ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 29-01-2010, 17:34   #16
gagilica
Obično gatalo

gagilica's Avatar

gagilica je offline
Registrovan: Dec 2009
gagilica je na dobrom putu
Standardno

Izvini pepuu, sto cu sad pitati mozda nesto glupo, ali kako gledas da li je neki aspekat u separaciji ili aplikaciji, znam da je aplikacija priblizavanje i jaci je, egzaktni, naravno cisti stepeni, 90, 180 i sl, a separacija udaljavanje, ali sta tu gledam orbis ili kako? jer bas posmatram sunce 11 stepen strelca, uran 9 stepen, to je razlika dva stepena?
Advertisement

Old 29-01-2010, 17:58   #17
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Da e Sunce je brže od Urana i zato je aspekt separacioni...Sunce mu bježi...

Ugl...aplikacija je kada će se aspekt tek dogoditi (planete tek idu prema egzaktnom aspektu)...a separacija kada je aspekt već bio (planete se udaljavaju od egzaktnog aspekta )

Old 23-01-2011, 18:55   #18
grace
Guest

Quote:
Originally Posted by skorpijica VIdi Poruku
ja bih dodala da ovaj aspekt označava preteranu potrebu za samostalnočću, osobe ne vole nikakvo vezivanje
poznajem par osoba koji je imaju
samo ovaj aspekt ne donosi da osoba ne zeli da se veze!
Submit to Digg   So 0 Ur Reply With Quote

Old 05-02-2011, 14:51   #19
Spes
Obično gatalo

Spes's Avatar

Spes je offline
Registrovan: Jul 2010
Spes je na dobrom putu
Standardno

Ne volim ni jedan aspekt Urana i Sunca osim trigona i sekstila.

Na žalost, ovaj aspekt uglavno deluje negativno.
Ne kažem da neko ko ima SO0UR ne može biti dobar čovek, ali je svojeglavost uvek izražena. Sujeta ogromna. Oni sve znaju najbolje. Prvi oni, pa šest mesta praznih.
Pobuna protiv konvencionalnih stvari.
Pobuna protiv tradicionalnog.
U muškom horoskopu je jedna od predispozicija za razvod- SO- oženjen čovek, UR-razvod.
So i UR ne idu zajedno ovako, SO je u izgonu u znaku kojim UR vlada, Vodoliji. UR ga u konjunkciji i kvadratu vitoperi, degeneriše mu dobre osobine.
SO je lider- dobar lider obraća pažnju na sve ljude i stalo mu je do mišljenja, autoritativan je.
SO u lošem aspektu sa UR je AUTORITARNO! Nije ga briga šta drugi misle, svojeglavo gura svoju ideju. Ne dao Bog ako je SO još od Marsa oštećeno. eto nam egocentrizma na kubni.

U ženskom horoskopu znači i udaju za razvedenog, kao i ulaske u veze sa oženjenim muškarcima, u zavisnosti od toga da li je aspekt aplikacioni ili separacioni.

Old 05-02-2011, 15:15   #20
Ona29sa
Početnik

Ona29sa je offline
Registrovan: Nov 2009
Ona29sa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Милица VIdi Poruku
U ženskom horoskopu znači i udaju za razvedenog, kao i ulaske u veze sa oženjenim muškarcima, u zavisnosti od toga da li je aspekt aplikacioni ili separacioni.
Onda bi u mom slucaju to znacilo da se razvodi zbog mene, sto mi zvuci malo vjerovatno, nisam uopste tip koji bi se upustio u nesto takvo ))
Mozda ne treba sve tumaciti tako radikalno, mislim da je meni moj uran donio sve dobro vezano za posao i iznenada, mozda zato sto je na MC-u. Ali je sunce vladar 7 i pravi aplikacionu konjukciju sa Uranom, pa ce svakako taj neko, ako ikada dodje, imati neku simboliku urana, a koju, vidjecemo )

Old 05-02-2011, 15:26   #21
Spes
Obično gatalo

Spes's Avatar

Spes je offline
Registrovan: Jul 2010
Spes je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Ona29sa VIdi Poruku
Onda bi u mom slucaju to znacilo da se razvodi zbog mene, sto mi zvuci malo vjerovatno, nisam uopste tip koji bi se upustio u nesto takvo ))
Mozda ne treba sve tumaciti tako radikalno, mislim da je meni moj uran donio sve dobro vezano za posao i iznenada, mozda zato sto je na MC-u. Ali je sunce vladar 7 i pravi aplikacionu konjukciju sa Uranom, pa ce svakako taj neko, ako ikada dodje, imati neku simboliku urana, a koju, vidjecemo )
Jako obrazovan npr.
Svojeglav!
Samostalan....ali pošto ti je Uran vladar Ascedenta, više tebe opisuje ova konjunkcija, nego njega.

S druge strane, UR I SO ne trpe autoritet, pa bi ta konjunkcija značila i sukob autoriteta u braku.

Old 05-02-2011, 15:40   #22
Ona29sa
Početnik

Ona29sa je offline
Standardno

Quote:
Jako obrazovan npr.
Svojeglav!
Samostalan....ali pošto ti je Uran vladar Ascedenta, više tebe opisuje ova konjunkcija, nego njega.

S druge strane, UR I SO ne trpe autoritet, pa bi ta konjunkcija značila i sukob autoriteta u braku.
hehhe, mislis, bice krvi do koljena ))

Old 06-02-2011, 19:29   #23
Doyda
Švrća

Doyda's Avatar

Doyda je offline
Registrovan: Nov 2008
Doyda je na dobrom putu
Standardno

Ne bih menjala ovaj aspekt ni za sta na svetu!

Old 06-02-2011, 20:15   #24
jole
Obično gatalo

jole's Avatar

jole je offline
Registrovan: Jan 2011
jole je na dobrom putu
Standardno

Upravo ta konj.ce mi se dogoditi u solaru i kao da vec pocinjem da je osecam.Malo se gusim u vezi,treba mi malo slobode,promene,ni sama ne znam sta je u pitanju...?

Old 06-02-2011, 20:26   #25
grace
Guest

Quote:
Originally Posted by jole VIdi Poruku
Upravo ta konj.ce mi se dogoditi u solaru i kao da vec pocinjem da je osecam.Malo se gusim u vezi,treba mi malo slobode,promene,ni sama ne znam sta je u pitanju...?
nisam ti gledala kartu, ni solar, u slucaju da me opet ovde napadnu, ali ovo govorim iz licnog iskustva, jer je meni Ur dominantan u natalu, i imam konjukciju sa SO doduse separaciju, ali je osecam uvek kad mi se taj aspekt aktivira... poenta je da ne reagujes na prvu loptu, jer Ur ume da trazi promenu cisto promene radi i onda drma negde gde nekad i nema potrebe, ume da razdvoji da bi opet spojio, pa ti ako osecas nagon za slobodom, prosto sacekaj da to malo odstoji, jer ako je samo igra Urana proci ce te... nadam se da si me razumela, malo sam konfuzna... ne zameri

Quote:
Ne volim ni jedan aspekt Urana i Sunca osim trigona i sekstila.

Na žalost, ovaj aspekt uglavno deluje negativno.
Ne kažem da neko ko ima SO0UR ne može biti dobar čovek, ali je svojeglavost uvek izražena. Sujeta ogromna. Oni sve znaju najbolje. Prvi oni, pa šest mesta praznih.
Pobuna protiv konvencionalnih stvari.
Pobuna protiv tradicionalnog.
U muškom horoskopu je jedna od predispozicija za razvod- SO- oženjen čovek, UR-razvod.
So i UR ne idu zajedno ovako, SO je u izgonu u znaku kojim UR vlada, Vodoliji. UR ga u konjunkciji i kvadratu vitoperi, degeneriše mu dobre osobine.
SO je lider- dobar lider obraća pažnju na sve ljude i stalo mu je do mišljenja, autoritativan je.
SO u lošem aspektu sa UR je AUTORITARNO! Nije ga briga šta drugi misle, svojeglavo gura svoju ideju. Ne dao Bog ako je SO još od Marsa oštećeno. eto nam egocentrizma na kubni.

slozila bih se sa ovim uglavnom... posebno sto imam ovu konjukciju jeste separaciona i mnogi astrolozi bi je zanemarili 8stepeni separacija, ali deluje, a i svojeglava sam, ne trpim stosta, umem da tupim kako sam u pravu, ali isto tako uvek stitim slabije, uvek se bunim protiv ugnjetavanja, tako da je svaki aspekt dobar za nesto

Quote:
Originally Posted by Ona29sa VIdi Poruku
vladar 1 i vladar 7 u konjukciji, pa mozda i on tebe pronadje ili u trenutku upoznavanja bude ozenjen... a mozda bude i vodolija u horoskopu ili neko ko ima izrazenu vodoliju u natalnoj... trebalo bi da ga osetis, severni cvor ti je u 7 kuci, sudbinski susret!

Last edited by Vojvotkinja; 06-02-2011 at 21:09..
Submit to Digg   So 0 Ur Reply With Quote Received Infraction

Old 12-02-2011, 14:27   #26
Ona29sa
Početnik

Ona29sa je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by grace VIdi Poruku
vladar 1 i vladar 7 u konjukciji, pa mozda i on tebe pronadje ili u trenutku upoznavanja bude ozenjen... a mozda bude i vodolija u horoskopu ili neko ko ima izrazenu vodoliju u natalnoj... trebalo bi da ga osetis, severni cvor ti je u 7 kuci, sudbinski susret!
Vec sam upoznala jednog ozenjenog, ima veneru 0 jupiter u vodoiliji i to bas na mom juznom cvoru, ne znam je li to to, al' ako jeste, onda ima sa njim da se paaaaatim. Hvala za komentar
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-02-2011, 17:37   #27
jole
Obično gatalo

jole's Avatar

jole je offline
Registrovan: Jan 2011
jole je na dobrom putu
Standardno

Grace,potpuno si u pravu!U aprilu,maju kada je Ur usao u Ovna,na kratko,raskinula sam vezu od 3 god.,da bi ponovo bili zajedno,vec u junu.Btw,to je bio gotovo brak,posto smo ziveli zajedno.Ta 2 meseca mi je bio potpuni kolaps,bol,uzas...ali sada mi se cini da ga nikada vise necu voleti kao do tada.Ipak,ne znam sta ce Ur spremiti za mene ovog puta???

Old 04-05-2012, 01:27   #28
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Registrovan: Feb 2012
andjela će postati poznat uskoro
Standardno

Kod mene Sunce konjukcija Uran u 7.kuci...u strelcu...Za razvedenog se necu udati,jer ne smem,a tek da nekome upadam u brak...ni to dakle...Ne znam...mada ne volim sto je Uran u 7.kuci...Inace volim slobodu najvise na svetu.Za koga god da se udam-mora mi dati puno sobode,jer inace nista od braka...

Old 10-06-2012, 23:23   #29
Lily
Obično gatalo

Lily's Avatar

Lily je offline
Registrovan: Apr 2012
Lily je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by andjela VIdi Poruku
Kod mene Sunce konjukcija Uran u 7.kuci...u strelcu...Za razvedenog se necu udati,jer ne smem,a tek da nekome upadam u brak...ni to dakle...Ne znam...mada ne volim sto je Uran u 7.kuci...Inace volim slobodu najvise na svetu.Za koga god da se udam-mora mi dati puno sobode,jer inace nista od braka...
Sad sam pogledala, moja svekrva ima So0Ur u Devici.
Na zalost, ne znam vreme rodjenja, nismo u nekom odnosu .
Udala se sa 20 zato sto je ostala u drugom stanju, vrlo brzo (Uran). Udala se dok je studirala za kolegu. Razvela se posle 7 god. Posle je rodila vanbracno dete i ponovo se udala.
Inace joj je otac imao brak iza sebe kada se ozenio sa njenom mamom.

Old 28-06-2012, 10:46   #30
paparacica
Švrća

paparacica's Avatar

paparacica je offline
Registrovan: Jun 2012
paparacica je na dobrom putu
Standardno

Ja imam ovaj aspekt, SO u strelcu, a UR u skorpiji. I umem biti i hirovita i nestalna i sve to sto uran nosi sa sobom. Pritom je on vladar mog ASC (jako ga volim) i, sa druge strane, u konjukciji sa Merkurom. Reci su moje najjace oruzje. I zaista jesam studirala elektrotehniku, to takodje predstavlja ova druga konjukcija.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules