ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 14-09-2011, 13:28   #31
Tristran
Druid

Tristran je offline
Registrovan: Dec 2007
Tristran je na dobrom putu
Standardno

Majka moze imati psihickih problema, ili biti izneverena, slagana, citav zivot zivi u iluziji,
ili laze ili nju lazu (sto je cesce, lazi koje povredjuju) sto kcer moze ponoviti kao zena...

Makar mastu imam, pa od nje mogu nesto i napraviti.
Submit to Digg   Mo 180 i 90 Ne Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 11-10-2011, 03:10   #32
matrischa
Švrća

matrischa's Avatar

matrischa je offline
Registrovan: Jun 2007
matrischa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Merkur VIdi Poruku
Ako je kvadrat u nekom kardinalnom znaku, ... Ako je rec o kvadratu u fiksnom znaku, ... Ako se pak radi o promenljivom znaku...
Dobro u natalu imam Mo90Ne, Mo je u kardnalnom, a Ne u promenljivom.
to znaci da je kvadrat u ???

... i jos jedno pitanje taj kvadrat utice na 5 kucu u kojoj je mesec ili na 8. u kojoj je neptun ili na obe?

nista ne znam ali ako ne pitam necu ni nauciti

Old 07-02-2012, 00:01   #33
farmacija
Švrća

farmacija je offline
Registrovan: Oct 2010
farmacija je na dobrom putu
Standardno

Kako da tumacim moju opoziciju Meseca i Neptuna? Mesec na MC-u,a Neptun u cetvrtoj kuci. Sta mislite? Mesec nije vladar ni jedne kuce.

Old 09-02-2012, 12:42   #34
nymeria
Obično gatalo

nymeria's Avatar

nymeria je offline
Registrovan: Nov 2011
nymeria je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Za nas jadnike koji imamo Mo180Ne da li neko ima ideju sta je potrebno da bi se ta sklonost fantaziranju i naglasena masta pretvorili u neki posao npr., da li bi upliv neke druge planete mogao da pomogne da se ta mana pretvori u talenat i iskoristi? Ne mi je vladar 10., a Mo 1., pa ne znam da li bi mogla konstruktivno da iskoristim tu energiju, do sad mi bas nesto i nije islo

Old 09-02-2012, 13:36   #35
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by nymeria VIdi Poruku
Za nas jadnike koji imamo Mo180Ne da li neko ima ideju sta je potrebno da bi se ta sklonost fantaziranju i naglasena masta pretvorili u neki posao npr., da li bi upliv neke druge planete mogao da pomogne da se ta mana pretvori u talenat i iskoristi? Ne mi je vladar 10., a Mo 1., pa ne znam da li bi mogla konstruktivno da iskoristim tu energiju, do sad mi bas nesto i nije islo
Mo u Raku simbolizuje kuhinju, dom, gostoprimstvo, a Ne sve što ima veze sa morem. Mislim da bi ti odgovarao posao u restoranu morskih plodova ili u hotelijerstvu, na primorju.

Old 09-02-2012, 15:03   #36
nymeria
Obično gatalo

nymeria's Avatar

nymeria je offline
Standardno

E hvala Dobar deo svog zivota i jesam provela na moru i obozavam ga do imbecilnosti (mama Crnogorka), al u kuvanje se ne bi bas upustala, pre bi bila sefica restorana ili se prejedala do iznemoglosti Nego, stalno se divim ljudima koji su te svoje preterane mastarije uspeli da pretvore u posao, pisci scenarija za kompjuterske igre, reziseri, pisci epske fantastike itd. mada kontam da se tu upleo i Me u celu pricu pored Mo i Ne...

A mislim da bi i ovaj aspekt mogao da se odnosi mozda i na povecanu empatiju i sazaljenje npr., ali i prijemcivost za kojekakve energetske vampire.
Ja sam do sada uglavnom radila sa ljudskom nesrecom i u centrima za socijalni rad, i verovatno bi mi sa ovim aspektom bilo bolje da nadjem drugi posao...

Old 09-02-2012, 15:25   #37
mirab
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
Registrovan: Jan 2010
mirab je na dobrom putu
Standardno

nymeria, pokusacu da ti odgovorim na pitanje sta da se radi kada su Mesec i Nptun u losem aspektu, ili kako to iskoristiti na licno dobro:
Od karte pojedinca i njegovog licnog rada na sopstvenom razvoju mnogo zavisi koliko ce se dobro ili lose koristiti ovaj kontakt.
Iskustvo kroz koje osoba sa neharmonicnim aspektima prolazi vezuje se za preosetljivost, konfuzne ili nejasne dogadjaje u domu.Kontakt sa majkom obicno je nejasan ili naglaseno emotivan.Njihova osetljivost moze ih povesti u razocarenja jer su cesto skloni da idealizuju svakog sa kim su u nekom emotivnom kontaktu.. Ovaj tip zene je neko ko lako zaplace i koju je veoma lako povrediti, ali je isto tako veoma senzitivna i sposobna da oseti ljubav ili nepostovanje.Ukoliko je ovaj aspekt dobro integrisan u karti, osoba moze biti na dobitku od ovog kontakta jer ume da oseti tudja osecanja, namere i motive.Ova velika kreativna energija je izuzetna za sve one koji nauce da budu vladari svojih snova ne dopustajuci da snovi vladaju njima.Ovo je kontakt velikih potencijala, ali ce biti dobro iskoriscen samo ako osoba cvrsto stoji na zemlji..Ukoliko te cvrstine nema, bice zapletena u mreze iluzija, ocarana muzikom snova, zauvek ce izgubiti tlo pod nogama.Aspekti Meseca i Neptuna su veliko blago, a od same osobe zavisi da li ce ga iskoristiti na pravi nacin.Prolazeci kroz iskustvo razocarenja uvek je rezultat nerealnih teznji i za to iskustvo osobe ne treba da krive samo druge vec i sebe jer su sami stvorili bajku od necega sto je sasvim daleko od realnosti.Razocaranja prestaju onog trenutka kada prihvate druge ljude onakvim kakvi zaista jesu. Tek ce tada carolija njihove maste obojiti zivot bojama duge, a ljudi i njihovom prisustvu osecace da su na nekom drugom svetu.

Old 09-02-2012, 15:50   #38
nymeria
Obično gatalo

nymeria's Avatar

nymeria je offline
Standardno

Hvala puno, Mirab, jako lepo objasnjenje

Old 17-02-2012, 17:50   #39
spomenka
Druid

spomenka's Avatar

spomenka je offline
Registrovan: Nov 2009
spomenka je na dobrom putu
Standardno

Mesec u lošem aspektu sa Neptunom-Osoba, koja je sklona da ceo zivot preuzima zrtvu na sebe.Ovaj astrološki aspekt daje nerealnu sliku natusu u odnosu na svet, koji ga okruzuje.U konstelaciji pojedinim težim aspektima donosi opsesije, strahove, panike, fobije, a sa jako teškim aspektima opsesivnu kompulsivnost, paranoidnu šizofreniju. Ako se vezuje za podruchja emocija, ljubavnih odnosa, natus je sklon idealizaciji partnera.Emocije su jake i intenzivne, sve dok ne shvati da je žrtva.U tom trenutku, zavisno od ostalih aspekata, dolazi ili do potpunog zatvaranja za emocionalne doživljaje, bega od upuštanja u emotivne veze ili bilo kakve odnose sa suprotnim polom, a u većini slučajeva, strah od upuštanja u ozbiljne emotivne veze, koji je baziran na principu da za sobom povlači seksualni promiskuitet, gde osoba ide iz avanture u avanturu.Vezano za 5.astrološko polje, nosi i sklonost, ka alkoholizmu, opijatima(mada kako bi se manifestovao, potrebno je još srodnih aspekata u natalu), kocki,…
Advertisement

Old 17-11-2012, 13:51   #40
Tamy
Obično gatalo

Tamy je offline
Registrovan: Jul 2012
Tamy je na dobrom putu
Standardno

Meni je mesec vladar 7 kuce i nalazi se u 8, a neptun vladar 2 i nalazi se u 11 kuci. Receno mi je da Mo90Ne u ovom slucaju donosi neke lazi ili tajne u braku, sad kako ja to da povezem, jel bi to mogle biti lazi ili tajne vezane za novac, jer Ne vlada drugom kucom ili je nesto drugo u pitanju?

Inace moja masta radi svasta nekada stvarno ne mogu da izadjem iz tog sveta, ranije mi jeste pretstavljalo problem jer izmastam jedno a desi se drugo i naravno desi se i razocarenje. Sada mnogo cesce koristim tu mastu da pobegnem od problema, smestim se tamo i uzivam, dodje mi ko neki ventil, pa se vratim u realnost i idemo dalje.

Old 17-11-2012, 15:19   #41
caramaja3008
Veštac

caramaja3008's Avatar

caramaja3008 je offline
Registrovan: Aug 2012
caramaja3008 će postati poznat uskoro
Standardno

evo jos jednog pacijenta sa Mo90Ne
Mo vladar X u XII a Ne vladar VI u III...citala sam prethodne postove i ne znam odakle bih pocela...da sam sklona fantaziranju-jesam itekako,cesto unapred izmastam neke situacije,pa kad se ni priblizno ne ostvare-nastaje opasno razocarenje...e sad moj Mo je u devici pa ma kako on bio detaljan,analitican i praktican,kad se konacno opusti i prepusti emociji,onda sledi debelo idealizovanje osobe ili situacije-i bum,razocarenje...puna sam sumnji i strahova,nikad ne znam na cemu sam,a uglavnom ne volim da delim to ni sa kim jer ne verujem ljudima pa su to onda hektoliktri neptunovskih suza,nekad bezrazloznih...veliki sam hipohondar,ali se trudim da to drzim pod kontrolom,jedno vreme sam imala problem sa napadima panike...sve drzim u sebi,retko se otvaram,a ta unutrasnja emotivnost me izjeda,gorim,ali se zbog nekih drugih aspekata koje imam u natalu,nista spolja ne vidi,nego izgledam kao ledena kraljica...a unutra vojska podstanara i kojekakvih cudesa snovi su mi izuzetno zivi i sareni,ali ne znam dal to ima veze sa ovim...sva sreca pa nemam nikakvih poroka,samo bi mi jos to falilo uz ovaj cirkus u glavi
mada,ako je za utehu-cini mi se da se to sa godinama ipak malo stabilizuje i nekako je blazi taj OCAJ koji definitivno nosi ovaj aspekt

Old 17-11-2012, 17:16   #42
lilithsco
Obično gatalo

lilithsco's Avatar

lilithsco je offline
Registrovan: Feb 2011
lilithsco je na dobrom putu
Standardno

imam i ja ovaj aspekt MO90NE...česta idealizacija ljudi,posebno žena,odanost do bola,teško prekidanje odnosa...emocije koje ponekad štete i stvaraju slabosti...

hvala Bogu,otkad je Saturn kod mene jači (od 1.SA povratka) ostalo je malo od one jačine negativnosti ovog aspekta...za pozitivnost će trebati,ako uopće,napretka u duhu...

Old 17-11-2012, 21:47   #43
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
Registrovan: May 2010
ganci je na dobrom putu
Standardno

Imam Mo90Ne...e sad ako gledamo vladare kvadrati prave vl.desete i seste. Trebalo bi da se odrazi na nategnute odnose na radnom mestu npr ili da ljudi sa kojima radim, okolina nema lepo misljenje o meni...a opet, ako gledamo Mo kao zenu onda bih mogla biti losijeg zdravlja nakon sto postanem majka, da budem vise bolesljiva i sl jer je Ne vl.seste...

Old 18-11-2012, 12:09   #44
lilithsco
Obično gatalo

lilithsco's Avatar

lilithsco je offline
Registrovan: Feb 2011
lilithsco je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ganci VIdi Poruku
Imam Mo90Ne...e sad ako gledamo vladare kvadrati prave vl.desete i seste. Trebalo bi da se odrazi na nategnute odnose na radnom mestu npr ili da ljudi sa kojima radim, okolina nema lepo misljenje o meni...a opet, ako gledamo Mo kao zenu onda bih mogla biti losijeg zdravlja nakon sto postanem majka, da budem vise bolesljiva i sl jer je Ne vl.seste...
meni su i dispozitori također u kvadratu...izlaza nema...kuku lele

Old 18-11-2012, 12:15   #45
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by lilithsco VIdi Poruku
meni su i dispozitori također u kvadratu...izlaza nema...kuku lele
Tvoj kvadrat je vrlo slab, separacija plus sto se nalaze Mo i Ne u trigonskim znacima...Ne bih uopste brinula na tvom mestu
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules