ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 26-09-2007, 20:32   #16
Kaja
Obično gatalo

Kaja's Avatar

Kaja je offline
Registrovan: Sep 2007
Kaja je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
Taman posla,samo sam se nadovezala,tebi je vise merkur vladar 1,nego sunce,automatski neptun onda dodje vladar 7,ali ako gledamo sunce i uran,aspekt je aplikacioni,sto znaci upoznajes ga na poslu (preko posla) i u fazi je razvoda...Aspekt je nepovoljan sto znaci da je razvod prilican stres i da je on vec prakticno pred razvodom,a isto tako moze znaciti da ce se razvesti,jer je sreo tebe.
Ovo moze zvucati grubo,ali to je nesto sto donosi ovaj aspekt,a nisam napisala ja
Mada bi mozda kod tebe pre trebalo pogledati merkur i neptun.
Eh to misteriozno vrijeme rođenja Nije siguran taj stepen 29-ti (to je po matičnioj knjizi) mada sam sigurna sa ovo malo astrološkog znanja da sam Lav. Mada bih voljela da gledam Merkura i Neptuna , manje je stresno
Ovaj moj sadašnji se nije ženio , da li je moguće da se onda astrološka simbolika odrazi na drugi način? (mada kapiram da bi povoljnije po mene bilo da se odrazi preko njega) ?
Hvala na odgovoru Škorpijice
Submit to Digg   So90ur Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 08-10-2007, 13:28   #17

karma's Avatar

karma je offline
Registrovan: May 2007
karma je na dobrom putu
Standardno

Evo da se i ja malo pridružim...mogu vam reći da itekako prepoznajem situaciju, naime, moj sin ima so 90 ur, i to so iz 4. kuće u vagi i ur i ne iz 7. u jarcu, kadkad se pitam kako ću ja to dijete dovesti na pravi put...s tim da mi se čini da još više stvari pogoršava taj ne i njegov kvadrat na so jer stvarno zamagljuje oči i ne vidi realno već samo jaši po svojim emocijama..koliko god one nerealne bile..što još očekivati od tih aspekata, ima li tko kakvu ideju??

Old 31-10-2007, 17:34   #18
Mirka
Obično gatalo

Mirka's Avatar

Mirka je offline
Mirka je na dobrom putu
Standardno

Ja imam So180 Ur, Uran je u prvoj u Vagi,a Sunce u Ovnu u 7. kuci. Inpulsivnost, tvrdoglavost, borbenost, ne trpim pravila, a tek zelja za slobodom i ako se vezem patoloski za nekog zbog Ve180Pl i budem vrlo posesivna i ljubomorna, ako to osetim na drugoj strani odmah se javi strah da neko moze mene da kontrolise i da ugrozi licnu slobodu. Sto se tice razvedenih sa njima nisam imala iskustva.

Old 31-10-2007, 18:30   #19
Dina
Početnik

Dina's Avatar

Dina je offline
Registrovan: Oct 2007
Dina je na dobrom putu
Standardno

Kod mene je So90Ur i uglavnom se nalazim u ovome sto je pricala Sana ali ne bih rekla da sam u tako losem odnosu sa okolinom... Nekako uspevam da pronadjem ljude koji u nekom smislu razmisljaju kao ja i koji su mi bliski, a i ako sam okruzena onim drugima uspevam da uspostavim neki koliko toliko prijatan kontakt (mada povrsan). Jedino sto ne uspevam da nadjem toliko poklapanja sa drugim ljudima pa da se osecam kao deo neke grupe ljudi. S te strane mozda moze vaziti ovo sto Arijel kaze - osudjena na samocu... Mada ja to vise volim da shvatam sa lepse strane u smislu vece raznolikosti i u kontaktima, bavljenjima itd.

Old 29-11-2007, 13:24   #20
jele
Početnik

jele's Avatar

jele je offline
Registrovan: Oct 2007
jele je na dobrom putu
Standardno

Imsiragic kaze da je los aspekt SO i UR u zenskom horoskopu snazan znak za razvod.

Old 29-11-2007, 21:20   #21
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
Registrovan: Feb 2007
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

snažan znak za bilo šta ne može biti ni jedan aspekt gledan zasebno

Old 16-03-2008, 18:35   #22
zinaidar
Početnik

zinaidar je offline
Registrovan: Jan 2007
zinaidar je na dobrom putu
Standardno

sunce kvadrat, opozicija i konjukcija uran
u zenskom horoskopu neminovan razvod braka (A.Imsiragic)
Ali ovo je samo vezano za brak ukoliko je sunce ili uran vladar 7 kuce i ukoliko ima jos nekih aspekata koji ga napadaju.
Moja prijateljica kojoj je vladar 7 kuce u kvadratu je sa uranom koji je vladar njenog prvog polja.
u sedmoj kuci ima sunce konjukcija venera konjukcija jupiter sto bi bilo mozda idealno za brak ali ove sve tri planete prave kvadrat sa uranom u 9 kuci (sunce kvadrat uran, venera kvadrat uran, jupiter kvadrat uran) zanci ima 3 aspekta za razvod jer su 2 planete u konjukciji sa vladarom 7 kuce i sve tri su u kvadratu sa uranom. Ona se zabavljala puni 8 godina i 4 mjeseca kada se udala a razvela se za manje od 2 godine.
DA BISE NESTO OSTVARILO MORATE IMATI 3 ASPEKTA KOJA TO POTVRDJUJU.
Drugi primjer je jedna zena kojoj sam radila horoskop i koja se razvela a muz joj se ubio nakon 2-3 godine.
a sta je na razvod ukazivalo:
Blizanci su joj je na vrhu 7 kuce i merkur vladar 7 je u 8 kuci u lavu. Sunce vladar 8 u konjukciji sa merkurom vladarom 7 i sve to u konjukciji sa uranom.
sve ove tri planete su u kvadratu sa jupiterom i u kvadratu sa neptunom i mjesecom.
mjesec joj je suvladar 7 (cijeli rak je ukljesten u 7 kuci) u konjukciji sa neptunom i u kadratu sa suncem, uranom i merkurom vladarem 7.
zena se razvela i muz joj se ubio poslije razvoda 2-3 godine.

do sada sam uradila par horoskopa ali da bi se nesto ostvarilo morate gledati aspekte koje prave planete sa drugim planetama i imati bar 3 da bi se to ostvarilo.
Ukoliko imate uran kvadrat, opozicija, konjukcija sunce da bi razvod bio u horoskopu morate imati 3 pokazatelja i u to ukljucen vladar 7 kuce. u svakom drugom slucaju razvod se nece ispoljiti.

Old 16-03-2008, 21:24   #23

karma's Avatar

karma je offline
Registrovan: May 2007
karma je na dobrom putu
Standardno

lijepo si ovo napisala, no...možda je ne vidim dovoljno,( rastavljena) no jedini pokazatelj kod mene za rastavu bi bio UR na asc, 180 dsc, našao se doduše na 23 stupnju vage koji čini mi se po sjećanju govori o braku...no to je to, voljela bih da pogledaš i pokušaš naći još pokazatelja pa da vidimo ima li ih tri

Old 29-03-2008, 20:10   #24
skorpijica
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Registrovan: Nov 2007
skorpijica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Merkur VIdi Poruku
Impulsivni ste, nagli, ekscentricni i ponekad neprincipijelni. Idete svojim putem i radite ono sto zelite, ne razmisljajuci mnogo o tome sta bi drugi mogli da pomisle ili osete. Originalni ste ali i neprakticni, a ovaj aspekt vam cesto pruza izvanredan licni magnetizam. Nervozni ste i podlozni nesrecama, pa se cini da na neki nacin privlacite uznemiravajuce okolnosti i dogadjaje.

kada se u mojoj karti uradi uzajamni prihvat ili recepcij adobijem ovaj aspekt koji me tako lepo opisao bolje nego onaj koji stoji u karti...........osim ovog zadnjeg da privlačim nesrećne ja sam srećo i nema nesreća

Old 30-03-2008, 09:24   #25
Kaja
Obično gatalo

Kaja's Avatar

Kaja je offline
Kaja je na dobrom putu
Standardno

Da, Karma, i mene čudi tvoje 7, zapravo tvoj razvod...

Moj je horoskop školski primjer razvoda, pa vidjećemo..

Old 01-05-2008, 00:47   #26
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Registrovan: Jan 2007
Andreina je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by sana VIdi Poruku
evo ja cu ti malo iz iskustva reci sta oznacava
stalno nezadovoljstvo ustaljenim poredkom stvari. stalno bi nesto da mijenjas. nervira te primitivizam. ne prihvatas ustaljena i utvrdjena pravila ponasanja koja ti lice na performans kakvog klovna koji treba da udovolji drustvenoj zajednici a da poslije ode kuci sav tuzan i isplace se nad svojom sudbinom. e ne. ti ne zelis biti klovn i ne treba ti da se svidis zajednici. ti hoces da opametis tu zajednicu. ne prihvatas autoritete vec karaktere. a karakter moze biti i prosjak. kofrcis se i gdje treba i gdje ne treba. volis da istrazujes nesto sto ce ti drugi reci: a nigdje veze! kao astrologija npr. vjerujes u jednakost ljudi i pravo svih. mrzis kad vidis i uvjeris se da to milion puta nije i nece biti tako. ne gledas kako se ko preziva i je li mu tata direktor i ima li brdo para, sve dok te postuje i ti ga postujes i dok postoje zakoni ljudskog odnosa izmedju vas.
previse mozgas o svemu. ulijeces u opasne situacije, samoubilacke dijaloge i monologe, nerviras se do ludila, ne drzi te mjesto, stalno su ti mravi pod dupetom i hoces da ides, da mijenjas, rusis, da je novo, bolje, ljepse, svima i za sve. izlijeces pred rudu i na kraju skontas da su te uvalili da se boris za tudja prava, dok oni cuvaju svoje male polozajcice u nekoj zabitoj cosi. oprastas im jer su glupi i ne razumiju vise ciljeve i znas da ce umrijeti mizerni. neko za njih treba da se bori i mislis da si ti ta dok te ne lupi po glavi.
smiris se do novog bunta jer ne mozes drugacije iako znas da ne bi trebala tako i da na tvojoj strani kad zatreba nece biti tih istih za koje se boris.
revolucionar. to ti znaci da prva stradas i da te tek na kraju balade, kad te ne bude, ostatak svijeta skonta. sta ima veze, jer navikla si vec da je ovaj zivot satkan od apsurda.
e zavisi gdje ti je Uran a gdje Sunce i u kojim poljima su.
Tek sada sam videla ovaj komentar o SO - kvadrat - UR. Ko da opisuje mene! UR u 6 polju (posao) u kvadratu sa SO u 10 (karijera). Eto zasto sam u sukobu sa autoritetima na poslu. Sada mi je sasvim jasno.
Advertisement

Old 15-06-2008, 13:15   #27
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Registrovan: Jun 2007
Megara je na dobrom putu
Standardno

So90Ur je aspekt koji definitivno daje egoizam.
(naravno, posmatramo celu kartu, ali eto nam predispozicije...posebno ako je Urna loš...moramo se obazreti na tip čoveka-viši, niži tip!)

Ovi ljudi imaju potrebu da nameću svoju volju, često od njih čujemo ''ja,ja,ja,jaaaa!''...uvek su oni u pravu.

Posebno naglašeno npr. kad je Sunce u Vodoliji, pa 90 Urna npr. u Škorpiji...imam u bliskom okruženju primer.

Old 17-06-2008, 17:35   #28
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
Registrovan: Feb 2007
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

kad je naglašen - vječna neprilagođenost i negatorstvo, beskrajna tvrdoglavost i naravno uvijek ubjeđeni da su oni u pravu i da su koordinate njihovog moralnog sistema najpreciznije...
stvaraju probleme u praznoj kući...kad se ne slažeš sa njima - ne valjaš jer nemaš pojma o životu, a kad se slažeš - još si gori, jer se praviš da se slažeš zato što nemaš svoje mišljenje...
uživaju u tome što ih niko ne razumije, jer nikoga i ne cijene, osim, kao što Milekić reče, najumnije ljude svijeta...
što drugi prihvataju, oni odbacuju, što drugi grade oni razgrađuju...
na sve gledaju kao na bijedne marionete, osim na sebe, i zaista nikad neće igrati tuđu ulogu, niti biti bilo čije marionete ali su zato uvijek marionete svojih unutrašnjih protivurečnosti...

Old 15-07-2008, 13:09   #29
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Standardno

Ja Uran, kvadrat Sunce (vlada sedmom)...

Ali necem se razvedem, bar zasada.

Inace, mislim da ako nije ugrozen i sa drugih strana, ako ima izlaze, ovo moze da bude kvalitetan aspekt, napredak nikada ne dolazi bez revolucije, pa makar poceli iz svog mikrokosmosa.

Old 15-07-2008, 20:04   #30
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Megara VIdi Poruku
Ovi ljudi imaju potrebu da nameću svoju volju, često od njih čujemo ''ja,ja,ja,jaaaa!''...uvek su oni u pravu.
Posebno naglašeno npr. kad je Sunce u Vodoliji, pa 90 Urna npr. u Škorpiji...imam u bliskom okruženju primer.
Ili jos gore npr sunce u lavu
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules