ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 22-12-2011, 19:40   #31
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Registrovan: Feb 2011
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Ovaj aspekt je pre svega utopisticke prirode.Odlican je kada je podrzan sa saturnom, kvardrat opozicija a najbolje neki pozitivan sa satrunom naravno.U tom slucaju covek moze da vizualizuje svaku situaciju a saturn daje mogucnost dolazenja do cilja (odnosno krajnje vizije).Inace za sah jeste dobbar ali ne na onaj nacin na koji svi mi vidimo sah.Vrhunski sahisti pre svega uce sah da igraju vezanih ociju jer to doprinosi boljoj percepciji prostornosti na tabli, a inace ako se dobro ne iskoristi ostace samo jedan dobar ali ne iskoriscen aspekt.Zbog toga kazem da svak transsaturnovski aspekt pre svega zahteva rad, iz prostog razloga shto se nalazi iza saturna.Da bi covek dosao do urana (genijalnosti mora da radi(saturn)), da bi mogao da veruje (neptun mora biti uporan u tome-opet saturn)) tako da hocu da kazem da ove transsaturnovske aspekte sa licnim planetam ne shvatate tako olako.Kao npr. ja imam sekstil merkura sa uranom i imam izuzetno brz um i intelekt.To je glupost.Postoji dobra predispozicija, kao sto postoji kada je u pitanju kvadrat merkura i urana, ali sekstil daje lakocu da se to ostvari a kvadrat veliki rad.Talenat za muziku je definitivno neosporan.Poeziju takodje.Covek sa ovakvim aspektom treba obavezno da da svira neshto shto se svira prstima (klavir, violinu, gitaru...).Dobar je jer covek oseca govor, pa moze ponekad da se desi da zna shta ce neko da kaze pre no shto taj neko to izgovori.Dobar je za matematiku ali da se ogradim pre sve mislim na geometriju
Submit to Digg   Me 120 i 60 Ne Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 22-12-2011, 19:48   #32
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
Registrovan: Jan 2010
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Andrija90 VIdi Poruku
Covek sa ovakvim aspektom treba obavezno da da svira neshto shto se svira prstima (klavir, violinu, gitaru...).
A da zamenimo Violinu recimo....sa Harmonikom. jer za violinu je potrebno gudalo, na primer.

Old 22-12-2011, 19:52   #33
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ochajna domacica VIdi Poruku
A da zamenimo Violinu recimo....sa Harmonikom. jer za violinu je potrebno gudalo, na primer.
Deeeeeeeeeeeeeeeeeeeee si bre domacice.Shta radish kako si?Bash sam te se uzeleo Pogotovu shto mi ne odgovarash na neka ranija pitanja.Nzm. koliko znam ljudi sviraju i prstima violinu a shto se tice toga i Jimmy Page je svirao gitaru gudalom.Da li onda treba da zakljucimo da i ovaj aspekt nije pogodan za gitaru?

Old 22-12-2011, 19:59   #34
ochajna domacica
Mag

Standardno

Quote:
Originally Posted by Andrija90 VIdi Poruku
Pogotovu shto mi ne odgovarash na neka ranija pitanja.
Zar treba da ti odgovorim?
Što se smeješ samom sebi ?
Gitaru?? Ko ti dira žicu

Old 22-12-2011, 20:08   #35
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Zar treba da ti odgovorim?
Što se smeješ samom sebi ?
Gitaru?? Ko ti dira žicu
Naravno da ne trebash...samo to znaci da to potvrdjuje moju tvrdnju, a to je da si ti ovde na forumu da provocirash ljude.Ne smejem se ja samom sebi vec tome da je jimmy page svirao gitaru gudalom (dazed and confused), pa onda logicko deduktivnom metodom (ako uopshte znash shta je dedukcija) dosao do zakljucka da i se gitara ne svira prstima vec gudalom.Ali ocigledno da nisi razumela..ne krivim te.Lose ti idu te logicke stvari.Bash kao shto si tamo na onoj temi rekla da sam gay a to nigde nije pisalo niti sam se izrazio u zenskom rodu.Jedino shto je cici napisao pogresno pa se ispravio.

Old 22-12-2011, 20:24   #36
ochajna domacica
Mag

Standardno

Ako je neko odlučio da svira Violinu prstima...to i dalje ne svrstava simboliku Violine pod Merkur. A to što je neko odlučio da svira harmoniku ili gitaru nosem, opet ne menja simboliku instrumenta. A Tvoje je da li ćeš da se izražavaš pogrešno i da se ne ispravljaš, kao u prethodnom postu. I ne vidim što Ti je krivo sad, ako je neko i to primetio. Ostatak nema veze sa temom. Kažeš - Hvala!! Prepraviš, nastaviš dalje

Old 22-12-2011, 20:36   #37
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Ako je neko odlučio da svira Violinu prstima...to i dalje ne svrstava simboliku Violine pod Merkur. A to što je neko odlučio da svira harmoniku ili gitaru nosem, opet ne menja simboliku instrumenta. A Tvoje je da li ćeš da se izražavaš pogrešno i da se ne ispravljaš, kao u prethodnom postu. I ne vidim što Ti je krivo sad, ako je neko i to primetio. Ostatak nema veze sa temom. Kažeš - Hvala!! Prepraviš, nastaviš dalje
Da...kao sto sam i mislio.Kad covek ne zna da da odgovor onda to uradi na neki nebulozan nacin bash kao shto si i ti sada?Nzm. shta sam ja prepravljao stvarno..imash ti neke opasne tripove u vugli seko.Idi bre na stajgu pa pricaj tim jezikom koji korsitish ovde na forumu.Pravish se pametna, a toliko ljudi mi je reklo shta si da neznam ni sta se raspravljam s tobom jer ni to ne zasluzujesh.Samo gledash zrtvu koju cesh da omalovazavsh na perfidan nacin da bi se ti osetila superiorno a svi ostali inferiorno.Odvratna si bre!Da nisi toliko zla bar bi rekla izvini shto sam te isprovocirala, ili htela sam da se nasalim.P.S e izvini shto koristim ove izrze perfidan, inferioran itd. pogledaj vujakliju na internetu da bi me razumela posto mislim da je za tebe ovo tesko varivo...

Old 30-12-2011, 12:02   #38
Tratincica84
Veštac

Tratincica84's Avatar

Tratincica84 je offline
Registrovan: Nov 2011
Tratincica84 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Cor Serpentis VIdi Poruku
lako ulaze u tudju licnost,
molitva im pomaze
ovo su reci(merkur) molitve(neptun)
i svaki put kada se iskreno pomole i pozele nesto-desice se!
jako dubok aspekt,
spajanje nespojivog
jer merkur vlada devicom i blizancima, a neptun je vladar riba i suvladar strelca-a ti znaci su u opoziciji...
Potpisujem ovo milion posto, recimo ja kad god mi je bila neka bezizlazna situacija, pomolila bih se,onako ocajnicki i iskreno iz srca sutra ili za par dana resenje kao da dodje samo od sebe...a imam dara za pevanje,ali to samo kada me prijatelji nateraju jer sam stidljiva kad treba da pevam pred nepoznatima i svirala sam kao mala

Old 30-12-2011, 12:05   #39
majabl
Druid

majabl je offline
Registrovan: Nov 2010
majabl je na dobrom putu
Standardno

volim ovaj svoj aspekt ,..jedino nije bas moralo biti me u biku ne u jarcu..ali volim ovaj aspekt...
Naši sponzori
Advertisement

Old 30-12-2011, 12:12   #40
Tratincica84
Veštac

Tratincica84's Avatar

Tratincica84 je offline
Tratincica84 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by majabl VIdi Poruku
volim ovaj svoj aspekt ,..jedino nije bas moralo biti me u biku ne u jarcu..ali volim ovaj aspekt...
Hihi i ja isto, moj Me u devici je vladar 12 i 9 kuce,a Ne vladar 6 na 29 stepenu strelca u trecoj kuci, jes da je retro ali radi...

Old 30-12-2011, 12:14   #41
majabl
Druid

majabl je offline
majabl je na dobrom putu
Standardno

..i kod mene radi..i dobro je sto je 120 vl prve i sedme, ali bi bilo,nekako produktivnije da je u manje materijalnim znacim....

Old 07-08-2012, 20:33   #42
nymeria
Obično gatalo

nymeria's Avatar

nymeria je offline
nymeria je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Vidim da je Cor navela da ovaj aspekt daje dobre lazove, medjutim ja nikako da razgranicim kada daje samo mastovite ljude a kada lazovcine i koja je razlika izmedju dobrih i losih aspekata Me i Ne...

Elem, imam jedan primer zene kojoj su sve licne planete u 12., Me u sedistu u prvoj kuci, 120 Ne koji je u 5. kuci...pritom su vladari 2. (Me) i 8.(Ne)...da li to moze dati talenat za mutljavine (sve mi smrdi na neke malverzacije sto se tice novca, a osoba inace stalno prica neke fantasticne price u koje mi je malo teze da poverujem) i kako u karti da vidimo da li ce osoba uopste na pogresan nacin iskoristiti ovaj aspekt? mozda jak Mo ili dobro postavljen Ju, Sa koji pokazuju visok moral osobe i "sprecavaju" osobu da laze i vara ?

Old 26-09-2012, 14:06   #43
Moon_1989
Obično gatalo

Moon_1989's Avatar

Moon_1989 je offline
Registrovan: May 2010
Moon_1989 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Cor Serpentis VIdi Poruku
slazem se sa svim,
ovo sa rukama i prstima je tacno
Tacnije ovo su lopovski prsti! Virtuozni prsti
odlicno baratanje svime gde treba rad prstiju...
Takodje odlican aspekt za sahiste...
Astrologe, pisce, lekare..za svasta nesto
Ovaj aspekt imaju mnogi plesači

Old 26-09-2012, 14:43   #44
mirab
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
mirab je na dobrom putu
Standardno

Svi aspekti MERKURA i NEPTUNA u mnogome zavise od znaka u kom se nalaze, a da bi dobili i jos konkretniju sliku vazno je znati i u kojoj kuci vam se nalazi.
Uglavnom dobri spekti ukazuju na umetnicki karakter i to narocito za muziku i ples,razvijena intuicija,masta,fantazija,desifrovanje,kriptografija,fotografija,tajne nauke,medicina,okultizam,ezoterija,religija i sl.Um koji je neuobicajeno nastimovan okultnoj umetnosti je izrazen ako se nalaze u konjukciji koja se dogadja u trecoj ili devetoj kuci,ili ako trigoni poticu od vodenih znakova Raka ili Riba. Takvi ljudi imaju uspeha u okultnoj nauci i cesto razvijaju nadnaravne vestine.Preko snova se dobijaju prorocke slike ali se one lako mogu citati i iz karata, pa i direktno kroz intuiciju.Ovo je aspekt izuzetno jake vizuelizacije ali i izgovaranje raznih mantri i molitvi. Osoba sa ovim aspektom vidi predznake i predoseca.Naravno da je i dobar aspekt za trgovinu narocito kada je u pitanju sverc, jer sa dobrim aspektom Merkura i Neptuna osoba ne moze biti uhvacena. Ovo su i putovanja morem, anonimna pisma...U losem aspektu daje haotican um,podloznost nedostatku memorije. Cesto je prisutna nestrpljiva zudnja za slavom i nesposobnost da se uklopi bilo gde.Ovakvi ljudi su podlozni prevari,obmani i kleveti,takodje skloni su da pocine samoubistvo (kvadrat ili opozicija Neptuna prema Merkuru).Ako je los aspekt u necijem horoskopu ove dve planete, desava se cesto da je osoba samoobmanuta,konfuzna,zaboravna,gubi sitnice,dokumenta,ima cesto problem sa papirologijom i dr.Ipak ovaj aspekt ne treba potcenjivati jer ako je osoba visokog intelekta onda ukazuje na neslucene dubine u koje se ulazi. Psiholoski donosi osecaj usamljenosti, depresije,apatiju ali i opasnost od lekova,alkohola itd.

Old 26-09-2012, 14:50   #45
majabl
Druid

majabl je offline
majabl je na dobrom putu
Standardno

imam trigon, ali se vise pronalazim u negativnom aspektu, vjerovatno zato sto ve kao disp me pravi 90 ne
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules