ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 12-08-2016, 13:48   #301
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lahadima VIdi Poruku
Hvala vam žene Što se tiče Sa, imam oko sebe primera koliko hoćeš da im je baš Sa povratak doneo sjajne promene u životu. Pa prvi slučaj je moja mama, kojoj je pre 30 godina doneo brak i dete tj.mene Njen Sa je u škorpiji, kao i moj, samo je njen u 10-om polju... Drugarica mi se takođe udala u tom periodu, a mlađa je od mene celih 12 dana Treća je dobila dete, dakle opet ista simbolika, dok sam ja raskinula vezu od 8 godina. Tako da, svakome kako mu je suđeno

.
Slična svjedočanstva i kod mene :

Ja vjerujem u onu; ko je sretan, ni u hali nije gladan

Quote:
Originally Posted by ganci VIdi Poruku
i time što se vladari prve i sedme ne vide.
Nemaš recimo, Ve90Sa pa da veza nema ili su sa velikim raznoraznim razlikama, ali kao da se ne nalaziš sa tim svojim momcima i u jednom trenutku ne može više da se toleriše neusaglašenost.
I kod mene vladar ASC i 7. polja nisu konektovani...doduše, jesu putem dvanaestina, jer duada Merkura pada u Djevicu i radi 180 sa natalnim Jupiterom, a duada Jupitera pada u Strijelca, egzaktno na natalnog Saturna i gradi 120 sa natalnim Merkurom.

Teoretisala sam jel to kada se vladari ASC i izvjesnog polja ne vide može donijeti probleme prilikom ostvarenja na tom polju, ali opet, vladari mog 1. & 5. (koji su istovremeno vladari mog 6. i 10. polja) se savršeno jasno vide, putem vatrenog trigona, štaviše i putem aplikativnog vodenog trigona svojih dispozitora (So & Ju) pa situacija
Po ovim postavkama sam dosad trebala imati barem jednu dugu, ali superstabilnu i divnu vezu (veze mi jesu bile duge, ali stabilnost i kvalitet je već druga priča) i biti na putu da se ostvarim kroz karijeru, a situacija na poslovnom planu nula bodova

Možda ipak ne bismo trebali zanemarivati utjecaje transplaneta, u mom slučaju Urana, ali i Uran dispozicijom ide u Jupitera u Ribama, a i nerealno mi je da je Uranova mahnitost moćnija od Saturnove stabilnosti

Ne znam, posljednji ključ ove zagonetke je možda u tome što je meni dispozitor vladara ASC & Ve Sunce, koje je vladar 12. polja...slučajni malefik?! I to u opoziciji sa vladarom još jednog malefičnog polja, Marsom

Kod tebe se npr. vladari 6. i 10. polja, Jupiter i Sunce lijepo vide putem trigona, ostvarena si po pitanju posla/karijere, iako se Jupiter i Mjesec (kao vladar vrha 10. polja, dispozitor Sunca i planeta u 12. polju) ne vide
Ve90Sa jeste zeznut aspekt, ali Saturn gradi 120 sa Venerinim dispozitorom, Merkurom

the natal chart

Last edited by Vojvotkinja; 16-08-2016 at 13:44..
Submit to Digg   Mo 180 i 90 Sa Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 12-08-2016, 14:24   #302
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Quote:
Lahi, tebi Sa nije toliko malefican. Rodjenje je noćno pa nije u sekti a ni u halbu a i u Škorpiji je gde nema neko dostojanstvo pa nema prostora da malefiše toliko jedino mu ugaonost daje na snazi.
Mars je gori ali nije ni on nešto istaknut ni podržan lošim aspektima.
Nije tema, ali tvoja partnerstva i ljubavi su obojeni kvadratom svetala i time što se vladari prve i sedme ne vide.
Nemaš recimo, Ve90Sa pa da veza nema ili su sa velikim raznoraznim razlikama, ali kao da se ne nalaziš sa tim svojim momcima i u jednom trenutku ne može više da se toleriše neusaglašenost.
Tačno. Nije kod mene problem kao što je kod većine žena da nema ljubavi, da teško nalaze partnere itd. Kod mene nekako (srećom) stvarno uvek ima ljubavi, obostrane, ulazila sam u normalne veze, koje su dugo trajale itd. ali jednostavno nekako ne mogu da nađem osobu koja je za brak. Glupo zvuči, pre neki dan sam pisala baš o tome, da treba gledati za koga se udaješ. Da sam se udala - razvela bih se sigurno, jer nikako ne mogu da se poklopim sa muškarcima sa kojima sam. Uglavnom su jako lenji, neradnici, a to ne podnosim. Ovaj jedan s kojim sam bila je umeo da spava do 5 popodne i nikad nije ništa radio!? Zamisli brak sa takvom osobom!? Zamisli odgajanje dece!? Nije poenta u novcu uopšte, nego da će takav da se okači prvoj budali da ga vuče kroz život, jako je nerzeo, ko dete da imaš. Nije bilo samo to, bilo je dosta problema, ali eto da navedem taj jedan...

Najcrnje je što ne tražim sad nešto nerealno, bila bih zadovoljna i da radi kao kasir u Maxi-ju majke mi, samo da radi, da izađe iz kuće, da zna kako je to... (uz dužno poštovanje prema kasirima i kasirkama).
I tako odlučih da je bolje da sam sama nego da imam idiota i neradnika na grbači. Pa ako nađem nekog super, ako ne, bar sam mirna sama sa sobom.

Ispisah ja svašta, morala sam da se požalim negde

Old 12-08-2016, 14:26   #303
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Što se tiče separativnih aspekata, često sam i ja čitala da se opisuju kao sjećanje, kao aspekti koji se ne ispoljavaju punom snagom, ali opet, moj Mo90Ve je separativni, pa nije štedio na svakoj mogućoi manifestaciji.
U nekim razdobljima mi se učini da jenjava, da je već prošao, kao ono, eno ga opet, x.y. runda
Ne znam, vjerovatno zato što su u pitanju ipak dvije lične planete

Malo sam u dilemi vezano za to šta Venera predstavlja u mom natalu - mene ili moje ženske prijatelje, iz razloga što Venera jeste u 11. polju, ali Mo je vladar vrha 11. polja, te gradi taj kvadrat s Venerom, gdje Venera voli Mjeseca jer se nalazi u znaku njenog domicila.
Tako da nekada mislim da su one Mjesec, a ja Venera, jer ja baš budem luda za svojim prijateljima. Svako propalo prijateljstvo sam prebolila, maltene ko i propale veze
Ja ne bih uopste racunala taj kvadrat VE i MO, siroka separacija. Pre bih rekla da tvog MO kao vladara 11. "saceka" ova 180 sa SA, pa se razocaras kad realno pogledas osobu. Medjutim tvoj vladar ASC ME ima aplikacioni sekstil sa MO vladarem 11, pa bih rekla da su odnosi u koje ulazis sa vise zelje za komunikacijom (umesto zabavom) bolji za tebe, mozda i trajniji? ME vlada i 10. pa mozes imati solidne prijatelje kroz posao.
A VE ima 120 sa UR, pa prijateljstva pocinju naglo ali tako se i zavrsavaju, ali to ne smeta ovakvoj VE (imam i ja taj aspekt) jer prosto ide dalje.
Suma sumarum najbolje da tezis inteletualcima.

Ali to je tvoja VE i nju bih, recimo, ja gledala kao tvoj kapacitet kao prijateljice. Meni licno bi pasovala, pogotovo sto je 0 moj veseli MA

Quote:
Hvala vam žene Što se tiče Sa, imam oko sebe primera koliko hoćeš da im je baš Sa povratak doneo sjajne promene u životu. Pa prvi slučaj je moja mama, kojoj je pre 30 godina doneo brak i dete tj.mene
Moj SA je gadan, ali jeste mi doneo neke lepe stvari, mada retko

I ja sam se porodila tacno sa SA povratkom, SA na istom stepenu kao moj, gde ces lepse od toga

Drugi period koji mi je bio jako dobar bio je njegov tranzit kroz moju 1, jer znamo da je u vodoliji suvladar, a radio mi je, kaada je bio 0 ASC i 120 VE.

Old 12-08-2016, 14:59   #304
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
Registrovan: May 2010
ganci je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
I kod mene vladar ASC i 7. polja nisu konektovani...doduše, jesu putem dvanaestina, jer duada Merkura pada u Djevicu i radi 180 sa natalnim Jupiterom, a duada Jupitera pada u Strijelca, egzaktno na natalnog Saturna i gradi 120 sa natalnim Merkurom.

Teoretisala sam jel to kada se vladari ASC i izvjesnog polja ne vide može donijeti probleme prilikom ostvarenja na tom polju, ali opet, vladari mog 1. & 5. (koji su istovremeno vladari mog 6. i 10. polja) se savršeno jasno vide, putem vatrenog trigona, štaviše i putem aplikativnog vodenog trigona svojih dispozitora (So & Ju) pa situacija
Po ovim postavkama sam dosad trebala imati barem jednu dugu, ali superstabilnu i divnu vezu (veze mi jesu bile duge, ali stabilnost i kvalitet je već druga priča) i biti na putu da se ostvarim kroz karijeru, a situacija na poslovnom planu nula bodova

Možda ipak ne bismo trebali zanemarivati utjecaje transplaneta, u mom slučaju Urana, ali i Uran dispozicijom ide u Jupitera u Ribama, a i nerealno mi je da je Uranova mahnitost moćnija od Saturnove stabilnosti

Ne znam, posljednji ključ ove zagonetke je možda u tome što je meni dispozitor vladara ASC & Ve Sunce, koje je vladar 12. polja...slučajni malefik?! I to u opoziciji sa vladarom još jednog malefičnog polja, Marsom

Kod tebe se npr. vladari 6. i 10. polja, Jupiter i Sunce lijepo vide putem trigona, ostvarena si po pitanju posla/karijere, iako se Jupiter i Mjesec (kao vladar vrha 10. polja, dispozitor Sunca i planeta u 12. polju) ne vide
Ve90Sa jeste zeznut aspekt, ali Saturn gradi 120 sa Venerinim dispozitorom, Merkurom
Znaš kako, kad je Sa vladar petog polja onda teško da veze mogu da budu super.
Uostalom, partneri su sedmo polje, peto polje predstavlja način na koji volimo, ono što volimo da radimo sa partnerom, pružanje ljubavi i slično.

Ti si Me, peregrinirana i u padu i u 12. polju cesto ukazuje na neku nemogucnost da se osoba izrazi u svakodnevnom zivotu. Sa planetama u 12. (znaku ili kuci) se cesto ponasamo samodestruktivno, a zivot nam nekada ide kao brod bez kormilara, ne mozemo da uticemo nekada na stvari u zivotu, i cesto smo sami sebi najveci neprijatelji.
Sa Ve u 12. često krijemo svoje ljubavne veze ili nešto u vezi njih, a osobi nije najjasnije kako da se ponaša u ljubavi, ni sta hoće ni kako to da postigne.
Mislim da ćeš se ti oslanjati na svog partnera, ipak je on u domicilu i ugaonoj kući.

Kuckamo se još kasnije, moram da idem

Old 12-08-2016, 16:36   #305
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by ibis VIdi Poruku
JPre bih rekla da tvog MO kao vladara 11. "saceka" ova 180 sa SA, pa se razocaras kad realno pogledas osobu. Medjutim tvoj vladar ASC ME ima aplikacioni sekstil sa MO vladarem 11, pa bih rekla da su odnosi u koje ulazis sa vise zelje za komunikacijom (umesto zabavom) bolji za tebe, mozda i trajniji? ME vlada i 10. pa mozes imati solidne prijatelje kroz posao.
A VE ima 120 sa UR, pa prijateljstva pocinju naglo ali tako se i zavrsavaju, ali to ne smeta ovakvoj VE (imam i ja taj aspekt) jer prosto ide dalje.
Suma sumarum najbolje da tezis inteletualcima.

Ali to je tvoja VE i nju bih, recimo, ja gledala kao tvoj kapacitet kao prijateljice. Meni licno bi pasovala, pogotovo sto je 0 moj veseli MA

Moj SA je gadan, ali jeste mi doneo neke lepe stvari, mada retko
I ja sam se porodila tacno sa SA povratkom, SA na istom stepenu kao moj, gde ces lepse od toga
Drugi period koji mi je bio jako dobar bio je njegov tranzit kroz moju 1, jer znamo da je u vodoliji suvladar, a radio mi je, kaada je bio 0 ASC i 120 VE.
Moguće da je ipak do Mo 180 Sa.
Eto, da ne bude totalni offtopic; školski primjer onog što smo pisale, kako treba prvo ustanoviti šta je predstavlja Mjesec, a šta Saturn, da bi se donio konkretan zaključak na kojim se poljima opozicija najviše manifestuje.
Mo (prijatelji) 180 Sa (realnost)

Vjerujem da ti je godio tranzit Saturna kroz 1. polje, jer mislim da je tranzit Saturna kroz domicil u Vodoliji možda i najbenefičniji mogući Saturnov tranzit
Radio ti je u tom razdoblju 120 sa Venerom u Blizancima i Uranom u Vagi, te 60 sa SMČ i 120 sa JMČ
S obzirom da ti nemaš planeta u Biku/Škorpiji, nije u tom periodu pravio kvadrate, jedino je možda opozicija na natalnog Marsa bila nezgodna

Quote:
Znaš kako, kad je Sa vladar petog polja onda teško da veze mogu da budu super.
Uostalom, partneri su sedmo polje, peto polje predstavlja način na koji volimo, ono što volimo da radimo sa partnerom, pružanje ljubavi i slično.

Ti si Me, peregrinirana i u padu i u 12. polju cesto ukazuje na neku nemogucnost da se osoba izrazi u svakodnevnom zivotu. Sa planetama u 12. (znaku ili kuci) se cesto ponasamo samodestruktivno, a zivot nam nekada ide kao brod bez kormilara, ne mozemo da uticemo nekada na stvari u zivotu, i cesto smo sami sebi najveci neprijatelji.
Sa Ve u 12. često krijemo svoje ljubavne veze ili nešto u vezi njih, a osobi nije najjasnije kako da se ponaša u ljubavi, ni sta hoće ni kako to da postigne.
Mislim da ćeš se ti oslanjati na svog partnera, ipak je on u domicilu i ugaonoj kući.

Kuckamo se još kasnije, moram da idem
Štagod Saturn zahvati, bilo pozicijom, bilo po vladarstvu, tu su redovno teškoće i ograničenja. Tako kažu, mada opet ima slučajeva i koji pobijaju tu tvrdnju, tipa Saturn vladar 5. polja u 5. polju, pa osobe imale relativno sretne i stabilne veze, dobile djecu relativno mlade isl.
Tu vjerojatno na scenu stupaju raznovrsne astrološke finese; brzine planeta, sekte, Halb/Hajz, orijentalnost/okcidentalnost, duade isl.

Pa da, 5. polje u psihološkom smislu jeste ljubav koju pružamo i način na koji ispoljavamo kreativnost, mada opet, po tom pravilu bih ja sa 5. poljem u Jarcu trebala biti superpraktična, sa fokusom na logiku i činjenice, talentovana za matematiku & prirodne nauke (ANTItalent), a školski sam primjer glave u oblacima

Nemam problem s kreativnim izrazom (vladar 5. polja Sa- kočnice), štaviše, živim za umjetnički/kreativni izraz i stvaranje lijepe i posebne atomsfere u svakom segmentu života, u prinicpu sam in touch sa svojim emocijama, nemam problem sa emotivnim izrazom, iskazivanjem pažnje, topline itd. Djecu obožavam

Da možda ipak nije 11. polje način na koji pružamo ljubav, a 5. polje ono što dobijamo...nekako mi ima više logike, s obzirom na moju kolekciju Androida tj. Emotivnih stipsi

Kakogod, opet se vraćamo na finese

Koliko sam upućena, 7. polje simboliše našeg astrološkog supružnika, eventualno sve ozbiljnije partnere, ali kroz 5. polje se gledaju sve ostale ljubavne veze & vezice, sve partnere na tom nekom plićem levelu

Moj Merkur jeste peregrin, tačno, ali je u 11. polju. Znam da ti koristiš whole signs system, probala sam s tom kombinacijom, ali kad izjednačim natalnu kartu sa real life manifestacijama, prikladniji mi izgleda whole house system. Ima perergrini Merkur i svojih pozitivnih strana, naučio se snalaziti u različitim situacijama & okolnostima, tako da, ništa od oslanjanja Merkura na krasnog Jupitera u domicilu Merkur je naučio od malih nogu da se sam bori za sebe (nije Merkurova mama Jupiter urgirala po školi, već je Me sam pregovarao s nastavnicima/profesorima za 5,0 u osnovnoj & 4,5 u srednjoj). Sa trideset godina, kada npr. Merkur kada ima veći problem s autom, ne zove tatu Merkura upomoć, već službu za pomoć na cesti u koju nije ni učlanjen i isposluje besplatnu intervenciju.

Merkuru samo treba odskočna daska, odnosno prilika da se realizuje npr. na polju karijere, što nažalost, ne ovisi isključivo od Merkurovih sposobnosti & vještina, već i od mase drugih čimbenika.
Veneru, s obzirom da se nalazi na pragu 12. polja i ja posmatram pola/pola - ima na Ve i 11. & 12. polje svojevrsnog upliva.
Kakogod, Lav je ipak znak FIKSNOG kvaliteta...a planete u fiksnim znakovima znaju, kako šta žele, tako i šta ne žele, bile zatvorene u 12. polju ili ne.
Ali, dobro si primjetila tu neadekvatnu mogućnost djelovanja iz 12. polja, svojevrsne vezane ruke. Nažalost, kad su zahtjevniji projekti u pitanju, koji same po sebi ovise i od drugih faktora, ne isključivo od nas samih, dodatno "vezane ruke" u vidu nepovoljnih okolnosti znaju osobu lijepo blokirati, "zatvoriti" (simbolika 12. polja)

Kakogod, i Merkur i Venera dispozicijom idu u So u Raku koje gradi aplikativni 120 sa Jupiterom, koji je pak dispozitor Saturna. Znači, i ako pretpostavimo da su u mom natalu Saturn u aspektu sa vladarom ASC & Uran u aspektu s Venerom, u 12. polju, odnosno 12. znaku sjbali stvar, So 120 Ju (u ugaonim poljima, u sekti, iznad horizonta, orijentalni/u orijentalnom kvadrantu, sjedištu po znaku itd.) bi trebali spasiti situaciju. Eh, to je ono što mene zbunjuje.

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 13-08-2016 at 04:14..

Old 12-08-2016, 17:49   #306
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

Ja bih ti @Marshmallow objasnila vrlo jednostavno. Preozbiljna si u ljubavnim vezama, vladar ASC ME 120 SA vladar pete u 3., i to mu je najegzaktniji aspekt. Puno price, da ne kazem -bla bla, to muskarce smori. Verovatno zbog nekih emotivnih povreda iz proslosti (ova separacija SA sa MO )

Nemam blage veze kakav je tvoj ljubavni zivot, ali mi se cini da biras i preozbiljne muskarce, MA Cp, SO 10. Ambicija je super ali ne i radoholizam.

Sreca pa imas ovu vatrenu VE napaljenu Uranom

Ali ipak sa ovim JU tacno na DESC u sedistu, ja ne bih brinula. Bice valjano, kad-tad.

Old 12-08-2016, 18:27   #307
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Ja bih ti @Marshmallow objasnila vrlo jednostavno. Preozbiljna si u ljubavnim vezama, vladar ASC ME 120 SA vladar pete u 3., i to mu je najegzaktniji aspekt. Puno price, da ne kazem -bla bla, to muskarce smori. Verovatno zbog nekih emotivnih povreda iz proslosti (ova separacija SA sa MO )

Nemam blage veze kakav je tvoj ljubavni zivot, ali mi se cini da biras i preozbiljne muskarce, MA Cp, SO 10. Ambicija je super ali ne i radoholizam.

Sreca pa imas ovu vatrenu VE napaljenu Uranom

Ali ipak sa ovim JU tacno na DESC u sedistu, ja ne bih brinula. Bice valjano, kad-tad.
Da objasnim;
radi Mo180Sa bilo je nekim fazama dosta noći koje sam budna provela i cigareta i cigareta ispušila, sama sa sobom mozgajući "šta ja to pogrešno radim", odnosno "jel to ja BIRAM pogrešne".
I možda će ovo zvučati infantilno i nezrelo što ću sada izjaviti, ali prosto sam oprala ruke od bilo kakve sopstvene odgovornosti za neke stvari. Više mi je zlo od same sebe i stalnog autoanaliziranja i mozganja šta ja to pogrešno radim. I sve žene koje imaju tendenciju sebe prispitivati - ODMAH prestanite Jer idioti od muškaraca, kojih ima u svačijem životu, se sigurno ne pitaju "šta to oni pogrešno rade"
Na stranu to kakva sam ja, sa svim svojim vrlinama i manama - ali ima ona narodna "svaka roba ima svoga kupca"

Stvar je vrlo prosta, u životu generalno, ne samo u ljubavi, sve je stvar sreće & lutrije. Kad se hoće hoće se, kad se neće, neće se. Mogu ja, ti, bilo ko DUBITI na glavi i HODATI na rukama, nešto kada se neće džaba. S druge strane, kada se hoće, samo će nam pasti u krilo.
A to za BIRANJE muškaraca...kamo sreće da sam ja birala. Prosto su mi se dešavali tipovi kakvi su mi se dešavali. To da biramo ... hemija, emocije i ljubav se prosto dogode. I to je to, nema tu neke više matematike, te glupe teorije savremenih psihologa (to ja zovem pop psihologijom) tipa;
"žena kada podsvjesno vjeruje da nije vrijedna ljubavi, namjerno, zaboga, jadna BIRA, pogrešne koji je ne mogu usrećiti isl."
Ma bullshit.
Nije pop psiholozima & autorima self help literature palo na pamet da nekada dvoje ljudi privuče jedno drugome ono najbolje u njima, ne najgore.

A kakav je moj ljubavni život, pa da ovako sumiram;
Imala sam ja i frajera i veza i emocija, sve to stoji, ALI, sa svojih 30 godina nisam doživjela tri mjeseca u komadu kako treba, ono, što bi se reklo spokoja. Nikakvu bajku, nikakav romantičnu komediju, nikakav stari crno-bijeli film, samo da je kako treba, da se tip normalno ponaša.
Posljednjih nekoliko godina me prati tendencija; ako je pet dana u komadu na nešto ličilo, narednih petnaest ću preplakati. Ne daj Bože da je mjesec dana bilo lijepo, narednih nekoliko mjeseci ću preplakati.

Nisam ovo namjeravala ovako javno napisati, pobornik sam filozofije, "ako sam već u krcu, ne mora čitav svijet znati", ali u gadnom sam PMS-u i poslije 10 godina Saturnovog povratka (od 2007.) u posljednjih mjesec i po sam prosto pukla. Nisam osoba koja se lako predaje, ali svačiji optimizam, tolerancija, entuzijazam, pozitivna energija i sve ostalo ima svoje granice, pa tako i moja. Nažalost, samo sam čovjek od krvi & mesa, nisam Terminator.

A to za Jupitera na vrhu 7. polja & #bićebolje...stvarno sam iskreno vjerovala da će jednom biti bolje, da će se kockice posložiti (ne samo u ljubavi, i u drugim stvarima), ali ova 2016. me prosto na ruke opra i nemam više ni želje ni volje ni za čim. Eto, dragog Jupitera poklanjam i svu tu divnu sreću koja me tamo nekad, negdje čeka poklanjam nekome, kome god.
Čitav život sam se naslušala od ljudi kako sam divna osoba (jer hoću da pomognem svakom), i kao, znam li ja kakvu ću samo SREĆU imati u životu. A meni je 1/3 života već prošla i da skupim sva sranja koja su se kalemila, od 2007. intenzivno, da ih lopatom mjesec dana jedem ne bih do pola hrpe stigla. Toliko o tome

the natal chart

Old 12-08-2016, 18:38   #308
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

Gresis.
Partneri nam se NE desavaju, mi ih biramo, svesno ili nesvesno.
Problem je sto nekad (ili uvek) ne obracamo paznju na crvene lampice, na upozoravajuce signale, jer eto nesto nam se svidja na njemu, privlaci nas ili sl.

Ali apsolutno se slazem s tobom u vezi onih, za mene idiotskih, ideja o "privlacenju". Naravno da svi srecemo svakave ljude. Nase je samo da ih smestimo u kategoriju u koju pripadaju.

Slazem se i sa izjavom da ljubav ne vredi juriti, ona dodje ili ne dodje.

Posto i sama ima aspekt ME/SA apsolutno te razumem kako je kada se zakacis za neku temu i trazis sopstvenu gresku, i slazem se da je to jalovo, i sama sam to shvatila.

I od mene toliko, da ne spamujemo temu do besvesti.

Old 12-08-2016, 18:53   #309
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Gresis.
Partneri nam se NE desavaju, mi ih biramo, svesno ili nesvesno.
Problem je sto nekad (ili uvek) ne obracamo paznju na crvene lampice, na upozoravajuce signale, jer eto nesto nam se svidja na njemu, privlaci nas ili sl.
Ma ajde, ja sam prva započela spamovanje

Moguće da ih biramo svjesno/nesvjesno, ali prvenstveno nas ono pozitivno privuče. I tačno je da onda zanemarujemo znakove upozorenja, ali to je kombinacija temperamenta & spleta okolnosti kada je osoba (u ovom slučaju ja) tip koji se veoma rijetko zaljubljuje, a živi u gradu u kojem izbor njoj sličnih freakova i nije neki
Da je samo jedna stvar u pitanju pa okay, ali kada je žena kolerično/melanholičnog temperamenta sa naglašenom fiksnom kvalitetom u natalu, bačena u takav splet okolnosti...nije se lako izboriti s tim.

the natal chart

Old 12-08-2016, 22:02   #310
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Marsh, dođe takvo raspoloženje svima, odnosno neraspoloženje. Evo da te utešim, nisam ništa bolje volje zadnjih meseci, povukla sam se u sebe, smeta mi društvo, glupo zvuči ali nekako mi je lepše kad sam sama. Inače sam društvena po prirodi, volim da izlazim a sad sam se nešto uvukla u kuću. Ranije nisi mogla da me nahvataš u kući nikako. Još ostala bez posla, još planiram da menjam struku totalno, dakle, svoju diplomu sam "bacila"... Svašta čoveka snađe...
Mislim da ne prođe dan da se nešto ne zaplačem. Čak ni nemam neki specijalan razlog, eto tako mi dođe...
Tako da, nisi jedina Skupi se čoveku tako nekad sve pa i treba malo sebi da da oduška, što kažeš, nisi Terminator. Biće to bolje sve, i dalje tako mislim

Što se tiče partnera, mislim da nije sve tako jednostavno. Da svako bira razumom partnera, mislim da ne bi bilo nesrećnih brakova, razvoda i ostalog, svi bi živeli srećno do kraja života ali nije tako. Ovako, zaljubiš se u koga ne treba, jbg... Nesvesno, "izabereš" pogrešnog, dešava se i to.

I da dodam: Slažem se za ovo da nekad dubiš na glavi i pokušavaš sve, pa ti ne ide, a nekad ti sve samo padne u krilo. Takav je život, stravi se nekad nameste, nekad ne. I to važi za sve, posao, ljubav, ma sve...

Old 13-08-2016, 01:06   #311
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Marsh, dođe takvo raspoloženje svima, odnosno neraspoloženje. Evo da te utešim, nisam ništa bolje volje zadnjih meseci, povukla sam se u sebe, smeta mi društvo, glupo zvuči ali nekako mi je lepše kad sam sama. Inače sam društvena po prirodi, volim da izlazim a sad sam se nešto uvukla u kuću. Ranije nisi mogla da me nahvataš u kući nikako. Još ostala bez posla, još planiram da menjam struku totalno, dakle, svoju diplomu sam "bacila"... Svašta čoveka snađe...
Mislim da ne prođe dan da se nešto ne zaplačem. Čak ni nemam neki specijalan razlog, eto tako mi dođe...
Tako da, nisi jedina Skupi se čoveku tako nekad sve pa i treba malo sebi da da oduška, što kažeš, nisi Terminator. Biće to bolje sve, i dalje tako mislim

Što se tiče partnera, mislim da nije sve tako jednostavno. Da svako bira razumom partnera, mislim da ne bi bilo nesrećnih brakova, razvoda i ostalog, svi bi živeli srećno do kraja života ali nije tako. Ovako, zaljubiš se u koga ne treba, jbg... Nesvesno, "izabereš" pogrešnog, dešava se i to.

I da dodam: Slažem se za ovo da nekad dubiš na glavi i pokušavaš sve, pa ti ne ide, a nekad ti sve samo padne u krilo. Takav je život, stravi se nekad nameste, nekad ne. I to važi za sve, posao, ljubav, ma sve...
Nisam stigla danas od svog mini meltdowna da komentarisem tvoj posljednji post; u principu skroz razumijem to da ne mozes sebe vidjeti u braku sa mrtvim puhalom...
Ne znam jel grijesim, ali mislim da su nas "snalazili" otprilike slicni profili muskaraca- veoma jaki na rijecima, a od akcije ni A, od djela ni D...vise eksperti za praznu pricu, za kovanje planova o privatnim biznisima & milionima jer "hoce da bude sam svoj gazda, nikad nikome sluga", i za smotati koji joint dnevno.
Kolika god da je ljubav, nekad nije dovoljna, nekad se prosto ne mozes zamisliti u tim adult varijantama, jer brak nije susta poezija, duge i jednorozi. Nije Sa tek tako egzaltiran u znaku Vage, znaku partnerstva

Generalno, vecina s jedne strane urbanijih, inteligentnijih momaka je siva realnost drustva i vremena u kojem zivimo "poklopila". Tako da je problem i sto, ako necemo da hodamo sa nekim kriminalcicem, taticinim sinom, perspektivnim mladim snobom, matorim jarcem dubljeg djepa ili papkom kojem se vokabular sastoji od 100 rijeci (sa postapalicama) ...izbor je, blago receno OCAJAN. I naravno, ukoliko si iole inteligentnija, emotivnija i manje materijalisticki nastrojena, kad u moru ovoga sto sam navela, upecas tu neku ribicu koja ti relativno odgovara, da ces u prvobitnoj zaljubljenosti staviti na stranu znakove upozorenja i vidjeti samo ono pozitivno.
One sto nas po defaultu privlace surova realnost je sjbala, a vlastita letargija dotukla
Mada, nije da ih branim, ali me ni bjezanje prosjecnih muskaraca od realnosti u imaginarne svjetove i sitnije poroke i ne cudi...kada at the first place, pokraj tatinih sinova s kupljenim diplomama nemaju sanse. Kao sto npr. ni ti ni ja ne mozemo doci na red za posao, od npr. onih koje sire noge za ispite/posao/unapredjenja. To je npr. danas provjerena forumula za uspjeh - biti mala, ali namazana & ambiciozna pickodavalica

Vezano za moj mini meltdown, hvala na podrsci, cijenim to
Inace sam bila jedna veoma normalna osoba sam pod izvjesnim pritiscima, u posljednjih nekoliko sedmica/mjeseci sam bas popucala po savovima.
Tempirana bomba na dvije noge, ready to explode

I opet biram imati automeltdown, svojevrsni self pity party, nego prosipati frustracije po drugim ljudima & ekipi s foruma Svi smo mi ovdje, one way or another, u svojim problemima i rijetko ko je zasao u astro vode jer su mu cvjetale ruze u zivotu.

Tako da mislim da cu otvoriti temu pod nazivom Monthly Meltdown

the natal chart

Last edited by Vojvotkinja; 16-08-2016 at 13:45..

Old 13-04-2017, 11:56   #312
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

TA, kako gledate na Mo(u lavu) na 25 stepenu i Sa (u Vodoliji) na 8 stepenu? Mo vladar asc, Sa vladar dsc

Da se razumemo orbis je preeevelik, ali ipak ima li nešto u tome da da se planete u znacima koje se gledaju preko ptolomejevih aspekta osete?

U primeru ove osobe, mislim da se oseti. Zvanično, u natalu ove osobe ne postoje 90 i 180, ali enegija koju emitije i polja koja su joj blokirana prosto odišu Mo180Sa.
Advertisement

Old 13-04-2017, 13:40   #313
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by snupy VIdi Poruku
TA, kako gledate na Mo(u lavu) na 25 stepenu i Sa (u Vodoliji) na 8 stepenu? Mo vladar asc, Sa vladar dsc

Da se razumemo orbis je preeevelik, ali ipak ima li nešto u tome da da se planete u znacima koje se gledaju preko ptolomejevih aspekta osete?

U primeru ove osobe, mislim da se oseti. Zvanično, u natalu ove osobe ne postoje 90 i 180, ali enegija koju emitije i polja koja su joj blokirana prosto odišu Mo180Sa.

Vjerojatno da ima, s tim što ta manifestacija vjerojatno i nije toliko intenzivna. Ne u mjeri u kojoj bi bila da je orbis uži.

Također, u opisanoj situaciji Sa je u sjedištu (Vodolij), a Mjesec kojeg posmatra putem 180 se nalazi u znaku njegovog izgona (Lav).

E sad, kada je u pitanju #negativna recepcija, ja to tumačim, ne kao doslovno #hejtanje onoga šta planeta A u znaku izgona/pada planete B predstavlja, već više kao svojevrsni vid #iritacije.

(Primjer; moj Me (ja) i Sa (them) se nalaze u egzaktnom trigonu, al' Me je u znaku Saturnovog izgona, a Saturn u znaku Merkurovog. Ta negativna recepcija se manifestovala kao taj neki uzajamni #annoyance. S jedne strane, #oni mi konstantno prebacuju da imam ego do plafona (Me u Lavu), te da isuviše #analiziram, #razmišljam (simbolika Merkura generalno). To i jeste istina. Ne poričem. Merkur u Lavu je inače dosta otvoren, bez zadrške. "Ako ne izađe na usta, na dupe će".
S druge strane, mene stvarno i zaista iritira upravo ta #opuštenost i stav kako-ćemo-lako-ćemo (simbolika Sa u Strijelcu), kao i to što i #oni sami pate od svojevrsnih ego tripova, al' ne bi to priznali ni pod prijetnjom prženja u vrelom ulju (simbolika Saturna).

the natal chart

Old 13-04-2017, 17:02   #314
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Kod nje mi se čini ima baš intenzivan uticaj. Dosta je blokirana po pitanju partnera, na tom polju je dosta blokirana i sa druge strane nezainteresovana. Doduše Sa je spaljen- Su na 1 step Vodolije.

Što se tiče Me u Lavu- ne znam baš. Imam 2 bliske osobe + ja, sa Me u Lavu. Svo troje smo teški introverti, ne mnogo pričljivi, operisani od "usta moja hvalite me", itd itd, ali nama je Me aflikovan. Tebi je Me lepo aspektovan i položen, pa verovatno ima više prostora da se iskaže u pravom svetlu

Old 14-04-2017, 00:32   #315
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Kod nje mi se čini ima baš intenzivan uticaj. Dosta je blokirana po pitanju partnera, na tom polju je dosta blokirana i sa druge strane nezainteresovana. Doduše Sa je spaljen- Su na 1 step Vodolije.
I eto ti odgovora.
Dispozitor Mjeseca ilitiga So je u izgonu, te u konjukciji sa spaljenim Mr. Sa(distom) koji ga dodatno #hladi.
Također ... luminari u opozitnim znakovima, gdje Sunašce #vidi Mo u znaku svog domicila (moguće i tripliciteta ukoliko je u pitanju dnevno rođenje), al' Mo prema planetama u Vodoliji i nema neke osobite afinitete.

Za dalju razradu priče, odnosno "dal' u tom, ili u pak nekom drugom grmu leži zec" trebala bih više detalja. Teško je donijeti relevantne zaključke bez informacija - jel' dnevno/noćno rođenje, znak ASC & raspored polja, mundana pozicija planeta ... etc. etc. etc.

Quote:
ali nama je Me aflikovan.
Hmmm ...
Tvoj Merkur je;
#okcidentalan
#u sekti
#u ugaonom polju

Također, lociran je u dvanaestini Djevice, pa putem duade odlazi u domicil & egzaltaciju, te u sukcedentno & benefično 5. polje.

Vjerujem da ovaj Me90Ma može i zna biti neugodan.
But, if it' any consolation, ni Me 120 #izvjesnimalefik nije osobita #sreća #sreća #radost #radost - ukoliko je u pitanju negativna recepcija.

Quote:
Tebi je Me lepo aspektovan i položen, pa verovatno ima više prostora da se iskaže u pravom svetlu
Hmmm ...

Istina, okcidentalan i oslobođen spaljenosti, ali

#izvan sekte, a iznad horizonta
#spor
#tehnički u 11. polju, ALI u 12. znaku od ASC

Srećom, putem duade odlazi u domicil & egzaltaciju, te u 1. polje, kao i to što dispozicijom ide u 10. polje & 11. znak od ASC. Mada opet, ni So mi se nije osobito usrećilo ovom So180Ma.
Opozicija unutar koje se So nalazi u znaku Marsovog pada. Do the math.

Što se tiče esktrovertnosti vs. introvertnosti dvije osobe sa Merkurom u istom znaku (u našim slučajevima u Lavu) generalno, mislim da je fol u #bigpicture, sa osvrtom na detalje.
Temperament, zatim i esencijalni/mundani kvalitet vladara ASC, esencijalni/mundani kvalitet triplicitetnih vladara ASC, esencijalni/mundani kvalitet luminara.
Pa situacija u 1. polju (planete u 1.polju, aspektovanost isl.)
E da, i duade.

Moj temperament je dobrano koleričan (iako s primjesom melanholičnog), dok je tvoj više melanholičan (a s obzirom na stelij u vodenom znaku, rekla bih i s primjesom flegmatičnog).
Mislim da si nekad negdje pisala da se najviše osjećaš #melanholikom.

Tvoj vladar ASC je Mo u noćnom/ženskom Raku, dok je moj Me u dnevnom/muškom Lavu.
Također, mislim da tvoj Mo putem duade odlazi u Jarca, pa i to može biti jedan od razloga #introvertnosti.

the natal chart
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules