ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 14-04-2017, 14:00   #316
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
I eto ti odgovora.
Dispozitor Mjeseca ilitiga So je u izgonu, te u konjukciji sa spaljenim Mr. Sa(distom) koji ga dodatno #hladi.
Također ... luminari u opozitnim znakovima, gdje Sunašce #vidi Mo u znaku svog domicila (moguće i tripliciteta ukoliko je u pitanju dnevno rođenje), al' Mo prema planetama u Vodoliji i nema neke osobite afinitete.
Kako to misliš Su dodatno "hladi" Sa?

Sa je po prirodi hlada i vlažan, ako je okcidentalan onda je suv. Konkretno u ovoj karti je okcidentala, pa ga Su dodatno isušuje i ne prija. I jeste u pitanju dnevno rođenje.
Ovo za luminare se slažem, ali toliko sam subjektivna prema osobama koje poznajem da ne mogu sagledati konkretnu sliku.

Oko primera za Me se nisam udubljivala, pošto smo ga samo navele kao primer. Ja mislim da mene radi Sa180Me, jer ima(la) sam dosta poteškoća u komunikaciji, morala sam da prilagođavam govor i da se sama prema njemu prilagođavam, uz 90 Ma baš je bilo hc... naime u pitanju je govorna mana koju imam, ali danas se to manje više ne primećuje. Tako da moj Me smatram prilično fucnutim i dalje.
Off je

Eto, samo htedoh da vidim kako gledate na te šire orbise i imaju li uplava
Advertisement

Old 14-04-2017, 15:29   #317
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by snupy VIdi Poruku
Kako to misliš Su dodatno "hladi" Sa?
Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
te u konjukciji sa spaljenim Mr. Sa(distom) koji GA dodatno #hladi.
Rečenična konstrukcija je ispala malkice .
Ustvari sam rekla (pokušala reći) da Mr.Sa(dista) #hladi Sunce.
Mada je Saturn u konkretnoj karti spržen.

Anyway, to #hladi #hladi je više aluzija na esencijalnu prirodu i simboliku Mr.Sa(diste). Odnosno kako u konjukciji, pa i uskom aspektu sa luminarima ili ličnim planetama zna donijeti izvjesnu dozu distanciranosti, opreza, suzdržanosti.
Besides, ni najkvalitetnijem mogućem Saturnu emotivnost, te hendlanje emocija & emotivnih pitanja nije jača strana, pa mi je nekako logično da će i planetu koju konjuktuje/usko aspektuje biti donekle "ohlađena".

Quote:
Originally Posted by snupy VIdi Poruku
Eto, samo htedoh da vidim kako gledate na te šire orbise i imaju li uplava
Mislim da imaju.

the natal chart
Submit to Digg   Mo 180 i 90 Sa Reply With Quote

Old 05-07-2017, 13:09   #318
Riba-skorpija
Početnik

Riba-skorpija's Avatar

Riba-skorpija je offline
Registrovan: Jan 2011
Riba-skorpija je na dobrom putu
Standardno

Devojke, naišla sam na najteži primerak muškarca sa ovom kombinacijom.
Paz'te sad:

VE0SA u raku 180 MO u jarcu, I polje u raku, VII u jarcu, sve to zajedno kvadratirano PL iz Vage.
Težak kao crna zemlja, ima 43 godine, fenomenalno izgleda dosta mlađe ( ME u I polju ),imućan, sam sve stekao, nikada se nije ženio. Jer bi on jednu ženu za ceo život.

Old 22-02-2019, 11:15   #319
RedPoppy
Početnik

RedPoppy je offline
Registrovan: Feb 2019
RedPoppy je na dobrom putu
Standardno

Što očekivati od muškarca sa Mo90Sa na relaciji 8.-12. polje?
Mjesec u 8. u Strijelcu, Saturn u 12. u Ribama.
Škorpion, podznak Ovan.

Ako je već bilo, ispričavam se na ponovljenom pitanju i bila bih zahvalna na linku prema objašnjenju

Old 23-02-2019, 00:33   #320
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by RedPoppy VIdi Poruku
Što očekivati od muškarca sa Mo90Sa na relaciji 8.-12. polje?
Mjesec u 8. u Strijelcu, Saturn u 12. u Ribama.
Škorpion, podznak Ovan.

Ako je već bilo, ispričavam se na ponovljenom pitanju i bila bih zahvalna na linku prema objašnjenju
Osetljiv, verovatno ima problematican odnos sa majkom, mozda je ona slabog zdravlja. Komplikovani odnosi sa zenama, moze da deluje hladno zato sto je nesiguran

Old 23-02-2019, 12:01   #321
RedPoppy
Početnik

RedPoppy je offline
Standardno

Hvala ti puno na odgovoru.
Za majku ne znam kakvog je zdravstvenog stanja, ali u odnosima sa ženama, potpuna je suprotnost tome što kažeš. Uopće nije nesiguran ni hladan, jako je pristupačan, šarmantan i karizmatičan. I nevjeran. A ima još i Mo120Ma i Ve90Ma. Voli biti u društvu žena i osvaja ih sve redom s lakoćom, čak i kad to ne želi. Ljudi ga generalno vole, vjerojatno zahvaljujući So0Ve.
Jedino mi se taj aspekt Mo90Sa nikako ne uklapa u njegovu ličnost. Ne vidim gdje se i na koji način ispoljava.
Možda je zbog 12. polja to skriveno i nejasno na prvi pogled...
Kakva je žena opisana tim aspektom, uzevši u obzir i znakove i polja?

Old 23-02-2019, 21:38   #322
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Za majku ne znam kakvog je zdravstvenog stanja, ali u odnosima sa ženama, potpuna je suprotnost tome što kažeš. Uopće nije nesiguran ni hladan, jako je pristupačan, šarmantan i karizmatičan. I nevjeran. A ima još i Mo120Ma i Ve90Ma. Voli biti u društvu žena i osvaja ih sve redom s lakoćom, čak i kad to ne želi. Ljudi ga generalno vole, vjerojatno zahvaljujući So0Ve.
Jedino mi se taj aspekt Mo90Sa nikako ne uklapa u njegovu ličnost. Ne vidim gdje se i na koji način ispoljava.
RedPoppy ako postaviš općenito pitanje onda dobiješ i takav odgovor. Na temelju jednog aspekta se ne tumači astrologija i Tiga ti je sve dobro rekla. Mo 90 saturn je emotivno nedostupna osoba, postavlja zid i teško je doprijeti do nutrine te osobe jer je nepovjerljiva prema drugima. Osoba pokazuje onoliko koliko želi da drugi vide i do granice do koje dozvoli. Osobito još spomenuti saturn u ribama... pa i 12 polje...
To je za aspekt... a za tumačenje karte potrebno je puno više od toga.

Old 25-02-2019, 01:04   #323
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Standardno

Quote:
To sto je neko drustven i dobar sa ljudima ne znaci da je siguran u sebe, bas naprotiv, osoba koja je nesigurna ima potrebu da sarmira okolinu i da ga svi vole. Svi mi imamo mnogo lica za okolinu, drustvo, a neku svoju drugaciju stranu pokazujemo kada se otvorimo partneru. Osoba koja cesto menja partnere/ke i ne moze da se posveti samo jednoj osobi definitivno ima emotivnih problema. Ako je u pitanju mladja osoba, verovatno jos trazi sebe i istrazuje sta zeli u vezi. Ve90Ma je aspekt koji se nalazi u natalnnim kartama ljudi koji su privlacni, ali ih uvek prate neke ljubavne afere.

Jako je tesko reci ista pouzdano bez karte, ovo su samo uopstena tumacenja aspekata. U zavisnosti od kuca kojim vladaju ove planete i gde se nalaze, ovi aspekti govore o zivotu osobe, tako da gore navedeno ne mora ni da se odnosi na ljubav, vec moze i na zdravlje, posao, porodicu i td.

Old 25-02-2019, 09:59   #324
RedPoppy
Početnik

RedPoppy je offline
Standardno

Čarapice, hvala i tebi na pojašnjenju.
Čini se i meni da je posrijedi ovo što Tiga kaže: potraga za kvantitetom i problemi s kvalitetom. Čovjek traži stalno nova iskustva kako bi zadovoljio potrebu za bliskošću i sigurnošću, ali ne dozvoljava stvarnu bliskost i tako se vrti u začaranom krugu.
A kako izaći iz tog začaranog kruga? Pretpostavljam da traži nešto specifično od žene (koja je predstavljena Mjesecom)?
Evo i dodatne informacije: Mjesec vlada 4. kućom, a Saturn 10.

Old 25-02-2019, 13:48   #325
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Standardno

Quote:
Čarapice, hvala i tebi na pojašnjenju.
Čini se i meni da je posrijedi ovo što Tiga kaže: potraga za kvantitetom i problemi s kvalitetom. Čovjek traži stalno nova iskustva kako bi zadovoljio potrebu za bliskošću i sigurnošću, ali ne dozvoljava stvarnu bliskost i tako se vrti u začaranom krugu.
A kako izaći iz tog začaranog kruga? Pretpostavljam da traži nešto specifično od žene (koja je predstavljena Mjesecom)?
Evo i dodatne informacije: Mjesec vlada 4. kućom, a Saturn 10.
Posto ti se ocigledno svidja ovaj momak, recicu ti iskreno: odustani, So u Skorpiji ce se zaljubiti i smiriti kad on bude hteo. Astroloski gledano, ja se ne bih petljala sa likom sa ovakvom kombinacijom, ali posto je stvaran zivot nesto drugo, petljala sam se i sa gorim kombinacijama
Srecno!
Advertisement

Old 25-02-2019, 14:48   #326
Lanna
Veštac

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Registrovan: Apr 2015
Lanna će postati poznat uskoro
Standardno

Muskarac skorpija me je kostao u zivotu ako sa njima "ne znas" bezi od toga sto dalje da se ni ne okrenes vise

Old 25-02-2019, 14:58   #327
RedPoppy
Početnik

RedPoppy je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by TigaBg VIdi Poruku
Posto ti se ocigledno svidja ovaj momak, recicu ti iskreno: odustani, So u Skorpiji ce se zaljubiti i smiriti kad on bude hteo. Astroloski gledano, ja se ne bih petljala sa likom sa ovakvom kombinacijom, ali posto je stvaran zivot nesto drugo, petljala sam se i sa gorim kombinacijama
Srecno!
Quote:
Originally Posted by Lanna VIdi Poruku
Muskarac skorpija me je kostao u zivotu ako sa njima "ne znas" bezi od toga sto dalje da se ni ne okrenes vise
Hvala vam na savjetima, koje u potpunosti razumijem. I ja bih sama tako savjetovala nekog, čak i samu sebe, da nemamo očigledno karmičku vezu od koje, čini mi se, nećemo moći pobjeći ni ja, ni on, sve i da hoćemo
Bježala jesam, zaista jesam. Ali znate ono kad vas svi putevi vode do iste točke, koliko god mislili da ste pobjegli? E, pa tako je s nama. Sad gledam kako da se snađem tu gdje jesam

Old 03-03-2019, 22:04   #328
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Standardno

Quote:
Hvala vam na savjetima, koje u potpunosti razumijem. I ja bih sama tako savjetovala nekog, čak i samu sebe, da nemamo očigledno karmičku vezu od koje, čini mi se, nećemo moći pobjeći ni ja, ni on, sve i da hoćemo
Bježala jesam, zaista jesam. Ali znate ono kad vas svi putevi vode do iste točke, koliko god mislili da ste pobjegli? E, pa tako je s nama. Sad gledam kako da se snađem tu gdje jesam
Nema veze sa astrologijom, ali moram da ti kazem: ako se stalno vracas nekome ko ti je neveran i ne postuje te, nije problem samo u njemu. Gledaj da nadjes "karmicku vezu" sa nekim ko bi te tretirao kako zasluzujes.
Nemam tvoju kartu, pa ne mogu nista vise da ti kazem.
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules