provukla vrlo dobra,tacno je da sam se otkazala od daljeg studiranja,a i sad kad gledam na poslu,ima dosta studenata,kako uce,muce se,bas mi ih zao .A sto se tice ucenja onog sto mene interesuje,pa nema cini mi se psiholoske knjige sto je nisam procitala,bez preskakajuci stranica,bas temeljno.
Zaboravna sam strasno,imena,lica,brojevi,itd.Prolazila sam kroz depresivne faze nekad davno,novac mi je bitan ali ne i presudan,ovo ostalo gore navedeno,da nije tuzno bilo bi smesno,tu se nikako ne pronalazim !

Last edited by Beba977; 03-01-2011 at 09:44..

Old 14-08-2011, 16:58   #18
mimi
Obično gatalo

mimi's Avatar

mimi je offline
Registrovan: Nov 2007
mimi je na dobrom putu
Standardno

Cesto kazu da su to malo glupi ljudi ali eto ja zavrsi fakultet
ali da je tesko poceti bas jeste u prvoj godini sam valjda svaki ispit pala bar jednom.

Old 14-09-2011, 18:13   #19
Angelika
Švrća

Angelika's Avatar

Angelika je offline
Registrovan: Apr 2011
Angelika je na dobrom putu
Standardno

Meni ovo daje veliki strah, osecaj nesigurnosti po pitanju rezultata na faksu, osecaj sumnje da li ja to uopste mogu, uspeha uopste. Mada to se javilo tek nakon Saturna preko Device, pre toga sam pucala od samopouzdanja. Ucenje mi ide jako brzo, imam fotografsko pamcenje, volim sve kad je sareno podvuceno,obojeno (Me u Vagi), ali eto od ovoga Me90Sa imam samo taj neki strah da necu uspeti, koji je uvek bezrazlozan, jer me realnost uvek demantuje, ponekad cak i zestoko

Old 09-03-2012, 21:08   #20
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Posnajem osobu koja ima sa 180 me...merkur jos u ribama, clan je mense, iq veci od 156 ...zavrsio arhitekturu, govori tecno dva strana jezika..ali sto je tice verbalnog izrazavanja..uzas...ko ga ne zna, pomislio bi tupson, teba mu tri svetlosne godine da smisli recenicu...

Old 09-03-2012, 22:26   #21
andjelikadepeures
Mag

andjelikadepeures's Avatar

andjelikadepeures je offline
Registrovan: May 2010
andjelikadepeures će postati poznat uskoroandjelikadepeures će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by mimi VIdi Poruku
Cesto kazu da su to malo glupi ljudi ali eto ja zavrsi fakultet
ali da je tesko poceti bas jeste u prvoj godini sam valjda svaki ispit pala bar jednom.
IQ 138... ne bih bash rekla da sam glupa (blesava jesam, to ne sporim)
jako brzo razmishljam, nekad se prosto i sama zachudim koja je to brzina
zavrshih fax, 90% ispita sam polozila iz prve, a fax oduzila zbog jednog ispita tj. ass. kom sam se zamerila svojevremeno.
imam chak i pristojan prosek mada nikad nisam jurila ocene.

sve u svemu, lichno se chesto uopste ne slazem sa Milekicevim tumacenjima.

Old 28-04-2012, 14:58   #22
milupino
Druid

milupino je offline
Registrovan: Dec 2010
milupino je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Merkur VIdi Poruku
Tradicionalni ste, rezervisani, stidljivi, vredni, odgovorni i ambiciozni. Mozda ste imali tesko detinjstvo zbog problema sa ocem. To je moglo dovesti do nesigurnosti, defanzivnosti, sumnjicave prirode ili sklonosti depresijama. Problemi sa zubima i sa sluhom cesti su kod ovakvog polozaja. Ovo je dobar aspekt za velike poslove i politiku.
heheh imadem i jedan muski primer sa Me 90 Sa ....tradicionalan,rezervisan,odmerava okolinu i prihvata one pojedince slicne sebi i ambicozne ,odgovorne...vredan kao mrav ....a sad za problem sa ocem ne znam ,potrebno je znati da li je vl. X polja jedna
od ove dve planete....

Old 02-02-2015, 22:19   #23
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Registrovan: Oct 2012
elza će postati poznat uskoroelza će postati poznat uskoro
Standardno

Ovo je definitivno aspekt u kome osobe imaju lom pa bilo psihe ili nekog dela tela, a još nisam srela da osoba nije imala sporo kočenje(da se naježiš). Na jeziku kočnica nema, pa makar ne bile u pravu. Kasnije prelaze u objašenjenje za svoje postupke(NE PRAVDANJE), da je neko drugi pogrešno se izrazio, jer je nemoguće za njih koji su toliko načitani, pa su ga tako drugi naveli na pogrešne zaključke(naročito ako su daleko manjeg obrazovanja od njih). Ne vole stare, naročito. U mladosti, ne vole stare, u starijoj dobi ne vole decu. "Smetala".

Recimo da im ne poklanjam poverenje da sam im suvozač, sem ako imaju povoljan aspekt Urana na obe planete, pa da ih izvuče!!! Jako kasno koče! Na parkingu, moraju da oderu branik ili krilo. Po tom pitanju izgledaju neodgovorni po zdravlje drugih, pešaka(Me). E tu se često vidi i njihov kompleks. Jer u situacijama poput tih nemaju smisla za humor, kad pokušaš da ih oraspoložiš. Kad se radi o njihovom umeću kao da si im "nagazio" 5-tu brzinu.
Još ako je umešan Jupiter ili Pluton - jedno priča, drugo radi, pa sve po cenu da bude fatalan ishod.

Ovo je najgori aspekt koji sam imala u okruženju, kao poslovnog saradnika, tj.kolege. Dodatno je to što je osoba Fakultetskog obrazovanja, pa je radio težak kompleks da radi posao koji je "ispod njenog nivoa". Iako osoba zaista nikad pre toga nije radila nijedan posao. Neodgovorni za vreme radno(samim tim odličan aspekt logično, za diplomatiju, rad recimo u prosveti, ono kao jedan čas, pa odmor i tako redom hehe). Pa recimo ili kasne na posao ili bi da ranije završe, jer su već smislili svoj plan i program, i da ne bi "gubili" od svojih planova, pa ni sat hahah... Uvek će zaboraviti da su skratili svoje vreme, ali nikad neće zaboraviti da im je kolega kasnio. Jer oni se već sat vremena pre predaje smene, spremaju i cupkaju po stolici da krenu .Tek kad se povremeno uzelo ispod žita tu kompleks nije postojao za isti posao! Jer to je naplatiti "svoju muku" - i to je ispravno. Mada tu ne branim da nisu u pravu za uzeti više nego što ti plate, jer vazdan će platiti manje od onog koliko vrediš. Ali u svemu treba imati mere. Uh, mrze druge koji imaju više od njih, a ne rade, nego ubiraju neke prihode ili su snalažljivi, pa rade više poslova odjednom. Nešto muljaju.

Ispoljavao se i taj aspekt, što se osoba ponaša kao General spolja, a iznutra se osećala tolika nesigurnost u posao koji radi, da je sav rad padao na osobe iz okoline i ono "ne pada mi na pamet da JA to radim i ja to pamtim". Ubrzo taj stav porazi, pa ili ćeš dobiti otkaz ili počni ra radiš, izbacivši ili umiriti komplekse. Pokušaj da se u loše principe i loša, pogrešna pravila uklope svi oko sebe. Neuspešno! Npr.dogovor kuću gradi, tu ne postoji! Ovde kuću dogovor RAZARA! Neki kažu i da je aspekt "tiranskog" ponašanja. E sad, kod mene to ne bi moglo da se dogodi na poslu, jer bih takav "bolestan" odnos presekla.

Lukavost, nepotrebna, "ponekad ispadne toliko glupava"(A.Imširagić je ovde u pravu), da demantuje svakako i to visoko obrazovanje, i sve ono što ih čini. Dakle, mislim da je ovo aspekt LUKAVOSTI, a ne MUDROSTI(koju bi SA u dobrim aspektima darovao). Hladnoća i distanca prema drugima postoji sve dok ne postoji neka korist, korisna informacija da bi se kasnije koristila lukavošću, pa ko padne. Aspekt kamena spoticanja. Uvek imaju nekog profesora koji je kriv za prolongiranje studija(opet mislim da je bumerang). Ne vole ih šefovi(SA) kao radnike, a kao radnici su nezahvalni, čak šta više ovaj aspekt 90° po mom iskustvu daje mržnju i prema šefu koji samu osobu zaposli. Licemerje prema istom. Nepravično nastupaju, i na nepravdu još gore reaguju. Verbalno jaki, ali gotovo retko u pravu. I sami sebi kopaju jamu. Kad ih neko ostavi na miru, misle da su "pobedili". Ali ako naidju na jačeg igrača od njih(možda još gore postavljen ME90/180SA), trpe nepravdu, podvale šefova jer naišli su na karmičkog neprijatelja. Po sistemu bumerang. Najveća im je greška što se suprostavljaju pogrešnim ljudima, nadredjenima. Pa i kada se isti šefovi vrate, nemaju njihovu protekciju, jer su sami izazvali glupavim ponašanjem. Oni bi da budu ŠEF Šef-u. DA krenu s vrha. Moguće da i ako im se da sam vrh, da će sa njega spasti kad-tad. Loši su organizatori, iako sami to ne vide. I ne priznaju. Kada im neko podvali, ćute i pretvaraju kao zaveru protiv njih. Iako je svima naokolo jasno, da se bore pogrešno formiranim stavovima. Lično ih ne opravdavam kada se to desi, jer su upravo pogrešnim stavom dozvolili da ih drugi tiranišu, to je samo povratna informacija na sopstveno ponašanje u odredjenim situacijama.

Neispunjenost često, ma šta radili. Pa tako često umeju pričati i ono što ih ne pitaju, da bi prikazali kako im je život ispunjeniji nego što jeste. Zlopamtila, pa se pretvara u migrene. Kažu "urodjene", prenosive, a one su samo rezultat njihovih misli. RAzvijenih pod uticajem roditelja koji odgovara opisu Saturna. I odmalena formiraju mišljenje da je to nasledno! A ne, u stvari, odgovor na okruženje iz najranijeg detinjstva. I tu odmažu sebi u samoizlečenju. Strah da priznaju da je to put ka ispravnom, i da su čitav život grešili, grešili i grešili....jer greška je nedopustiva. Niko ne kaže da je osoba glupa. Samo disciplinovano tvrdoglava, na svoju štetu - kontraproduktivna. Ovo i jeste izazov(90°), da osoba prevazidje takvo razmišljanje. Zadržavati pogrešne navike, štetne. Jeste glupo! Zdravlje je na prvom mestu.

Last edited by elza; 02-02-2015 at 22:53..

Old 03-02-2015, 18:27   #24
jelenica
Švrća

jelenica's Avatar

jelenica je offline
Registrovan: Jan 2010
jelenica je na dobrom putu
Standardno

Meni ovaj aspekt vise pravi problema nego sve opozicije iz mog natala ��

Old 03-02-2015, 20:45   #25
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Registrovan: Apr 2013
tiramisu će postati poznat uskorotiramisu će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Ne vole stare, naročito. U mladosti, ne vole stare, u starijoj dobi ne vole decu. "Smetala".
Bravo za ovo, ima istine.
Quote:
Recimo da im ne poklanjam poverenje da sam im suvozač, sem ako imaju povoljan aspekt Urana na obe planete, pa da ih izvuče!!! Jako kasno koče!
Istina, ali koliko god da si los vozac, sve se da popraviti praksom i vremenom sto i pokazuje Saturn - poboljsanje vremenom. Uran ne znam bas koliko pomaze za voznju, za intelekt oh yeah. Pre bih rekla da u ovoj kombinaciji pomaze Mars.
Quote:
Niko ne kaže da je osoba glupa. Samo disciplinovano tvrdoglava, na svoju štetu - kontraproduktivna.
Ovo je kljucno. Pre je ovaj aspekt los po samog natusa, nego po okolinu. Ok moze dati i lukavu osobu, mada to opet zavisi od ostatka natala. Ovo je aspekt opreza, dakle osmatranje situacije i osiguravanje da se ne bude zavrnut.
I sama znam raditi neke stvari za koje znam da se nece dobro zavrsiti, ali se prosto to uklapa u ono sto sam zamislila kako treba da bude i van tog puta ne odstupam, iako bi i slepcu bilo jasno da treba promeniti pristup. Rigidnost prema promenama.
Quote:
Zadržavati pogrešne navike, štetne. Jeste glupo! Zdravlje je na prvom mestu.
Amen.

Ono sto sam primetila je i da ovaj aspekt daje analizu-paralizu.

Quote:
Naime, jeste li se ikada našli u situaciji kada ste odlučili promijeniti, napraviti nešto novo ili popraviti nastali problem da ste toliko analizirali, planirali i izrađivali najbolji akcijski plan, a onda se od tih aktivnosti toliko umorili i potrošili energije da niste mogli krenuti u realizaciju?

Paraliza zbog analize ili prevelikom analizom do nedjelovanja.

Ako ste se ikada našli u ovakvom stanju (ja jesam nebrojeno puta), znate li koji je razlog zašto upadamo u famoznu paralizu djelovanja?

Razlog je u tome što želimo previše stvari, previše detalja i previše koraka ugurati u nekakav okvir i to nam ne uspijeva. Pokušavamo napraviti idealno rješenje nekog problema ili barem djelotvorno rješenje, no kad ima toliko puno varijabli, opcija, mogućnosti, potreba, želja… to dovodi do famozne paralize.

Ili na kraju ne uspijemo napraviti plan djelovanja ili se toliko umorimo (zbediramo) što sve ne sjeda na svoje mjesto da jednostavno ne pokrećemo ikakve korake.

Old 04-02-2015, 11:43   #26
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Standardno

Meni je žao ali kad neko ima kompleks, i ne ume da ga izleči, stavlja NEGATIVNU reputaciju na post koji ga IDEALNO opisuje, onda verovatno ima MErkur90/180SAturn. Upravo je opisan u jednoj rečeni - NEIZLEČIV kompleks!
Zna se i ko je! Imenuje se sam po čitavom forumu.
Meni je Tebe zaista žao, iskreno. Ali čak nemam ni šta da ti zamerim, nisam ja promašena, niti promašila s ovim postom, nego pokazala Tvoju suštinu

Quote:
Originally Posted by tiramisu VIdi Poruku
Istina, ali koliko god da si los vozac, sve se da popraviti praksom
Slažem se, ako osoba ne misli da je popila svu pamet, pa tvrdoglavu neće da prizna sebi da joj je potrebna "korekcija".

Quote:
Originally Posted by tiramisu VIdi Poruku
Uran ne znam bas koliko pomaze za voznju, za intelekt oh yeah. Pre bih rekla da u ovoj kombinaciji pomaze Mars. .
Pa pomažu oba oba su u vezi sa gas-gas! TURBO(Uran). Mislim da će ti automatik pre spadati pod Uran. Kao NOVA tehnologija, takodje vezuju ga za menjač, Merkur prsti i kombinacija sa Uranom je brza-umno-refleskna reakcija, koja čupa iz situacija.

Last edited by elza; 04-02-2015 at 21:35..
Naši sponzori
Advertisement

Old 04-02-2015, 21:29   #27
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Registrovan: Apr 2013
tiramisu će postati poznat uskorotiramisu će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by elza VIdi Poruku
Pa pomažu oba oba su u vezi sa gas-gas! TURBO(Uran). Mislim da će ti automatik pre spadati pod Uran. Kao NOVA tehnologija, takodje vezuju ga za menjaš, Merkur prsti i kombinacija sa Uranom je brza-umno refleskna reakcija, koja čupa iz situacija.
Ima smisla. Ja sam Uran valjda unapred ocrnila u svojoj glavi da ne donosi nista dobro. Prvo sto mi pade na pamet je sklonost situacijama da ti neko iznenada izleti na put ili sklonost ka ubrzavanju i divljanju na putu i tako te neke iznenadne situacije, nisam se setila za reflekse.

Old 08-02-2015, 13:13   #28
AnchyMs5
Obično gatalo

AnchyMs5's Avatar

AnchyMs5 je offline
Registrovan: Apr 2012
AnchyMs5 je na dobrom putu
Standardno

Imam ga, desava se da zabagujem, ako imam preteranu zelju da se dokazem, uglavnom mi glas podrhtava, koliko god ja bila sigurna u svoje misljenje, ako je u tom trenutku ta osoba kao licnost jaca od mene, pocnem da crvenim, i onda mi mozes svasta reci. Konzerva nisam, aliroditeljsko vaspitanje jeste, imam bas otvorena shvatanja za nase podneblje i "nemoralna". A opet kazem da se desava, ima situacija i lad me ne mozes zaustaviti, lepo sklapam recenice, zavisi od tranzita sta aktiviraju. I da uvek sam morala pred ocem da se dokazujem jer je jako hladan i strog. Msm da sam se vise rodila s tim nekim usadjenim vrednostima kojih se gnusam, dosta sam razlicita od roditelja. Ne volim da ucim pretmete u skoli, ovako da, za svoju dusu.

Old 08-02-2015, 13:39   #29
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Mislim da sam aspekt po sebi nikako ne može da donese osobi to da bude glupa... Treba tu gledati i ostale aspekte, pa u kom je znaku merkur, gde mu je dispozitor, kako je postavljena treća kuća (način razmišljanja) itd.

Poznajem dve osobe sa Me90Sa i obe zaista jesu "glupe" ali ne verujem da je samo zbog ovog aspekta. Prvoj je Me u jarcu u šestom polju, 90Sa i gradi dosta loših aspekata. Osoba je nažalost mentalno retardirana, s tim da joj je i vladar Asc i vladar šeste kuće dosta loše postavljen (šestu pominjem zbog zdravlja), kao i samo sunce.
Druga osoba takođe ima Me u jarcu, očigledno da kad planetu kvadrira njen dispozitor, nije isto kao kad sam kvadrat po sebi postoji. Priglupa osoba, jako sporo kapira, nema smisla za humor, nema te brzine u razmišljanju, na ivici ograničenosti...

ME90SA ili ME180Sa može da bude i osoba koja je depresivna, ima teške misli, teže se izražava ili je jako ozbiljna, zrelija od vršnjaka, razmišlja ozbiljno, ali ume da bude i prilično koncentrisana, ume da se usresredi na detalje itd. Nije sve tako crno, mislim da tu može da bude itekako pozitivnih stvari...

P.S. Ne znam odakle vam ideja da inteligenciju dokazujete završenim fakultetima!? Svaka budala može da ga završi ako je uporna i to ne dokazuje ništa. Da samo znate koji debili su završili moj faks, mene je sramota što su mi to kolege, jer kao što znamo - završava ga dupe a ne glava. Uporni završavaju fakultete, a ne inteligentni...

Old 08-02-2015, 19:12   #30
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lahadima VIdi Poruku

Poznajem dve osobe sa Me90Sa i obe zaista jesu "glupe" ali ne verujem da je samo zbog ovog aspekta.
Druga osoba takođe ima Me u jarcu, očigledno da kad planetu kvadrira njen dispozitor,

ME90SA ili ME180Sa može da bude i osoba koja je depresivna, ima teške misli, teže se izražava ili je jako ozbiljna, zrelija od vršnjaka, razmišlja ozbiljno, ali ume da bude i prilično koncentrisana, ume da se usresredi na detalje itd.

P.S. Ne znam odakle vam ideja da inteligenciju dokazujete završenim fakultetima!?
Ne znam da li se odnosilo na moj post, nisi me citirala. Ne bih da pretpostavljam.

Nisam nazvala osobe glupima, već uporno tvrdoglavima, ali na štetu i drugih i sebe. Nije isto kao da se Merkur i Saturn našli na relaciji sa Devicom npr.pa još konstruktivan aspekt s Marsom(ovce bez pastira nisu stado).

Opisala sam odnos sa jednom devojkom s kojom sam radila, zatim nastavila da se družim. Merkur u Jarcu(0Sunce)90Saturn u Vagi.
Drugi, pak kog mogu opisati je moj otac. Nema fakultet.
Dokazivanje sam uporedila sa primerom na osobi koja se tako ophodila.

Ne slažem se oko toga da se usredsrede na detalje Pa i ako to rade, onda promašuju bitno od nebitnog. Npr.danas spomenuh nekom(a ovo je samo jedan primer), moj otac ima isti aspekt, isti znaci. Daleko od toga da je glup. Smatram, lukav. Nije depresivan ali voli da tako utiče na druge. Da izazove da se osećaš manje vrednim, poturajući neka svoja iskustva Ponekad se služe i lažima. Kada nisu u stanju da dokažu rečima. Tj.kad ne mogu ljude da ubede(a ne mogu) da stanu na njihovu stranu, onda bi primenili silu. Da izazovu grižu savesti!
O detaljima i ne bih da govorim, toliko ne osećajući prostor ponekad, da mogu povrediti i fizički . mene je ponekad sramota u njihovom prisustvu.
Npr.drži odredjen predmet u rukama i maše njima, ne obazirajući se, zaboravlja da je još neko u prostoriji sa njima.

Last edited by elza; 08-02-2015 at 19:24..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules