ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 29-01-2008, 19:56   #16
Tristran
Druid

Tristran je offline
Registrovan: Dec 2007
Tristran je na dobrom putu
Standardno

Ovo je slika zapravo koja nas vraca majci,kako u pecini ceka, a muz lovac vec sto hiljada godina, posle deset dana lutanja i nemogucnosti da nadje put nazad ka kuci, ili plen, jos uvek ne dolazi. Valjda odatle potice antagonizam, preko ratova, pa onda preko strasti i culnosti,bahatosti, modernih vremena u kojima naslada odredjuje zajednicu, dok dva mlada bica ne mare za to sto jesu, jer u mladosti ona zapravo kao karakteri ne postoje. A razlicitost Sunca i Meseca, oca i majke, ugledace sebe onda kad ugledaju dete kome govore potpuno razlicitim jezikom razlicite misli. Kao da je dete, o strasne li ironije, uslov spoznaje razlicitosti! I negde duboko u sebi,hteli to priznati sebi ili ne, oni se ne raduju detetu.Detetu koje im je pomoglo da razumeju sebe, porodici ili drugim ukucanima koji su im takodje u tome pomogli, a za koje misle da su krivi. No, krivi u svom neznanju i u razlozima navedenim nisu cak ni oni, sem onda kada vaspitackom tiranijom strasnom, bez obzira na njen nacin sprovodjenja, otkrivaju sebe u suzama deteta svog.I ovo nije samo slika sukoba oca i majke. Ovo je slika hiljada srusenih porodica.
Hiljada dece koja ce naslediti nemire i potrebu od koje se stvara duboka mrznja spram svakolike zajednice.
Mrznja spram poroda i drugo. No, nije sve to toliko vazno, koliko je vazna svesnost za koju svi treba da se molimo. Samo misao, koja ne zivi ni u Mesecu ni u Suncu, ta misao koja postaje mudrost, moze i onda kad ne prihvata-razumeti, nadvladati, pa odrediti i usmeriti potomka ovog Sunca i Meseca ka pravom putu.
Ka sebi i putu koji, u sebi svesna razlicitosti koje je nasledila, koje u njoj zive, mora pomiriti.
I jos vaznije-ovo je aspekt nuznosti prastanja.
Zapravo slika nuznosti pomirenja i prastanja svojim roditeljima, zarad dece svoje.

Ovaj tekst je, Arijel, jedan od onih zbog kojih sam poverovala u astrologiju.

Last edited by TrilianSi; 08-04-2008 at 20:12..
Submit to Digg   so 90 mo Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 08-04-2008, 15:39   #17
Makišon
Obično gatalo

Makišon's Avatar

Makišon je offline
Registrovan: Aug 2006
Makišon je na dobrom putu
Standardno

Sunce kvadrat Mesec:
moguća su oboljenja očiju ili slab vid, haotičnost uopšte, nesredjenost života, teška mladost, loš odnos u kući ili razvod roditelja ali ne mora nužno doneti razvod no njihov karakterni antagonizam mora postojati. Iz unutrašnje borbe onog što je duševni interes što je simbolika Meseca, dakle ono čemu duša teži, čemu je sklona i onog što je čovekova volja, što ima u svesti, su nepomirljivi antagonizmi različitih delova karaktera pa tako i ličnost često postaje podvojena. Dve suprotne prirode roditelja doneće unutrašnje antagonizme i različite potrebe kod ličnosti, što su odlične za spoznaju i razumevanje života i širinu duha uopšte, od čega mogu imati koristi stvaraoci ali i drugi. Volja i snaga uvek se bore protiv osećanja, pa je čovek podeljen izmedju ambicija i samilosti, egoizma i dobrote. Sklon je i da tiraniše. Gubici mogu nastati kroz žene od autoriteta. Slab vid i dioptrija plus. Roditelje osobe su zbližili u ljubavi neki drugi recimo animalni ili materijalni razlozi a ne sličnosti karaktera zbog čega su se kasnije odnosi zahladili.Ako je u horoskopu jači Mesec – osoba je vezana za majku, ako je jače Sunce - za oca. Nedostatak samopouzdanja, nezgodna narav.
~ Goran Milekić: ''Tajni uticaj planeta'' ~

Old 08-08-2008, 19:18   #18
vigga
Švrća

vigga's Avatar

vigga je offline
Registrovan: Jun 2008
vigga je na dobrom putu
Standardno

sve je tocno,kao da gledam svoju frendicu koja ima taj aspekt so u 4.(u lavu)a Mo u 1. u Blizancima..

Old 09-08-2008, 19:05   #19
katarina
Obično gatalo

katarina's Avatar

katarina je offline
Registrovan: Oct 2007
katarina je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by vigga VIdi Poruku
sve je tocno,kao da gledam svoju frendicu koja ima taj aspekt so u 4.(u lavu)a Mo u 1. u Blizancima..
Imam i ja drugaricu sa tim-Diomu i pisala sam o tom aspektu

Old 10-08-2008, 01:34   #20
mysty
Obično gatalo

mysty's Avatar

mysty je offline
Registrovan: Apr 2008
mysty je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Sunce predstavla vasu licnosy,dok mesec upravlja vasim najskrivenijim osecanjima i podsvescu....
Kvadrat.............vasa svesna volja trazi jedno,a podsvest stremi necem drugom.Zbog toga mozete da budete preosetljivi,podlozni razocarenju i nesigurni i da tezite da osujetite sebe,Medjutim,ove neugodnosti vas snazno motivisu.Mnogi uspesni ljudi imaju ovaj aspekt......

Old 02-05-2009, 19:34   #21
...Rya...
Početnik

...Rya...'s Avatar

...Rya... je offline
Registrovan: Apr 2009
...Rya... je na dobrom putu
Standardno

Mo u ovnu u 11. kući i sunce u jarcu u 7 kući... ah kaos...mada su mi roditelji karakterno različiti, ali među njima postoji velika ljubav, rijetko kad se svađaju i to radi sitnica...al kod mene je problem što ne znam što zapravo želim, stalno u nekoj borbi, a kompromisa nema...mada ja sam previše sigurna u svoje postupke i zbog tog se zeznem al generalno...um teži jednoj strani a duša drugoj...kao da sam u vječitom limbu...tapkam u mraku tražeći izlaz al ništa...

Old 06-11-2009, 11:40   #22
kole
Obično gatalo

kole's Avatar

kole je offline
Registrovan: Nov 2007
kole je na dobrom putu
Standardno

Osim slabog vida, sve ostalo je primjenljivo. Roditelji su mi jako razliciti, nikada se nisu slagali, mama nikada nije zeljela da cuje za razvod i tako u tom neslaganju zive i dan danas. S obzirom da mi je mjesec bolji ja i jesam vezana vise za majku, koja je tiha i puna razumjevanja dok je otac agresivni autoritet, nezadovoljan tim brakom iako svjestan da je ona dobra majka i supruga, ali neostvarenje njegovih zelja.
Ovima aspektom sam zaista bila razapeta dugi niz godina, izmedu ljubavi i mrznje prema ocu. I zaista sam imala otpor prema suprotnom polu dok nisam upoznala supruga koji je jako stabilan i pun povjerenja. Da i uvijek sam bila muskaraca

Old 16-07-2010, 14:07   #23
predatorica
Švrća

predatorica's Avatar

predatorica je offline
Registrovan: Jun 2010
predatorica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by jupiter u raku VIdi Poruku
To znači subjektvno doživljavanje.Brat ih doživljava na jedan način, a
ti na drugi.
moram ovo potcrtati. To je moj primjer i brata u natalu, i istina je . Ja imam kvadrat, on trigon, on ih uvijek brani, ja krivim i nikako da se razumijemo. Ali mislim i da je on izbjegao puno problema koji su se na mene mlađu 7 godina srušili( bračna kriza a brat je studirao, vojska , inozemstvo...a inače imaju po meni loš brak još uvijek) dok je mene sve sustiglo i jako negativno utjecalo na moj život.
Bračni partneri su ista priča. Moj je totalno suprotan meni i vjerujem pogrešan izbor iako smo u braku 4 godine a brat je mislim sretniji.
Mislim da i to ima veze sa tim aspektom jer kao da naslijediš "loš brak".

Još je zanimljivo da se kod moje djece ponavlja ista priča. Kćer ima kvadrat, sin trigon. I moram priznati da ovaj put iz uloge roditelja isto potvrđujem taj aspekt. Ne ponašam se jednako prema njima iako pokušavam. Sin je bio užasno zahtjevna beba i imao je grčeve do 8 mj starosti i to takve da sam smršavila 28kg u 2 mj i jedva stajala na nogama, kćer tih 8 mjeseci nisam ni vidjela(imala je 20 mjeseci kad se rodio brat) i tu se ispunjava taj aspekt. Otac ju je stalno imao sa sobom jer ja nisam imala snage i za nju jer me je sin cijelu iscrpio i to me i dan danas grize i muči i stalno pokušavam to nadoknaditi a kao da se stvorio neki nevidljivi zid i kao da ne mogu do kćeri doprijeti kao prije rođenja sina. Napominjem da sam kćer totalno obožavala i željela dok je bila jedinica a sad kao da se više dajem sinu iako stalno pokušavam jednako. I kao da me kćer s nečim nervira i iritira i to me užasno muči i stalno se trudim to razriješiti sama sa sobom. Npr. mala je prekrasna, s njom je puno lakše, nasmijana, strpljiva a mali je živac i pili po svakoj sitnici i baca se na pod i sl. a ja kao da za njega imam više energije i tolerancije.
Grozno mi je to i to je taj aspekt i ako tko vidi kako da ga savladam javite.

Eto iskustvo iz prve ruke i iz uloge kćeri i majke. Pomaže li?

ajme Tristran koji super tekst! Totalka me pogodi u sred srca da sam se rasplakala skoro.
Sve je istina, samo ja ne razumijem zašto sam ja takav baksuz da ponovim istu grešku svoje majke i udam se za čovjeka koji uopće nije za mene (karmička veza).
Ja ne mogu oprostiti svom ocu još uvijek i ne znam hoću li ikad moći. Od moje 13-godine je nastao zid i ne vidim način da ga pređem. Iako u zadnjh par godina vidim i njegove dobre strane ali on je tako težak karakter da ne mogu oprostiti, ne možemo 5 min normalno razgovarati. On iscrpi cijelu obitelj za tren.
Molila sam majku da se razvede (kao klinka), još i danas su u braku, on je centar svijeta sebi i mora biti i njoj.
A ja sam to prokletstvo prenijela na svoju curicu a toliko dugo sam izbjegavala veze, brak i kasno se udala i to samo zato jer sam se zaklela da to moja djeca neće nikad doživjeti.

I sad sam u klopci braka iz koje ne znam izlaz a sve se lomi na djeci, uglavnom vidim na maloj koja ima u natalu SO90MO kao i ja.

Zašto ja nisam dočekala svog princa? Imam osjećaj da sam promašila život i upropastila ga sebi i djeci jer je to zaista teško prokletstvo koje nosiš cijeli život. eto sad sam se rasplakala

Last edited by Vojvotkinja; 17-07-2010 at 12:52..

Old 29-09-2010, 01:48   #24
caruso
Obično gatalo

caruso's Avatar

caruso je offline
Registrovan: Apr 2010
caruso je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Tristran VIdi Poruku
Vecita nesigurnost lebdi i vecita sumnja u ispravnost onoga sto jeste istina i sto jeste dobro.Sta je zapravo dobro?Volja za moc, ili sazaljenje? U vremenu licnost pocinje da razume probleme roditelja. I ona ce oprostiti njima, razapeta, njima sto su sad sudije strasne. Ovo je slika gde zapravo otac i majka, kroz svoj karakter, kroz snagu i aspekte planeta Sunca i Meseca, obavezuju dete da pridje ili jednom, ili drugom roditelju. A ima li veceg sebicluka i nesvesnije gluposti, pitam se?
No, za sta za sta god se dete bude opredelilo, ovo je slika pogresnog opredeljenja u svakom slucaju.
Jer ovo je istinski tragicna i tuzna prica, gde ce unutar karaktera jedne osobe majcinsko vecno nedostajati onom ocinskom i zrelom delu moci, kao sto ce taj mocni deo unutar same licnosti vapiti za ljudima, sazaljenjem, brigom i porodicom. Neomiljenost od suprotnog pola izaziva otudjenost i osamljenost. Licnost kasnije bezi od stvaranja braka, plasi se braka, plasi se, a kako strah raste, ovo je slika neprepoznavanja srodne duse ili srodne volje.
I zato ona zivi dugo sama. I zato ona ceka u vremenu nekog.
Zapravo, ovo je perfektna slika u kojoj jedna osoba ceka neku osobu koja ima skladno,apsolutno harmonicno unutrasnje bice i snagu i neznost i volju i hrabrost i sazaljenje i prastanje, te svesnost i mudrost udruzene, kojoj ce se ona predati.
Ovo je strasni krik samoce, ovo je slika zloslutnog odbacivanja zivota uz druge aspekte, ovo je suicidan aspekt koji odbacuje sam nukleus postojanja, porodice, radjanja, ovo je molitva za susret sa cudom, za izbavljenjem i pripadanjem nekom.
Ovo je slika samo jedne jedine potrebe u stvari, za pripadanjem nekome u koga se moze sasvim iracionalno, bez rezerve, bez misljenja, bez osecanja, duboko i instinktivno verovati. I znate li kome ce pripadati ova osoba? Ona ce pokloniti sebe samo onome spram koga negde dubinski, ili jos dublje, u svom zivotinjskom, nesvesnom, nece osecati strah. Ovo je slika u kojoj jedna osoba oseca vise od potrebe za srodnoscu, pa jos vise za odsustvom straha, osecaj poverenja.
Ovo je slika osobe koja ce se dati onome koji ce vecno ostati uz nju, kakav god bio zivot, bilo hiljadu zena drugih, hiljadu muskaraca.
(sledi nastavak)
Zastrasujuce istinito,nije bas nezan tekst,i obavezno nemojte ovo citati pred spavanje.....
Hvala,Tristan,ako se dobro secam...citajuci ovde postove....nadam se da si dobro ti i tvoja mama....pozdrav

Old 03-10-2010, 23:17   #25
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Ovo je veoma težak aspekt po potanju porodice. Roditelji su kod 90% ljudi sa ovim aspektom razvedeni, pa i oni sami imaju averziju od braka

Old 09-10-2010, 20:38   #26
Alkmene
Obično gatalo

Alkmene's Avatar

Alkmene je offline
Registrovan: Apr 2008
Alkmene će postati poznat uskoro
Standardno

Sve sto je napisano ovdje u vezi sa aspektom SO 90 MO je dosta tacno... Ja imam taj aspekt i dan danas se lomim i "klackam" na dva tasa... Nikako da se odlucim za nesto, a kad se odlucim, vracam se nazad... Stalno kruzim... Kod mene nista nije konacno. Sto se tice vida, za sada ne nosim nikakvu dioptriju, ali mi se zato desava da malo sta primjetim oko sebe, i da brzo zaboravljam puteve i sl. Tata i majka su mi bili dva razlicita svijeta, nije bilo razvoda, ali je bilo svadja, i imala sam jako tesko odrastanje... I dan danas osjecam posledice toga... Majku sam izgubila, i od tada sam se pocela mijenjati, negativno dejstvo kvadrata je pocelo da se smanjuje... Ne dozvoljavam da me lose stvari slome, ali nemam ni mrvicak povjerenja u suprotan pol, mada, i ljude.
Naši sponzori
Advertisement

Old 10-03-2011, 22:40   #27
robert_langdon
Početnik

robert_langdon's Avatar

robert_langdon je offline
Registrovan: Oct 2010
robert_langdon je na dobrom putu
Standardno

ja imam ovaj aspekt, i cudno mi je to kako se reeetko sta secam iz moje proslosti...sada imam 18 god...ali se retko secam detinjstva...nzm da li je ovaj aspekt povezan sa tim...posto sam pocetnik... da nisam bas olucan, to stoji...da imam samopouzdanja zavisi...nekako periodicno...i msm da je to normalno...bacite pogled na moju kartu pa mi kazite nesto vise...kad imate vremena...bio bih vam zahvalan

Old 04-07-2011, 23:24   #28
mesecarka
Obično gatalo

mesecarka's Avatar

mesecarka je offline
Registrovan: Jul 2008
mesecarka je na dobrom putu
Standardno

Los vid - yap... od pete nosim naocare.

Odnos roditelja: imao je veliki uticaj na moje odrastanje i na shvatanje zivota kao i na uspostavljanje principa i teznji koji mi i ne idu bas u korist, iako oni jedno bez drugog ne bi mogli da opstanu bez obzira na povremene konflikte koji su samo sastavni deo braka. te navodno nebitne cavke su na mene kao klinku mnogo uticale. Pretpostavljam da zato i postoji otpor
prema muskima i moja teska dostupnost njima. Neko je spomenuo muskarace - i tu se nalazim

U detinjstvu me je secanje i pamcenje savrseno sluzilo, sad... odustala sam od toga

Old 12-07-2011, 12:34   #29
predatorica
Švrća

predatorica's Avatar

predatorica je offline
Registrovan: Jun 2010
predatorica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Tristran VIdi Poruku
Samo misao, koja ne zivi ni u Mesecu ni u Suncu, ta misao koja postaje mudrost, moze i onda kad ne prihvata-razumeti, nadvladati, pa odrediti i usmeriti potomka ovog Sunca i Meseca ka pravom putu.
Ka sebi i putu koji, u sebi svesna razlicitosti koje je nasledila, koje u njoj zive, mora pomiriti.
I jos vaznije-ovo je aspekt nuznosti prastanja.
Zapravo slika nuznosti pomirenja i prastanja svojim roditeljima, zarad dece svoje.

Ovaj tekst je, Arijel, jedan od onih zbog kojih sam poverovala u astrologiju.

Slažem se u potpunosti sa cijelim tekstom.
Budući da smatram da sam jedna od onih koje su uspjele veliki dio tog "sukoba" u sebi pročistiti i pretvoriti u svoju mudrost, pa i profesiju.
E sad, mohja curica ima isti taj aspekt i doista smo suprug i ja različiti. Kako ja mogu njoj pomoći da ne proživljava ista prokletstva i muke koje sam ja prošla?
Da li mogu?
Da li smatrate da ta iskustva koja smo savladali (mi sa SO90MO), u toj mjeri koju smo uspjeli razriješiti, mogu biti osnova na kojoj mogu graditi njenu svijest?
Uz rad na svom braku i rješavanju problema sa suprugom kako bih joj pružila živi model primjera da se suprotnosti mogu nadopunjavati?
I ne znam šta još, radu na granicama i samopouzdanju?

Ima li još nešto što mogu učiniti mi da li bi ovo moglo ispraviti i korigirati taj kvadrat?

(naravno, znam da na sebi trebam raditi cijeli život i to i činim, i na komunikaciji i poštovanju u braku)

Zaista bih voljela da netko odgovori na ova pitanja u ime nas koji imamo potomke sa tim nesretnim kvadratom, ali i ljudi koji se ne znaju još boriti sa tim zlom.

Ps: oprostiti ne mogu, ne ide.

Old 27-07-2011, 04:15   #30
grkinja85
Švrća

grkinja85's Avatar

grkinja85 je offline
Registrovan: Oct 2010
grkinja85 je na dobrom putu
Standardno

O bože kakvi tekstovi. Najtužniji od svih aspekata, ali i najveći potencijali za duhovni razvoj - jer ovaj aspekt tera na unutrašnji razvoj kao jedini uslov opstanka. Vid - potpisujem Samopouzdanje - ne bih rekla nedostatak samopuzdanja pre da ne cenimo dovoljno sebe na "tržištu", verujem u sebe ali mozda nisam svesna nekih svojih kvaliteta u odnosu na druge ljude.. Roditelji i vaspitanje- sve 100% tačno..iskonska tuga u duši i večito raspeće unutar osobe..osećaj kao da si u nekom lavirintu..detinjstvo-preteško za dečija pleća, potisnuto skoro u potpunosti, ali bukvalno...težak aspekt ali i izgrađenost - kod mene aspekt koji tera napred, jer tera da se razvijaš i radiš na sebi kako bi sebi objasnio neke stvari i opstao u životu-a kroz sve to se nadgradiš...Međutim, ono što me najviše pogodilo je onaj deo o izboru partnera...tačno u reč.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules