ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 16-08-2008, 14:13   #16
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Registrovan: Jun 2007
Megara je na dobrom putu
Standardno

Vojvotkinjo,
S obzirom da vidim da ti je Saturn u 5. polju, a Mesec u 11-om, recim mi molim te, kakvi su ti prijatelji?
Jel' možeš da se osloniš na njih?
Jel' ti se čini, po nekad, da se neki ljudi s tobom druže iz neke sitne koristi?
Pri tome mislim na bliže društvo, ne na poznanike.

Ovaj aspekt mi je mnogo zanimljiv.
Advertisement

Old 16-08-2008, 14:36   #17
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Registrovan: Aug 2006
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

Megara, iskreno, necu ti otkriti Ameriku, ako kazhem da sam dozhivjela silna razocharenja..Taj osjecaj nikome nije stran..svi mi imamo takvih primjera, ali mogu se zakleti da niko nikad ili jako mali broj onih nije radio i chinio za prijatelje ono shto sam ja i koliko sam god mogla radila ..To sam radila od srca, ne zbog neke koristi (aj ja cu tebi sad, pa cesh ti to meni da vratish tj.usluga za uslugu)..Toga NEMA kod mene..Vaspitavana sam da pomognem i dam koliko mogu, pa makar na svoju shtetu i to sam milion puta uradila i ne kajem se! Ni za dobijene jedinice, batine, a sve da pomognem drugu/rici ili da ih sakrijem i sav teret prebacim na sebe.Nikad nijesma htjela da nosim skupe cipele , jer znam da vecina mojih drugarica nije imala hljeba da jede, ali bukvalno..Nikad se nijesam razmahivala nekim basnoslovnih ciframa, cijenama kupljenih stvari, jer znam da su one bile zheljne svega osnovnog...Ali su se deshavali momenti kad je meni samo bila potreba rijech utjehe i nishta vishe..Nazhalost, ni toliko nijesam dobila..da sam mozhda trazhila neku korist, chisto sumnjam da bi me odbili, ali poshto je meni trebala samo topla rijech..NE..Izgleda da nijesu UMJELI...Imam ja dosta dobrih drugarica sa kojima odem na kafu, shetnju, svakodnevno se gledamo, chujemo, i stvarno su mi drage i volim vrijeme povredeno sa njima koje je uvijek ispunjeno smijehom, shalom, kvalitetnom prichom, ali opet nije to to..Osjecam kad bi mi, ne daj Bohe doshla 'stani - pani' situacija, dobro bih se zamislila koju bi od njih i da li bi ijednu mogla da pozovem...U stvari mislim da mi je samo josh jedna ostala u koju se nikad nijesam razocharala, ali ona je trenutno u inostranstvu...Ja se uvijek i samo oslanjam na ove moje iz kuce - porodice...Oni su mi prava i jedina utjeha za sve shto se deshava u mom zhivotu..i za uspone i padove ...Eto, ne znam da li sam konkretan odgovor dala na tvoje pitanje, al sam oplela ka' po Vilerovom goblenu

Old 16-08-2008, 17:38   #18
Kora
Veštac

Kora's Avatar

Kora je offline
Registrovan: Oct 2007
Kora je na dobrom putu
Standardno

Da se i ja pridruzim ovoj veseloj druzini MO 90 SA

moj mjesec je u ribama u 4. kuci i pravi kvadrat sa Sa, plus Venerica (vlasnik 7)u biku u 6. kuci....

A SA u blizancima u sedmoj.. itd...

I meni nista nije jasno od svega toga
Submit to Digg   Mo 180 i 90 Sa Reply With Quote

Old 16-08-2008, 18:52   #19
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Registrovan: Jun 2007
Megara je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Vojvotkinja VIdi Poruku
Megara, iskreno, necu ti otkriti Ameriku, ako kazhem da sam dozhivjela silna razocharenja..Taj osjecaj nikome nije stran..svi mi imamo takvih primjera, ali mogu se zakleti da niko nikad ili jako mali broj onih nije radio i chinio za prijatelje ono shto sam ja i koliko sam god mogla radila ..................................................................................
Eto, ne znam da li sam konkretan odgovor dala na tvoje pitanje, al sam oplela ka' po Vilerovom goblenu
Da, očekivala sam ovakav odgovor.
Imam u bliskom okruženju osobu sa sličnom konstelacijom, Mo u 11. kući- za prijatelje daje sve i leđa podmeće i nepita za cenu.
Ali nikako ne uviđa da je okružen ljudima koji mu , u stvari, nisu prijatelji.

To je aspekt koji mora doneti razočarenje, da bi se desilo rastrežnjenje.
Nažalost.

Last edited by TrilianSi; 17-08-2008 at 15:08..

Old 28-08-2008, 23:25   #20
cancro
Obično gatalo

cancro's Avatar

cancro je offline
Registrovan: Mar 2008
cancro je na dobrom putu
Standardno

I ja sam ponosni vlasnik Mo90Sa, i definitivno se pronalazim u tekstovima,i o onom o lijenosti čak imam osjećaj da mi je ovaj aspekt dominantan u odnosu na druge,jer kad čitam o drugim aspektima manje se tu pronalazim...ali definitivno radim na sebi, a sad kad sam ovo pročitala još više ću obratiti pažnju.
Mo i So su mi u konjukciji u Raku, i oba prave kvadrate sa Sa i Ju, i k tomu svemu i Merkur mi radi kvadrat sa Sa i Ju...

Old 29-08-2008, 09:12   #21
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Standardno

Najzad!
Prva rak- vodolija u mom zivotu osim mene na koju sam naletela...

Prvo da primetim... tvom obrascu zdele na polovini hemisfere bilo bi najbolje da saobracas sa ljudima koji imaju planete upravo na tvojoj praznoj polovini, mozda na pocetku riba...Tako bi popunila neke vakuume...
A Venera je vladalac Sa i Ju u vagi i lepo postavljena, jos na Severnom cvoru, pa eto izlaza...Kroz posao i kroz odnose...I treba da trazis i uzimas isto onoliko koliko dajes-mada meriti svaki gram nije neophodno

Old 29-08-2008, 14:53   #22
cancro
Obično gatalo

cancro's Avatar

cancro je offline
cancro je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ibis VIdi Poruku
Najzad!
Prva rak- vodolija u mom zivotu osim mene na koju sam naletela...

Prvo da primetim... tvom obrascu zdele na polovini hemisfere bilo bi najbolje da saobracas sa ljudima koji imaju planete upravo na tvojoj praznoj polovini, mozda na pocetku riba...Tako bi popunila neke vakuume...
A Venera je vladalac Sa i Ju u vagi i lepo postavljena, jos na Severnom cvoru, pa eto izlaza...Kroz posao i kroz odnose...I treba da trazis i uzimas isto onoliko koliko dajes-mada meriti svaki gram nije neophodno
račice -vodolija :grli: Kako ti se čini naša kombinacija? Nekad mislim da me vodolija pravo vadi, iako mi se ne sviđa što sam preemotivna,preosjetljiva...a i stalno sam u nekim "kontra" stanjima, npr. sad bih željela dom,porodicu, a onda ne bih, nisam ja za to.A jako volim svoju slobodu, i veoma mi je važna...
Ja se baš i ne razumijem mnogo u astrologiju, pomalo čitam kad stignem, ali još nisam sjela i nešto analizirala, tako da mi je super to što si mi napisala pogotovo što si napisala lijepe stvari, ja sam mislila da mi je karta loša i skoro pala u crnjak (preuveličavam)...Sa ribama sam oke ( ali ne u vezi) a sa jarčevima već super (veza, a onda saznam da su oženjeni ne jednom)

To kad kažeš,kroz odnose (nadam se da si mislila na međuljudske odnose ) zaista sklapam vrlo brzo dobre odnose sa ljudima, a što se tiče uzimanja, evo počela sam i to polako učiti,mada još uvijek puno više dajem.Nekad mislim da sam trebala izabrati drugu profesiju,iako me tada vodila ljubav, sad mislim da sam ipak trebala nešto drugo završiti,mada ne znam šta....

Old 29-08-2008, 15:14   #23
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by cancro VIdi Poruku
račice -vodolija :grli: Kako ti se čini naša kombinacija?
Obozavam tu kombinaciju, iako na veliku emotivnost dodati jos dobru dozu ludila...Rezultat ume da bude sokantan za sve, osim za mene
Nekad mislim da me vodolija pravo vadi
pa i vadi, hlladi kao lepeza, kad emocije prorade vodolija natera da sve lepo promotris iz ugla intelekta
iako mi se ne sviđa što sam preemotivna,preosjetljiva
ima to i dobre strane, sta bi svet bez emotivnih ljudi
...a i stalno sam u nekim "kontra" stanjima, npr. sad bih željela dom,porodicu, a onda ne bih, nisam ja za to.A jako volim svoju slobodu, i veoma mi je važna...
jes`...lomiti se beskonacno...ume da iznervira

To kad kažeš,kroz odnose (nadam se da si mislila na međuljudske odnose )
hahaaha...jesam...jel ovo humor Urana u skorpiji
zaista sklapam vrlo brzo dobre odnose sa ljudima, a što se tiče uzimanja, evo počela sam i to polako učiti,mada još uvijek puno više dajem.Nekad mislim da sam trebala izabrati drugu profesiju,iako me tada vodila ljubav, sad mislim da sam ipak trebala nešto drugo završiti,mada ne znam šta....
A koja profesija?

Old 29-08-2008, 15:57   #24
cancro
Obično gatalo

cancro's Avatar

cancro je offline
cancro je na dobrom putu
Standardno

Quote:
A koja profesija?
Poslala sam ti na pp, a objasniću još dodatno,malo poslije

Quote:
pa i vadi, hlladi kao lepeza, kad emocije prorade vodolija natera da sve lepo promotris iz ugla intelekta

A joj,dugo joj je trebalo da me malo vrati iz luđačkih emocija u realu (kada je u pitanju jedna osoba )mada mi još uvijek emocije preovladavaju,ali sad se već lakše nosim s tim.

jes`...lomiti se beskonacno...ume da iznervira
Užasno iznervira, ali neka meni moje slobodice

hahaaha...jesam...jel ovo humor Urana u skorpiji

Last edited by Vojvotkinja; 08-06-2010 at 23:39..

Old 29-08-2008, 16:38   #25
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

Ali da se vratimo na temu, da ne bude grdnji ...Kako bi opisala svoj Mesec kvadrat Saturn?

Old 29-08-2008, 16:54   #26
cancro
Obično gatalo

cancro's Avatar

cancro je offline
cancro je na dobrom putu
Standardno

Važi. teško pitanje, tek kad sam malo pročitala što su ostali pisali,čini mi se da mi je dosta jak taj kvadrat,koliko sam shvatila djeluje na neigurnost u samog sebe,pomanjkanje samopouzdanja i upravo mi često nije jasno zašto sam nesigurna, mada radim na tome, i uvijek mislim da nije dovoljno, da može bolje...da vidjeh da je on odgovoran za vezivanje za prošlost-i to mi je izraženo,živim u prošlosti, živim i u mašti, ali u stvarnom životu ne znam pokazati emocije kad treba(kad je veza u pitanju), obično kad je već kasno.
A neko je spomenuo ljenost, e što me to zna uhvatiti, ali kad se pokrenem,e onda me teško zaustaviti
Ne znam ima li to veze sa Sa, ali sve mi je na čekanje, uglavnom mi se stvari rješavaju, ali ne jednostavno i brzo, nego se podosta trebam načekati, namučiti, ali na kraju ipak bude kako treba Mislim da mi je zadatak naučiti se strpljenju, jer sam jako jako nestrpljiva

Sad koliko je ovo zbog Sa90Mo...

Old 29-08-2008, 18:42   #27
Lotosov cvet
Obično gatalo

Lotosov cvet's Avatar

Lotosov cvet je offline
Registrovan: Jan 2008
Lotosov cvet je na dobrom putu
Standardno

Citam o aspektu Mo90Sa, koji i ja imam takodje...Jedan od losih, pogotovu za zene...
Ne mogu da definisem tacno kako on deluje kod mene, ali mi se cini da sa mojim godinama je njegov uticaj jaci...Definitivno se slazem da je on odgovoran za moje vracanje i prisecanje vezano za dogadjaje iz proslosti! Ali uvek se prisecam ruznih stvari, pa bih tako mogla da placem dva dana u cast ruznim uspomenama! Ako nemam strogo definisan cilj i raspored, stihijski se prepustam slobodnoj volji u iscekivanju da se "stvari same dese"...
Nikada nisam bila lenja, ali pocela sam da pravim nered svuda oko sebe..tako da se nekada naljutim na samu sebe zbog prljavih sudova i ostalih zaostalih kucnih poslova!
Pored svega toga dodatno sam zbunjena kako da rastumacim ovaj kvadrat, koji je deo vece formacije i pored toga sto je Saturn u XII vladar VII kuce??? Tajni brak sa starijim muskarcem koji ce me dovesti do ludila i nervnog odeljenja....

Ibis, kako se gleda ili pronalazi izlaz koji si pomenula u prethodnim postovima?

Old 29-08-2008, 19:16   #28
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by cancro VIdi Poruku
Važi. teško pitanje, tek kad sam malo pročitala što su ostali pisali,čini mi se da mi je dosta jak taj kvadrat,koliko sam shvatila djeluje na neigurnost u samog sebe,pomanjkanje samopouzdanja i upravo mi često nije jasno zašto sam nesigurna, mada radim na tome, i uvijek mislim da nije dovoljno, da može bolje...da vidjeh da je on odgovoran za vezivanje za prošlost-i to mi je izraženo,živim u prošlosti, živim i u mašti, ali u stvarnom životu ne znam pokazati emocije kad treba(kad je veza u pitanju), obično kad je već kasno.
Moze li se to iskoristiti pozitivno? Ja imam primer osobe koja to ume na naki nacin, mada naravno nisu svi nedostaci aspekta pokriveni, ali...Ona to radi tako sto koristi ovaj aspekt kao ambiciju i volju za dokazivanjem, a baska sto je u stanju da se potpuno preda poslu ne stedeci sebe.

Quote:
Originally Posted by Pandora1974 VIdi Poruku
Ibis, kako se gleda ili pronalazi izlaz koji si pomenula u prethodnim postovima?
Pandora, ja taj izraz koristim cisto logicki, pa svasta moze biti "izlaz", planeta koja vlada jednom od ovih u sukobu, ili planete/planete koje sa ovima imaju neki dobar aspekt (najlakse kad je opozicija pa treca planeta sestil sa jednom a trigon sa drugom ), pa dobra postavka u znaku -sediste- egzaltacija...Znas i ti sve to.

Old 29-08-2008, 20:04   #29
cancro
Obično gatalo

cancro's Avatar

cancro je offline
cancro je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Moze li se to iskoristiti pozitivno? Ja imam primer osobe koja to ume na naki nacin, mada naravno nisu svi nedostaci aspekta pokriveni, ali...Ona to radi tako sto koristi ovaj aspekt kao ambiciju i volju za dokazivanjem, a baska sto je u stanju da se potpuno preda poslu ne stedeci sebe.
Pa mislim da sam počela raditi na tome da neke stvari okrenem u svoju korist, samo mi treba još malo da se pokrenem...i nadam se da će biti bolje što sam starija,jer ću se i iskustvom naučiti nositi sa mnogim stvarima, a i valjda će proraditi one retrogradne planete i umetnute kuće...nekako mislim da ću odjednom procvjetati,osjećam to (možda ne uskoro, ali za par godina)

Old 30-08-2008, 17:08   #30
Lotosov cvet
Obično gatalo

Lotosov cvet's Avatar

Lotosov cvet je offline
Registrovan: Jan 2008
Lotosov cvet je na dobrom putu
Standardno

Quote:

Pandora, ja taj izraz koristim cisto logicki, pa svasta moze biti "izlaz", planeta koja vlada jednom od ovih u sukobu, ili planete/planete koje sa ovima imaju neki dobar aspekt (najlakse kad je opozicija pa treca planeta sestil sa jednom a trigon sa drugom ), pa dobra postavka u znaku -sediste- egzaltacija...Znas i ti sve to.

Eh, Ibis bacila si me u veliku dilemu....
Pre svega jako tesko tumacim svoju kartu, pa jos dobro poznajem sebe, iskrena sam prema sebi...I onda to posmatranje traje dugo...I definitivno je izlaz u IX kuci i planetama u njoj (Venera i Jupiter).
Jupiter koji ima visoke potencijale u Ribama...pa je jos u recepciji sa Neptunom u Strelcu...Znaci putovanja u inostranstvo (uzivam u njima), obrazovanje (zavrsila sam fax, ali stalno nesto proucavam, doucam, idem na kurseve), religija, vera, nada, psihologija, astrologija,... I dugorocni visoki ciljevi kojima moram stremiti...Jer tezak je sam po sebi Mo90Sa, a ako se uzme u obzir da je deo mog velikog Krsta onda ta njegova tezina moze da izazove takve unutrasnje nemire...
Ibis, bas me tvoje prisustvo na forumu inspirise i pokrece u pozitivnom smeru...
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules