ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 02-05-2015, 00:11   #151
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by rijanon VIdi Poruku
u, pripaziću! hvala mada mi u drugoj polovini godine nagoveštavaju lep period, od jula, pa nadalje. partnestvo neko mi spominješe i u porodici nešto lepo, ne znam..
Pa u drugoj polovini godine JU ulazi u znak tvog natalnog MO i sekstil prema ASC. Sigurno ce biti drugacije, nego taj retro SA moze da donese neka desavanja koja se nisu zavrsila. Ne mora da bude ni glas od nje vec u vezi nje, ili cak nekog sasvim drugog...

Quote:
zgodna je ali ima ružnije lice.
Skorpija ne vazi za lep znak.
U lepe znake se ubrajaju uglavnom ljudski: Blizanac, Devica, Vodolija i prva polovina Strelca. I Vage zbog VE i jer Vaga nije zivotinja.
Advertisement

Old 02-05-2015, 00:15   #152
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Pa u drugoj polovini godine JU ulazi u znak tvog natalnog MO i sekstil prema ASC. Sigurno ce biti drugacije, nego taj retro SA moze da donese neka desavanja koja se nisu zavrsila. Ne mora da bude ni glas od nje vec u vezi nje, ili cak nekog sasvim drugog...
pa trebalo bi jednu dugu vezu koja je bila prekidana ili da ustabilim ili ..
nekako sa tim krećem ispočetka u ovoj godini.. pa videću kada i kako će se završiti--

moje dve tetke su Vage, izuzetan šarm i negovanost!

Old 02-05-2015, 21:53   #153
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

MESEC kontakt SATURN ukazuje na postojanje psihickih smetnji, teskoca emototivnog ispoljavanja, povlacenja u sebe, stidljivost, nedostatak mastovitosti, neraspolozenje, nesamopouzdanje, suzdrzavanje u ispoljavanju emocija. Sve to nosi svoje korene iz detinjstva, iz neprezivljenih neophodnih iskustava da bi se razvila licnost - zena bila majka, muskarac bio muskarac. Losi odnosi uporodici, pre svega sa majkom, direktno doprinose da se karakter jos u ranoj mladosti nije formirao. Sve sto nosimo iz detinjstva kasnije se manifestuje u vidu instinktivnog, u ovom slucaju, u sferi intimnosti i emocija. Ono sto nam je nedostajalo u mladosti tezicemo tokom zivota da nadoknadimo projektujuci svoje zelje kroz druge, bilo povlacenjem u sebe, bilo prenaglasavanjem - rezultat je isti, nista nismo postigli. Evidentno je preveliko naglasavanje duznosti, bez topline i spontanosti. Majka predstavlja razocarenje, figura koja je izneverila "ocekivanja", svojim kontrolisanim odnosom sa detetom. Osoba nije spoznala i nije dozivela osecaj emocionalne vezanosti, nedostaju joj koreni, nema osecaj porodicnog. A to sada trazi u drugima ili ih izbegava. Generalno razocarenje u porodicu, majku, emotivno vezivanje jer je u psihi coveka takvo iskustvo zabeleno kao bol, teret ili razocarenje. Zato sada osoba mora naci svoju emocionalnu sigurnost u sebi, niko mu ne moze nadoknaditi izgubljeno, jer je to vec iskustvo. Razlog njegovom postojanju nisu drugi vec on sam, pa tu treba da nadje uporiste - EMOCIONALNU SIGURNOST. Ne sme dozvoliti da ga vode instikti vec razum. To se pre svega odnosi na sferu bracnih odnosa jer ce osoba najverovatnije privuci ono sto i projektuje - i sto joj nedostaje - i sto ce dovesti u razocarenje. Potrazice emocionalnu sigurnost u onima koji je najmanje razumeju. Osloboditi se emocionalne zavisnosti i naci je u sebi je cilj, to je stvar mudrosti koja dolazi kroz prozivljeno iskustvo - Iluzija je traziti od drugih emocionalnu podrsku. Emotivno stabilne licnosti ne zahtevaju ljubav drugih. Kod zena se ovaj unutrasnji nemir odrazava spolja kroz histeriju i nemogucnosti spontanog izrazavanja, a sve frust- racije i razocarenja mogu se odraziti na zdravlje - jer zena ne prepoznaje zenu u sebi. Ovaj kontakt je jako tezak jer ono sto covek ne oseca svojim treba da nadje u sebi, a zeni je u ovom slucaju mnogo teze. Ekstremi u ispoljavanju postoje od totalne posvecenosti do apsolutne hladnoce.

Old 03-05-2015, 13:01   #154
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Registrovan: Jan 2009
Malefik će postati poznat uskoro
Standardno

Vidis ti sta ti je astrologija, na osnovu natalne karte, i to samo na osnovu dostojanstva, mozes da odredis kakva je ko osoba, pa cak i da znas kako se oseca, a bez da ista znas o njoj. Mada pomaze ako samo jedna osoba posvedoci o njenom karakteru. Haha, sta sve covek nece procitati ovde.
Submit to Digg   Mo 0 Sa Reply With Quote

Old 03-05-2015, 13:12   #155
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Bez namere da ikoga prozivam, ali SA0MO ume da donese infantilnost i nezrelost u ispoljavanju osecanja.

U zavisnosti od ostalih postavki planeta, i gde se ova konjunkcija nalazi, kod muskaraca ume da napravi ogroman problem u odnosu sa zenama.
Iz jednog primera, majka se ponasala veoma infantilno kao devojcica. Skupljala je lutke, mede, tepala zivotinjicama, nije ispoljavala emocije odrasle zene, vec ih je kompenzovala drugim, prihvatljivijim osecanjima. Npr osecanje besa i ljutnje je izrazavala kao uvredjena devojcica koja se duri, ili je bila tuzna i placljiva kada je trebalo da iskaze da je povredjena i ljuta, plasila se svega i bube i sume i ose...

I kada je takav covek koji je rastao uz takvu majku trebalo da oformi vezu za devojkom, jedini nacin u kome je on umeo da pliva jeste da se ona ponasa kao devojcica. Pocela je da tepa, da se krevelji kada prica, da se ponasa kao da nije dovoljno sposobna da odlucuje, pa je on odlucivao umesto nje, on je bi taj koji bi je negde vodio, nekada im je sav razgovor bio kao kod dece. I sve dok je ona bila na tom nivou i okvirima takve veze i ponasala se kao devojcica, kada bi on nesto zabrljao ona bi plakala umesto da ga nariba, oni su uspevali da funkcionisu.
Posto naravno, to nije ni njena osnovna priroda, cim bi ona pocela da iskace iz takvih okvira, on bi poceo da se gubi, dozivljavao bi strah i traume, fustracije i bes, jer nije uspevao da odrzi korak sa njom u takvom odnosu, posto nije znao niti naucio kako se funkcionise sa odraslom i zrelom zenom, jer takav primer nikada nije imao u svom domu.

Ne moze naravno astrologija da da odgovore na sva pitanja, ali nekad iz samih odgovora pojedinih ljudi mozes videti da nesto ne fercera bas na najbolji nacin...covek nema potrebu da se brani ako se u necemu ne pronalazi, jer nista u astrologiji nije postulat, uostalom svi smo mi jedinke za sebe, astrologija nije zacrtana kao crno na belo pa da ne mozemo da ispunimo simboliku na neki drugi nacin.

Ovaj primer je jedan od tih...

Old 25-11-2015, 02:13   #156
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Little Warrior je offline
Registrovan: Dec 2007
Little Warrior će postati poznat uskoro
Standardno

Iako su mi natalno dobri, sa preko meseca ne moze da se ne oseti. Jednostavno mesec sazri od tog prelaska...jbm li ga valjda tako mora..
Advertisement

Old 25-11-2015, 02:34   #157
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Standardno

https://corserpentis.wordpress.com/2...u-i-saturnu-2/

Old 26-11-2015, 16:54   #158
Jazzy
Švrća

Jazzy je offline
Registrovan: Oct 2012
Jazzy je na dobrom putu
Standardno

Cor, odlican tekst.

"Mesec saturn mora prvo nesvesno da shvati i u nesvesnom sebi da napiše da ima prava da bude sretan, da može i sme da se raduje"

slazem se, ali kako da odes u nesvjesno, mislim nije to ono, "idem ja sad malo da radim na mom nesvjesnom ja", pa da je tako, onda bi bila laganica...

Old 26-11-2015, 17:49   #159
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Standardno

Niko nije rekao da je lako, to je proces. Rad na nesvesnom je uvek proces. Ne mozes da kupis kartu do tamo, za svakoga je pristup drugaciji i individualan, o tome je inace i Jung govorio.

Prvi korak ka resavanju je uvek osvescivanje problema, a onda, nekada i godimana rad na tome. Ni jedan aspekt koji smo dobili nismo za dzaba dobili.

Na kraju krajeva, put do cilja je vazniji od samog cilja (ne samo za ovaj aspekt), obicno se tako vise i nauci...

Old 16-01-2016, 04:39   #160
Gospodjica
Švrća

Gospodjica's Avatar

Gospodjica je offline
Registrovan: Dec 2015
Gospodjica je na dobrom putu
Standardno

Imam ovaj aspekt, separacija je u pitanju ali ga bas osecam. Malo je nezgodno sto je u osmoj, ali obe planete nisu afliktovane tako da ne brinem mnogo. Majka jeste imala jako tezak zivot i jos uvek ga ima, a ja nisam mnogo vezana za nju i umem biti dosta gruba prema njoj. Kod mene su osecanja vrlo jaka i burna i umem biti dosta ljubomorna i mrzeti druge ali to skoro uvek drzim u sebi i ne dam da se vidi. Umem biti tako fina sa osobom koju ne mogu da gledam ocima i ne dozvoljavam joj da oseti sta osecam prema njoj. To je neobicno jer mi je Mo u Ovnu i Ma u 1., ali Ma je u hladnoj Devici, tako da i to doprinosi tome. Takodje ne umem bas da pokazem i da nekog volim, samo jednoj osobi sam s vremenom pokazala svoja osecanja...ali trebalo je dosta vremena da do toga dodje. Mnogi su zakljucili da mi je srce od kamena, a ja sam puna osecanja koja ne ispoljavam. Zanimljivo da mi obe planete dolaze iz ukljestenih znakova pa me zanima kako to utice?

Old 21-01-2016, 11:06   #161
Jazzy
Švrća

Jazzy je offline
Registrovan: Oct 2012
Jazzy je na dobrom putu
Standardno

Gospodjice jos si mlada, naucices s godinama.

Old 13-03-2016, 21:56   #162
Mala svalja
Švrća

Mala svalja's Avatar

Mala svalja je offline
Registrovan: Feb 2016
Mala svalja je na dobrom putu
Standardno

Da li poznajete osobu koja ima ovu konjukciju u vagi ili jarcu? Zanima me da li dobar Saturn moze da umanji tezinu ovog aspekta ili je i tad sa ovom konjukcijom tesko ziveti.

Old 14-03-2016, 00:49   #163
Lanna
Veštac

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Lanna će postati poznat uskoro
Standardno

Meni ce sada direktivni Mesec da stane na natalni Saturn.Mesec mi je suvladar 7 i vladar 8 kuce a Saturn suvladar 1 i vladar 2 kuce. Sta bi to znacilo?

Old 27-08-2019, 20:10   #164
Rubi25
Početnik

Rubi25's Avatar

Rubi25 je offline
Registrovan: Nov 2015
Rubi25 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mala svalja VIdi Poruku
Da li poznajete osobu koja ima ovu konjukciju u vagi ili jarcu? Zanima me da li dobar Saturn moze da umanji tezinu ovog aspekta ili je i tad sa ovom konjukcijom tesko ziveti.
Ja imam tu konj.u Jarcu. Mo na 22, Sa na 24, sve u 5.kuci.
Saturn vladar 5, Mjesec vladar 11.
A evo kako je zivjeti s tom konjukcijom: odrasla sam u siromasnoj obitelji da ponekad nisam imala sta jest, roditelji su me jedva skolovali, mama mi je umrla od raka, u ljubavi sam dozivljavala stalna razocaranja, kad sam i nasla predivnog decka u kojeg sam se zaljubila i bez straha pokazala osjecaje, on me ostavio bas zbog toga sto sam iskrena i sto sam pokazala osjecaje jer ih on prema meni nije imao.
Imam problema i sa jajnicima i sa zubima...
Sad sam sama, naravno. Imam 29g i mogu se samo nadati da ce mi Bog pomoci kad mi za koji mjesec Sa napravi konjukciju na Mo, sto ce mi biti i Saturnov povratak.

Sto ocekivati kod Saturnivog povratka? Hoce mi mozda donijet ozbiljnu vezu ili mozda ozbiljnu bolest?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules