ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 31-10-2011, 15:17   #16
cicak
Početnik

cicak's Avatar

cicak je offline
Registrovan: Oct 2011
cicak je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by tatjanaj VIdi Poruku
Ja imam Me0Ne i nista od poznatih definicija ovog aspekta me ne opisuje. Jedino sto imam od ovog aspekta je razvijena intuicija i vidovitost (mogu da vidim neke buduce dogadjaje, posebno u snovima), zatim ceznja za dalekim krajevima, duhovni odnosi sa ljudima, planiranje svojih snova i mastovitost koju cesto pretacem u reci (3.kuca, Merkur).

Tako da je simbolika ovog aspekta, ocigledno, ogromna.

Medjutim, imam jednu drugaricu, tacnije, bivsu koleginicu, koja ima ovaj aspekt (sto znam, jer sam svim koleginicama radila natalne ) i koja je nakon nekoliko meseci prestala da radi, uz pricu da ne moze vise da izdrzi tretman na poslu (mala plata i sl) i da zeli da nadje drugi posao (devojka je inace pravnik, ali je radila nesto sasvim drugo u doticnoj firmi). Medjutim, ubrzo se proculo da je vrlo problematicna i da je upala u sumnjivo drustvo, a nedugo potom bila i na uslovnoj. Zasto, nisam bas sasvim sigurna.

za snove si u pravu. ja cesto sanjam ono sto se kasnije i desi na javi...tako da sam pocela da ih zapisujem...za sebe posebno znam da predvidim kad nadolazi nesto neprijatno od strane drugih..na zalost i smrt dvoje sam na taj nacin predosetila
Submit to Digg   Me 0 Ne Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 31-10-2011, 15:40   #17
mirab
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
Registrovan: Jan 2010
mirab je na dobrom putu
Standardno

Sa kontaktom Merkura i Neptuna um je veoma senzitivan i aktiviran tako sto je masta naglasena a zivot se vrednuje preko mentalne prijmcivosti. Sposobnost imaginacije je naglasena. U procesu razmisljanja moze se pojaviti sklonost ka menjanju iskustva u neke prihvatljivije oblike, zbog odbacivanja nekih aspekata realnosti koje ne zelite da priznate.Sa ovim aspektom veze najverovatnije mogu biti obelezene preteranim idealizovanjem partnera, sto vas moze dovesti do razbijanja vasih mentalnih predstava, i neminovno vas uvesti u razocarenja i patnje zbog izgubljenih iluzija. Svakako cete patiti i dalje ako ne postanete realniji u proceni svojih intimnih veza. Sa ovom konjukcijom je izvesno da na vas drugi obicno lako uticu i toga se treba cuvati.
Ovaj aspekt moze pruzati neke umetnicke i glumacke talente. Idealan posao bio bi kada bi mogli iskazati te talente ili bi bilo dobro razvijati sebe u pravcu pisanja, umetnosti.
Bilo bi dobro pazljivo procenjivati svaku ideju, impuls i motivaciju koje se pojavljuju u vasem umu, da bi rascistili da li je rec o samoobmani ili je u pitanju unutrasnje vodjstvo.Osobe sa ovim aspektom znaju biti rsejane.

Old 31-10-2011, 15:44   #18
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Registrovan: Apr 2011
tatjanaj je na dobrom putu
Standardno

Miro, ovo sto ste napisali vecinom me opisuje. A ima li u prici udela i dispozitor ove konjukcije? (kod mene je to Jupiter u 11).

Last edited by tatjanaj; 31-10-2011 at 16:05..

Old 31-10-2011, 15:52   #19
cicak
Početnik

cicak's Avatar

cicak je offline
cicak je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mirab VIdi Poruku
Sa kontaktom Merkura i Neptuna um je veoma senzitivan i aktiviran tako sto je masta naglasena a zivot se vrednuje preko mentalne prijmcivosti. Sposobnost imaginacije je naglasena. U procesu razmisljanja moze se pojaviti sklonost ka menjanju iskustva u neke prihvatljivije oblike, zbog odbacivanja nekih aspekata realnosti koje ne zelite da priznate.Sa ovim aspektom veze najverovatnije mogu biti obelezene preteranim idealizovanjem partnera, sto vas moze dovesti do razbijanja vasih mentalnih predstava, i neminovno vas uvesti u razocarenja i patnje zbog izgubljenih iluzija. Svakako cete patiti i dalje ako ne postanete realniji u proceni svojih intimnih veza. Sa ovom konjukcijom je izvesno da na vas drugi obicno lako uticu i toga se treba cuvati.
Ovaj aspekt moze pruzati neke umetnicke i glumacke talente. Idealan posao bio bi kada bi mogli iskazati te talente ili bi bilo dobro razvijati sebe u pravcu pisanja, umetnosti.
Bilo bi dobro pazljivo procenjivati svaku ideju, impuls i motivaciju koje se pojavljuju u vasem umu, da bi rascistili da li je rec o samoobmani ili je u pitanju unutrasnje vodjstvo.Osobe sa ovim aspektom znaju biti rsejane.
lep tekst.kod mene se desila potpuna idealizacija nekoga cak i lepo upakovana manipulacija ....i na kraju nista....slomljeno srce

Old 31-10-2011, 15:53   #20
mirab
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
mirab je na dobrom putu
Standardno

tatjanaj, celu ovu pricu trebalo bi povezati i sa znakom i sa kucom, a dispozitor je i te kako znacajan za dalju pricu. Svakako je znacajno obratiti paznju iz koje kuce dolaze ove dve planete u konjukciji.

Old 31-10-2011, 16:01   #21
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Standardno

I ja bih rekla da je Jupiter bitan. Merkur koji mi dolazi iz 12. kuce u konjukciji s Neputnom iz 6. i 7. zavrsava na Jupiteru u 11.

Old 31-10-2011, 16:05   #22
mirab
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
mirab je na dobrom putu
Standardno

cicak, ti nemas ovu konjikciju ali imas nekoliko nezgodnih aspekata ( Venera kvadrat Uran; Sunce kvadrat Neptun; Mesec opozicija Mars) koji ti ruse veze, za tvoju obmanu ponajvise doprinosi onaj aspekt Sunca i Neptuna.Suvise se zaneses pa zaboravis "ukljuciti" um na vreme.

Old 31-10-2011, 16:08   #23
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Standardno

Meni instinkti (zaljubljenost), na srecu, nisu problem (umem biti i verna, a umem i birati), jer imam i iskustvo, a i razum ima dosta udela u celoj prici. Sunce mi je dobro aspektovano, imam, izmedju ostalog i paralel Sunca i Merkura, a Merkur mi je i u sextilu s Plutonom.

Last edited by tatjanaj; 31-10-2011 at 16:47..

Old 31-10-2011, 16:14   #24
mirab
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
mirab je na dobrom putu
Standardno

tatjanaj, Jupiter je za tebe i ovu konjukciju bitan jer se nalazi u znaku Lava gde se Jupiter dobro oseca (vatrena planeta u vatrenom znaku), zatim vodi ovu konjukciju u trigon sa Venerom pa mnogo toga moze da se zavrsi sa nekim lepim osecanjima i zadovoljstvima.

Old 31-10-2011, 16:33   #25
cicak
Početnik

cicak's Avatar

cicak je offline
cicak je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mirab VIdi Poruku
cicak, ti nemas ovu konjikciju ali imas nekoliko nezgodnih aspekata ( Venera kvadrat Uran; Sunce kvadrat Neptun; Mesec opozicija Mars) koji ti ruse veze, za tvoju obmanu ponajvise doprinosi onaj aspekt Sunca i Neptuna.Suvise se zaneses pa zaboravis "ukljuciti" um na vreme.
mislim da imam...sve u sedmoj mi je u konj. sunce 0 ne, sunce 0 me,i me 0 ne

u svakom slucaju taj neptun mi je bas los....

Old 06-02-2012, 00:13   #26
Ninche
Švrća

Ninche's Avatar

Ninche je offline
Registrovan: Jun 2011
Ninche je na dobrom putu
Standardno

Imam ovaj aspekt u XI kući i u svakoj reči koju ste rekli se pronalazim, definitivno. Ali me malo buni, što mi je ova konjukcija u jarcu, zar to ne bi trebalo da oslabi malo taj aspekt?

^_^ NATALNA
Naši sponzori
Advertisement

Old 02-03-2013, 09:37   #27
Tasica
Početnik

Tasica's Avatar

Tasica je offline
Registrovan: Feb 2013
Tasica je na dobrom putu
Standardno

Ja imam konjukciju merkura sa Ne, Sa i Uranom, sve u Jarcu. Inače mi je Me dosta izražen u karti, a i vladar je sedmog polja. I da, definitivno, svaka moja ljubavna priča mora da da se zasnuje na intelektualnom nivou, to me najviše privlači i to mi je najbolji način da izrazim emocije. Što se Ne tiče, donio mi je veliku maštovitost, kreativnost, pjesnički duh (čak studiram književnost ) ali i sklonost sanjarenju. Ponekad mi je čak i draže da živim u snovima, nego u realnosti. Dešava se da zaglibim u tom svom svijetu nakratko, ali, na sreću, moj mars u prvoj kući me trgne i natjera na akciju. Sve u svemu, ja volim svoju konjukciju Me i Ne, rodila je ogromnu ljubav prema umjetnosti.

Old 06-04-2017, 16:52   #28
mina88
Obično gatalo

mina88's Avatar

mina88 je offline
Registrovan: Aug 2014
mina88 je na dobrom putu
Standardno

Hajde da mi neko protumaci ovaj aspekt u mom natalu. Imam mars kvadrat merkur konjukcija neptun sextil pluton. Inace, mislim da imam izrazenog neptuna iako su mi ribe ukljestene u 12.kuci. Svaka planeta je u kontaktu sa neptunom Negde sam procitala da puno aspekata sa Neptunom daje lazne nade. Ipak je u Jarcu-pa je nesto koliko toliko realno. Nazalost je u 10.kuci na Mc pa verovatno ima veze sa karijerom. Kreativna sam, puna nekih talenta ali ujedno i razocarana jer mislim da ti talenti meni nisu doneli nista. Mozda idem u suprotnom smeru

Old 06-04-2017, 19:37   #29
AnchyMs5
Obično gatalo

AnchyMs5's Avatar

AnchyMs5 je offline
Registrovan: Apr 2012
AnchyMs5 je na dobrom putu
Standardno

Lazu, ne znaju kad je dosta. Iako svi znaju da nije istina, ne posustaju. Prodaju prasinu. Jako se lepo izrazavaju.

Old 06-04-2017, 20:03   #30
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Registrovan: Jan 2017
Beatrice je na dobrom putu
Standardno

Za laganje mislim da bi pre bio Me0Ne u Strelcu - preuveličava, ili Me Ribe 90 Ne u Strelcu - ni sam ne zna sta je istina. Posto je Me0Ne u Jarcu u 10. kuci, to je slika autorita koji moze biti npr. politicar. A moze da bude i neka druga Me0Ne karijera, vezana za moreplovstvo, vazduhoplovstvo na pr. Kapetan broda u jednom horoskopu So0Ne Jarac. Ti si bese bila zaintetesovana za posao stjuardese, to bi bilo bas Me0Ne
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules