ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 22-11-2010, 12:48   #16
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Registrovan: Aug 2006
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

priča o perverzijama u toku seksa bi bila jedna od simbolika tvog aspekta
Advertisement

Old 22-11-2010, 16:19   #17
kosooka
Obično gatalo

kosooka's Avatar

kosooka je offline
Registrovan: Apr 2008
kosooka je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Vojvotkinja VIdi Poruku
HA, joj! Pa narvno Nego pusti krevet, zanima me sto se tice inteligencije??? Vise! Ipak sam, definitivno, subjektivna! A imam jedno zapazanje LAZI NE PROLAZE KOD LJUDI SA OVIM ASPEKTOM!

Old 22-11-2010, 16:46   #18
dadiska
Moderator

dadiska's Avatar

dadiska je offline
Registrovan: Sep 2007
dadiska je na dobrom putu
Standardno

Verovatno ljudi sa ovim aspektom poseduju veliko znanje ili prosto mogu naci dublje znacenje u pisanoj reci od ostalih ljudi. Koncentracija je na najvisem nivou, kao i strpljenje i memorija. Smatram da mogu biti i dobri pregovaraci, ali i da ih zanima forenzika.

Mozda u aflikaciji moze dati i nerazumnost, nejasnocu stvarima. Posto se Pluton vezuje za kriminal jel mislite da moze dati "brze prste" tj. lopove?

Naravno ne mislim na sve ljude sa ovim aspektom, gleda se cela karta, al me interesuje jel i ovaj aspekt ima uticaja, jer me prilicno asocira na to.

Takodje je bitno da gledate i kojim poljima vladaju ove dve planete kod vas u horoskopu. Ukoliko je recimo Merkur vladar 1 kuce to ukazuje na veliku moc regeneracije tela uopste, osoba sama sebe leci, kao vladar 2 kuce u dobrom znaku za obe planete dace jako samopouzdanje, ali i velike novcane mogucnosti (materijalnu obezbedjenost), itd...
Submit to Digg   Me 0 Pl Reply With Quote

Old 22-11-2010, 17:14   #19
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
Registrovan: Jan 2010
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Zasto da ne? Ja kod sebe prepoznajem ovako: Me0Pl u Vagi, aplikacija orbis 6'. Merkur na kraju 6, Pluton logicno posle Dc. Lepa ta opozicija na Asc. blago meni, magnetican partner, natprosecno inteligentan..citam izmedju redova, ne vidim nista tu tesko, ali to "zahteva" ponasanje poput: cutanje u drustvu(bar neko vreme), sto te automatski obelezava kao chudaka-kinju. Mogu da prepoznam potrebu drugog i bez reci, ima li to veze sa nazivom "telepatija" (hoce to zbog Pl0Mo -ali separacija pa mozda s godinama slabi, kad se totalno istrosi, znate gde da me trazite) .
Zbog ovog Me koji je vladar 3 i 6, prepoznam se s osobama istih karakteristika, medjutim uzdrzim se od dugotrajnog druzenja, odnosa. Isto tako odmah prepoznam neku vrstu "bolesti" kod ljudi, laz tkdj.(jer dispozitor ove konjukcije, Venera, pravi sekstil na ove 2 planete. Merkur je aplik.Ve, a Ve je apl.Pl.-u svakom slucaju odnose gde niko ne laze tesko je naci, tako ih imam jako malo).

Old 03-02-2011, 01:00   #20
meryjane <3
Početnik

meryjane <3's Avatar

meryjane <3 je offline
Registrovan: Jan 2011
meryjane <3 je na dobrom putu
Standardno

sta moze znaciti Me0Pl u 8 kuci vladar venera ???
sobzirom da se 8 kuca vezuje za stradanja, bolest, smrt
volela bih ako neko moze da mi da objasnjenje

Old 03-02-2011, 01:43   #21
Che1
Obično gatalo

Che1's Avatar

Che1 je offline
Registrovan: Jan 2011
Che1 je na dobrom putu
Standardno

Bas me zainteresovala ova tema ali to kod sebe ne mogu da nadjem kao pocetnik

Old 03-02-2011, 08:28   #22
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Registrovan: Aug 2006
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

ti imaš trigon Merkura i Plutona...ovo je tema za konjukciju

Old 09-02-2011, 13:17   #23
Spes
Obično gatalo

Spes's Avatar

Spes je offline
Registrovan: Jul 2010
Spes je na dobrom putu
Standardno

Može biti vrlo nezgodan aspekt.
Pre svega, Pluton je malefik i itekako može trovati um i misli.
Može ga trovati mržnjom, besom, pomišljanjem na ubijanje, na samoubistvo čak, osoba može biti prvoklasni manipulant, strahovi, korišćenje moći zarad nametanja svojih ideja, nagovarački tip razgovora, njihove reči mogu delovati moćno....

Pluton je, poput škorpije kojom vlada, planeta emocionalnih krajnosti , a te energije teže da se izraze na veoma ekstreman način, bilo pozitivno ili negativno.

Ove osobe imaju moć duboke koncentracije, takođe i dubokog interesovanja za okultno, seks kao i druga ''tabu'' područja života. Ovaj aspekt izaziva i snažnu unutrašnju napetost čak toliko jaku da osoba ne uspeva jasno i koncizno da se izražava.
Dešava se čak i da zbog toga razvijaju inhibiciju verbalnog izražavanja, ali u tom slučaju ME mora biti i u izazovnom aspektu bar sa još jednom od planeta: MO, SA, UR ili NE.

Old 09-02-2011, 13:52   #24
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Милица VIdi Poruku
Može biti vrlo nezgodan aspekt.
Pre svega, Pluton je malefik i itekako može trovati um i misli.
Može ga trovati mržnjom, besom, pomišljanjem na ubijanje, na samoubistvo čak, osoba može biti prvoklasni manipulant, strahovi, korišćenje moći zarad nametanja svojih ideja, nagovarački tip razgovora, njihove reči mogu delovati moćno....

Pluton je, poput škorpije kojom vlada, planeta emocionalnih krajnosti , a te energije teže da se izraze na veoma ekstreman način, bilo pozitivno ili negativno.

Ove osobe imaju moć duboke koncentracije, takođe i dubokog interesovanja za okultno, seks kao i druga ''tabu'' područja života. Ovaj aspekt izaziva i snažnu unutrašnju napetost čak toliko jaku da osoba ne uspeva jasno i koncizno da se izražava.
Dešava se čak i da zbog toga razvijaju inhibiciju verbalnog izražavanja, ali u tom slučaju ME mora biti i u izazovnom aspektu bar sa još jednom od planeta: MO, SA, UR ili NE.
može biti,

Old 06-05-2011, 11:11   #25
Mad Max
Druid

Mad Max's Avatar

Mad Max je offline
Registrovan: Mar 2011
Mad Max će postati poznat uskoroMad Max će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Vojvotkinja VIdi Poruku
Ovaj aspekt mi je dao opsesiju tabuima al ne iz neke perverzije već što uživam da gledam ljude kako im je 'prpa' da pričaju o tome
Oko iskopavanja tajni se i ne trudim, češće mi ljudi sami kažu onako ničim izazvani

A što se ove vojvotkinjine poruke tiče, svi to rade/vole samo malo ko hoće da prizna

Last edited by Mad Max; 06-05-2011 at 13:49..

Old 06-05-2011, 20:37   #26
Marcipa
Obično gatalo

Marcipa's Avatar

Marcipa je offline
Registrovan: Jun 2010
Marcipa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Милица VIdi Poruku
Meni je sa So, pronalazim se...
Advertisement

Old 27-01-2012, 13:42   #27
nymeria
Obično gatalo

nymeria's Avatar

nymeria je offline
Registrovan: Nov 2011
nymeria je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Moja majka sa ovom konjukcijom u lavu ubija recima, ali bukvalno, nazalost... cinizam, visoka inteligencija, puno talenata i hobija, ne interesuje se bog zna kako za okultno, pisala je u par navrata satire da se naruga nadredjenima... inace dobro pise iako joj nije profesija, stalno cita... devica je sa jakim Me, tacno vreme rodjenja nije poznato ali je u 12. ili u 1. kuci...

Old 27-01-2012, 15:18   #28
mirab
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
mirab je na dobrom putu
Standardno

Konjukcija svake planete pa i Merkura sa Plutonom ( kada je sasvim mali orbis) je u principu negativna. Dobar primer za ovaj aspekt bi bio Raspucin. Osobe sa ovom konjukcijom imaju uticaja na druge, ali to pogresno koriste. Njihove misli su mracne i teske, cesto su depresivni, hvata ih mrzovolja.
Ukoliko je horoskop duhovan mnoge negativnosti sa ovim aspektom se mogu pretvoriti u pozitivne, a tada se njihova energija koristi za razvoj svesti. Cesto osobe sa konjukcijom Merkura i Plutona (narocito u 8.kuci, ) budu opsednute seksom i stalno razmisljaju o njemu.

Old 25-02-2012, 00:19   #29
sco
Početnik

sco je offline
Registrovan: Jun 2011
sco je na dobrom putu
Standardno

Imam ovaj aspekt u 4 kuci u skorpiji!
Elem, studiram medicinu a planiram ili psihijatriju ili patologiju...
I nasao sam negde podatak da mi ovaj apekt donosi smrt u dubokoj starosti i da cu umreti u svom krevetu okruzen decom... ne znam kakao su to izvukli iskreno...

Old 25-02-2012, 00:25   #30
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Merkur0Pluton je kao u Tarotu karta Mag.

Ukoliko se pozitivno koristi energija ove konjukcije (što je izuzetno teško) osoba je pronicljiva, ima detektivski um, ogromnu memoriju pamćenja, ima medijalne sposobnosti itd.

Ali, ukoliko osobe ne znaju kontrolirati ovu energiju i usmjeriti je u pozitivnom smjeru one postaje vješti manipulatori, vješti lažljivci, vješti kriminalci. Osoba može biti sklona vođenju dvostrukog života, psihički poremećena i seksualni manijak.

Dakle sve zavisi o ostatku natala i o tome kako se nosite sa energijom
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules