ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 01-10-2011, 12:59   #31
skorpija3010
Veštac

skorpija3010's Avatar

skorpija3010 je offline
Registrovan: Jul 2008
skorpija3010 je na dobrom putu
Standardno

@angelika
slazem se s tobom) mada ja imam siru konj SO i ME u 7 u sco
orbis 8. posto je ME retro ne pricam toliko , malo zdrazavam za sebe, ali \
retro i kazem,
misim da se ovo u 7.odnosi na mog partnera. a nasla takvog
ME mu je u Strijelcu, bas prica masu

pozdrav

http://de.tinypic.com/view.php?pic=650qb6&s=7
Submit to Digg   So0me Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 01-10-2011, 13:43   #32
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
Registrovan: Dec 2009
kanon je na dobrom putu
Standardno

So0Me, širi orbis, 8* pa barem nije spaljen .
Me mi je vladalac 2 i 6, a So 5, pa bi onda ja negde trebaa raditi (6) i zarađivati novčiće (2) kroz zabavu, kreativnost (5). Ali ništa , nisam talentirana niti za umjetnost niti za port, a za rad sa djecom nisam educirana. Pa onda ništa od te simbolike u mom natalu. Morat ću pod hitno da nađem neku drugu
.

Last edited by kanon; 01-10-2011 at 13:54..

Old 01-10-2011, 13:58   #33
Bojana_NS
Druid

Bojana_NS's Avatar

Bojana_NS je offline
Registrovan: Sep 2011
Bojana_NS će postati poznat uskoroBojana_NS će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by ognjenka724 VIdi Poruku
Glasno kritizira?
pa sve device kritikuju bar one koje ja znam

Old 01-07-2013, 01:50   #34
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Registrovan: Jan 2010
Rabiosa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Rabiosa VIdi Poruku
Ovo je pesnički opis. Da li je moj Me u srcu ako je udaljen od So tačno 1 stepen?
Vidi mene blesoše Mislim da mi je to jedan od prvih postova.
Primetila sam kod sebe da sam oduvek volela da pišem, nekada sam vodila dnevnik godinama, počela sam sa 13 mislim, neke 4 godine pisanja, nekad sam dan za danom pisala, a ponekad sam pravila malo veće pauze pa vi izračunajte koliko je to stranica, dana... DOGAĐAJA Krila sam ga naravno, bila sam vrlo posesivna prema svom dnevniku; imao je crne lakirane korice, bio je debeo. Imam sitan, uredan rukopis, tako da sam neke četiri godine uspela da smestim u njega. Vrlo sam emotivno i živopisno pisala, kada sam se vratila na čitanje bilo je nekih opisa koji su smešni ali ne na dobar način.
Sa tim dnevnikom naučila sam da stvaram tajne, kada nešto ne bih podelila sa najboljom drugaricom napisala bih u dnevnik. Jednom sam ga slučajno ostavila na vidljivom mestu u sobi i kada sam se vratila kući iz škole bio pomeren, tata mi je rekao da ga je samo premestio ali da ga nije čitao. A ja sam se iznervirala više nego što je bilo potrebno, bila sam uzdrmana zato što sam mislila da su moje tajne otkrivene. Posle toga sam ga malo izbegavala kao da je šugav. Kad sam se vratila pisala sam ređe i samo one bitne događaje i datume. Volela sam pored datuma da zabeležim vreme pisanjem dnevnika, sve u minut, bolesno detaljisanje.
Ne znam šta me je jednom iznerviralo i pocepala sam, uredno, sve stranice tako da mogu jednog dana da ih sastavim ako poželim. Još ih nisam sastavila.
Pisala sam i neke pesmice ali očajne su, imam veći dar za recitovanje nego za pisanje pesama ali uživam u čitanju poezije.

Old 21-04-2014, 20:23   #35
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Registrovan: Dec 2012
Natasha će postati poznat uskoro
Standardno

Trazila sam tumacenje konjukcije merkura i sunca ako se radi o razlicitim znakovima. Po ovome sta sam nasla te bi se energije trebale ispreplitati i ovaj bi merkur trebao bojiti sunce jarcevom energijom jer je sunce na pocetnim stepenima znaka pa je prema tumacenju "neiskusno",za razliku od merkura:?

Old 30-04-2014, 00:29   #36
klaudija
Druid

klaudija's Avatar

klaudija je offline
Registrovan: Apr 2012
klaudija će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Natasha VIdi Poruku
Trazila sam tumacenje konjukcije merkura i sunca ako se radi o razlicitim znakovima. Po ovome sta sam nasla te bi se energije trebale ispreplitati i ovaj bi merkur trebao bojiti sunce jarcevom energijom jer je sunce na pocetnim stepenima znaka pa je prema tumacenju "neiskusno",za razliku od merkura:?
E ovo i mene bas interesuje (kada su razliciti znakovi u pitanju).
Ono sto ja znam je - da taj aspekt nikad nece imati onu jacinu, kao kada se ta konjukcija desava u istom znaku. Sto znaci da ta spaljenost tvog Me i nije toliko "strasna".
Druga stvar, na koju sam nailazila kada su ovakve stvari u pitanju, je da se konjukcije sa razlicitim znakovima gledaju do 3* (ne kazem da je tacno, samo prenosim iscitano ).
A za ovo o "neiskusnom" So, nisam sigurna. Zar ono nije jace od ovog Me, upravo zbog polozaja na pocetku znaka?! Moguce da lupam sad, al nesto mi se tako urezalo za jacine planeta u odnosu na njihov polozaj (pocetak, sredina i kraj jednog znaka).
Ispravi me ako gresim.

Old 30-04-2014, 15:44   #37
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Registrovan: Dec 2012
Natasha će postati poznat uskoro
Standardno

Nije mi Me spaljen,samo je konjukcija. Raspitala sam se i saznala da se onda povezuju simbolike obe planete u znakovima u kojima jesu,e sad je to vec :..XD

Venera mi je spaljena. I ovo za stupnjeve sam procitala,sad je li to tako... Osim toga,uzela sam u obzir da je Me bolje postavljen u jarcu nego So u vodenjaku :/

Old 23-05-2015, 21:12   #38
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Registrovan: Apr 2013
tiramisu će postati poznat uskorotiramisu će postati poznat uskoro
Standardno

Naišla sam na ovo objašnjenje spaljenosti Merkura. Ima logike, pa reko' da podelim.

Natus sa spaljenim Merkurom doživljava osećanje ranjivosti kada nešto treba da zahteva od nekoga. Ličnost se identifikuje sa funkcijom govora/obraćanja i dobija osećaj povređenosti kada se desi da mu je neka molba odbijena. Zato se javlja strah od odbijanja na ličnom nivou, a sve je povezano sa egom. Čak i racionalni zahtevi, kao što su zahtev za zasluženom povišicom u firmi, rekamiranje proizvoda u prodavnici ili traženje usluge od najbližih postaje poteškoća za natusa. Nakon određenog vremena, individua se oseća iskorišćenom i neispunjenom a kao posledica se javlja bes i ozlojeđenost. Ključ za prevazilaženje ovog "hendikepa" je preuzmanje odgovornosti za ispunjenje svojih potreba, zahteva i želja, tako što će ih natus jasno artikulisati. Osobe sa ovom konjukcijom su generalno jedino u mogućnosti da komuniciraju svoje potrebe kroz nagoveštaje ili na šaljiv način, sve samo da izbegnu direktno obraćanje. Ovo je naročito izraženo u poslovnoj sferi. Kao posledica se javlja ozlojeđenost zbog nemogućnosti da sa drugim strankama ostvare fer razmenu novaca, dobara, mišljenja i sl.
Koren ovakvog ponašanja vodi poreklo iz detinjstva kada je natus, kao dete, bio odbijen od strane oca/majke kada je nešto od njih tražio uz odgovor tipa: "Ne treba ti to, to je glupost, ne traći novac na to".

Old 24-05-2015, 11:20   #39
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Registrovan: Jan 2009
Malefik će postati poznat uskoro
Standardno

Dje to moze imati logike, kada trecina stanovnistva ima spaljenog merkura. Te osobe bi bas lako i jasno trebale da artikulisu svoje potrebe(u zavisnosti od drugih aspekata), odlicni govornici, pisci, itd. Generalno ovakvi tekstovi imaju laksativni efekat na mene, kao da nije prirodno da postoji odredjena doza nezadovoljstva, kada je bilo kom coveku neka “molba” odbijena, ali ne, to dozivljavaju samo ljudi sa“spaljenim” merkurom i naravno, uzrok je negde u detinjstvu. Eno Hitlera, on je bas na saljiv nacin komunicirao, i kroz nagovestaje, posto je jadan bio stidljiv. Ili dr. Gebels –ministar propagande, sa svojim tezama. Dakle, jeftina, popularna psihologija. Ako ne volis da jedes pasulj, to znaci da se ti zapravo bojis pasulja i da si kao dete imao neprijatno iskustvo sa pasuljem. Jbg deco, nemojte jesti ladnog gra’a iz frizidera, da ne biste imali problema posle.
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-05-2015, 17:00   #40
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Standardno

Well when you put it like that... Svakako slikovito objašnjeno.

Tačno je da trećina stanovništva ima spaljenog Merkura. Tačno je i da je prirodno da čovek oseća nezadovoljstvo kada mu je neka molba odbijena. Povežeš ove dve rečenice imaš zaključak koji je relevantan: većina ljudi se suočava sa tim "fenomenom".

Međutim, tekstić gore govori o tome da natus posledično, kao rezultat odbijanja nekad u prošlosti, više ne želi da se nađe u toj poziciji da zavisi od nekoga iliti da nekoga moli za uslugu. Pri ovoj konjukciji Merkur se ne vidi od Sunca, takoreći ostaje u zapećku. Kvaliteti Merkura su umanjeni. On bi hteo da izrazi svoje zahteve ali mu to ego (Sunce) ne dozvoljava. Zato i jeste često indirektno obraćanje, kroz nagoveštaje. To je onaj tip ljudi, ako si imao prilike da ih sretneš, koji će ići kao kiša oko Kragujevca: opisaće ti kompleksnost situacije u kojoj se nalaze, ali te neće moliti za pomoć, već će radije ići okolo-naokolo dok se ti sam ne ponudiš. To je taj sistem, otprilike. Jer, ne daj Bože da se oni, na neki način, ponize, kako god to sad zvučalo. Ključ za prevazilaženje ovog problemčića je jasno artikulisanje svojih zahteva, dakle prevazilaženje problema sa egom. Dakle, treba ti nešto, onda se glasno izjasni.

Istina, ljudi sa ovom konjukcijom budu odlični pisci (mada pisanje je intiman čin, nema veze baš sa obraćanjem drugim ljudima), govornici da, ali to najverovatnije ne ide po automatizmu, ne možeš sigurno znati koje su unutrašnje bitke ti ljudi imali u sebi pre nego što postali to što su postali, tj. pre nego što su prevazišli ovaj aspekt. Nečije unutrašnje motive ja ne mogu znati, a ne možeš ni ti, ni kod Gebelsa a ni kod Hitlera. Objektivne da, ali subjektivne ne.
E vidiš tu sam ja u prednosti, kao neko ko ima ovaj aspekt, jer mogu da potvrdim validnost gore napisanog. Ti možeš da sumnjaš u to i to sa razlogom, jer ono što je nekome u glavi je teško vidljivo manifestovati i teško da možeš da razumeš isto kada taj aspekt nemaš. Ja ću i dan danas uraditi sve što mogu samo da izbegnem traženje usluga od drugih ljudi, ili ću se makar postarati da je taj neko bude dobro kompenzovan na neki drugi način pre nego li se usudim na tako nešto.

Naravno, ne mislim da će se kod svakog čoveka spaljeni Merkur ovako manifestovati. Ovo je samo jedan od mogućih efekata ovog aspekta. I iako na prvi pogled deluje kao jeftina, popularna psihologija (naročito poslednja rečenica, lol) i da ima malo teži, spookier prizvuk nego što to zaista jeste (ja zagovaram tezu da spaljenost ipak nije teža aflikcija), istina je da ovaj tekstić, kakav god da je, dobro dočarava celu priču vezanu za ovaj aspekt.

Old 24-05-2015, 18:27   #41
mrgud78
Veštac

mrgud78's Avatar

mrgud78 je offline
Registrovan: Oct 2012
mrgud78 će postati poznat uskoromrgud78 će postati poznat uskoro
Standardno

Moj brat ima konjukciju, orbis 7* u jarcu, IV kuca.
Zaista pise. ima nekoliko svesaka sa pesmama.
Ali pesme nisu vedre. U skladu sa konjukcijom koja je ispod horizonta. I naravno sa Mesecom u skorpiji.

I vise puta su mu n udili puno para za svesku ali on nije zeleo da ih proda...

Old 24-05-2015, 23:43   #42
klaudija
Druid

klaudija's Avatar

klaudija je offline
Registrovan: Apr 2012
klaudija će postati poznat uskoro
Standardno

So0Me (Rak, 4k, orbis 2*) - pisem ljubavnu poeziju (verovatno 0Ve)... jake lepe emocije, ali dosta i tuge, boli, prkosa, ljutnje
Za moju ljubav prema poeziji jako malo ljudi zna, cuvam je sebicno... Ali je isto tako rado dam na poklon toj nekolicini jer me inspirisu da ista nastane

Old 25-05-2015, 09:28   #43
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Registrovan: Jan 2009
Malefik će postati poznat uskoro
Standardno

Citam malo ove svoje postove i uvidjam koliko sam ja duhovit covek. Das ist kein witz.

Haha, dobar pokusaj, ali not k(u)vajt. Trecina ima spaljenog merkura, a 100% stanovnistva oseca nezadovoljstvo kada neka njegova potreba nije zadovoljena. Razlikuju se samo reakcije na taj osecaj, kod odraslih je to malo prikriveno mozda, ali uzmi detetu igracku pa ces videti sta ce se destiti.

Opet, ko to voli da trazi uslugu? Verujem da niko.
Ma di su umanjeni. Malefikovo pravilo jasno kaze “kvaliteti planete u 0 sa suncem su naglaseni” i nema dalje. Hitlera i Gebelsa sam iskoristio kao upecatljive primere, ali bar ljudi sa ovom konjukcijom poznajem dosta (jer je cesta), i niko ne ispoljava te simptome. I naravno da nisu svi ODLICNI pevaci, pisci, itd, niti su svi inteligentni, niti su svi ekstravertni, i svakako da to izrazavanje moze biti i lose (dovede ih u problem npr, jer brbljaju previse), ali licnost je povezana sa merkurovskom simbolikom i kroz nju se najcesce ispoljava u nekom obliku.

Nista ne dolazi po automatizmu, ne postoji pisac ili orator koji nije vezbom doveo sebe do odredjenog nivoa. Ne mozes ni da prohodas ili progovoris, a da se ne pomucis, ali mislim da bi bilo besmisleno to pripisivati nekom aspektu, jer je to kod svih ljudi tako.
Ako ja ne mogu da znam sta se odvija u necijoj glavi, kao sto ne mogu, kako je onda onaj sto je smislio ovo “pravilo”, mogao to da zna, odakle je proisteklo to tumacenje o unutrasnjem osecaju i na osnovu cega je bazirano? Dakle, to da li je neko nesto prevazilazio je pretpostavka, a pretpostavka je majka svih zajeba.

Ti imas so0ve0me (i to 8 stepeni,”kraj spaljenosti”) + n T kvadrata. To nije cista konjukcija. Kada su planete tako povezane, jako je tu tesko izolovati jedan aspekt, jer deluju zajedno. Tako da mislim da se igrom slucaja, ova fantazija neke budale poklopila sa tvojom realnoscu.
Mada, ja koliko sam razumeo, sustina ovog teksta je ta da so0me imaju problem da se izrazavaju direktno, da se bore za sebe, u prevodu, da im fali samopouzdanje – sto je samo po sebi besmisleno, tj pripisivanje samopouzdanja ovom aspektu, umesto recimo stanju ascendenta. A ti to povezujes sa tim sto ti okolisas sa drugim ljudima jer ne zelis da trazis uslugu, sto nema nuzno veze jedno sa drugim. Ta tvoja ponositost je pre posledica sunca na asc ili saturna na asc, nego ovoga. Pre bih ti pripisao bhadra ili aditya budh jogu.

Old 25-05-2015, 19:07   #44
lilyrose
Veštac

lilyrose's Avatar

lilyrose je offline
Registrovan: Mar 2013
lilyrose je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Makišon VIdi Poruku
Egzaktna konjukcija tj kada je Merkur ’’opaljen’’ daje više sklonosti ka materiji, trgovini. Aspekt je lošiji kada se nalazi ispod horizonta (bolji kaa je iznad) gde Sunce gubi svoj uticaj-u mraku je. Otac mora biti inteligentan, govorljiv, često praktičan i spretan ali i učen
Ja imam Merkur i Sunce 2 stepena udaljena, na MC-u (tj. na 1 stepen su od MC-a, svaki na svojoj strani)...

E sad, trgovini nisam sklona, ali zanimljivo je da su mi i pradjed i djed (po majčinoj strani) i sama mama - trgovci po struci...

A Merkur mi naravno vlada IC-om...

Quote:
Originally Posted by tori VIdi Poruku
Ovaj aspekt je odlican za pisce, tako kazu bar.
Ja sam imala neke honorarne poslove vezane uz pisanje... i općenito, komunikacija (pisana i usmena) mi je također vezana uz posao...

I da... jako volim čitati... i knjige općenito...

Old 26-05-2015, 00:47   #45
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Malefik VIdi Poruku
Citam malo ove svoje postove i uvidjam koliko sam ja duhovit covek. Das ist kein witz.
I smell narcissism. Pa nije valjda da si tek sada postao toga svestan?
Quote:
Haha, dobar pokusaj, ali not k(u)vajt. Trecina ima spaljenog merkura, a 100% stanovnistva oseca nezadovoljstvo kada neka njegova potreba nije zadovoljena. Razlikuju se samo reakcije na taj osecaj, kod odraslih je to malo prikriveno mozda, ali uzmi detetu igracku pa ces videti sta ce se destiti.
Jes kvajt. Trećina ima spaljenog Me, 100% stanovništva oseća nezadovoljstvo kada mu je usluga odbijena ali od tih 100% upravo 33% zbog potencijalnog osećaja javljanja nezadovoljstva pri traženju usluge istu ni ne traži (ili makar odbija da je direktno traži) čime se uklapa u opis spaljenosti Me0So u gornjem tekstu.
Quote:
Opet, ko to voli da trazi uslugu? Verujem da niko.
Upravo to, niko to ne voli, samo što 67% stanovništva (dakle onaj deo koji nije pod uticajem ovog aspekta) ipak pregura osećaj inferiornosti vezan za traženje usluga, dok ovi opaljeni (33%) će uraditi sve da taj osećaj izbegnu, samo da se direktno ne "ponize" (da se tako izrazim). Logika je da im to So ne dozvoljava.
Quote:
Ma di su umanjeni. Malefikovo pravilo jasno kaze “kvaliteti planete u 0 sa suncem su naglaseni” i nema dalje. Hitlera i Gebelsa sam iskoristio kao upecatljive primere, ali bar ljudi sa ovom konjukcijom poznajem dosta (jer je cesta), i niko ne ispoljava te simptome. I naravno da nisu svi ODLICNI pevaci, pisci, itd, niti su svi inteligentni, niti su svi ekstravertni, i svakako da to izrazavanje moze biti i lose (dovede ih u problem npr, jer brbljaju previse), ali licnost je povezana sa merkurovskom simbolikom i kroz nju se najcesce ispoljava u nekom obliku.
Ok naglašenost postoji, I agree, ali čak i da So nije hot planet, konjukcija je uvek mač sa dve oštrice, neka začkoljica mora da postoji. Ja znam i jedne i druge, ljude kod kojih se ovako ispoljilo i kod kojih nije. Zato i napisah gore, da je ovo jedna od mogućih manifestacija ovog aspekta, ne i da će nužno delovati kod svakoga.
Quote:
Ako ja ne mogu da znam sta se odvija u necijoj glavi, kao sto ne mogu, kako je onda onaj sto je smislio ovo “pravilo”, mogao to da zna, odakle je proisteklo to tumacenje o unutrasnjem osecaju i na osnovu cega je bazirano? Dakle, to da li je neko nesto prevazilazio je pretpostavka, a pretpostavka je majka svih zajeba.
Pa to je onda pitanje za sve autore astro udžbenika. To nije čak ni navodno "pravilo", već jedno od mogućih ispoljavanje aspekta. Obzirom da se objašnjenje bazira na unutrašnjem osećaju, verovatno je pošao od sebe i svojih bližnjih, pa onda širio bazu podataka ili je imao jako dobru moć zapažanja (nešto kao Haus MD ), ali neću više pretpostavljati, ostaviću tebi nešto na maštu.
Quote:
Ti imas so0ve0me (i to 8 stepeni,”kraj spaljenosti”) + n T kvadrata. To nije cista konjukcija. Kada su planete tako povezane, jako je tu tesko izolovati jedan aspekt, jer deluju zajedno. Tako da mislim da se igrom slucaja, ova fantazija neke budale poklopila sa tvojom realnoscu.
Nije kraj ako Me aplicira So, to je početak. Da, teško je bilo šta izolovati. Ali evo moj bata ima vladar Asc Me (i po zapadnoj i po sideralnoj) spaljen od So (orbis 2) pa su nam oboma stavovi po pitanju usluga identični. Opet kažem, ne mora kod svakoga da se spaljenost ovako ispolji, nisam baš close-minded.
Quote:
Mada, ja koliko sam razumeo, sustina ovog teksta je ta da so0me imaju problem da se izrazavaju direktno, da se bore za sebe, u prevodu, da im fali samopouzdanje – sto je samo po sebi besmisleno, tj pripisivanje samopouzdanja ovom aspektu, umesto recimo stanju ascendenta.
Nope, suština je da ne žele da se ni na koji način "ponize" moljenjem i vučenjem ljudi za rukav - što se u ovom slučaju vezuje za Me (govor, obraćanje) koji spaljen. Me ne želi da se obraća nikome za pomoć jer je previše ponosan (So), to je smisao. Ali da, treba proceniti i druge stavke, slažem se.
Quote:
A ti to povezujes sa tim sto ti okolisas sa drugim ljudima jer ne zelis da trazis uslugu, sto nema nuzno veze jedno sa drugim. Ta tvoja ponositost je pre posledica sunca na asc ili saturna na asc, nego ovoga. Pre bih ti pripisao bhadra ili aditya budh jogu.
Ja usluge apsolutno izbegavam da tražim i to kad moram, gledam da to bude od nekoga ko mi je "dužan". Okolišam jedino u slučaju kad mi je neprijatno da govorim na neku temu, ali to je sa namerom. Veruj da nisam projektovala na sebe gore opisane ala "kiša oko Kragujevca" ljude, oni su ipak bili deo opservacija u okruženju (i da imali su Me0So).
Sa na Asc, govoriš o sebi u kontekstu ponositosti?
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules