ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 02-03-2008, 23:34   #16
marijana85
Obično gatalo

marijana85's Avatar

marijana85 je offline
Registrovan: Nov 2007
marijana85 je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Quote:
Originally Posted by cvetak VIdi Poruku
I kod mene skoro identicna situacija , otac hladan, alkoholicar,osecaj krivice, rano zaposljavanje... s tim sto sam ja jos uvek u istoj kuci
ali ti nemas nikakav kontakt SO i SA, ako je ovo tvoja karta moze li to biti onda zbog neceg drugog... i ja imam sekstil, ali nishta od navedenog mi se deshava (za sad)...ili ovo vazhi samo za konj.?

gita, super su textovi, ima li shto za odnos SO i VE, a da nije konj. ?
Submit to Digg   Aspekti SUNCA Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 02-03-2008, 23:36   #17
gita
Obično gatalo

gita's Avatar

gita je offline
Registrovan: Feb 2008
gita je na dobrom putu
Standardno

KVADRATI

sa mjesecom- sukobi s suprotnim spolom ili obitelji, sukob razuma i osjecaja, problemi na poslu zbog ostrog karaktera

sa Ma- preosjetljivost, indiferentnost,potreba za stalnim dokazivanjem, nezgode ili problemi u sektorima zivota u kojima se nalaze planeti.
Kompleks oca u muskom horoskopu.
drugi poz.aspekti mogu ublazit ovaj!

sa Ju- pretjeranost u hrani, ocaj, financijski neuspjesi (kontrolirati kuce u kojima su planeti), povrsan sud.

sa Sa- kronicne depresije, samosazaljenje, sukob s ocem i vlastima.

sa Ur- sumnje, dezorijentiranost, nesigurnost, nagle neopravdane promjene, bolesti dijelova organizma koji su u odredjenom znaku skloni bolestima.

sa Ne- fiksne ideje, nemir, tuga bez razloga

sa Pl- neostvarivi planovi, frustracije izazivaju zestoke svadje, egocentricnost, impulzivnost izaziva nesrece

OPOZICIJA

sa mjesecom- sukobi na poslu, ili obitelji, suprotnom spolu.
iritantna narav, zapreke u sektorima zivota gdje se nalaze planeti, promjene zanimanja, pozitivni aspekti mogu to ublaziti

sa Ma- arogancija, nepostivanje bilokakve discipline, neuroze, frustracije zbog gresaka, razocaranja, nasilnost, pogresan izbor, zahtjev priznanja kvaliteta koje ne postoje.
U zenskom horoskopu uzrokuje odbijanje tradicionalne ovisnosti o muskarcu.
Nezgode u kucama zahvacenim planetama.

sa Ju- trajno nezadovoljstvo i neraspolozenje, pretjerivanje svih vrsta, zlouporaba energije.
Ako kuce potvrdjuju, financijski problemi

sa Sa- otpor prema bilo kakvoj formi i obicaju, zaljenje za lijepim djetinjstvom, tezak karakter moze dovest do neuspjeha i bolnih razocaranja, kompleks oca i svake vrste autoriteta

sa Ur- nemar, napetost, promjene, kontradiktorna narav

sa Ne- depresije i razocaranja zbog raskoraka zelja i mogucnosti, samounistavanje (droge), rastave, gubitak novca.
Promjene izazivaju patnje, psihoticna stanja.

sa Pl- osoba ne zeli sagledati granice svojih mogucnosti, sukob zelja i mogucnosti, zeli biti uvijek u centru paznje i zadobiti divljenje ljudi

gita, super su textovi, ima li shto za odnos SO i VE, a da nije konj. ?[/quote]

draga,
sa suncem merkur i venera mogu biti samo u konjukciji

Last edited by Vojvotkinja; 08-06-2010 at 23:04..

Old 14-03-2008, 15:12   #18
cvetak
Druid

cvetak's Avatar

cvetak je offline
Registrovan: Jun 2007
cvetak je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by marijana85 VIdi Poruku
ali ti nemas nikakav kontakt SO i SA, ako je ovo tvoja karta moze li to biti onda zbog neceg drugog... i ja imam sekstil, ali nishta od navedenog mi se deshava (za sad)...ili ovo vazhi samo za konj.?

gita, super su textovi, ima li shto za odnos SO i VE, a da nije konj. ?
sad sam tek videla tvoj post, da to je moja karta ali kad otvorim tabelu sa aspektima(sve preko astro) vidi se konjukcija doduse sa vecim obrisom. Sad ne znam, mozda je i nesto drugo u pitanju ...

Sunce u dodiru s planetama
Old 22-03-2008, 15:31   #19
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Registrovan: Jan 2007
Andreina je na dobrom putu
Standardno Sunce u dodiru s planetama

Odlomak iz casopisa "Astromagazin":

Konjukcije Sunca spadaju u najvaznije horoskopske aspekte, ali da bi se njihov znacaj mogao u cijelosti analizirati, potrebno je uzeti u obzir i znacenje kuce i znaka u kojem s enalaze. Konjukcije s dobrocudnim planetima (Merkur, Venera, Jupiter) smatraju se povoljnima i plodnima, a sa zlocudnima (Mars, Saturn, Uran, Neptun, Pluton) negativnima i ograicavajucima. Medjutim, u odredjenim se uvjetima i to moze promijeniti, s obzirom na to da i dobrocudni planeti mogu djelovati negativno, te da je konjukcija u pravilu aspekt dvostrukog znacenja.

Old 17-04-2008, 16:36   #20
nessy
Obično gatalo

nessy's Avatar

nessy je offline
Registrovan: Jan 2008
nessy je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by cvetak VIdi Poruku
I kod mene skoro identicna situacija , otac hladan, alkoholicar,osecaj krivice, rano zaposljavanje... s tim sto sam ja jos uvek u istoj kuci

bas mi je zao slena zbog svega sto si prosla, ali ja verujem da se kolo srece okrece , ... hvala i drzi se i ti ! cmok

alkoholicara daje kontakt neptuna (alkohol ,droga,tabletomanija...) i da nisam pogledala u kartu -znala sam (ovo sam sebi pisala plusic )
hladan-to je ta djevica....al to je zato sto ga ti vidis takvog
4.kuca isto opisuje oca-znak ribe (kod tebe)vledar neptun-opet alkohol....u tvojoj prvoj kuci-gradi tebe kao licnost
mozda bi trebala malo u njegovu dubinu zavirt

kod mene sunce jedini aspekt cini -inkonjukcija sa jupiterom
sunce je u skorpionu-2 kuca (na granici sa 1. kucom)
vladar mars u 3 kuci -u jarcu-u opoziciji sa jupiterom ( 8.k)i inkonjukciji sa sjevernim cvorom (8.kuca)

ko zeli nek sta kaze

Last edited by TrilianSi; 04-05-2008 at 02:55..

Old 18-04-2008, 12:09   #21
cvetak
Druid

cvetak's Avatar

cvetak je offline
Registrovan: Jun 2007
cvetak je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nessy VIdi Poruku
alkoholicara daje kontakt neptuna (alkohol ,droga,tabletomanija...) i da nisam pogledala u kartu -znala sam (ovo sam sebi pisala plusic )
hladan-to je ta djevica....al to je zato sto ga ti vidis takvog
4.kuca isto opisuje oca-znak ribe (kod tebe)vledar neptun-opet alkohol....u tvojoj prvoj kuci-gradi tebe kao licnost
mozda bi trebala malo u njegovu dubinu zavirt
Hvala nessy!
Znam ja da on nije stvarno hladan ili bezosecajan ali tako se drzi, a plus sto mi je to sunce u desetoj kuci pa je dok se nije propio bio za mene i odraz autoritreta, moci , postovanja , a misljenja sam da je zapravo jako osetljiv jer se sa pojavom prvog "malo veceg" problema propio...sto se njegove karte tice tesko jer je rodjen na selu a baba kaze negde oko jutra

Old 19-04-2008, 23:06   #22
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

TRIGON I SEKSTIL
...
Neki iteres (atletika, vježbanje…) biti će životan poziv. Ili biste mogli biti trener.... Moguća je karijera u zabavljačkim granama.

Ovaj deo za trigon Sunca i Marsa tako dobro opisuje ono cime se bavim... trener jesam (bar je za sada to moj poziv),vezbanje se naravno koristi, a opet taj posao naginje zabavljackim vodama!

Old 21-04-2008, 21:30   #23
Nale 83
Veštac

Nale 83 je offline
Nale 83 je na dobrom putu
Standardno

SUNCE90NEPTUN = fiks ideje, nemir, tuga bez razloga - sve je tacno, mogu da potpisem ! Provereno kroz iskustvo, na licnom primeru .

SUNCE120JUPITER = negde sam procitala da je to aspekt Andjeoske zastite. Zna li neko nesto vise o ovom aspektu?

Old 21-04-2008, 21:39   #24
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Nale 83 VIdi Poruku
SUNCE120JUPITER = negde sam procitala da je to aspekt Andjeoske zastite. Zna li neko nesto vise o ovom aspektu?
Aspekt zastite je JU 120 MO,a trigon sunca i jupitera donosi dobro iskoristene prilike.Osoba ima srece.

Old 21-04-2008, 22:46   #25
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Mogu da dodam, nadam se da se ne ljutite: tebi Pepu vezan naravno za 7-kucu i 10-tu, a i za 2-gu ( a ti sad malena povezi, gde te cekaju nepredvidjene, lepe okolnosti i naravno, neki vid spasa). Jeste andjeoski aspekt i onda kada budes mislila da nema izlaza, eto ga, samo tako. Meni se potvrdio kroz 3-cu kucu, spasao me je do sada dva puta iz teskih saoracajki. Daje i neverovatan optizmizam, izlazak iz odvratnih i teskih situacija. Vraca osmeh na lice!Mislim da je jedan od najboljih aspekata u skopu..

Old 22-04-2008, 11:14   #26
damsel
Obično gatalo

damsel's Avatar

damsel je offline
Registrovan: Mar 2008
damsel je na dobrom putu
Standardno

Moje Sunce nema baš lijepe aspekte...
So90Ur
So90Pl
So180Ju

Sunce kao vladar mog ascedenta (znači "ja") u dosta lošim odnosima s vladarima 7, 4 i 5 kuće. Ajme meni...ja upće nemam takav osjećaj, da sam u raskoraku sa svojom obitelji, prijateljima...pa čak i u partnerskim odnosima.
Kako bi se to još moglo opisati?

Ako So120Ju znači da te prati sreća onda moja opozicija ima obrnuto značenje...da baš i nemam sreće?
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-05-2008, 05:40   #27
bubamarica
Švrća

bubamarica's Avatar

bubamarica je offline
Registrovan: Dec 2007
bubamarica je na dobrom putu
Standardno

Sta znaci kad je Sunce neaspektovano

Old 17-05-2008, 14:29   #28
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
Registrovan: Feb 2007
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

zavisi u kom znaku, kući itd...

obično, pošto je sunce simbol individualnosti, kada nije u kontaktu sa drugim planetama, i ne dolazi do preplitanja sa njhovim energijama, energija individualnosti može nesmetano da se izrazi, pa su takvi ljudi često, onako "drugačiji od drugih"...ovo je onako uopšteno...

Old 17-05-2008, 23:48   #29
bubamarica
Švrća

bubamarica's Avatar

bubamarica je offline
Registrovan: Dec 2007
bubamarica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ArijeL VIdi Poruku
zavisi u kom znaku, kući itd...

obično, pošto je sunce simbol individualnosti, kada nije u kontaktu sa drugim planetama, i ne dolazi do preplitanja sa njhovim energijama, energija individualnosti može nesmetano da se izrazi, pa su takvi ljudi često, onako "drugačiji od drugih"...ovo je onako uopšteno...
hvala Ariel, jeste jako poseban, ali ne znam dal zbog sunca ili zbog pl, ma, ur i ju na asc
Evo karta

Old 18-05-2008, 19:11   #30
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
Registrovan: Feb 2007
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

wow... ovoliko planeta na asc mora mu dati poseban karakter, još pl na samom asc, pa ma, pa ju, pa ur mjesec u ovnu, to neaspektovano sunce u skorpiji...baš markantan tip
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules