ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 28-08-2010, 20:38   #61
WolfWoman
Obično gatalo

WolfWoman's Avatar

WolfWoman je offline
Registrovan: Aug 2010
WolfWoman je na dobrom putu
Standardno

Quote:
stalno nezadovoljstvo ustaljenim poredkom stvari. stalno bi nesto da mijenjas. nervira te primitivizam. ne prihvatas ustaljena i utvrdjena pravila ponasanja koja ti lice na performans kakvog klovna koji treba da udovolji drustvenoj zajednici a da poslije ode kuci sav tuzan i isplace se nad svojom sudbinom. e ne. ti ne zelis biti klovn i ne treba ti da se svidis zajednici. ti hoces da opametis tu zajednicu. ne prihvatas autoritete vec karaktere. a karakter moze biti i prosjak. kofrcis se i gdje treba i gdje ne treba. volis da istrazujes nesto sto ce ti drugi reci: a nigdje veze! kao astrologija npr. vjerujes u jednakost ljudi i pravo svih. mrzis kad vidis i uvjeris se da to milion puta nije i nece biti tako. ne gledas kako se ko preziva i je li mu tata direktor i ima li brdo para, sve dok te postuje i ti ga postujes i dok postoje zakoni ljudskog odnosa izmedju vas.
previse mozgas o svemu. ulijeces u opasne situacije, samoubilacke dijaloge i monologe, nerviras se do ludila, ne drzi te mjesto, stalno su ti mravi pod dupetom i hoces da ides, da mijenjas, rusis, da je novo, bolje, ljepse, svima i za sve. izlijeces pred rudu i na kraju skontas da su te uvalili da se boris za tudja prava, dok oni cuvaju svoje male polozajcice u nekoj zabitoj cosi. oprastas im jer su glupi i ne razumiju vise ciljeve i znas da ce umrijeti mizerni. neko za njih treba da se bori i mislis da si ti ta dok te ne lupi po glavi.
Ovo je nekako slicno meni.. Ne podnosim primitivizam i jako mi je tesko prihvatiti autoritete, bar u sredini u kojoj se nalazim gdje su uglavnom primitivci povezani s autoritetom. haha

Kod mene je So90Ur
Sunce u Djevici u 3. kuci
Uran u Jarcu u 6.kuci

Ako ste vi svjetlost, sta vam tama moze, osim da ustukne pred vama?
Submit to Digg   So90ur Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 08-11-2010, 12:35   #62
cvetak
Druid

cvetak's Avatar

cvetak je offline
Registrovan: Jun 2007
cvetak je na dobrom putu
Standardno

Ovo je jedini aplikacioni aspekt So u natalu moje sestre, doneo je muskarca koji je u trenutku upoznavanja bio rastavljen a u medjuvremenu se i razveo.

Old 08-11-2010, 15:01   #63
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
Registrovan: Jan 2010
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by cvetak VIdi Poruku
Ovo je jedini aplikacioni aspekt So u natalu moje sestre, doneo je muskarca koji je u trenutku upoznavanja bio rastavljen a u medjuvremenu se i razveo.
A cega joj je vladar So? Ili si gledala uopsteno za muskarca simbol So?

Old 08-11-2010, 15:04   #64
cvetak
Druid

cvetak's Avatar

cvetak je offline
Registrovan: Jun 2007
cvetak je na dobrom putu
Standardno

Nisam ni gledala, ali evo So je vladar XI a Ur vladar sunca i merkura i V kuce. A da nadodam on ima i dete iz prvog braka. So je u V a Ur u II.

da sad se setih, ona je oca izgubila iznenada, udar struje (ur?)

Last edited by cvetak; 08-11-2010 at 15:52..

Old 17-02-2012, 17:28   #65
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Registrovan: Feb 2011
Ex... je na dobrom putu
Standardno

kao i svaki drugi aspekt, ovaj aspekt moze biti los i dobar ali svakako zahteva akciju i reakciju.Odlican aspekt za diktatore, sefove, bosove, dalje ljude koji rade sa rizikom (bankari, hedzing fondovi, penzioni i investicioni fondovi..), dalje ovi ljudi mogu biti dobri menadzeri.Josh jedno sto sam primetio jeste to da ovaj aspekt alijenacija od drustva.Ovi ljudi su neshvaceni, pa cesto stoga postaju sociopate.Mada i pored toga, polje nerazumevanja je oznaceno pre sve poljem u kojem se nalazi uran...pa ako je uran u trecem ljudi ne razumeju njihov govor i izraz, ako je u cetvrtoj postoji nerazumevanje u kuci, domu, je u prvom ocigledno je to uopste neshvacena i cudna osoba.Mada uprkos svemu negativnom, ovaj aspekt ako se radi na njemu u istinu moze dati coveka ispred svog vremena, pravog intelektualca.Pogotovu ako je sunce podrzano intelektualnom planetom, mada obrazovanje zavisi josh od mnogo stvari.Kada je u pitanju razvod, mislim da se ovaj aspekt pretezno odnosi na musku populaciju, dok na zensku jedna od ove dve planete moraju biti vladari sedme kuce.Mislim da bi zeni pre razvod doneo napet aspekt meseca i urana.Definitivno ne postuju norme drustva, prakticno ih mrze, ali ne iz razloga shto imaju tendenciju ka uspostavljanju anarhistickog drustva, vec iz razloga sto vide rupe, odnosno losa obelezja sistema.Dakle, ovaj aspekt moze dati utopisticku tendenciju razvijanja teorija o drustvu ali tu mora biti ukljucen i neptun.Tezak egocentrik.Egoizam bi se pre odnosio na aspekt sunca i saturna.Punkeri, rokeri, jazz-eri..dakle svi ljudi koji se bune.Sunce kao licna planeta mislim da bi ovde u znaku mogla da predstavlja polje cudnog ponasanja, pa ako je u ovnu to se tice same licnosti, ako je u biku mozda osoba imala cudne nacine ishrane, volela bi razlicitu hranu, a kad bi bilo u blizancima to bi se odnosilo na bracu i misljanje, komunikaciju...dakle, bitan je nacin na koji se taj ego ispoljava, a to sunce pokazuje, odnosno gde je ono.Uran daje mogucnost da stvorimo nestho sasvim novo u znaku u kom se nalazi.Npr. u jarcu - novi nacini upravljanja, u vodoliji - nova drustvena uredjenja, u ribama - nove spiritualne i verske obicaje itd.Dakle, kao i svi drugi aspekti ima svoje lose ili dobre strane ali za ovu osobu je istinski vazno da nauci da se bori sa neizvesnoscu jer kada to nauci, bice sposobna da vidi uvek jedan korak ispred svih.Sve u svemu predivan aspekt, koji ako ga na pravi nacin iskoristi nece da te pretvori u jajaru i govnara vec u istinskog intelektualca i coveka.Nizi tipovi ovaj aspekt mogu da ne obuzdaju pa moze da im donese razne probleme sa srcem, dalje izliv krvi u mozak ili slog je isto moguca solucija, mada to moze vrlo lako i da saceka i vise tipove Bolje je reci da nizi tipovi nemogu da se bore sa realnoscu i maju teske probleme sa egom i imaju komplekse nize vrednosti.Naravno visi tipovi ce imati komplekse vise vrednosti, i vrlo lako mogu biti vrlo iskompleksirani ali ce verovatno ta njihova iskompleksiranost biti pokrivena dozom pameti.Prejebeno dobar aspekt
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-02-2012, 17:42   #66
ochajna domacica
Mag

Standardno

Takav je otac mog "kolege" koji ima u natalu SO90UR...a njemu lično daje sukob svake vrste oko ideja sa ocem, jer nasuprot tome, njegov vladar Asc.ima pozitivan aspekt sa UR, što mu je donelo i talenat. SO je u 4, stoga je nasleđen talenat. Otac mu se više ne bavi tim poslom..pored MO90UR, i ovaj aspekt SO90UR, oba daju talenat koji izranja(Mo90UR = duša koja izranja). Ne dele mišljenje na koji način se postaje uspešan i tražen u javnosti. Jedan ustaje u cik zore, dok drugi tek kad Sunce "zađe"

Old 17-02-2012, 17:56   #67
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ochajna domacica VIdi Poruku
Takav je otac mog "kolege" koji ima u natalu SO90UR...a njemu lično daje sukob svake vrste oko ideja sa ocem, jer nasuprot tome, njegov vladar Asc.ima pozitivan aspekt sa UR, što mu je donelo i talenat. SO je u 4, stoga je nasleđen talenat. Otac mu se više ne bavi tim poslom..pored MO90UR, i ovaj aspekt SO90UR, oba daju talenat koji izranja(Mo90UR = duša koja izranja). Ne dele mišljenje na koji način se postaje uspešan i tražen u javnosti. Jedan ustaje u cik zore, dok drugi tek kad Sunce "zađe"
Zapravo mislim da ne mora iskljucivo da znaci da ce natus da bude u koliziji sa svojim ocem.Ovo prvenstveno zavisi i od desete kuce za muski horoskop i cetvrte kuce za zenski horoskop.Ja sa mojim ocem imam odlican odnos jer imam jupitera na vrhu neba, dakle vrlo se cenimo i uvazavamo.Otac jeste ekcentricna licnost, i postoje momenti njegove nervne napetosti (nekontrole) kao i samog nastusa ali nemora da ovaj kontakt bude sukob oca i natusa.

Old 17-02-2012, 19:24   #68
ochajna domacica
Mag

Standardno

To "zapravo", ovde je isključeno...jer da nije u sukobu s ocem, bio bi s majkom
Ovde se radi o vladaru 4 kuće.
I nije mu otac ekscentrik, već on sam. Pritom otac mu je jako smiren i odmeren, diplomata, možda njegov Sunčev znak, tj.Vaga., doprinosi tome.
Samim tim, pričanje napamet o aspektu, zapravo je čeoni sudar
Otac mu je mnogo talentovaniji nego li ovaj momak sam! Ali kao što znamo, kvadrati češće ne dozvole da se ti talenti pokažu u pravom svetlu, iako je ovaj u svojim krugovima dosta poznat. Što opet možda iz njegovog natala govore NE0SO - umetnik, i to na Spici. Nekom možda ništa ne govori, meni mnogo. Ipak, učim od njih i njihovih dela.

Old 17-02-2012, 21:10   #69
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ochajna domacica VIdi Poruku
To "zapravo", ovde je isključeno...jer da nije u sukobu s ocem, bio bi s majkom
Ovde se radi o vladaru 4 kuće.
I nije mu otac ekscentrik, već on sam. Pritom otac mu je jako smiren i odmeren, diplomata, možda njegov Sunčev znak, tj.Vaga., doprinosi tome.
Samim tim, pričanje napamet o aspektu, zapravo je čeoni sudar
Otac mu je mnogo talentovaniji nego li ovaj momak sam! Ali kao što znamo, kvadrati češće ne dozvole da se ti talenti pokažu u pravom svetlu, iako je ovaj u svojim krugovima dosta poznat. Što opet možda iz njegovog natala govore NE0SO - umetnik, i to na Spici. Nekom možda ništa ne govori, meni mnogo. Ipak, učim od njih i njihovih dela.
Pogresno si protumacila moje reci.Prvo kada sam rekao ekscentrik, mislio sam na mog oca (a uz to i moje sunce je u vagi).Drugo ne vidim ja celu kartu, tj. ne vidim je uopste pa nzm. o cemu tacno pricash.A trece i najvaznije je to da sam rekao da ovaj aspekt ne mora iskljucivo da donese sukob sa njegovim ocem ili idejama njegovog oca.Za to se mora gledati josh stvari...i da kvadrati, odnosno talenti iskazani tim aspektom mogu da se ispolje ali natus mora mnogo energije da ulaze u taj aspekt

Old 28-04-2012, 15:40   #70
milupino
Druid

milupino's Avatar

milupino je offline
Registrovan: Dec 2010
milupino je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Merkur VIdi Poruku
Impulsivni ste, nagli, ekscentricni i ponekad neprincipijelni. Idete svojim putem i radite ono sto zelite, ne razmisljajuci mnogo o tome sta bi drugi mogli da pomisle ili osete. Originalni ste ali i neprakticni, a ovaj aspekt vam cesto pruza izvanredan licni magnetizam.
nema za ovu osobu prepreka,grade sebi zivot onakav kakav zele,idu stazama gde drugi nisu krocili,originalnih ideja i bintovnicki poneti ne razmisljaju sta drugi misle ,osete....neprakticni hmm poznajem osobu i nije takva ....magnetizam neosporan,zadivljuju svojim izuzetno inovativnim postupcima komentarisem osobu koja ima pored ove konstelacijne ,dobro aspektovan uran (Strelac)od marsa i merkura kao i venere (Lav) kao i Ju(Vodolija),tako da ovaj uran daje nesvakidasnje i savremeno (dispozicijom u vodoliju gde je u sedistu )i blistavo ,odvazno,uticajno( Lav).....

Old 04-12-2012, 11:56   #71
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by ibis VIdi Poruku
Ja Uran, kvadrat Sunce (vlada sedmom)...

Ali necem se razvedem, bar zasada.

.
ehhhh...
davno sam ovo napisala (2008) i zivot me demantovao

ja sam samu sebe demantovala...

pitam se, mogu li nekako drugacije da utrosim ovaj aspekt, da ne rusim partnerstva...

PAPIR definitivno nije za mene (mislim brak na papiru)

Old 04-12-2012, 14:13   #72
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ibis VIdi Poruku
ehhhh...
davno sam ovo napisala (2008) i zivot me demantovao

ja sam samu sebe demantovala...

pitam se, mogu li nekako drugacije da utrosim ovaj aspekt, da ne rusim partnerstva...

PAPIR definitivno nije za mene (mislim brak na papiru)
Tezi ka genijalnom, ka novom, rusi granice koje postoje...sve ostalo smara

Old 04-12-2012, 14:56   #73
LavJarac
Druid

LavJarac's Avatar

LavJarac je offline
Registrovan: May 2010
LavJarac je na dobrom putu
Standardno

Takodje vlasnik ovog aspekta...Sunce u separacionom kvadratu sa Uranom...bas mi je skoro tranzitni Saturn dodornuo ovaj aspekt i nista ...sve u nekom zastoju...
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules