ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 13-03-2009, 14:31   #16
natasha-77
Obično gatalo

natasha-77's Avatar

natasha-77 je offline
Registrovan: Mar 2008
natasha-77 je na dobrom putu
Standardno

Ipak je podznak riba....a ova konjukcija Mesec-Pluton je u 8 kuci.....ja mislim da je on hiperemotivan
Submit to Digg   Mo 0 Pl Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-01-2010, 01:44   #17
goldiana
Početnik

goldiana je offline
Registrovan: Jan 2010
goldiana je na dobrom putu
Standardno

Mesec pretstavlja um,emocije,majcinsku sliku u nama,potsvest i refleksiju naseg Ega.Pluton(otpadnik,neko ko je na granici naseg sastava),u sadejstvu sa promenjivim Mesecom,tera nas,pod pritiskom da zaronimo u jedan tunel,duboko,u potrazi za drugom stranom nase licnosti.Uroniti duboko u sebe na zalost,mozemo jedino pod pitiskom i jako dramaticnim situacijama.Sve opasno,antisocijalno,dramaticno,izazovno je nekako prvi duboki uron.
Magneticne oci,su deo ove kombinacije,sokantno ispoljavanje emocija(ponekad u vidu burne nekontrolisane reakcije,ponekad potpuno odsustvo od ikakve reakcije).
Duboki uron u psihologiju,ne bi li se otkrila skrivena tajna o nama.
Pramajka zove...
Cesto kod zena traumaticni porodjaji,koji kasnije toliko vezu za dete,da zaboravi ostati i ljubavnica svom partneru.
Naledje dolazi preko majcine strane.
Duboka vezanost za majku(negativna).Najvece odrastanje je snaga da se prekine pupcana vrpca sa majkom,bez obzira na dob pojedinca.....

Old 16-01-2010, 15:13   #18
Bosnian GirL
Veštac

Bosnian GirL je offline
Registrovan: Sep 2008
Bosnian GirL je na dobrom putu
Standardno

goldiana jel ovo vazi samo za mo0pl ili i za ostale kontakte mjeseca i plutona..ja imam opoziciju i dosta sam se pronasla u ovome..pogotovo u djelu s majkom..velika povezanost s njom.

Old 17-01-2010, 21:31   #19
goldiana
Početnik

goldiana je offline
goldiana je na dobrom putu
Standardno

Opozicija sama po sebi oznacava ono sto je nasuprot nas.Klackalica.Narvno svaki aspekt meseca i plutona oznacava deo ovoga sto sam ukratko opisala.Majka u tvom slucaju je veoma znatizeljna kako se odvija tvoj zivot van kuce,partnerstva.Moze te na neki nacin i blokirati,sopstvenim strahom,da ne odes od nje.

Old 27-01-2010, 15:01   #20
vernalno
Početnik

vernalno je offline
Registrovan: Nov 2009
vernalno je na dobrom putu
Standardno

imam ovu konjukciju na asc...odnosno u prvoj....asc lav 27 stepen....pl...u devici 4 st.konj.mesec 8 step.sve mi se vidi na licu...patnja,strah,radost..u losoj direkciji,prosle godine pojavile su se cudne mrlje oko ociju...pl u prvoj...
zelje intenzivne,gotovo opsesivne...detinjstvo skopcano sa odvajanjima od porodice,majka dominantna i hladna....partneri iznenada netragom nestaju...naravno...ne bi ovo bilo ovoliko bolno da nije ukljuceno u druge konfiguracije....

Old 27-01-2010, 17:12   #21
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by zujalica VIdi Poruku
Ohoo... ja cu u nadolazecem solaru imati ovaj aspekt... , pa jos u 1.kuci - koja opet pada u 1. natalnu... (a inace su u natalu Mesec i Pluton u trigonu)... hmm...
zujalice...pa ispricaj kako prodje MO0PL???
meni je krece ovim solarom od juna 2010.! i to u solar. 9.polju a na vrhu natal. 3.polja!...u vagi...sta da ocekujem??...trudnocu?

Old 10-07-2010, 00:26   #22
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by goldiana VIdi Poruku
Opozicija sama po sebi oznacava ono sto je nasuprot nas.Klackalica.Narvno svaki aspekt meseca i plutona oznacava deo ovoga sto sam ukratko opisala.Majka u tvom slucaju je veoma znatizeljna kako se odvija tvoj zivot van kuce,partnerstva.Moze te na neki nacin i blokirati,sopstvenim strahom,da ne odes od nje.
a šta ja pišem na temi "mjesec"

inače osobe sa ovim aspektom su totalno misteriozne i nepovjerljive

ženske osobe sa ovim aspektom su prije ljubavnice, nego majke
ne mislim da nemaju sposobnost rađanja nego nemaju strpljenja za djecu

ako je SCO nagalašen u ostalom dijelu karte..mila majko onda

a vezano za tranzit Pl- ove osobe ga osijete i kada ide 3 poljem, i kada ide 12 (to specijalno) a da ne govorimo uglovima
ma svačime- planetama- sve se kod njih izokreće

Old 10-07-2010, 17:17   #23
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Inace: ... Mo0Pl, uopste nisam vezana za majku, ali sam uvek tu kad zatreba, a nije ni ona za mene. Vise je za brata koji je uvek odsutan

Ma kakvo nasledje od majke(ni od oca)...nema toga!

Trece - nepoverenje stoji!

A cetvrto i ono najvaznije - kad dodju deca, pa to me nikako ne moze udaljiti kao ljubavnicu od partnera...dakle nije to tako olako oceniti na osnovu 1 aspekta a narocito ne na osnovu Mo0Pl...koji su meni vladar 4 kuca/i kakvu zelim, a Pl suvladar 7 i 8 -vlad.
Detalji koji cine kartu(osobu) je ono sto pravi razlike od suvih informacija nabacanih jedni na druge.

Last edited by ochajna domacica; 12-07-2010 at 22:10..

Old 12-07-2010, 01:50   #24
Kina
Obično gatalo

Kina's Avatar

Kina je offline
Registrovan: Aug 2009
Kina je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Vojvotkinja VIdi Poruku
Pluton je planeta vezana za transformaciju, snagu, borbenost i sposbnost prezhivljavanja u najtezhim situacijama.Osobe sa kontaktkom Mjesec - Pluton obichno su veoma rano u djetinjstvu suochene sa potrebom da se za neshto bore, u najesktremnijim situacijama one se bore za sopstveni opstanak, bilo da je u pitanju bolest, ili problemi u porodici.i ovdje je jako bitno da osoba prevazidje svoje nesvjesne frustracije.Povratak na ranija iskustva jeste veoma bolan, ali neophodan ukoliko natus zheli da odstrani sve ono shto je ometa u napretku na emotivnom, duhovnom, materijalnom stanju.ovdje emocije ne smiju biti potisnute i skrivene!
Pluton je vladar Shkorpije (gdje je tvoj Mjesec), znaka koji se vezuje za smrt i truljenje, pa se natus mora suochiti sa situacijom da mora da 'ubije' i transformishe svoja osjecanja, instiktivne reakcije i potrebe!
Kako Pluton umije da na vidjelo izbaci sve nagomilane teshke i neraschicshcene stvari, ti se jasno suochavash sa 'tamnom' stranom svoje psihe, josh vishe upravio zbog Mo u Shkorpiji, nego neko primjera radi sa Mo 0 Pl u Vagi, DJevici..i sl...
Pridruzujem se, sve je tacno od reci od reci, posebno to sto Pluton u svom sedistu bukvalno zahteva da se obracuna sa svim teskim i tamnim stranama covekove psihe, jer sto se vise odlaze, to on vise pritiska ali daje i hrabrost da se jasno covek suoci sa svim nagomilanim i regenerise nakon toga.

Old 26-07-2010, 23:09   #25
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
ginger je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Kina VIdi Poruku
Pridruzujem se, sve je tacno od reci od reci, posebno to sto Pluton u svom sedistu bukvalno zahteva da se obracuna sa svim teskim i tamnim stranama covekove psihe, jer sto se vise odlaze, to on vise pritiska ali daje i hrabrost da se jasno covek suoci sa svim nagomilanim i regenerise nakon toga.
ma svakakav aspekt sa plutonom je težak aspket

obavezno daje određene doze boli i straha

i to osoba sama sebe tjera na iskušenja

kako god okrenuli- bio pozitivan, bio negativan, konjunkcija, ovo ,ono.. kada je pl prisutan sa mjesecom to vam daje patnje garantirano

jer bez patnje nema razvitka- uništavanja i ponovnog rađanja a to je osnovna simbolika te planete

snažno poniranje, preispitivanje sebe, nesvjesno dovođenje samoga sebe u više ili manje komplicirane psihološke scenarije..to dođe otprilike kao samotestiranje
a što je najgore ili najbolje (kako se okrene) jest to da pluton ne pušta (pretpostavljam da je najmanje samoubojstava baš kod tog aspekta)
pluton ne dozvoljava kraj, a osoba koja ga "posjeduje" je sposobna trpiti najgori pakao

od svega toga mučenja- mjesec/pluton podsvjesno zna da slijedi nagrada na kraju

Old 26-07-2010, 23:22   #26
ochajna domacica
Mag

Standardno

Quote:
Originally Posted by ginger VIdi Poruku
kada je pl prisutan sa mjesecom to vam daje patnje garantirano

jer bez patnje nema razvitka- uništavanja i ponovnog rađanja a to je osnovna simbolika te planete

snažno poniranje, preispitivanje sebe, nesvjesno dovođenje samoga sebe u više ili manje komplicirane psihološke scenarije..to dođe otprilike kao samotestiranje
a što je najgore ili najbolje (kako se okrene) jest to da pluton ne pušta (pretpostavljam da je najmanje samoubojstava baš kod tog aspekta)
pluton ne dozvoljava kraj, a osoba koja ga "posjeduje" je sposobna trpiti najgori pakao
Zar nije jedna doza samoubistva i to kad sebe kako kazes teras u poniranje(moze se razboleti, Mesec je dusha, vladar je Raka a ovisno i od polozaja moze doneti i Rak, ili nesto sto se moze razviti...za mene je Rak bolest duse, preemotivnih osoba koje dopustaju da ih drugi povredjuju kako one ne bi druge, pa se to odrazi kroz najslabiju tacku-organ), dakle jednostavno receno depresije za depresijom...a bas sam gledala sebe u odnosu na osobe koje nemaju kontakt Mo i Pl ili je bar onaj pozitivan, onda majka uskace u pricu i osoba ne upada, nema tih faza(ja ih imam i provlace se kroz citav zivot od najranijeg detinjstva)...a oni koji imaju Mo90 i 180 Pl, onda cesto vidim da njihova majka pada u depresije, pa osoba ide kontra od svoje majke i ne da se, liciti na majku, ili uopste takvu zenu. Medjutim kada se udaju one postaju njihova "zamena" onoga od cega su bezale.

Volela bih imati slike pa pokazati ovo kako je Ginger opisivala, pad dizanje pad...dizanje...zaista, i onda kad znam da cu se podici, znam i da mogu ocekivati ponovan pad. jedino sto postoji razlika ili ce se napraviti ako imam partnera...ali do tad....pad, dizanje, pad....
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-07-2010, 23:34   #27
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
ginger je na dobrom putu
Standardno

aha..znam na šta misliš -
možda će ispast pretjerano ali tako stvari stoje- sexualna aktivnost je vrlo bitna kod takvih aspekata

u nedostatku sexa se pojavljuju svi ti problemi, a ako sexa ima onda je psiha podmirena i ispražnjen je razarajuć potencijal (tako nekako)

uostalom i logično je

(vezano za samoubojstvo mislila sam na realno značenje- oduzimanje života)
ovo šta si navela to bi bilo duševno samoubojstvo i to je donekle to ali u toj jednoj od faza..ali na koncu slijedi reanimacija

Old 26-07-2010, 23:47   #28
ochajna domacica
Mag

Standardno

Quote:
možda će ispast pretjerano ali tako stvari stoje- sexualna aktivnost je vrlo bitna kod takvih aspekata

u nedostatku sexa se pojavljuju svi ti problemi, a ako sexa ima onda je psiha podmirena i ispražnjen je razarajuć potencijal (tako nekako)

uostalom i logično je

(vezano za samoubojstvo mislila sam na realno značenje- oduzimanje života)
ovo šta si navela to bi bilo duševno samoubojstvo i to je donekle to ali u toj jednoj od faza..ali na koncu slijedi reanimacija
Tushe...(ne znam kako se pise na francuskom, ali moracu da ga podgrejem u skorije vreme)

(tako tako)...

Old 05-08-2010, 21:21   #29
Kina
Obično gatalo

Kina's Avatar

Kina je offline
Registrovan: Aug 2009
Kina je na dobrom putu
Standardno

Quote:
inače osobe sa ovim aspektom su totalno misteriozne i nepovjerljive

ženske osobe sa ovim aspektom su prije ljubavnice, nego majke
ne mislim da nemaju sposobnost rađanja nego nemaju strpljenja za djecu

ako je SCO nagalašen u ostalom dijelu karte..mila majko onda

Tacno, nepoverljiva sam 100% i jako se tesko otvaram, to i svi primecuju oko mene, neretko su komentari "ma ok je ona skroz, nikad nece da te ispali, ali je cudna", jer kad treba licno da pricam o sebi - nema me, i obozavam da se "pravim luda" .. ali zato ako se poverim nekome, a taj neko to izigra ili samo ako osetim da zeli da me izigra na bilo koji nacin, potpuno se udaljavam od takve osobe a da joj to i ne kazem, budem i dalje u njenom drustvu, samo je jednostavno cooliram na finjaka ..
ja se nekako i vise osecam kao Sco a i sa njima se najbolje slazem.. Ali decu prosto obozavam, to se ne uklapa...

Quote:

od svega toga mučenja- mjesec/pluton podsvjesno zna da slijedi nagrada na kraju
Da, kao da "namerno" sebe mucis, jer si ubedjen u to da kroz to zapravo moras da prodjes da bi mogao da kenes dalje sa zivotom, i da ces se izdici kao feniks iz pepela, sto i bude tako..

Quote:

I ovo je tacno, da bih se uopste i zaljubila, moram da osetim jaku hemiju, i veliku privlacnost (onako, "fatalnu" u neku ruku ) inace sam potpuno hladna i umirem od dosade, ali i kada se to desi, za sex. odnos mi mnoooogo treba, za sta je verovatno zasluzan Ve180Sa, to me zapravo i ubija..

Old 05-08-2010, 21:45   #30
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

ginger ....a kad ce uslediti nagrada??
ja sam vec imala te padove,...meni je u ovom solaru MO0PL...
malo sam bolje sad...pokusavam pozitivnim mislima da se borim protiv melanholije ...i tuznog stanja duse...

inace u natalu nemam kontakt MO i PL...
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules