ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 15-06-2008, 19:13   #31
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Registrovan: Jun 2007
Lyra će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by karma VIdi Poruku
Moj brat ima ovaj aspekt i jako mi je interasantno da se kod njega manifestirao za mene sasvim neočekivano....gotovo sasvim suprotno od nekog općeg značenja no kad sam malo promislila ima mi smisla da razlika istog aspekta bude uvjetovana kako znakom tako i blizinom konjukcije, kod njega je slučaj da je konjukcija u lavu, gdje je saturn prilično slab i daje nesigurnost u samopouzdanju, on tu nije u svom odgovornom i radnom raspoloženju nego zahtjeva i ono što nije "odradio" jer po samoj lavovskoj prirodi osjeća da mu to automatski pripada,a s druge strane njegova bliska konjukcija sa suncem mu još dodatno spaljuje sve ono saturnovsko, ostaje samo saturnovska nefleksibilnost i krutost, nemogućnost prilagodbe u određenim situacijama, ova pozicija hoće donijeti probleme na poslu upravo iz navedenih razloga i istina, potrebno je ovdje živjeti saturna, kroz odgovostnost i doslijednost,kako bi taj saturn kasnije donio stabilan uspjeh a ne pad s položaja ili gubitak časti .....stvar koju definitivno prepoznajem je ;problem s ocem, odnosno nepostojeći odnos, oca kao da nema ...
I kod mene je konjukcija u Lavu. Nisam vidila kartu tvoga brata (ne znam jeli i on Lav)...ali definitivno, ovaj aspekt triba razumjeti dobro, i saviti kičmu kako piše u onom tekstu koji sam stavila gore, triba biti ponizan, jer inače strašno icrpljuje...to su dvi totalno suprotne energije, i teško ih je izbalansirati.
Ne znam, kako tvoj brat stoji recimo sa voljom,, tj.akcijom? Onim prvim korakom, kada nešto triba pokrenuti, jer kod mene je to veliki problem (doduše meni opozicija Ma/Ne, tj. taj t-kvadrat, još pojačavaju taj problem)...
Odnos/razumjevanje sa ocem isto može biti problem, ali to je situacija koju bi tribalo vrimenom popravljati. Bar je tako kod mene bilo.
I da, taj Saturn daje strašnu nesigurnost, ali totalno bez osnova. To je u stvari unutarnje neracionalno osjećanje u osobi. I mislim da je to ovde najveći problem, i glavna stvar koju osobe moraju prevazići, da bi dalje napredovale. To je nešto što najviše parališe.
Submit to Digg   So 0 Sa Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 15-06-2008, 23:33   #32

karma's Avatar

karma je offline
Registrovan: May 2007
karma je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by lyra VIdi Poruku
I kod mene je konjukcija u Lavu. Nisam vidila kartu tvoga brata (ne znam jeli i on Lav)...ali definitivno, ovaj aspekt triba razumjeti dobro, i saviti kičmu kako piše u onom tekstu koji sam stavila gore, triba biti ponizan, jer inače strašno icrpljuje...to su dvi totalno suprotne energije, i teško ih je izbalansirati.
Ne znam, kako tvoj brat stoji recimo sa voljom,, tj.akcijom? Onim prvim korakom, kada nešto triba pokrenuti, jer kod mene je to veliki problem (doduše meni opozicija Ma/Ne, tj. taj t-kvadrat, još pojačavaju taj problem)...
Odnos/razumjevanje sa ocem isto može biti problem, ali to je situacija koju bi tribalo vrimenom popravljati. Bar je tako kod mene bilo.
I da, taj Saturn daje strašnu nesigurnost, ali totalno bez osnova. To je u stvari unutarnje neracionalno osjećanje u osobi. I mislim da je to ovde najveći problem, i glavna stvar koju osobe moraju prevazići, da bi dalje napredovale. To je nešto što najviše parališe.
Ej lirče, lijepo je pisati s tobom opet...je baš tako kako si rekla, da naravno da je lav kad se konjukcija sunca i saturna dešava u lavu..i baš tako, aktivnost mu teško pada, pokretanje nečega, odnosno samog sebe...evo drago mi je da si to potvrdila, pogotovo ovo o nesigurnosti jer tako sam ja to vidjela kod njega i povezala ali naravno samo nekom logikom prepoznavanja...mislim da bi ta ista konjukcija u nekom drugom znaku, recimo jarcu ili vagi ( možda ne u vagi jer tu sunce pak nije jako ), ili bar nekoj neutralnom znaku s odmakom sunca više od par stupnjeva bila sasvim drugačija i dala osobi čvrstinu i staminu, ambiciju kroz ustrajnost...ljub

Old 15-06-2008, 23:46   #33
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by karma VIdi Poruku
Ej lirče, lijepo je pisati s tobom opet...je baš tako kako si rekla, da naravno da je lav kad se konjukcija sunca i saturna dešava u lavu.....
Ups, htila sam reći, ne znam da li je i on Jarac - podznak, ali... .

Da. Dobro si ti to kod njega osjetila. Čuj, mislim da će se on izboriti sa svim tim 'nedostacima', jer Saturn tira na to. Je teško, ali kada se jednom nauči kako raditi sa njim, više nema nazad. I uostalom, svi smo se sa razlogom rodili sa tim izazovnim aspektima ...

Pozdrav Karma, drago mi je što si tu...

Old 15-06-2008, 23:50   #34

karma's Avatar

karma je offline
Registrovan: May 2007
karma je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by lyra VIdi Poruku
Ups, htila sam reći, ne znam da li je i on Jarac - podznak, ali... .

Da. Dobro si ti to kod njega osjetila. Čuj, mislim da će se on izboriti sa svim tim 'nedostacima', jer Saturn tira na to. Je teško, ali kada se jednom nauči kako raditi sa njim, više nema nazad. I uostalom, svi smo se sa razlogom rodili sa tim izazovnim aspektima ...

Pozdrav Karma, drago mi je što si tu...
Vagica je podznak....i znam da hoće jer nije bezveznjak...samo ga malo treba gurnuti ponekad, i istina, svi mi imamo nešto za raditi na sebi, inače niti ne bismo bili ovdje, ljubac tebi mila....

Old 15-07-2008, 19:00   #35
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Standardno

uhhhhhh...

ugrozen Sa u Raku konjunkcija Sunce...sta reci a ne zaplakati...otac patoloski sebican, povremeno nasilan, izgubio nasledstvo (kvadrat PL), unistio porodicu...ali ne dam se...svetim se...tako sto se i dalje smejem i volim...

Old 21-12-2008, 23:19   #36
-Suncica-
Švrća

-Suncica-'s Avatar

-Suncica- je offline
Registrovan: Dec 2007
-Suncica- je na dobrom putu
Standardno

Sunce 0 Saturn u petoj kuci, 6 stepeni separacija...to su jedini aspekti i jedne i druge planete...
Da li moze da znaci dobijanje dece u kasnijim godinama...?
Konzervativan odnos prema predbracnim vezama,deci i ostaloj simbolici petog polja...?
Znam da sve zavisi od celokulnog natala,ali ovi odgovori me zanimaju samo teoretski...tj. ima li smisla da tumacenje ide u tom pravcu ili ne?

Old 03-03-2009, 14:55   #37
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Standardno

Ako postoji još neki primjerak na Forumu, Lav/Jarac, i ima egzaktnu konjukciju Sunca i Saturna, nek se javi . Da podilimo iskustva...

Šifra: Zajedno smo jači! lol

Old 03-03-2009, 17:08   #38
Chither
Veštac

Chither je offline
Registrovan: Sep 2007
Chither je na dobrom putu
Standardno

Nikako da shvatim da li je moj Sa dobro ili lose postavljen?! U skorpiji mu i nije tako lose, ima sekstil i uzajamnu recepciju sa Marsom tako da kapiram da je tu u OK polozaju.
Ako je njemu - Saturnu dobro onda bi trebalo da on ima pozitivan uticaj i na Sunce?
Zapravo, zbunim se svaki put kada citam o ovom aspektu i uopste o Saturnu u skorpiji jer ne znam da li je aflikovan ili nije, i da li je moje Sunce aflikovano ili ne?????

Old 03-03-2009, 20:38   #39
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Registrovan: Aug 2006
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by marijana511 VIdi Poruku
Nikako da shvatim da li je moj Sa dobro ili lose postavljen?! U skorpiji mu i nije tako lose, ima sekstil i uzajamnu recepciju sa Marsom tako da kapiram da je tu u OK polozaju.
Ako je njemu - Saturnu dobro onda bi trebalo da on ima pozitivan uticaj i na Sunce?
Zapravo, zbunim se svaki put kada citam o ovom aspektu i uopste o Saturnu u skorpiji jer ne znam da li je aflikovan ili nije, i da li je moje Sunce aflikovano ili ne?????

U astrologiji ovaj kontakt 'fura' loshu reputaciju, jer su So i Sa po svom uticaju dosta razlichiti, znash da je Saturn planeta koja se odnosi na formu, karmichke zadatke, krutost, ogranichenje i strogocu. On u tom odnosu sa Suncem mozhe predstavljati ogranichenje u samoizrazhavanju pojedinca, ali isto tako i postati snaga istrajnosti koja gura natusa ka ostvarenju sopstvenih potencijala.i shta je ovdje bitno? Raditi na integraciji ove dvije energije, jer se njenim pravilnim korishcenjem ona mozhe predstaviti kao veliki dobitak, umjestno ogranichenja - jer nema trajnih ogranichenja, ukoliko natus ne pridrzhava takav stav.E, sad, neko uchi na manje tezhak, neko na vishe tezhak nachin da bi raznorazne lekcije u zhivotu savladali i upamtili.
u ovakvom kontaktu (+ shto je tebi So i Sa 180 Mo) isti taj Saturn predstavlja faktor, koji nas non stop (taman kao dragstor) opominje da se drzhish svog karmichki odabranog puta i ne dozvoljava mnogo izleta mimo njega. Ovdje isto morash da znash i nauchish da se morash 'kretati' nekom svojom putanjom, jer u suprotnom zhivot nije nimalo jednostavan..Ukratko recheno ovaj kontakt shvati kao usaglashavanje i spremnost da prihvatish zhivotne obaveze i zadatke koji su pred tobom u ovom zhivotu
Advertisement

Old 03-03-2009, 22:51   #40
lav na kvadrat
Obično gatalo

lav na kvadrat's Avatar

lav na kvadrat je offline
Registrovan: Feb 2009
lav na kvadrat je na dobrom putu
Standardno

Planete u konjukciji boje jedna drugu i dodaju ili oduzimaju jedna drugoj znacaj i vaznost posebno ako je jedna u padu ili egzaltaciji.
Predhodni problemi jakog sunca a loseg saturna su isto sto i lose sunce pa je to lazni sjaj ,(kleptomanija) pokusaji da se dostigne sjaj koja prerasta u prisilne radnje .Sad kako ce se prisila ispoljiti je uvek razlicito moze i kroz histeriju a i to je prisila
i shta je ovdje bitno? Raditi na integraciji ove dvije energije, jer se njenim pravilnim korishcenjem ona mozhe predstaviti kao veliki dobitak, umjestno ogranichenja - jer nema trajnih ogranichenja, ukoliko natus ne pridrzhava takav stav.E, sad, neko uchi na manje tezhak, neko na vishe tezhak nachin da bi raznorazne lekcije u zhivotu savladali i upamtili.

Meni je ovo demagogija u astrologiji ,bas nisam sigurna da je ovo moguce na svesnom nivou,To je kao prica budi dobar ili treba da budes dobar.
Sta ce sa nekim biti ili sta ce on biti govore dispozitori .pa kad je dispozitor i planeta u svom znaku to je cementirano.A kad ces puci i to se vidi u natalu,pa onda kazemo e te godine sam promenio to i to ..Pa naravno negde stoji da trpis do tog doba a onda ili tranzit ili progresija ili direkcija i eto dogadjaja.
Na primer situacija merkur u blizancima ili devici u losem aspektu .Sutra malo ce ova osoba prevazici los aspekt moze ga samo uspesno zakamuflirati ali on se malo malo pa ispolji
Sunce je svetlo horoskopa potpuno licna planeta a kakvo sunce takva i licnost ili skim sunce takav si.Ne kaze se dzabe sa kim si takav si ,pa tako i sunce sa losim saturnom takav si.

Old 04-03-2009, 00:12   #41
Chither
Veštac

Chither je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Vojvotkinja VIdi Poruku
U astrologiji ovaj kontakt 'fura' loshu reputaciju, jer su So i Sa po svom uticaju dosta razlichiti, znash da je Saturn planeta koja se odnosi na formu, karmichke zadatke, krutost, ogranichenje i strogocu. On u tom odnosu sa Suncem mozhe predstavljati ogranichenje u samoizrazhavanju pojedinca, ali isto tako i postati snaga istrajnosti koja gura natusa ka ostvarenju sopstvenih potencijala.i shta je ovdje bitno? Raditi na integraciji ove dvije energije, jer se njenim pravilnim korishcenjem ona mozhe predstaviti kao veliki dobitak, umjestno ogranichenja - jer nema trajnih ogranichenja, ukoliko natus ne pridrzhava takav stav.E, sad, neko uchi na manje tezhak, neko na vishe tezhak nachin da bi raznorazne lekcije u zhivotu savladali i upamtili.
u ovakvom kontaktu (+ shto je tebi So i Sa 180 Mo) isti taj Saturn predstavlja faktor, koji nas non stop (taman kao dragstor) opominje da se drzhish svog karmichki odabranog puta i ne dozvoljava mnogo izleta mimo njega. Ovdje isto morash da znash i nauchish da se morash 'kretati' nekom svojom putanjom, jer u suprotnom zhivot nije nimalo jednostavan..Ukratko recheno ovaj kontakt shvati kao usaglashavanje i spremnost da prihvatish zhivotne obaveze i zadatke koji su pred tobom u ovom zhivotu
Hvala ti na odgovoru.
Da,da osecam to celog zivota...od prilike, sto se vise opirem nekim okolnostima to je sve gore! Prosto ponekad imam osecaj da mi je zivot vec kompletno isplaniran i da malo toga mogu da promenim! Pa se onda prepustim i pokusam da naucim da volim to sto mi se pruza...ali nije lako...

Old 04-03-2009, 21:45   #42
bilja
Obično gatalo

bilja's Avatar

bilja je offline
Registrovan: Jul 2008
bilja je na dobrom putu
Standardno

Poznajem vise osoba sa aspektom So 0 Sa i sve ih krase iste osobine;ne zene se-udaju,bezvoljnost,mucni napadi cutanja i tihog sikaniranja drugih osoba. Od pozitivnih;postenje

Old 04-03-2009, 23:00   #43
skorpija_strelac
Druid

skorpija_strelac's Avatar

skorpija_strelac je offline
Registrovan: Sep 2008
skorpija_strelac je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by bilja VIdi Poruku
mucni napadi cutanja i tihog sikaniranja drugih osoba. Od pozitivnih;postenje
nisu svi ovakvi
da se upisem sa So0Sa....

jedna od osobina koju ne podnosim su napadi cutanja
prosto ne mogu da razumem tu osobinu kod ljudi

dobro , ovo tiho sikaniranje mi je dobro poznato

Old 04-03-2009, 23:26   #44
Chither
Veštac

Chither je offline
Standardno

Sve ipak zavisi od toga gde je ova konjukcija smestena i kakve aspekte pravi prema drugim planetama. Npr sa Saturnom u vagi gde je u egzaltaciji i Suncem u devici ili skorpiji i sa ostalim dobrim aspektima mislim da je izrazeniji pozitivan nego negativan uticaj.

Old 07-03-2009, 14:14   #45
mimi
Obično gatalo

mimi's Avatar

mimi je offline
Registrovan: Nov 2007
mimi je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by bilja VIdi Poruku
Poznajem vise osoba sa aspektom So 0 Sa i sve ih krase iste osobine;ne zene se-udaju,bezvoljnost,mucni napadi cutanja i tihog sikaniranja drugih osoba. Od pozitivnih;postenje
Sve ipak zavisi od toga gde je ova konjukcija smestena i kakve aspekte pravi prema drugim planetama. Npr sa Saturnom u vagi gde je u egzaltaciji i Suncem u devici ili skorpiji i sa ostalim dobrim aspektima mislim da je izrazeniji pozitivan nego negativan uticaj.

Konjukcija je najaca u istom znaku,a nadmecu se u sedmom polju zato sto je saturn u prirodnoj egzaltaciji u sedmom polju i on uvek tamo ceka veneru bez obzira koji je znak u pitanju a sunce je prirodno u sedmom polju u padu jer je to vagino polje pa onda i konjukcija u lavu moze biti problematicna i nakaradna jer se oni tu nadmecu jedno sa drugim pa se moze desiti ono o cemu Bilja pise - ja saturn (vladar ASC)sam u padu u lavu ali sam se nakacio na tebe sunce u lavu jer ti nemas sta sa svojim sjajem da trazis u sedmom polju u braku u vagi jer ovde ja postavljam pravila ovde se ja vise pitam mada sam samo gost.
Ali naravno zavisi od ostatka horoskopa i namera osobe da bude ovakva ili onakva a to ce dalje pokazati merkur i njegovi aspekti i jupiter kao zivotna filozofija i postenje

Malo zanimljivosti

sunce u petom polju daje da ako osoba ima dvoje dece ,samo jedno dete ce biti ambiciozno samo jedno ce vladati-daje platonske ljubavi ,samoce ,duge veze,zelju za nemanjem dece
a sve to zbog egocentrizma -ja sam neprikosloven i moze biti samo jedan
-Tamo gde nam je SO (to polje), tamo hocemo da vladamo. Tu se u stvari, prirodno namecemo, tu smo dominantni, tu vladamo

Last edited by mimi; 07-03-2009 at 14:26..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules