ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 23-04-2009, 09:56   #31
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

imam jos nesto o SA...odlican tekst ali ne znam odakle mi!

"
Voljeti dijete u sebi

Peto slovo Astrološke abecede:

Saturn u konjunkciji sa Suncem (ili vladarom 5. kuće); Saturn u 5.; Saturn u kvadratu, opoziciji, ili kvinkunksu sa Suncem (ili vladarom 5. kuće); Saturn u Lavu; vrh 5. kuće u Jarcu. (položaji na početku su važniji. Bliži aspekti se trebaju vrednovati više.)

Karmički izazovi se vrte oko samopoštovanja, kreativnosti, riskiranja, bivanja u središtu pozornosti, djece, špekulacije, ili bilo čega drugog što se ispoljava iz vas da biste dobili ljubav, pažnju, divljenje, ili aplauz od svijeta. Vaša potraga za adrenalinom može biti fokus učenja. Vi radite na ravnoteži između toga da budete kralj/kraljica pozornice i da gušenja svojih sposobnosti ispod svog oklopa.

Mogli biste blokirati vlastitu kreativnost, omalovažavati svoja postignuća, kritizirati svoje rezultate. Problemi odgovornosti, autoriteta, kontrole i opreza mogu se pojaviti u vezi s djecom i voljenim osobama. Mogu obilovati pitanja kako, kada, koga i koliko voljeti. Prošli životi su pridonijeli pitanjima vašeg samopoštovanja. U nekim slučajevima, bili ste umjetnik koji se borio, jedva preživljavajući od onoga što bi zaradio. U nekoliko okolnosti bili ste, premda ste imali umjetničkog talenta, izabrali ste da uđete u obiteljski posao jer se niste osjećali «dovoljno dobrim» da budete profesionalni umjetnik. U jednom životu mogli ste zapasti u financijski krah i razviti gnušanje prema špekulacijama i ulaganju. Bili ste, možda, nadaren glumac, ali ste financijski jedva preživljavali, osjećajući se da umjetnost nije vrijedna toga. Možda ste nekoliko života proveli kao majka djeteta s posebnim problemima, pa ste počeli povezivati djecu s teškom odgovornošću. Ljubavne veze su donijele razne nivoe nesretnosti zbog opsesije, niskog samopoštovanja, prevelikog idealiziranja ili drugih hendikepa.

Vaš izazov je da razvijete dobro samopoštovanje, da se osjećate ugodno sa svojim posebnim talentima. Cilj vašeg rasta je da budete sposobni da stvarate – da li na pozornici, kroz umjetnost i estetiku, podučavanje, prodavanje, treniranje, rađanje djece itd. – i da osjetite radost i nagradu u svojim naporima da razvijate sebe. S integracijom vi možete riskirati, špekulirati ispravno, i uživati u tome da budete centar pažnje ponekad. Vi ste senzibilni i odgovorni (ali ne previše) što se tiče djece i voljenih osoba. Možete davati i primati ljubav s lakoćom, sa zdravom ravnotežom. Vaša karijera (ili doprinos društvu) uključuje element kreativnosti, ljubavi, magnetizma, karizme, aplauza, uvjeravanja ili navijanja. Vi cijenite sebei moćete pomoći drugima da se cijene. Vaše dijete u vama je živo i puno veselja."
Naši sponzori
Advertisement

Old 23-04-2009, 09:59   #32
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by cancro VIdi Poruku
Meni se čini da ti to već i jesi

Ja nisam imala problema s ocem, da neslaganja je uvijek bilo i sa mamom i sa tatom, ali više u vidu nerazumjevanja.Oni mene nikad ne razumiju,ali to se možda malo više odnosi na mamu. Polako ali sigurno i ja se pokušavam mijenjati ,pa vidjećemo,možda je do mene heheheh...
Hvala ti puno bas sam srecna sto si mi to napisala

a imam i ovaj, ovde je opisan kvadrat doduse...

"
SO90SA
Kvadrat Sunca i Saturna nije bas tako jednostavan - ti ljudi nekad znaju biti teski u svojim partnerskim vezama, pa iako svoje duznosti izvrsavaju besprijekorno, taj perfekcionizam ne izvire iz istinske ljubavi prema partneru, vec vise iz zelje da ga ucine nesamostalnim i ovisnim o sebi, posto duboko u sebi misle da nisu vrijedni ljubavi i da bez ogromnog truda tu ljubav nece moci zadrzati. Kod zena je nekad prisutna tendencija da svog partnera iskoriste za uspon na drustvenoj ljestvici, no i one same mogu biti zrtve takvih muskaraca, koji ih nece istinski voljeti, vec ce sa njima biti iz materijalnih razloga. Muskarac s tim aspektom, kako biva stariji, nekad postaje sve cangrizaviji i kriticniji, a i sam preosjetljiv na kritike i nesposoban da spontano izrazi svoje emocije. Kreativnost, igra, uzitak i veselje tu su onemoguceni, jer se osoba opsesivno plasi da ne pogrijesi, cenzurira svoje izrazavanje, emotivnu ekspresivnost, a osjeca se ponekad nelagodno kada partner iskazuje preveliku spontanost na tim podrucjima, pa je rigorozna kritika tudjih emocija i stvaralackih dosega samo posljedica rigorozne samokritike, kojom osoba samu sebe sustavno blokira.

Ponekad ovi ljudi mazohisticki trpe problematicne partnere, takvima i teze, jer misle da bolje nisu zasluzili, a uzroke takvog stava treba traziti u djetinjstvu, cesto puta kroz odnos sa vlastitom ocinskom figurom, pogotovo kada su u pitanju zene. Ako se osoba ne nauci opustiti, rezultat ce biti obavezno zahladjenje u njenoj vezi, koje ce se prvo pokazati na seksualnom planu. Osoba treba svjesno shvatiti da savrsenstvo kojem tezi ponekad podrazumijava dosadnu sterilnost i da pocetak igre znaci da mora sici sa pijedestala, na koji je samu sebe postavila. Kroz razvijanje smisla za humor, romantiku, u kontaktu sa mladima, pa i zavodjenjem vlastitog partnera, makar veza trajala duze vremena, osoba ce svoja unutrasnja ogranicenja svesti na podnosljivu mjeru i za sebe samu, kao i za svoje bliznje. Dapace, ulozi li svoj trud u pravom smjeru, jednog dana moze postati izvrstan savjetodavac za sve ljude, koji imaju slicne probleme.

Sa druge strane, partnerima ovih osoba nikako se ne preporucuje da otvoreno kritiziraju ljubavno umijece osobe, kao i njezine stvaralacke sposobnosti, jer na tom planu postoji velika osjetljivost, koja moze dovesti do potpunog zatvaranja, pa i bijega saturnovskog partnera iz veze, u kojoj se ne osjeca sigurno.
Najvaznija lekcija na Saturnovom putu u tom smislu je oslobadjanje od razlicitih strahova – straha od gubitka, od poraza, od propasti, siromastva, bolesti, anonimnosti, bespomocnosti, starosti, sudbine...na taj nacin se umjesto robova – korak po korak – odgajaju odgovorna i zrela ljudska bica, sposobna da izgrade zdravije drustvo, u kojem socijalna pravda nece biti samo fraza i prazno slovo na papiru u predizbornim obecanjima lazljivih politicara. Jer – tko je na vlast dosao sa strategijom nizeg Saturna, na isti nacin ce sa vlasti i otici, a tko se ipak drzao visih Saturnovih principa, nikad zaista nece izgubiti svoju unutrasnju snagu i mir, bez obzira koliko puta izgubio vlast na zemlji - to mu nece bitno naskoditi, samo ce ga postepeno i temeljito pripremiti za ciste prostore Uranskih ideja, u kojima ledeni vjetrovi sibaju, ruse i raznose sve tvorevine, izgradjene na trulim temeljima nizeg Saturna.

'' Da biste naucili letjeti kao orlovi, prije toga morate puno puta pasti, cak i sa velikih visina, a ipak ostati neozlijedjeni '' – to je poruka mudrog Saturna."

Last edited by Vojvotkinja; 08-06-2010 at 22:32..
Submit to Digg   So 90 Sa Reply With Quote

Old 23-04-2009, 12:11   #33
cancro
Obično gatalo

cancro's Avatar

cancro je offline
Registrovan: Mar 2008
cancro je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mace VIdi Poruku
Hvala ti puno bas sam srecna sto si mi to napisala

to sam i mislila,ne samo napisala

Old 23-04-2009, 12:17   #34
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

sta mislite da li ce otac toj osobi da umre kada ovaj tranz. SA nalegne na SO te osobe i pokrene :
SO90SA
SO90JU

inace je otac te osobe jako bolestan..skoro na samrti....

Old 23-04-2009, 12:54   #35
princess
Obično gatalo

princess's Avatar

princess je offline
Registrovan: Apr 2007
princess je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mace VIdi Poruku
a imam i ovaj, ovde je opisan kvadrat doduse...

"
[SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Calibri]SO90SA
Kvadrat Sunca i Saturna nije bas tako jednostavan - ti ljudi nekad znaju biti teski u svojim partnerskim vezama, pa iako svoje duznosti izvrsavaju besprijekorno, taj perfekcionizam ne izvire iz istinske ljubavi prema partneru, vec vise iz zelje da ga ucine nesamostalnim i ovisnim o sebi, posto duboko u sebi misle da nisu vrijedni ljubavi i da bez ogromnog truda tu ljubav nece moci zadrzati.

Ja kao Jarac i nosioc So90Sa mislim da je ovo najveca glupost koju sam procitala
So90Sa prevashodno donosi nedostatak samopouzdanja,strah od neuspeha,i sl.kao sto i pise u nastavku istog teksta.Ali ovo gore boldovano ,sta reci osim O boze!!!!

So90Sa
'' Da biste naucili letjeti kao orlovi, prije toga morate puno puta pasti, cak i sa velikih visina, a ipak ostati neozlijedjeni '' – to je poruka mudrog Saturna."
Svidja mi se ova poruka
Kao da je izasla iz usta nosioca So90Sa

Osim toga dodala bih,Sa sam po sebi je mudrost,vreme,tradicija spoj iskustava raznih.
Ljudi sa naglasenim kontaktom So i Sa mislim da su prosto svesni da se mora krenuti od "dna".Ako nisi bio na dnu nikada kvalitetno neces moci stici do vrha.
Ovim ljudima je ne samo uskraceno "preskakanje stepenica" vec i u startu takav nacin ponasanja osujecen.

Ali ubedjenja sam,(a i zivot mi je to potvrdio) da Sa ma koliko ga neki pokusali predstaviti malefikom,jeko cesto veci benefik od Ju.
Sa trazi odricanje,trud,znoj i suze ali nagrada za to je zaista velika,nikada ne izostaje,i trajna da ne kazem dozivotna.

Old 23-04-2009, 20:24   #36
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Standardno

princess...a da li muskarci sa ovim aspektom imaju tendencu da zadrze brak...jer kad postanu muzevi onda su oni SO a SA -trajnost ,tradicija,strpljenje,cekanje,vreme...da li zadrze brak ili vremenom puca,kako su stariji tako i puca???

zanima me tvoje misljenje..

Old 23-04-2009, 20:33   #37
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
Registrovan: Oct 2007
selena je na dobrom putu
Standardno

ja već 10 put čitam ovaj tekst o SO/SA...i razmišljam i nalazim se u svakoj rečenici...
jedino što sad pokušavam je skužiti koju sam inkarnaciju sad odabrala...

angli draga dal su ti ljudi dobri što su stariji-pa nebi baš rekla...jer ja ili ću biti despot...ili raspuštenica...
ustvari želiš li ti brak sa nekim ko je s tobom samo zbog osjećaja odgovornosti i dužnosti s tobom ili želiš da te voli...
ja kao vlasnica tog aspekta mogu reći samo da ljubav želim ali ju nikome ne pružam ....unatoč tome što samo ljubav želim...

Old 23-04-2009, 20:37   #38
princess
Obično gatalo

princess's Avatar

princess je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Angliana75 VIdi Poruku
princess...a da li muskarci sa ovim aspektom imaju tendencu da zadrze brak...jer kad postanu muzevi onda su oni SO a SA -trajnost ,tradicija,strpljenje,cekanje,vreme...da li zadrze brak ili vremenom puca,kako su stariji tako i puca???

zanima me tvoje misljenje..

Pa mom misljenju(ogradjujem se da je i ispravno)kontakt So i Sa je samo vreme.
Sad kako je ovo aspekt sukoba sa autoritetom,zaisigurno je da bi taj muskarac vremenom postao "tezak za varenje",neka prepreka tu mora postojati,ja bih pre rekla kasni ulazak u brak,nego raskid braka.
Ovo je aspekt trpljenja,gore neko rece gotovo mazohizam.Tradicionalan.
Iskreno sumnjam da se razvod ili kraj braka u ovom aspektu ogledaju.
Tu bi vec trebalo konsultovati,Marsa,Urana ili cak Plutona.

So/Sa sam po sebi ne nosi razvod.
Narocito ne muskarcu.U muzkom horoskopu bih gledala Mo i aspekte pre nego So i aspekte.

A i kod zena.So/Sa ce dati kasni brak,ali ne i neizostavno razvod ili nemanje istog.

Eto to je moje misljenje.
I jos nesto ovo nije los aspekt.Tezak jeste samom nosiocu,ali nije los.

Npr.kao klinka sam pisala pesme
Profesorka srpskog mi je dala 1 za moju pesmu,ali je poslala na takmicenje.
I gle cuda pesma je osvojila 1 mesto na drzavnom takmicenju.Inace ja imam Sa u 9 u devici 26VIR a So u jarcu u 1 OO Co.
Pesma je naravno bila rodoljubiva

Cisto mali primer So/Sa ne prihvatanja okoline,prepreka,odgadjanja ali i nagrade njegove za tvoju skromnost,ne ocekivanja,"zrtvu" i ostalo.

Old 23-04-2009, 20:40   #39
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by selena VIdi Poruku
angli draga dal su ti ljudi dobri što su stariji-pa nebi baš rekla...jer ja ili ću biti despot...ili raspuštenica...
ustvari želiš li ti brak sa nekim ko je s tobom samo zbog osjećaja odgovornosti i dužnosti s tobom ili želiš da te voli...
ja kao vlasnica tog aspekta mogu reći samo da ljubav želim ali ju nikome ne pružam ....unatoč tome što samo ljubav želim...
pa ustvari radi se o jednom muskarcu koji se izgleda lomi da li da sacuva brak.....ima drugu ljubav ali vezu ga deca....to nekako ja pretpostavljam...e sad mene zanima da li ce se taj brak sacuvati zbog dece ili je to aspekt koji je rusilacki i koji uzrokuje ipak prekid tradicije i morlanih normi ostajanja u braku??

posto ti imas taj aspekt...sta mislis o ovome sto sam napisala?

Quote:
Originally Posted by princess VIdi Poruku
Pa mom misljenju(ogradjujem se da je i ispravno)kontakt So i Sa je samo vreme.
Sad kako je ovo aspekt sukoba sa autoritetom,zaisigurno je da bi taj muskarac vremenom postao "tezak za varenje",neka prepreka tu mora postojati,ja bih pre rekla kasni ulazak u brak,nego raskid braka.
Ovo je aspekt trpljenja,gore neko rece gotovo mazohizam.Tradicionalan.
Iskreno sumnjam da se razvod ili kraj braka u ovom aspektu ogledaju.
Tu bi vec trebalo konsultovati,Marsa,Urana ili cak Plutona.

So/Sa sam po sebi ne nosi razvod.
Narocito ne muskarcu.U muzkom horoskopu bih gledala Mo i aspekte pre nego So i aspekte.

A i kod zena.So/Sa ce dati kasni brak,ali ne i neizostavno razvod ili nemanje istog.

Eto to je moje misljenje.
I jos nesto ovo nije los aspekt.Tezak jeste samom nosiocu,ali nije los.

Npr.kao klinka sam pisala pesme
Profesorka srpskog mi je dala 1 za moju pesmu,ali je poslala na takmicenje.
I gle cuda pesma je osvojila 1 mesto na drzavnom takmicenju.Inace ja imam Sa u 9 u devici 26VIR a So u jarcu u 1 OO Co.
Pesma je naravno bila rodoljubiva

Cisto mali primer So/Sa ne prihvatanja okoline,prepreka,odgadjanja ali i nagrade njegove za tvoju skromnost,ne ocekivanja,"zrtvu" i ostalo.
hvala princess na odgovoru..on jeste u braku ..i nije stupio kasno u njega,sa 24 god. tacnije...e sad...mozda je tezak za varenje za zenu ,ne znam bas nista o njihovom zivotu...
a inace to SO je u 12.polju zajedno u konjukciji sa ME,MA,...tako da svi oni grade 90 sa tim SA.. ....samo ne PL ,on nema nikakve aspekte sa SA ali se nalazi u 12.polju... a inace MA mu je vladar 7.polja=brak....a MO radi sa MA i sa ME 60
kakvo je sad tvoje misljenje??..ako moze
Advertisement

Old 23-04-2009, 21:12   #40
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
selena je na dobrom putu
Standardno

nije ti to rušilački aspekat-to ti je čisti sadomazo....a moralne norme mislim da je osmislio upravo SA/SO...
i pravo si rekla čovjek se lomi ostati radi morala ili otići iz života i dok on rešava cjeloživotnu dilemu..život prolazi,pati glavni lik i svi oko njega....
teško da će otići sam od sebe....

Old 23-04-2009, 21:34   #41
cancro
Obično gatalo

cancro's Avatar

cancro je offline
Registrovan: Mar 2008
cancro je na dobrom putu
Standardno

Quote:
j

Vjerovatno ima tu i dosta drugog uključeno,jer ja ljubav želim, ali je i dajem...
Mada,gledajući iz drugog ugla,ako me nastave povrijeđivati i vremenom prevaziđem sve to,možda i ja postanem takva da počnem puno više uzimai...

Old 23-04-2009, 22:33   #42
princess
Obično gatalo

princess's Avatar

princess je offline
Standardno

Quote:

Mislim zaista da to nema veze sa tvojim So0Sa.Pogledaj malo Ve 180 Mo kod tebe i sl.

I nemojte pogresno shvatiti ,ali nije to brak iz interesa,nije trpljenja zarad dobijanja,upravo Sa takav pristup negira i ne podnosi.Surovo kaznjava ako ides "Uradicu ovo da bi dobio ono"!!!!
To je sam po sebi aspekt trpljenja i namerno ponovljam "mazohizma".
Ali osoba to ne dzivljava tako.Obaveze ali prihvatanja obaveze.
Postovanja svojih odluka.U 90 tesko ces doneti odluku,ali jednom kada je doneses drzaces je se.
Nema ovaj aspekt punoo veze sa ljubavlju kao datom.
Ovo je cist karakter,ne ponasanje.
Ovo je geneza,ne naucen obrazac ponasanja.
Datost.

a
Old 24-04-2009, 00:00   #43
mikica
Veštac

mikica's Avatar

mikica je offline
mikica je na dobrom putu
Standardno a

SO u jarcu je i kod tebe???
mozes li mi reci kad su veze,brak u pitanju koje je tvoje misljenje ili vec ono sto znas..

Last edited by TrilianSi; 01-05-2009 at 17:15..

Old 27-11-2009, 13:44   #44
The Rock
Početnik

The Rock's Avatar

The Rock je offline
Registrovan: Nov 2009
The Rock je na dobrom putu
Standardno

Evo i ja imam So90Sa,
Kao sto mi je i rekao jedan astrolog, ovaj aspekt mi pokazuje da su mi se roditelji razveli, i poprilicno bolesljivog oca, takodje verovatno znaci da je on imao ( i ima) los odnos sa njegovim ocem i to bas poprilicno velik, uvek ga je nipodastavao... Sto se tice mene i njega, nismo u losim, ali i ne u preterano dobrim odnosima, jednostavno nema neke dubljem komunikacije izmedju mene i njega, i olako se posvadjamo takodje smetaju mi neki njegovi stavovi, i on nije imao skoro uticaj na odrastanje tacnije vaspitavanje, jednostavno takov je, mama je imalo mnogo veci uticaj na mene...
Sto se mene tice proteklih godina doneo mi je nisko samopouzdanje i gubitak identiteta, ali kako se blizio vagi i kako je usao u vagu mnogo mi je bolje, malo mi se vratilo samopouzdanje i svest o sebi i identitetu...

Old 20-02-2010, 02:11   #45
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Kod postojanja ovog aspekta, ogranicena je sposobnost samoizrazavanja, narocito u mladosti, sto znaci da cete za sve sto ucinite morati da se pomucite. Dobro prosudjujete, posebno u onim situacijama koje su znacajne za karijeru. Kada jednom osetite ukus uspeha, postacete samouvereni. Ovaj aspekt cesto sprecava postojanje bliskog odnosa sa ocem, ili moze dovesti do ranog gubitka oca. Ozbiljni problemi sa zubima ili artritis mogu predstavljati fizicki izraz ogranicavajuceg delovanja Saturna na energiju Sunca. Ovaj aspekt cesto dovodi do stupanja u brak sa udovicom ili udovcem ili sa osobom od koje se po godinama znatno razlikujete.

U mom slučaju...sunce je vladar 10 kuće u 12toj, a saturn je vladar 3 u trećoj.
Ja svog oca promatram kroz 10 kuću..ne kroz 4...

Donio mi je ovaj kvadrat ran gubitak oca i bolešljivog oca..ali odnos sa njim je bio dobar..sa majkom je loš odnos.( sad se pitam jel možda nju gledam kroz 10, ali ne, kada mi e otac umro sve se potrefilo kao da je on 10 kuća)

Donio mi je i veze sa starijim dečkima..Vjerojatno će i brak biti sa nekim starijim.

I da, moj otac nije imao nikakv odnos sa svojim i nije htio čut za njega jer je napustio njega i mamu kad su mu bile 2 godine.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules