ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 15-07-2008, 22:22   #31
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Standardno

Jel daje i nespretnost?

Ja stalno nesto prosipam, nesto mi ispada, lomi se...
Submit to Digg   So90ur Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-07-2008, 16:28   #32
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Registrovan: Jun 2007
Megara je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by karma VIdi Poruku
Evo da se i ja malo pridružim...mogu vam reći da itekako prepoznajem situaciju, naime, moj sin ima so 90 ur, i to so iz 4. kuće u vagi i ur i ne iz 7. u jarcu, kadkad se pitam kako ću ja to dijete dovesti na pravi put...s tim da mi se čini da još više stvari pogoršava taj ne i njegov kvadrat na so jer stvarno zamagljuje oči i ne vidi realno već samo jaši po svojim emocijama..koliko god one nerealne bile..što još očekivati od tih aspekata, ima li tko kakvu ideju??
Draga moja, nema tu rešenja.
Jedino da ga nateraš da se bavi astrologijom.

Moj otac ima Ur 90 So.
Uran u Raku u 4. kući, , a Sunce u 7. kući u Vagi....znači obrnuto od tvog sina...Sunce je u Vagi u oba slučaja.

Baš sam juče konstatovala, a u pitanju je čovek od 56 godina kako je nemoguće njemu objasniti da mora iz nekih situacija da istrgne emocije.

Strašno je oko kakvih se banalnosti iznervira i oko kakvih ljudi.

Ida, magloviti vidici, itekako.

Old 16-07-2008, 16:41   #33
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Megara VIdi Poruku
So90Ur je aspekt koji definitivno daje egoizam.
(naravno, posmatramo celu kartu, ali eto nam predispozicije...posebno ako je Urna loš...moramo se obazreti na tip čoveka-viši, niži tip!)

Ovi ljudi imaju potrebu da nameću svoju volju, često od njih čujemo ''ja,ja,ja,jaaaa!''...uvek su oni u pravu.

Posebno naglašeno npr. kad je Sunce u Vodoliji, pa 90 Urna npr. u Škorpiji...imam u bliskom okruženju primer.

Draga Megara ovo si u pravu potpuno jer sve koje znam da imaju ovaj aspekt su nevidjeno samozivi i samo sebe gledaju...to ne znaci da ce da te povrede nego samo na sebe misle

Old 19-07-2008, 17:20   #34
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

A to je taj aspekt odgovoran za ''ja,jaaaa,jaaaaa...'' ...ufff ...znam i ja takvu osobu sa egzaktnim aspektom u natalu So (lav) 90 Ur (Sco)

''jaaaaa....jaaaa......jaaaaaaa........ja i ja,ja,ja,ja''...za poludit!....a mi svi ostali smo publika koja mora vikati...tiii,tiiii.....ti,ti,ti...tiiiiiiiiiiiiii...la,la...

Old 21-07-2008, 08:39   #35
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Standardno

Cafestrology
"Opozicija ili kvadrat So i Ur cine Ego poprilicno velikim, zahvaljujuci cinjenici da ovi ljudi grade svoj identitet na osecanju licne slobode. Zaista moze biti izazov navesti ih da ucine nesto sto ne zele, jednostavno zato sto pokusaje da ih se gurne u odredjenom pravcu oni vide kao pretnju sopstvenoj slobodi. Ovo su veoma dinamicne individue koje testiraju pitanja tradicije i autoriteta, no, paradoksalno, veoma su odlucni po pitanju sopstvenih metoda.
Ovi ljudi imaju ljubav-mrznja odnos sa sopstvenom jedinstvenoscu. Uglavnom su veoma ponosni na svoju originalnu licnost. Ponekad se osecaju pomalo izostavljenim jer su "drugaciji". Iako su humani na mnoge nacine, mogu biti pomalo ostri kada dodje do sentimentalnosti, ili neceg sto oni dozivljavaju kao preteranu prizvrzenost proslosti ili tradiciji.
U ovom izazovnom aspektu moze biti dosta nervozne nergije i defanzivnosti. Oni rade najbolje kada samo mogu da organizuju svoje rasporede. Rade brzo, impulsivno, naglo. Kada imaju kreativnu inspiraciju, sposobni su za ogromne napore. Mogu biti veoma temperamentni, i za njih je veoma tesko da unesu svoja srca i duse u bilo sta za sta se ne osecaju inspirisanim datog momenta. Ne vole povrsnost i pretvaranje, sto je osobina za postovanje.Medjutim, ova njihova oholost prema pretvaranju moze biti problematicna u svetu gde se od ljudi ocekuje da se ponasaju na odredjeni nacin, bilo da su inspirisani ili ne! Oni cesto osecaju neprilagodjenost ka pitanjima pravila i struktura u drustvu. Ipak, oni koji prepoznaju potrebu da se prilagode makar delom, moci ce da kanalisu svoju inovativnost, visoku intuiciju i svoj duh u kreativna nastojanja i vazne ciljeve. Na taj nacin ce moguce iskusiti i mnogo manje otpora u svojoj svakodnevici."

Old 17-11-2009, 13:31   #36
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Registrovan: Jul 2007
Hekata je na dobrom putu
Standardno

Ok, ako se ima separacioni aspekt od 7* So90Ur, Ur je u strelcu 2 kuća, a So u devici 10 kuća, jer utiče to na trošenje para i novčanim problemima? Isto je aplikaciona konjukcija i tu jupitera sa uranom!

Old 18-11-2009, 01:37   #37
arctiumLappa
Obično gatalo

arctiumLappa je offline
Registrovan: Aug 2007
arctiumLappa je na dobrom putu
Standardno

Ja zivim sa osobom koja ima egzaktan So90Ur. So je u lavu :-)

Na moju beskrajnu radost najjaca planeta kod mene je uran te mogu da ga ispratim inace je pakao! Dakle on je sve al' nije sebican i egocentrican.
On je jedan cudak, reformator, apsolutno izolovan i bez ikakve volje i potrebe da opsti sa spoljnim svetom. U njegov svet i intimu moze da prodre... nekad neko... samo na odredjenim frekvencama i on se povremeno oseca odbacenim, medjutim to je krst koji mora da nosi. Verujem da ako bi mu oduzeli slobodu u radu ili nekom segmentu zivota da bi podivljao. Brilijantan um i fenomenalan naucni potencijal ali to ima da zahvali i mnogo cemu drugome.

Old 18-11-2009, 09:04   #38
jupiter
Obično gatalo

jupiter je offline
Registrovan: Jan 2008
jupiter je na dobrom putu
Standardno

Licni primer so 90 ur,,so u devici na 6* u I kuci,Uran u strelcu u IV.(uran takodje vlada VI kucom) Oduvek su prisutni problemi oko posla,nikada definisano i stabilno.Nisam menjala mesto boravka,samo jednom.Spoljni svet mi u posebnim trenucima prija,vise sam "kucni" tip.

Old 25-03-2010, 00:30   #39
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

osobe sa istaknutim uranom u karti (na osi ili na suncu a još ako su i loše aspekti) često puta u životu čuju za sebe da su poremećeni, ludi, nešto s njima nije u redu i sl.

iz istog razloga tim ljudima "pukne film" na okolinu koja ih ne razumije pa se distanciraju od iste..

iritiraju ih konvencionalna shvaćanja ljudi u sredini u kojoj žive, slijepo tjeranje trendova i principa

imaju specifične poglede na život i nikakao ne podnose tuđa "popovanja"

nisu obiteljski tipovi, nisu skloni običaju- moraš se udat/ženit do 30 i sl gluposti

nisu opterećeni stvarima koje inače opterećuju ostatak pripadnika njihove generacije

mislim da je najbolje za takve osobe boravak u prirodi, na selu eventualno
Naši sponzori
Advertisement

Old 25-03-2010, 01:02   #40
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
Registrovan: Jan 2010
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by pepuuu VIdi Poruku
A to je taj aspekt odgovoran za ''ja,jaaaa,jaaaaa...'' ...ufff ...znam i ja takvu osobu sa egzaktnim aspektom u natalu So (lav) 90 Ur (Sco)

''jaaaaa....jaaaa......jaaaaaaa........ja i ja,ja,ja,ja''...za poludit!....a mi svi ostali smo publika koja mora vikati...tiii,tiiii.....ti,ti,ti...tiiiiiiiiiiiiii...la,la...
Mora da je jako lepa i pozitivna osoba da ih je bar vise..

Old 25-03-2010, 01:10   #41
jupiter
Obično gatalo

jupiter je offline
Registrovan: Jan 2008
jupiter je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by jupiter VIdi Poruku
Licni primer so 90 ur,,so u devici na 6* u I kuci,Uran u strelcu u IV.(uran takodje vlada VI kucom) Oduvek su prisutni problemi oko posla,nikada definisano i stabilno.Nisam menjala mesto boravka,samo jednom.Spoljni svet mi u posebnim trenucima prija,vise sam "kucni" tip.
da dodam,kod mene se ispoljava tako sto ne mogu da radim neki posao po naredjenu,vec kada osetim inspiraciju i slobodu-onda nema preprka.Razna pravila me guse i stvaraju mi nelagodnost,u takvim situacijama se osecam sputanom i ogranicenom.To me jednostavno blokira

Old 25-03-2010, 01:50   #42
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

slažem se sa Jupiterom- za osobe uranove prirode učenje je radost življenja..ali kada ono spontano dođe i ono što ih interesira

takve osobe u ranijoj mladosti su vrlo neodređene, da tako kažem, konfuzne

kasnije u životu se srede na način da nauče raspolagat tim uranom i iskorištavat ga u smislu intelektualnog nadograđivanja i stvaranja jake osobnosti i stila života

vezano za obrazovanje- u djetinjstvu nisu naročiti učenici posebno jer ih ništa jako ne interesira, tj interesira ih sve i ništa
oni polako dolaze k sebi prvo na fakultetu, gdje se sam organiziraš i određuješ tempo, ali dosegnu puni sjaj tek kasnije kada se ostave "prisilnog usvajanja znanja" i rade svojim tempom

uran nipošto nije tip štrebera. dapače čak je i osrednji učenik (3)
štreber jednog dana zamrzi učenje, Uranko ga zavoli

Old 25-03-2010, 02:06   #43
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Totalno ste to dobro opisale cure....ovo ko da sam ja ispricala svoj zivot...

Zadnjih dana me ponovo trga...nikako da odrastem!!!!

Zavoljela sam samo ucenje astrologije haha dobro ima jos par tema kojim se bavim ili ti samo ono sto mene zanima...

znam da je offtop...al ste me pogodile u ZiLu!!!

Old 08-07-2010, 16:27   #44
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
Registrovan: Jan 2010
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Милица VIdi Poruku
Ovo je, verovatno, jedan od najgorih udaraca koje Sunce može da primi- loš aspekt Sunca i Urana.
Zašto?
Zato što je Sunce u znaku Vodolije (kojom Uran vlada) u padu.
A kako je Uran planeta slobodne volje, društvenosti, kosmopolitizma, grupnog rada....a Sunce planeta koja govori o Egu...jasno je da te osobe imaju problem da se uklope u grupu, da su prilično samovoljne, egocentrične, da ne poštuju autoritet.

Svakako, jako je bitno gledati i čime planeta vlada.
Neće biti isto ako je Sunce ili Uran vladar Ascedenta (jer će tad ove osobine biti naglašene) ili ako su ove planete vladari nekih drugih polja.
Uf.a jos je kad vlada MC a u 7-moj je taj Uran u Strelcu 0`. A So vlada kucom...kakva sloboda kakva kontradiktornost, kakva zbrka...

Old 26-07-2010, 20:27   #45
cesarica
Druid

cesarica's Avatar

cesarica je offline
cesarica će postati poznat uskoro
Standardno

Volim ovaj aspekt, mada ne u svakom segmentu. Iako aplikacioni, malo je predaleko da bi potencijalno označavao razvedenog muškarca u mom životu, ili?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules