ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 24-07-2015, 12:40   #46
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Registrovan: Oct 2012
elza će postati poznat uskoroelza će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by tiramisu VIdi Poruku
Malo je bezveze generalizovati po pitanju odnosa Me-Ju. Ne može Jupiter kao esencijalni benefik da korumpira Merkura, tu je uglavnom nešto drugo u pitanju. Takođe, treba sagledati Asc i vladara Asc, jer oni govore o tome kakva je osoba i da li je sklona lažiranju i plagiranju.
Praksa te očigledno demantuje:
  • Siniša Mali Screenshot by Lightshot Plagirao doktorat. Od aspekata nema kotnakt Me-Ju ali ima sekstil Me60Ur. Originalno, right?
  • Nebojša Stefanović Screenshot by Lightshot Plagirao doktorat. Od aspekata nema kontakt Me-Ju.
  • Aca Šapić Screenshot by Lightshot Plagirao doktorat. Nema kontakt Me-Ju.
  • Frank-Walter Steinmeier Screenshot by Lightshot Plagirao doktorat. Nema kontakt Me-Ju, ali ima opoziciju Me180Ur. Opet, originalno, zar ne?
  • Annette Schavan Screenshot by Lightshot Bivša ministarka obrazovanja u Nemačkoj, dala ostavku nakon optužbe za plagijat. Nema kontakt Me-Ju.
Za tebe samo može da se kaže da imas Me90Ne, right ?

Quote:
Originally Posted by Renko VIdi Poruku
tiramisu, gdje pronalaziš ovakve i slične podatke ?
ME90NE Šta misliš gde ih pronalazi? Optužbe, kao i potvrde nisu isto.

Quote:

Sad sam prepravila
Jasno
Quote:
Malo je bezveze generalizovati po pitanju odnosa Me-Ju.
Praksa te očigledno demantuje:
Onda im analiziraj ASC, vladara i aspekte na iste a ne da pričaš u prazno. Kao što to obično radiš?!
Kaži mi, da li je generalizovanje kada putem Jotisha ti lično svima pišeš isto? Proveri kako pišeš, pa ćeš videti da je sve isto, generalizovano.
A "Praksa" te demantuje.
P.S.nadjite i moj post, gde nakon članice Janje, pitam da i meni uradite analizu, gde niko nije odgovorio. Zašto? i Kako može i meni i Janji biti ista godina, BITNA?! Pa šta ako smo rodjene istog dana i godine. Mi nismo ISTO, ni roditelji nam nisu isti. previše kopiraš sa tudjih stranica, a sebe ne analiziraš, BOJIŠ SE sebe?

Quote:
Originally Posted by Lahadima VIdi Poruku
Svaka čast za primere
Smislila, naravno.

Tiramisu ne može da se otkači od toga kada vidi da je neko napisao nešto vezano i za njen aspekt. A ne ume da dokaže preko sebe i svoje dosadašnje ličnosti u superlativu, nego opet smišlja, navodi primere drugih.
Kačenje na Acu Šapića ili još bolje da ti dodam pogledaj Vanju Grbića, za moju dušu, krajnje jadno bi bilo kao što je i na primeru Ace, a šta i očekivati od nekog ko nema druge, nego da kompleks leči preko drugih?!

Kod mene je stajalo da su VELIKI zbog JU, dakle postigli su neko ime i pored toga, ali je poznato da su plagirali, a lako će ih pronaći u svojoj preuzaludnoj literaturi.

Quote:
Ozbiljno, nisam u životu nešto ukrala ili plagirala, ali ne popamtim sve podatke vezane za citate i slično hahaha.
ME90/180Ju ima "dublji" džep,fijoku, za sve podatke. Nego li ME povoljan JU. A u svom postu sam slučajno preko mob-a ukucala 60° umesto 0° mislivši na sebe.

Oprosti, Tiramisu, što si se sama upecala.

Quote:
ali za moju poentu ono nije ni potrebno.
Poenta je upravo takva kakvom sebe svaki dan prikazuješ, kao kompleks, i to si našla na koga?

Last edited by elza; 24-07-2015 at 13:19..
Submit to Digg   Me 180 i 90 Ju Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-07-2015, 21:20   #47
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Registrovan: Apr 2013
tiramisu će postati poznat uskorotiramisu će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by elza VIdi Poruku
Za tebe samo može da se kaže da imas Me90Ne, right ?
Ako pikiraš na neistinitost podataka o pomenutim personama, one se lako mogu proveriti preko gugla.
Quote:
ME90NE Šta misliš gde ih pronalazi? Optužbe, kao i potvrde nisu isto.
Živimo u banana državi, naravno da je za prve tri osobe sve ostalo na nivou optužbi (iako je i slepcu jasno da su im doktorati plagirani, za neupućene postoje jako dobri članci na sajtu Peščanik), zato sam i navela primere Frank-Walter Steinmeiera i Annette Schavan. Tu je Nemačka sankcionisala ovakvu praksu i poslala jasnu poruku javnosti. Ova Anette je svrgnuta sa pozicije ministarke obrazovanja zbog plagijata. Pametnome dovoljno.
Quote:
Kaži mi, da li je generalizovanje kada putem Jotisha ti lično svima pišeš isto? Proveri kako pišeš, pa ćeš videti da je sve isto, generalizovano.
A "Praksa" te demantuje.
Ja primenjujem astro teoriju i testiram njenu upotrebnu vrednost u praksi. Nikada mi ne bi palo na pamet da se, kao ti, izlajem i kažem da ljudi sa kontaktom (bilo kojim) Me-Ju imaju sklonost ka plagiranju. I navela sam kontraprimere koji te demantuju. U svim tim primerima, protiv svih mogućih verovatnoća (a kontala sam da će se kontakt Me-Ju javiti makar u jednom primeru), se ne javlja ni jedan jedini kontakt pomenutih planeta. Od tebe sam očekivala makar jedan jedini kontraprimer koji će podržati tvoju tvrdnju. U tvom, već prevelikom postu u čemu ima svega i svačega, nema onog najbitnijeg, a to je kontraprimer kojim bi "obelila obraz".
Quote:
BOJIŠ SE sebe?
Tiramisu ne može da se otkači od toga kada vidi da je neko napisao nešto vezano i za njen aspekt. A ne ume da dokaže preko sebe i svoje dosadašnje ličnosti u superlativu, nego opet smišlja, navodi primere drugih.
Jeftina psihologija, kojom se inače olako koristiš i prenosiš diskusiju na lični nivo (poput prozivanja za Me90Ne, pathetic ), a argumenata ni za zub da se zakači.
Quote:
Kačenje na Acu Šapića ili još bolje da ti dodam pogledaj Vanju Grbića, za moju dušu, krajnje jadno bi bilo kao što je i na primeru Ace, a šta i očekivati od nekog ko nema druge, nego da kompleks leči preko drugih?!
How about da uvedeš kritičko mišljenje, a ne da odmah skačeš na komplekse i jeftinu psihologiju? Evo ljudi su lepo objasnili za Šapića Drski plagijat Aleksandra ?api?a | Pe??anik, a to što je to zataškano, pa please, to je normalno u našoj politici. Ne znam što pominješ Grbića, kakvu on ulogu ima u svemu ovome? Ja imam Me90Ne, ali ti si nekoncizna za desetoricu iako pomenuti aspekt nemaš (pretpostavljam, obzirom da ga pominješ u negativnom kontekstu).
Quote:
A u svom postu sam slučajno preko mob-a ukucala 60° umesto 0° mislivši na sebe.

Oprosti, Tiramisu, što si se sama upecala.
E ako ova greška u kucanju nije Me90Ne onda stvarno. A zamisli ti to nemaš. Kako li ćemo samo objasniti tu enigmu?
Tiramisu se ne peca na lična prozivanja, to je više u tvom stilu. Ja tebe lično ne diram, ali me se itekako tiče ono što pišeš po forumu šireći loše informacije. Valjda je logično da ne može tek tako kontakt Merkura (pisanje) i esencijalnog benefika Jupitera (moral, etika) da dovede do korumpiranja i sklonosti plagiranju, pa čak i ako je u pitanju loš aspekt. Ovu rečenicu sam potkrepila i poznatim primerima iz života, koji su lako proverljivi.
Očekivala sam od tebe neki koristan kontraprimer kojim braniš svoje gledište, ali sam se prevarila. Tebi je nipodaštavanje ostalih primat u odnosu na zdravu astrološku diskusiju. Too bad.

Old 25-07-2015, 14:14   #48
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Mali off: Pošto sam tehnolog po struci imam gomilu kolega koji su hemičari, tehnolozi i farmaceuti i skoro svi imaju kontakt Me-Ne Čak je kvadrat vrlo čest Niko nije lažov, otišlo na drugu simboliku...

Old 25-07-2015, 14:15   #49
Skorpija83
Druid

Skorpija83's Avatar

Skorpija83 je offline
Registrovan: Jul 2014
Skorpija83 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Mali off: Pošto sam tehnolog po struci imam gomilu kolega koji su hemičari, tehnolozi i farmaceuti i skoro svi imaju kontakt Me-Ne Čak je kvadrat vrlo čest Niko nije lažov, otišlo na drugu simboliku...
Ali lijepo pričaju, maze, liječe i uspavljuju riječima. Kontakt Me i Ne.

Old 25-07-2015, 14:21   #50
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija83 VIdi Poruku
Ali lijepo pričaju, maze, liječe i uspavljuju riječima. Kontakt Me i Ne.
Kako ko. Većinom - da, tako je. Svačega tu ima, moraću da se prebacim na temu o tome pošto imam dosta primera u okolini za ovo

Što se tiče Me90Ju, rekoh da ga je i moj tata imao, kao i ja. Kod njega je Me bio u ribama (još gore haha) i imao je problem da sklopi smislenu rečencu Čovek je bio genije, ali stvarno, i to matematički genijalac, dva fakulteta, milion informacija - ko enciklopedija, ali kad treba to da kaže - sačuvaj bože. Kao dete je uvek dobijao kečeve an pisanje sastava u školi (za razliku od njega ja jako lepo pišem, volela bih da sam pisac). Osim toga je znao bukvalno SVE, nema teme o kojoj nije mogao da razgovara...

Old 25-07-2015, 21:35   #51
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Standardno

Quote:
Ma da, potreban je kvadrat Neptuna da bi čovek lagao. Vo imja oca. A ostatak čovečanstva je sav iskren i pošten.
Uostalom ja se ni ne oslanjam na rekla-kazala, već na suve, proverljive informacije. Ali tako je to kada gđica projektuje svoje osobine na druge. To je totalno u fazonu Neptuna, ne daj bože da se sagleda cela karta. Zna ona to, nego manipuliše podacima, neptunijanski. Eto, sada je nema da odbrani svoju tvrdnju, podvila rep.
Quote:
Što se tiče Me90Ju, rekoh da ga je i moj tata imao, kao i ja. Kod njega je Me bio u ribama (još gore haha) i imao je problem da sklopi smislenu rečencu Čovek je bio genije, ali stvarno, i to matematički genijalac, dva fakulteta, milion informacija - ko enciklopedija, ali kad treba to da kaže - sačuvaj bože. Kao dete je uvek dobijao kečeve an pisanje sastava u školi (za razliku od njega ja jako lepo pišem, volela bih da sam pisac). Osim toga je znao bukvalno SVE, nema teme o kojoj nije mogao da razgovara...
Imaš li vreme rođenja za ćaću, deluje mi kao zanimljiv čova, pa da sagledamo? Meni tu deluje kao da ima još nečega, možda neka spaljenost?

Old 26-07-2015, 13:55   #52
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Standardno

Quote:
Imaš li vreme rođenja za ćaću, deluje mi kao zanimljiv čova, pa da sagledamo? Meni tu deluje kao da ima još nečega, možda neka spaljenost?
Nemam vreme rođenja za njega, ali svaka čast za komentar - pogodak, spaljen mu je merkur u ribama

Jeste bio zanimljiv lik, Ma u vodoliji, So90Ur - voleo je tehniku, jedan od dva faksa koji je završio je elektrotehnički Ludak
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-07-2015, 18:28   #53
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Standardno

Kako umem da ga nanjušim, haha.
Spaljeni Merkur je mač sa dve oštrice, kako ima dobrih, tako ima i loših osobina (poput te nemogućnosti da se izrazi), ali ne smatram je apsolutno aflikcijom. Sve se da objasniti i bez transsaturna.

Recimo Me-Ju mi totalno liči na hodajuću riznicu znanja, dodaj tome spaljeni Me u ribama i dobiješ čoveka koji sve te silne info ne može da izrazi na najadekvatniji i najpitkiji mogući način, ali to ipak ne umanjuje njegove kognitivne sposobnosti. Super je primer.

Old 27-07-2015, 10:15   #54
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Standardno

Tačno tako, takav je i bio. Gomila informacija, ali ne daj bože da ti nešto prenese. Pošto je bio odličan matematičar, ja kao dete dođem kod njega da mi objasni neki zadatak i onda on krene od kulina bana - bukvalno, "pa znaš, ima nekoliko načina da se ovo uradi..." i onda se raspline na sto strana

Em Me0So, em je Me u padu, em Me90Ju Odličan primer. Inače je bio jedan od najinteligentnijih ljudi koje poznajem (ne kažem ovo zato što mi je tata, nego zato što stvarno jeste tako).

Old 03-08-2015, 17:00   #55
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Registrovan: Oct 2012
elza će postati poznat uskoroelza će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Ma da, potreban je kvadrat Neptuna da bi čovek lagao. Vo imja oca

jel te boli? izgleda da ti Bog negde oduzeo, pa morao da ti da da se koristiš laganjem. Još se pozivaš na Oca

Najlakše ti je kada neko opiše sebe kroz svoj aspekt, gde se potrošilo simbolikom, pa se ti samo nadovežeš, jer i nemaš način da demantuješ. Jasno. Svaki post ide u prilog istom.
I moja drugarica je "potrošila" svoj MEr90NE da igra u noćnim klubovima oko šipke, da ima vanbračnu decu, pa to ne potire da je manipulator i lažov. Ali ok,ima ljudi koji i kad kažu, lakše im je i da te pritom gledjau u oči, i ti klimaš glavom, a oni se "prime" da im veruješ...'oće to!
Quote:
Eto, sada je nema da odbrani svoju tvrdnju, podvila rep.
Prvo, nisam pas da podvijam rep.
Dakle, ako si htela reći da sam džukela, pseto slobodno kaži, niko tebe neće banovati. Nećeš imati izduvni ventil, gde da prosipaš laži, ili da ih oblikuješ onako kako ti zamišljaš "isitnu".

Kod tebe je sve previše očigledno, samu sebe svakodnevno "potvrdjuješ".

meni je žao ako su ti kompleksi ostali iz detinjstva, kada si toliko ispravljana, do mere da si se gušila, pa morala naći ventil: "Bolje se izražavati pravilno, zaseniti ljude onim KAKO pričam, MANJE će primetiti ŠTA sam izgovorila"...ali šta da ti radim. Možeš se ti izražavati po P.s-u u naredna 33 života, uzaludno je, još koliko si se vezala za svoju lažnu mudrost, odnosno ono što ti posmatraš kao tu kategoriju, mene ostavlja ravnodušnom. jer ipak i takve kao ti ne treba prezirati. Sad već ako ti to radiš, meni ne škodiš, već sebi i svemu što jesi i što ćeš tek da budeš(ako budeš):majka, baka...
Eto, ukratko si dobila analizu unakrsnih svojih aspekata(ukoliko uopšte umeš da ih prepoznaš iz napisanog, uključen je i JU i VE i MO i SA), ali žao mi je, ona PRAVA tek sledi...ali samo za ME90NE - na datoj temi.

Last edited by elza; 03-08-2015 at 23:15..

Old 03-08-2015, 18:45   #56
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by elza VIdi Poruku
jel te boli? izgleda da ti Bog negde oduzeo, pa morao da ti da da se koristiš laganjem.
Samo laprdanje u prazno. Trebalo ti je 10 dana da smisliš ovo. Poražavajuće. "Ti lažeš, šmrc, šmrc!" i na tome se sve završi. Daj nešto konkretno. Mada, nemaš ti kapacitet za to.
Quote:
Najlakše ti je kada neko opiše sebe kroz svoja aspekt, gde se potrošio simbolikom, pa se ti samo nadovežeš, jer i nemaš način da demantuješ. Jasno. Svaki post ide u prilog istom.
Naravno, moj cilj ovde je da nešto naučim i pokušam da povežem teoriju sa praksom, koliko je to moguće. Nisam ja ti pa da lupetam prvo što mi padne na pamet i pri tom naplatim baljezgarije. Sramota.
Quote:
I moja drugarica je "potrošila" svoj MEr90NE da igra u noćnim klubovima oko šipke, da ima vanbračnu decu, pa to ne potire da je manipulator i lažov.
S kim se ti družiš, jbt.
Quote:
Dakle, ako si htela reći da sam džukela, pseto slobodno kaži, niko tebe neće banovati. Nećeš imati izduvni ventil, gde da prosipaš laži, ili da ih oblikuješ onako kako ti zamišljaš "isitnu".
Izduvni samo tebi treba, ali to već pola foruma zna. Nema potrebe za tim nesrećnim nazivima, spuštam ja tebe na drugi način. Samo, kao pravi mazohista, ti se uvek vraćaš po još.
Quote:
meni je žao ako su ti kompleksi ostali iz detinjstva, kada si toliko ispravljana, do mere da si se gušila, pa morala naći ventil:
Eto, ukratko si dobila analizu unakrsnih svojih aspekata(ukoliko uopšte umeš da ih prepoznaš iz napisanog, uključen je i JU i VE i MO i SA), ali žao mi je, ona PRAVA tek sledi...ali samo za ME90NE - na datoj temi.
Ah da, sve se svodi na neke komplekse i slično. Meh, za bolje i nisi. Makar se ne blamiraj. Haha, čuj analiza, umirem.

Jes' da je ispod svakog nivoa prozivati druge zbog astroloških postavki, ali dužna ti ne mogu ostati. Očigledno drugačiji jezik ne razumeš.
Pazi sad ovo - Asc Ovan, vladar Asc u Devici nikakvog kvaliteta u lošem polju NE VIDI Asc. Zvuči poznato? Lako je druge prozivati kada ne moraš sebe gledati u "ogledalu".

A ako već hoćeš nešto, daj odbrani svoje ranije tvrdnje vezano za kontakt Me-Ju i plagijate, kad si već krenula. Ali nemaš argumenata. Zato sam i rekla da si podvila rep, jer si šturnula na prvi pomen upotrebe astrološke logike.
Verujem da će mnogo vode proteći Dunavom dok se ne usudiš na ponovo na pokušaj da odgovoriš na temu i na svoje ranije tvrdnje, ali će se verovatno završiti opet ovako - napadom na moju malenkost kroz lošu upotrebu astro logike miksovanu sa kvazi-skroziranjem moje ličnosti jeftinom psihologijom, široko primenjivanoj na obližnjim pijacama...
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules