ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 17-10-2010, 15:02   #31
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

cesarice....nemam tu knjigu..hvala na tekstu za ovaj aspekt....Milekic je vidovit bio covek..kod mene je bas sve tako kako je napisao ...i stvarno s godinama se sve vise izolujem od sveta...kompjuter i forumi su mi jedini izlaz u svet...
a o usamljenosti pisem ovde..stalno....sve je istina u tekstu....
Advertisement

Old 19-02-2013, 21:56   #32
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Registrovan: Jan 2010
Rabiosa je na dobrom putu
Standardno

Spadam u 120 vazdušni trigon MO u vagi SA u vodoliji, orbis 10' astrodienst ga ne računa ali sam pročitala baš na ovom forumu da je dozvoljen orbis do 15 stepeni u slučaju svetla, a Mesec je najbrže svetlo tako da bi njemu trebalo dati malo više fore. U ovom aspektu se apsolutno pronalazim, ne samo da opisuje ono što najdublje volim već i studije koje sam izabrala. Zaboravili ste nešto da napišete za ovaj aspekt a to je LOJALNOST do koštane srži. Mislim da nema odanijih ljudi upravo od onih sa ovim aspektom. Naravno sve zavisi od znaka u kom je Mesec i Saturn, ali ipak je ovo tema koncentrisana samo na ovaj aspekt. Meni Mesecu u Vagi i duploj ribi osvetoljubivost je nepoznat pojam, tako da i nakon što sam izdana ja ostajem lojalna ne želim da se svetim.
Submit to Digg   Mo 120 i 60 Sa Reply With Quote

Old 22-02-2013, 15:01   #33
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Registrovan: Mar 2011
danica_91 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by cesarica VIdi Poruku
Mo120, 60 Sa- Milekić

Sa u dobrom aspektu delimično hladi emotivnu, duševnu, maštovitu, plemenitu stranu karaktera koji daje Mo, no zato daje ličnosti trajnost osećanja, duboki osećaj dužnosti i odgovornosti naročito za porodicu i domovinu. Osoba je verna, ozbiljna, no sklona samoći i izolovanosti. Aspekt daje i smisao za psihologiju, za slikarstvo, a takođe za kolekcionarstvo, jer Mo simbolizuje mnoštvo, a Sa sve što je mrtvo, dakle predmete, stvari i , kao što znamo, sve što je staro. Osoba je samilosna prema životinjama, koje ponekad voli više nego ljude, naročito ako je Sa signifikator. Aspekt takođe donosi depresiju, melanholiju, dublje rezignacije, a od oboljenja TBC, sklerozu, reumu, lako prehlađivanje. Bolesti mogu doći iz egizma i iz teške usamljenosti, neprilagođenosti ljudima, pa ova teška i ozbiljna osoba je najčešće omiljena kod prostijeg sveta, seljaka, ili kod žena, pretežno starijih. Ako je Sa signifikator postoji dobar odnos sa majkom. Aspekt je dobar za agronome, botaničare, geologe, zemljoradnike. Ovaj aspekt daje posebnu ozbiljnost duha i karakter na koji se možemo osloniti. Kad sretnemo osobu sa ovakvim položajem, koji dolazi iz karakterne, mudre i disciplinovane, pune savesti i dužnosti duše, koja svet, baš kao i ličnost, u sebi ne doživljava kao nešto površno ili kao igru (jer je ovoj ličnosti dato da duša razume svu patnju, tragediju i ozbiljnost čovekove sudbine, da duša oseća i saoseća sa onim što je bolesno, tragično i jadno u čoveku). Vidimo da iz ovog karaktera izlaze zanimanja koja od ličnosti zahtevaju, pre svega, žrtvovanje za slabe, bolesne, što daje doktore ili filozofe, ili pesnike što misle na čovekovu patnju. Ovaj se aspekt nalazi kod mnogih koji pomažu svetu, čoveku i životinjama, tamo gde ima gladnih, kod filozofa velike etike, što sve dolazi iz genetskog nasleđa majke, kao posebne osobe, virtuoza dužnosti i žrtve, koja je , opet, to nasledila od nekog svog dede ili starijeg pretka, što je svojom mudrošću i znanjem znao pomagati, lečiti i savetovati ljude. Samoća kojoj su ove osobe sklone, dolazi pre svega iz njihove unutrašnje duševne svesti, koja nema vremena za saosećanje sa onima kojima je dobro, već sa kojima je teško i zlo. Pa kako ostali delovi čovekovog karaktera nisu odmah spremni da ovoj svojoj suštinskoj i dubinskoj prirodi izađu u susret, potrebno je vreme samoće i introspekcije, razmišljanja izvan svakodnevnih radosti.
pa dosta je tacno, karijera mi je vezana za medicinu, obozavam zivotinje, kao mala sam skupljala sve zivo sa ulice i spasavala..cak i miseve sa lepka :S od skoro sam postala sklona usamljenosti, imam mnogo manju potrebu da vidjam ljude nego pre, ali mi je bitno da imam prave prijatelje uz sebe, par njih, ne vidjam se sa nima cesto ali znam da su pravi i da kad se vidimo uvek nastavimo gde smo stali, mogu sve da im kazem, i njih ne izdajem ni za zivu glavu..pocela sam da izbegavam povrsne odnose i nebitne ljude, ranije sam se svima javljala, sad se pravim da ih ne vidim kad ih sretnem, mrzi me, jer su mi nebitni, sto nekad i nije dobro, jer onda misle da sam arogantna a mene samo mrzi :S to mi ne valja...i imam jak osecaj odgovornosti prema svemu sto radim, da me to nekad toliko uplasi da puno puta i ne smem da pocnem da radim bilo sta, jer se uplasim da necu biti dovoljno odgovorna za to, jer bezim od odgovornosti kao djavo od krsta jer je osecam kao veliki teret i ne bih podnela da uradim nesto lose, da nekom zbog nepaznje naudim ili slucajno...a ovo sto studiram zahteva ogromnu ozbilnost i odgovornost pa me to ceka, htela ja to ili ne, moram da naucim da zivim sa odgovornoscu, od bezanja nema nista, samo tesko ide za sad..i sve mnogo realno i objektivno gledam, vise nisam i u stanju da se zaljubim i da zaboravim na sve, ranije sam mogla, sada ne, sad sam uvek oprezna i znam sta mogu iz cega da dobijem...i brinem o zdravlju, pogotovu o zubima, oni su mi jako vazni ne pijem, ne pusim, ne drogiram se i ne sedim na ladan beton

imam Sa120Mo, Sa u vodolii u 3. kuci, i Mo u ovnu u 5. kuci mada dispozitor Sa je ako uzmem Sa onda los sa Ma(disp Mo), jer imam i Sa180Ma...pa ne znam koliko je to dobro, ako gledam Ur kao dispozitora Sa, onda nemam kontakt izmedju Ur i Ma, sto je mislim bolje

Old 28-02-2013, 16:02   #34
Alkmene
Obično gatalo

Alkmene's Avatar

Alkmene je offline
Registrovan: Apr 2008
Alkmene će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by cesarica VIdi Poruku
Mo120, 60 Sa- Milekić

Sa u dobrom aspektu delimično hladi emotivnu, duševnu, maštovitu, plemenitu stranu karaktera koji daje Mo, no zato daje ličnosti trajnost osećanja, duboki osećaj dužnosti i odgovornosti naročito za porodicu i domovinu. Osoba je verna, ozbiljna, no sklona samoći i izolovanosti. Aspekt daje i smisao za psihologiju, za slikarstvo, a takođe za kolekcionarstvo, jer Mo simbolizuje mnoštvo, a Sa sve što je mrtvo, dakle predmete, stvari i , kao što znamo, sve što je staro. Osoba je samilosna prema životinjama, koje ponekad voli više nego ljude, naročito ako je Sa signifikator. Aspekt takođe donosi depresiju, melanholiju, dublje rezignacije, a od oboljenja TBC, sklerozu, reumu, lako prehlađivanje. Bolesti mogu doći iz egizma i iz teške usamljenosti, neprilagođenosti ljudima, pa ova teška i ozbiljna osoba je najčešće omiljena kod prostijeg sveta, seljaka, ili kod žena, pretežno starijih. Ako je Sa signifikator postoji dobar odnos sa majkom. Aspekt je dobar za agronome, botaničare, geologe, zemljoradnike. Ovaj aspekt daje posebnu ozbiljnost duha i karakter na koji se možemo osloniti. Kad sretnemo osobu sa ovakvim položajem, koji dolazi iz karakterne, mudre i disciplinovane, pune savesti i dužnosti duše, koja svet, baš kao i ličnost, u sebi ne doživljava kao nešto površno ili kao igru (jer je ovoj ličnosti dato da duša razume svu patnju, tragediju i ozbiljnost čovekove sudbine, da duša oseća i saoseća sa onim što je bolesno, tragično i jadno u čoveku). Vidimo da iz ovog karaktera izlaze zanimanja koja od ličnosti zahtevaju, pre svega, žrtvovanje za slabe, bolesne, što daje doktore ili filozofe, ili pesnike što misle na čovekovu patnju. Ovaj se aspekt nalazi kod mnogih koji pomažu svetu, čoveku i životinjama, tamo gde ima gladnih, kod filozofa velike etike, što sve dolazi iz genetskog nasleđa majke, kao posebne osobe, virtuoza dužnosti i žrtve, koja je , opet, to nasledila od nekog svog dede ili starijeg pretka, što je svojom mudrošću i znanjem znao pomagati, lečiti i savetovati ljude. Samoća kojoj su ove osobe sklone, dolazi pre svega iz njihove unutrašnje duševne svesti, koja nema vremena za saosećanje sa onima kojima je dobro, već sa kojima je teško i zlo. Pa kako ostali delovi čovekovog karaktera nisu odmah spremni da ovoj svojoj suštinskoj i dubinskoj prirodi izađu u susret, potrebno je vreme samoće i introspekcije, razmišljanja izvan svakodnevnih radosti.
Meni je Mo u Lavu u 8 polju, a Saturn u Strijelcu u 1. polju na asc. i prave trigon... Dispozitori, Sunce u Skorpiji u skoro pa 12. polju i Jupiter u Ovnu retro u 4. polju... i preve mi inkonjukciju, sto jos vise produbljuje cijelu ovu pricu... Previse sam vezana za kucu, za moju porodicu, previse... sva sam pozrtvovana, i ne zelim da to i dalje traje... Imam smisla za psihologiju, ali sam batalila to interesovanje... Aspekat dobar za agronome, botanicare... hmmm, pa bas se tu i pronalazim, otprilike ima veze sa ovim drugim, zanima me alternativna medicina. Moja majka je bila mnogo jaka žena, borbena i hrabra, ali mislim da sam svega 50% kvaliteta koje imam na nju povukla (meni je to malo)... Obožavam životinje, i tačno je, više nego ljude, jer su me mnogi razočarali a i maltene mi se skoro svaki dan dešavaju neke neprijatnosti, i to od žena... Bolesti... pa da, na neki način je tako, s tim što bih ja to povezala isključivo sa familijom... I sve je ovo tačno... Sve... Od riječi do riječi... I mnogo mi prija samoća (nažalost...)... Svaka čast za tekst, i za Milekića...

Old 16-05-2013, 02:42   #35
noddy
Obično gatalo

noddy's Avatar

noddy je offline
Registrovan: Jun 2012
noddy je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Merkur VIdi Poruku
Promisljeni ste, ozbiljni, trezveni, konzervativni i oprezni. Imate izrazito licno dostojanstvo i pruzice vam se prilika za uspinjanje na drustvenoj lestvici. Ovakav polozaj cesto ukazuje na dug zivot, mada ne i na sasvim krepko zdravlje. Mozda cete nesto naslediti od jednog roditelja, obicno od majke. Imate dara za upravljanje i ovaj aspekt nejcesce obezbedjuje izvesnu dozu uspeha u javnosti.

Teniser Artur As (120), pevac Dzems Tejlor (60).

Meni je pritom Mjesec u konjunkciji sa MC-om

Old 03-03-2018, 20:35   #36
lilka
Švrća

lilka's Avatar

lilka je offline
Registrovan: Jul 2007
lilka je na dobrom putu
Standardno

Sta li donosi u tranzitu? Saturn120Mo(2K jarac) pa 120 So (10k devica) i natalno Mesec120 SOoMer i Zosma....nikako ne mogu da nadjem adekvatno objasnjenje niti iko se upusta da prognozira.Ima li neko iskustvo?

Old 03-03-2018, 21:37   #37
Filip
Obično gatalo

Filip's Avatar

Filip je offline
Registrovan: Sep 2010
Filip je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by lilka VIdi Poruku
Sta li donosi u tranzitu? Saturn120Mo(2K jarac) pa 120 So (10k devica) i natalno Mesec120 SOoMer i Zosma....nikako ne mogu da nadjem adekvatno objasnjenje niti iko se upusta da prognozira.Ima li neko iskustvo?
saturn ti pravi trigon na mesec i sunce u tranzitu? sunce natalno u devici u 10 a mesec u biku u 6?

Old 03-03-2018, 22:46   #38
lilka
Švrća

lilka's Avatar

lilka je offline
lilka je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Filip VIdi Poruku
saturn ti pravi trigon na mesec i sunce u tranzitu? sunce natalno u devici u 10 a mesec u biku u 6?
Da, u orbisu su...Mesec na DSc...iz iskustva u orbisu pokrece,a na egz odradi....ali ne znam sta ce odraditi? Ostali tranziti me zaslepljuju potpuno,ali potpuno. I irektivno je saturn u kontaktu tj sekstilu sa mesecom.kako meni ljubav bas i nije sudjenja,a i saturn kad god mi je donela brak a to je dva puta saturn trigon venera...saturn u lavu u padu,oba muza su mi bili saturn u lavu...kuku lele

03.09.1977. Novi Sad 11.10h

Last edited by lilka; 03-03-2018 at 23:19..

Old 03-03-2018, 23:22   #39
Filip
Obično gatalo

Filip's Avatar

Filip je offline
Registrovan: Sep 2010
Filip je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by lilka VIdi Poruku
Da, u orbisu su...Mesec na DSc...iz iskustva u orbisu pokrece,a na egz odradi....ali ne znam sta ce odraditi? Ostali tranziti me zaslepljuju potpuno,ali potpuno. I irektivno je saturn u kontaktu tj sekstilu sa mesecom.kako meni ljubav bas i nije sudjenja,a i saturn kad god mi je donela brak a to je dva puta saturn trigon venera...saturn u lavu u padu,oba muza su mi bili saturn u lavu...kuku lele

03.09.1977. Novi Sad 11.10h
Aktivira ti preko sunca i meseca trigonom 2,6 i 10 kucu sve u zemljanim znacima pa bi trebalo najvise da odradi po pitanju posla i finansija. Mozda ces da ostvaris sad po tom pitanju nesto sto dugo cekas ili radis na tome vec neko vreme.
Naši sponzori
Advertisement

Old 03-03-2018, 23:26   #40
lilka
Švrća

lilka's Avatar

lilka je offline
lilka je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Filip VIdi Poruku
Aktivira ti preko sunca i meseca trigonom 2,6 i 10 kucu sve u zemljanim znacima pa bi trebalo najvise da odradi po pitanju posla i finansija. Mozda ces da ostvaris sad po tom pitanju nesto sto dugo cekas ili radis na tome vec neko vreme.
Znas to me i cudi,obicno naslutim vec kad je u orbisu sta radi i kuda me vodi,a sada je zid. Niti mi se nude mogucnosti neke,usavsi u drugu od bogatsva me srusio na nulu i sad balzamovano stanje. Mozda ga ne osluskujem dovoljno. Dace Bog da budu finansije i ukaze se neka poslovna mogucnost. Hvala ti.
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules