ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 22-09-2010, 10:20   #16
tori
Veštac

tori je offline
Registrovan: Dec 2008
tori je na dobrom putu
Standardno

Suprug ima So 90 Ma, gde mu je So u 11, a Ma u 3, pa mu je tako taj aspekt oduvek pravio probleme sa ocem, muskim osobama u njegovom zivotu, a posto se radi o 11 kuci u ovnu i sa najboljim prijateljima.
So je vladar 4 polja, Ma je suvladar 6 pa se to moze povezati i sa njegovim kolegama na poslu zar ne?
Submit to Digg   So 180 i 90 Ma Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 09-07-2011, 14:57   #17
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
Registrovan: May 2010
ganci je na dobrom putu
Standardno

Ovaj aspekt je kod mene separacijiski mada mislim da je delovao najjace u prvih 20 godina mog zivota, dakle bazicnog mog sazrevanja. Mars mi je poprilicno slabo aspektovan osim ove opozicije sa suncem.

Stoji sve sto je prethodno napisano-direktna, borbena, agresivna, od svih trazim da su na visini zadatka i ne prihvatam manje, delujem gordo, svadjalacki nastrojena. Posle dvadesete kada sam izmedju ostalog pocela da citam vise o astrologiji pokusala da smanjujem dozu ljutnje, svadjalackog, zahtevnog(mars egzaltiran). Povredjujem ljude i ne prija svakome(tj vecini).Prisutna je i doza besa i ogromne energije koju sam kanalisala fizickom aktivnoscu(tae bo koji je zahtevao fizicko isrpljivanje koje odgovara mom marsu a pored toga i pesacenje koje obozavam i koje je svojstveno marsu u jarcu).
Otac dominantna licnost (dupli lav sa marsom i merkurom u lavu) pa su se nasa dva lavovska merkura posteno kacila. Karakter sam nasledila njegov, dosta toga nesvesno pokupila jer sam na njegov nacin morala da mu se suprostavljam. Mada, dispozitori mog marsa i sunca su saturn i mesec koji su u sekstilu i nas dvoje veze zaista velika ljubav. Sa njim tako dominantnim u porodici sam na kraj uvek izlazila ja jer su ostali clanovi porodice tipicne vage koje sa lavom na kvadrat tesko na kraj izlaze.
Inace mi ljudi cesto govore da im licim na lava, a neko je u prethodnim postovima napisao da ljudi sa So 180 Ma lice na lavove pa stoji da sam svesno i nesvesno dosta toga pokupila. Sve naravno sa Me u lavu na 5*55.
E sad mars je i vladar sedme pa cemo videti nekad u bracnom zivotu kako ce se opozicija sa suncem ispoljiti.

Ovo su neka moja iskustva...Znam da je redak aspekt ali ako ga jos neko ima neka napise, bas me zanimaju iskustva.

http://i38.tinypic.com/wkptec.gif

Old 10-07-2011, 00:29   #18
aknerd
Švrća

aknerd's Avatar

aknerd je offline
Registrovan: Jul 2009
aknerd je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ganci VIdi Poruku
Ovaj aspekt je kod mene separacijiski mada mislim da je delovao najjace u prvih 20 godina mog zivota, dakle bazicnog mog sazrevanja. Mars mi je poprilicno slabo aspektovan osim ove opozicije sa suncem.

Stoji sve sto je prethodno napisano-direktna, borbena, agresivna, od svih trazim da su na visini zadatka i ne prihvatam manje, delujem gordo, svadjalacki nastrojena. Posle dvadesete kada sam izmedju ostalog pocela da citam vise o astrologiji pokusala da smanjujem dozu ljutnje, svadjalackog, zahtevnog(mars egzaltiran). Povredjujem ljude i ne prija svakome(tj vecini).Prisutna je i doza besa i ogromne energije koju sam kanalisala fizickom aktivnoscu(tae bo koji je zahtevao fizicko isrpljivanje koje odgovara mom marsu a pored toga i pesacenje koje obozavam i koje je svojstveno marsu u jarcu).
Otac dominantna licnost (dupli lav sa marsom i merkurom u lavu) pa su se nasa dva lavovska merkura posteno kacila. Karakter sam nasledila njegov, dosta toga nesvesno pokupila jer sam na njegov nacin morala da mu se suprostavljam. Mada, dispozitori mog marsa i sunca su saturn i mesec koji su u sekstilu i nas dvoje veze zaista velika ljubav. Sa njim tako dominantnim u porodici sam na kraj uvek izlazila ja jer su ostali clanovi porodice tipicne vage koje sa lavom na kvadrat tesko na kraj izlaze.
Inace mi ljudi cesto govore da im licim na lava, a neko je u prethodnim postovima napisao da ljudi sa So 180 Ma lice na lavove pa stoji da sam svesno i nesvesno dosta toga pokupila. Sve naravno sa Me u lavu na 5*55.
E sad mars je i vladar sedme pa cemo videti nekad u bracnom zivotu kako ce se opozicija sa suncem ispoljiti.

Ovo su neka moja iskustva...Znam da je redak aspekt ali ako ga jos neko ima neka napise, bas me zanimaju iskustva.

Ja, na žalost, imam kvadrat ove dvije planete, također u separaciji.
Iako je moj Ma u Vagi i njegova energija je na niskim granama, moja ratobornost se je najviše pokazivala u nadmudrivanju s pripadnicima muškog roda, ocem, prijateljima, dečkom... Ne bi im dala za pravo ni da me ubiju...
Uvijek su me smetala dva različita metra s kojim se mjeri učinjeno u bilo kom segmentu života, ako je u pitanju žena i ako je u pitanju muškarac.
Nikad se nisam smatrala inferiornijom u odnosu na muški rod, ni u intelektualnom ni u bilo kom drugom smislu, pa čak ni u fizičkom. Ako nešto ne mogu snagom, mogu pameću...
Budući da mi je otac rijetko bio kod kuće, a budućeg muža sam vrlo rano upoznala, najveći dio ovog kvadrata je "pokusao" upravo on , Ma mi je vladar VII polja.
S godinama sam smirenija, sve manje ispravljam "krive Drine", samo što i dalje uvijek napravim po svom. Tuđe mišljenje uvažavam, ali ja odlučujem
(što se baš i ne bi reklo s obzirom da mi je Vaga podznak).

Old 10-07-2011, 00:43   #19
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
ganci je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by aknerd VIdi Poruku
Ja, na žalost, imam kvadrat ove dvije planete, također u separaciji.
Iako je moj Ma u Vagi i njegova energija je na niskim granama, moja ratobornost se je najviše pokazivala u nadmudrivanju s pripadnicima muškog roda, ocem, prijateljima, dečkom... Ne bi im dala za pravo ni da me ubiju...
Uvijek su me smetala dva različita metra s kojim se mjeri učinjeno u bilo kom segmentu života, ako je u pitanju žena i ako je u pitanju muškarac.
Nikad se nisam smatrala inferiornijom u odnosu na muški rod, ni u intelektualnom ni u bilo kom drugom smislu, pa čak ni u fizičkom. Ako nešto ne mogu snagom, mogu pameću...
Budući da mi je otac rijetko bio kod kuće, a budućeg muža sam vrlo rano upoznala, najveći dio ovog kvadrata je "pokusao" upravo on , Ma mi je vladar VII polja.
S godinama sam smirenija, sve manje ispravljam "krive Drine", samo što i dalje uvijek napravim po svom. Tuđe mišljenje uvažavam, ali ja odlučujem
(što se baš i ne bi reklo s obzirom da mi je Vaga podznak).
Prepoznajem se u tvom tekstu narocito u delu za ratobornost i za nadmudrivanje. Ja cak volim da cackam, bude to nekim interesantno ali im se ne hvata u kostac sa takvom...Barem ne u ljubavnom smislu...
I meni je Ma vladar sedme pa cu se jednog dana setiti ovih reci da i ja ne pokusavam krive Drine da ispravljam....
I ovo za podznak vagu je tacno i kod mene, ne pamtim kad sam vagala, cimala se, pre bih rekla da sam iskljuciva i svojeglava.

Old 10-07-2011, 01:10   #20
aknerd
Švrća

aknerd's Avatar

aknerd je offline
Registrovan: Jul 2009
aknerd je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ganci VIdi Poruku
Prepoznajem se u tvom tekstu narocito u delu za ratobornost i za nadmudrivanje. Ja cak volim da cackam, bude to nekim interesantno ali im se ne hvata u kostac sa takvom...Barem ne u ljubavnom smislu...
I meni je Ma vladar sedme pa cu se jednog dana setiti ovih reci da i ja ne pokusavam krive Drine da ispravljam....
I ovo za podznak vagu je tacno i kod mene, ne pamtim kad sam vagala, cimala se, pre bih rekla da sam iskljuciva i svojeglava.

A da li si uvredljiva i previše ponosna?
U jednom od prijašnjih postova piše da ovi ljudi imaju problema sa gordošću i da ih čak i pohvale znaju vrijeđati...
Nije baš da me vrijeđaju, ali stvarno imam problema ako me netko pohvali ili govori o nekakvim mojim, hajde da kažemo, vrlinama. Nekako se ne osjećam prijatno i nastojim brže-bolje skrenuti razgovor na drugu temu...
A uvredljiva jesam, vrlo, i zlopamtilo, nije da vraćam "oko za oko", ali ako mi se neko zamjeri, više nikad se ne može "oprati". Ne znam ima li to veze s ovim aspektom, ali eto...

Last edited by aknerd; 10-07-2011 at 01:12.. Reason: P.S. I ja sam voljela "čačkati" kako ti veliš, samo nek se vozi...

Old 10-07-2011, 01:22   #21
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
ganci je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by aknerd VIdi Poruku
A da li si uvredljiva i previše ponosna?
U jednom od prijašnjih postova piše da ovi ljudi imaju problema sa gordošću i da ih čak i pohvale znaju vrijeđati...
Nije baš da me vrijeđaju, ali stvarno imam problema ako me netko pohvali ili govori o nekakvim mojim, hajde da kažemo, vrlinama. Nekako se ne osjećam prijatno i nastojim brže-bolje skrenuti razgovor na drugu temu...
A uvredljiva jesam, vrlo, i zlopamtilo, nije da vraćam "oko za oko", ali ako mi se neko zamjeri, više nikad se ne može "oprati". Ne znam ima li to veze s ovim aspektom, ali eto...
Jesam uvredljiva, imam potvrdu od ljudi koji me poznaju
A za pohvale skrecem pogled, skrecem temu. Ne znam da li je posledica ovog aspekta.
Trudim se da iscackam od meni bliskih ljudi sta je to sto bode oci-a dosta toga ima u ovom aspektu pa se trudim da se kad me uvrede i povrede, svesno i nesvesno ne ponasam kao ranjena zver sto mi se cini kao posledica ovog aspekta.
Samo sto tebe kvadrat tera na akciju, potrkrepljuje i stvara napetost a moja opzicija je cini mi se preka, nagla i iskljuciva a treba suprotnosti dve vatre pomiriti. Ja vise volim kvadrate ali nje mi dato da biram vec cu morati postojece da usaglasim

Old 10-07-2011, 01:32   #22
milupino
Druid

milupino je offline
Registrovan: Dec 2010
milupino je na dobrom putu
Standardno

mnogo slicnosti nalazim u tekstu ganci i aknerd sa ispoljavanjem svog kvadrata sunca i marsa,svadjalacki karakter kod mene je izrazen i to potice od njega,volim da sam jaka intelektualno kao i svaki intelektualno jak muskarac,hocu da razumem ono sto je komplikovano,nisam neki sportski tip da bi se pohvalila fizickom spremnoscu i borbenoscu u ovom smislu,ako ima veze sa ovim aspektom sto aknerd kaze ko mi se zameri ne moze se iskupiti,i ne volim kad me hvale...

Old 10-07-2011, 11:49   #23
Spes
Obično gatalo

Spes's Avatar

Spes je offline
Registrovan: Jul 2010
Spes je na dobrom putu
Standardno

Kod mene je ma180 so posebno istaknuto jer kači osu ic/mc, međutim moram da napišem da je ovo aspekt koji može da se prevaziđe.

Do pre dve godine sam mogla da se ukalupim u opis ovog aspekta, tipa besna, ljuta, agresivna (mada, moram da napomenem da nikad ovaj aspekt nije preterano radio)...i onda mi je jedan astrolog posebno skrenuo pažnju na njega rekavši mi da s obzirom da mi je na istaknutoj poziciji da bi mogao da preuzme sudbinu natala i da ga se čuvam !

Proučila sam ga solidno i jedino još u sopstvenoj kući nisam uvežbala da ne planem u sekundi, tu još uvek ne umem da izbrojim do deset.

Zašto bih živela aspekt so180ma kad imam divnog vladara ascedenata?

E sad, jedino što nikad neću uspeti da prevaziđem, jer ne želim, to je ta zahtevnost u sklopu obaveza. Verujem da ću na poslu imati problema zbog toga.

Sa autoritetima , pravim, nemam problem. Sa lažnim imam.
Doduše, mene vadi aspekt so120ur.

Sa ocem sam se svađala kao mlađa, do 20. godine, sad smo u sjajnim odnosima. Sa majkom živim (ma u 4.) i s njom se svađam.

Otac mi se nije mešao nikad u izbor momaka, nikad nije ni za koga rekao da mu se ne dopada- ali to je zato što su nam kriterijumi isti. Prosto nam se dopadaju slični ljudi.

Ovo jeste aspekt muške energije i iako mi je MA u vagi, ja sam izrazito energična. Ovo je aspekt koji zahteva stalno fizičko vežbanje i fizičke aktivnosti. Mi smo uvek u kondiciji. U suprotnom, ako nema dovoljno fizičke aktivnosti, ta energija je rušilačka, pali oko sebe, trese se na drugima - klasična slika osobe koja maltretira druge kad joj nešto nije po volji. Pošto je MA izvršilac, tamo gde je položen videće se koga maltretiramo- ja, moje ukućane.
Naravno, ako me ne diraju, ne ispituju šta mi je, ako me puste da se učaurim kao MO u 12., onda sve prođe kako treba. Kad me bes napusti, sve bude ok.

Kad hodam ulicom glava mi je visoko. Imam žustar i brz hod. Na oko delujem uobraženo i jako strogo. Stroga jesam, ali uobražena nisam- niti sebe smatram bitnijom nego što jesam, niti imam problem da pričam s bilo kim. Čak sam jako predusretljiva kad mi se neko obrati. Uvek uzvratim osmehom- ali to je već vladar ascedenta koji ne možemo zaobići.

Ovaj aspekt kod mene radi i kao stalna borba za pravdu. Imam stelijum u vagi, plus SA u vagi, a JU u škorpiji dispozicija MA uvagi...moja borba za pravdu je glasna, ja se glasno borim za prava i svoja i tuđa, čak i protiv jačeg ustanem- to je baš karakteristika ovog aspekta- ustajanje protiv jačeg- ludost u miksu sa hrabrošću- luda hrabrost!
Posledice sam uvek svesna, ali je svesno i prihvatam. Čak i kad znam da sankcija može biti ''takva i takva'' ne odustajem.

Ovo je stravično jaka energija i iako imam stelijum u vagi, ovaj aspekt nadjačava tu vaginsku prefinjenost. Umem ja da budem prefinjena i da trepćem kao vaga, da budem potpuno pristojna i slatka, ali ne moj brate da bude to duže od pola sata!

Eh da, pošto mi je SO vladar 2. u ovci na mc-u, u kombinaciji sa tim MA moji govori su takvi da baš uspaljuju mase. Umem u trenutku da izgovorim reči koje obore s nogu. A one koje ne obore s nogu, razviju mržnju. dakle, ljudi prema mojim stavovima nikad nisu ravnodušni.

Trudim se maksimalno da kanališem ovu lošu energiju. I iskreno, za sad mi ide. Svesna sam da je ovaj aspekt loš i da će samo meni štetu nanositi u životu. A i treba biti debele kože pa me istrpeti u pojedinim momentima.

Old 10-07-2011, 12:10   #24
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
ganci je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Spes VIdi Poruku
Kod mene je ma180 so posebno istaknuto jer kači osu ic/mc, međutim moram da napišem da je ovo aspekt koji može da se prevaziđe.

Do pre dve godine sam mogla da se ukalupim u opis ovog aspekta, tipa besna, ljuta, agresivna (mada, moram da napomenem da nikad ovaj aspekt nije preterano radio)...i onda mi je jedan astrolog posebno skrenuo pažnju na njega rekavši mi da s obzirom da mi je na istaknutoj poziciji da bi mogao da preuzme sudbinu natala i da ga se čuvam !

Proučila sam ga solidno i jedino još u sopstvenoj kući nisam uvežbala da ne planem u sekundi, tu još uvek ne umem da izbrojim do deset.

Zašto bih živela aspekt so180ma kad imam divnog vladara ascedenata?

E sad, jedino što nikad neću uspeti da prevaziđem, jer ne želim, to je ta zahtevnost u sklopu obaveza. Verujem da ću na poslu imati problema zbog toga.

Sa autoritetima , pravim, nemam problem. Sa lažnim imam.
Doduše, mene ocem sam se svađavadi aspekt so120ur.

Sa ocem sam se svadjala kao mlađa, do 20. godine, sad smo u sjajnim odnosima. Sa majkom živim (ma u 4.) i s njom se svađam.

Otac mi se nije mešao nikad u izbor momaka, nikad nije ni za koga rekao da mu se ne dopada- ali to je zato što su nam kriterijumi isti. Prosto nam se dopadaju slični ljudi.

Ovo jeste aspekt muške energije i iako mi je MA u vagi, ja sam izrazito energična. Ovo je aspekt koji zahteva stalno fizičko vežbanje i fizičke aktivnosti. Mi smo uvek u kondiciji. U suprotnom, ako nema dovoljno fizičke aktivnosti, ta energija je rušilačka, pali oko sebe, trese se na drugima - klasična slika osobe koja maltretira druge kad joj nešto nije po volji. Pošto je MA izvršilac, tamo gde je položen videće se koga maltretiramo- ja, moje ukućane.
Naravno, ako me ne diraju, ne ispituju šta mi je, ako me puste da se učaurim kao MO u 12., onda sve prođe kako treba. Kad me bes napusti, sve bude ok.

Kad hodam ulicom glava mi je visoko. Imam žustar i brz hod. Na oko delujem uobraženo i jako strogo. Stroga jesam, ali uobražena nisam- niti sebe smatram bitnijom nego što jesam, niti imam problem da pričam s bilo kim. Čak sam jako predusretljiva kad mi se neko obrati. Uvek uzvratim osmehom- ali to je već vladar ascedenta koji ne možemo zaobići.

Ovaj aspekt kod mene radi i kao stalna borba za pravdu. Imam stelijum u vagi, plus SA u vagi, a JU u škorpiji dispozicija MA uvagi...moja borba za pravdu je glasna, ja se glasno borim za prava i svoja i tuđa, čak i protiv jačeg ustanem- to je baš karakteristika ovog aspekta- ustajanje protiv jačeg- ludost u miksu sa hrabrošću- luda hrabrost!
Posledice sam uvek svesna, ali je svesno i prihvatam. Čak i kad znam da sankcija može biti ''takva i takva'' ne odustajem.

Ovo je stravično jaka energija i iako imam stelijum u vagi, ovaj aspekt nadjačava tu vaginsku prefinjenost. Umem ja da budem prefinjena i da trepćem kao vaga, da budem potpuno pristojna i slatka, ali ne moj brate da bude to duže od pola sata!

Eh da, pošto mi je SO vladar 2. u ovci na mc-u, u kombinaciji sa tim MA moji govori su takvi da baš uspaljuju mase. Umem u trenutku da izgovorim reči koje obore s nogu. A one koje ne obore s nogu, razviju mržnju. dakle, ljudi prema mojim stavovima nikad nisu ravnodušni.

Trudim se maksimalno da kanališem ovu lošu energiju. I iskreno, za sad mi ide. Svesna sam da je ovaj aspekt loš i da će samo meni štetu nanositi u životu. A i treba biti debele kože pa me istrpeti u pojedinim momentima.
Spes, divan text. U boldiranim delovima se potpuno pronalazim.
Slika i prilika So 180 Ma ali i lepi saveti za prevzilazenje i smirivanje strasti dve vatre u sukobu.
Imam i ja Mo u 12. polju, pa mi je preko potrebno da se ucaurim kad dodje do explozije sa mojima (Ma u 4. polju). Ne bih to nazvala praznjenjem, ne iskaljujem se na ukucanima za bes koji su drugi proizveli, mozda moj Ma u egzaltaciji zajedno sa Me u Lavu deluju suvise dramaticno i ispoljavaju musku energiju.

Old 10-07-2011, 14:34   #25
mirab
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
Registrovan: Jan 2010
mirab je na dobrom putu
Standardno

Moj mali doprinos marsovoj energiji ovih aspekata:
Cesto su kvadrati i opozicije koje gradi MARS vise izraz problematike koja ce nastati u proticanju energije pokreta i akcije, koja ima i svoje podsticajno, zbog izazova inspirativno delovanje, nego sto su odraz destruktivnosti. MARS koji osluskuje sebe i prirodu znaka u kome se nalazi ima vecu sansu da pobedi nacelo one planete kojoj je suprostavljen ako je to potrebno, ili da ukupnu sliku aspekta, cak i kada je aspekt nepovoljan, humanizuje svojim pozitivnim stranama.
Kao energija koja uvek kruzi i koja mora imati izvor napajanja i obnavljanja, MARS insistira na svojim humanijim principima - hrabrosti, optimizmu, poletu, jakoj volji, nepokolebljivosti i odlucnosti; a upotreba njegove druge nezgodne strane - ljutnja, ljubomora, svadljivost, brzopletost i hirovitost, usmeravaju energiju u pogresnom pravcu.
URADITE PRAVU STVAR U PRAVO VREME
preporuka za pozicije MARSA po znacima Zodijaka!

Aspekti Sunca (180 i 90) Mars, kazuju na agresivnost i vrlo direktno ponasanje. Ponekad bez mere i takta. Ovaj aspekt moze lako dovesti osobu u opasnost i do neke nesrece naravno ako ne vodi racuna o tome kako se ponasa. Vrlo su ceste svadje i pretnje. Ovaj aspekt se u vecini slucajeva odrazava na fizicki nego na psiholoski nivo, iako to ne mozemo u potpunosti razdvojiti. To je aspekt razdrazljivosti, naglosti, nepromisljenosti, tvrdoglavosti, fizickih povreda pa cak i opasnosti po zivot. U tezim horoskopima ovo moze da bude veoma ohola osoba koja nema mere i vrlo je bezkrupulozna. Takve osobe su uvek nemirne jer im je unutrasnji sklad i ravnoteza poremecena. Ovo je takodje aspekt borca i ratnika, ali oni gube borbe i ratove.Opozicija i kvadrat izmedju Sunca i Marsa daje veliku snagu i kod dobrih aspekata, ali je problem sto ovde osoba nije istrajna jer nema strpljenja.Bilo bi preporucljivo da osobe sa ovim aspektom budu ukljucene u neke sportske discipline jer se na taj nacin izbacuje visak egresivne energije, ali svakako uvek treba paziti na povrede!

Old 10-07-2011, 15:20   #26
Spes
Obično gatalo

Spes's Avatar

Spes je offline
Registrovan: Jul 2010
Spes je na dobrom putu
Standardno

O da, direktno ponašanje. Direktno upućujem oštre reči onome ko ih je zaslužio.Direktno ulećem u konflikt. Nema tu taktiziranja, ni lukavosti,smišljanja nekih zakulisnih radnji...ali meni je ovan naglašen, zato je to kod mene tako. Da imam naglašenu devicu pored ovoga aspekta, bila bih , verujem, sjajan taktičak i izvođač taktike - 2 u 1. Ovako, najbolja sam u izvršavanju ili organizaciji ako se radi o nečemu što zahteva dinamičnost.

Imala sam i nezgodnih situacija pri uletanju u konflikt. Nije bilo fizičkih obračuna nikad , ali vrlo napetih situacija je bilo. Međutim, naučila sam se pameti. sad odmerim situaciju, uglavnom.

Ali od sto situacija u jednoj neću odmeriti...međutim, treba s ovim aspektom doći u situaciju da naučiš uopšte da ''meriš''.

U krugu prijatelja , vide me kao MO u 12.-mirna, nežna, tiha...ali javnost me vidi kao so180ma...
Naši sponzori
Advertisement

Old 22-08-2011, 22:00   #27
strale
Početnik

strale's Avatar

strale je offline
Registrovan: Mar 2010
strale je na dobrom putu
Standardno

Da li ovaj aspekt moze da utice na finansije? (tipicno pitanje jednog bika)
Naime, sunce mi je na samom vrhu 2. kuce, ali je u kvadratu sa marsom u 11. kuci, EGZAKTNI. :S

Old 23-08-2011, 14:41   #28
Aurora
Obično gatalo

Aurora's Avatar

Aurora je offline
Registrovan: Aug 2006
Aurora je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by strale VIdi Poruku
Da li ovaj aspekt moze da utice na finansije? (tipicno pitanje jednog bika)
Naime, sunce mi je na samom vrhu 2. kuce, ali je u kvadratu sa marsom u 11. kuci, EGZAKTNI. :S
Pa mogao bi da ukaze na odnos prema novcu, na pretjerano trosenje ili teskoce u dolazenju do novca....Sad, zavisi od dispozitora,gdje ce se i kako to ispoljiti. Nekada i kvadrat moze da donese veliki priliv novca kad se sve poklopi, ali obcino sa ovim aspektom brzo se potrosi..

Moram samo da ukazem na bitnu razliku djelovanja ovog aspekta kada je u promjenljivim znacima.. Kod mene je Ma u Djevici, So u BLizancima. Ni jedan ni drugi znak nisu agresivni, ali se ta energija ispoljava kroz verbalne sukobe i kako je DJevica sitnicava, uvijek je tu prigovaranje oko nekih nebitnih stvari. Mene nerviraju sitnice, cesto kupim u sebi mnogo toga van kuce, jer sam dosta mirna, pa planem uvijek na ukucane i to za najvece gluposti. Uvijek ostanem ljudima duzna, kad se desi neki zlobni, podmukli, provocirajuci komentar na moj racun nikad ne reagujem, pa se posle nerviram zbog toga. Uvijek precutim i sklonim se od osobe koja je u stanju da provocira na taj nacin, ali to negdje mora van... Kad pogledam So u 7. onda vidim i jos nesto- kad mne postoji strah od gresaka u javnosti, a javnost me nekako hoce, ali ja ne mogu da se opustim u tim situacijama. Mnogo nesigurnosti proistice iz ovog aspekta, a jos to je T-kvadrat u koji je ukljucen i Mjesec, pa to vuce jos mnoge probleme..

''Ljudi se češće trude da steknu materijalno, a ne duhovno bogatstvo, mada je sasvim sigurno da našu sreću čini ono što jesmo, a ne ono što imamo''

Last edited by Aurora; 25-08-2011 at 08:54..

Old 21-10-2011, 21:28   #29
Bojana_NS
Druid

Bojana_NS's Avatar

Bojana_NS je offline
Registrovan: Sep 2011
Bojana_NS će postati poznat uskoroBojana_NS će postati poznat uskoro
Standardno

Evo ja trenutno citam Dupora sad tu mi nesto nejasno pa ako ima neko ko razume da mi pojasni: "90=tiranin u kuci,groznica,srce,oči,teški fizički rad,jako zdravlje,loš ishod borbe,nepažljiv govor,strast svađe,nesreće,vatra,životinje,otrovi,opasni izleti,opasno od pretjeranog zadovoljstva,smrt u dečijoj postelji.Ako je sunce Z ili N=napad na čast i položaj,skandal i samo promišljenom borbom može i taktom može proći krizu.U svakom slučaju nemir,sud sigurni su u doba dir. ,u takvo vreme ne vredi nov aganžman ili novo poduzece kao i sve radikalne promjene.(e sad ja ovaj deo ne razumem)Inače srušena čast,ubica ili ubijen.St. Opsenica Škorpion-Vodenjak.Ako je Ma sign.=nagli ljudi velikih ambicija,ali opasna sudbina.Akutne bolesti,napad životinja prema Ma .Ako je mars u strelcu sigurna upala žuči,takav tranzit marsa kroz 8.polje znači opasnost smrti,mars vladar rx u svakom slučaju žrtva vlastitih ambicija."
Inače srušena čast,ubica ili ubijen.St. Opsenica Škorpion-Vodenjak.-sta ovo znaci ne razumem.

"180=slično kao i 90 a stvara mnogo jakih neprijatelja,ozbiljne bolesti,a ako je mars vladar 4,8,12 ili se nalazi tamo,moguća je i smrt.
Ako je radix Sunce u uglovima to su dir.opasnije:svađe sa marsovskim tipovima,sa zakonom,gubici,pad u nemilost,svoj neprijatelj,pretera u naporima,bol zbog neumerenosti,srdžba,tiranija drugima i sebi.
Za sve opasnosti važno je najpre analizirati položaj marsa u rx,a zatim položaje u direkcijama,tranzitu i drugim pomoćnim horoskopima"

Old 24-10-2011, 16:41   #30
skorpija_strelac
Druid

skorpija_strelac's Avatar

skorpija_strelac je offline
Registrovan: Sep 2008
skorpija_strelac je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Dalmatinka VIdi Poruku
Sunce u kvadratu sa marsom

Strašno sam osjetljiva na nepravdu, bilo da je nanesena meni ili bilo kome u mojoj okolini... pa znam postati agresivna prema onima koji su za to odgovorni,vjeruj da tada iznenadim samu sebe. Često me moja jezičina zna ka i tebe skupo koštati. Teško je izaći na kraj sa emocijama.[/B][/COLOR]
pa te skroz razumin!!
nije osecaj za pravdu So90Mars ali ta agresivnost kao reakcija jeste
osecaj za pravdu je naglasenost vage u tvojoj karti

tvoja jezicina takodje nije Mars 90 Sunce, vec Merkur u gem u 8 u aspektu sa Marsom.

Ja bih volela da imam ovaj aspekt jer je to uuuuuzassssna energija....struuuuja
ove osobe imaju problem s autoritetima jer hoce i sami da to budu
a kad postanu onda su za'ebani
znam jednog direktora s ovim aspektom
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules