ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
Uticaja konjukcija transcedeneta u sinastriji

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 26-01-2016, 23:52   #61
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Nisam očekivala ovako iscrpan odgovor Svako od nas ima pravo da bira pristup koji mu najviše odgovara. Mislila sam da ćeš da misliš na Ve-Ju sinastrijske aspekte koji donose blagostanje i dobre materijale uslove

Da ne skrećemo sa teme, mislim da su sve razlike u godinama ok, ali da treba paziti da nema loših aspekata Sa sa Ma i Mo jer oni donose patnju
Advertisement

Old 26-01-2016, 23:58   #62
kaiserin
Druid

kaiserin's Avatar

kaiserin je offline
Registrovan: Dec 2011
kaiserin će postati poznat uskoro
Standardno

moj moma je 8,5 godinica stariji od mene. i mislim da nam je ta razlika pomogla bas zbog zrelosti o kojoj pricate.
Submit to Digg   Reply With Quote

Old 27-01-2016, 00:12   #63
Renko
Veštac

Renko's Avatar

Renko je offline
Registrovan: Nov 2009
Renko će postati poznat uskoro
Standardno

samo sam se osvrnuo na ovih 7 godina koje je netko spomenuo jer smatram da su neke druge predispozicije u natalima daleko bitnije od sinastrijskog kvadrata Sa. to ne isključuje da su neke druge sinastrijske pozicije itekako bitne.

Last edited by Renko; 27-01-2016 at 00:28..

Old 27-01-2016, 07:38   #64
Poppy
Druid

Poppy's Avatar

Poppy je offline
Registrovan: Apr 2008
Poppy će postati poznat uskoro
Smile

Quote:
Originally Posted by Renko VIdi Poruku
Ako se radi o bračnoj vezi mislim da je razlika od 7 godina sasvim u redu ako je muškarac stariji. Žene ranije dožive psihološku zrelost i mislim da do 7 godina stariji muškarac u većini slučajeva može ženi dati veću sigurnost od muškarca njezine generacije (naravno ako s radi o mlađem paru).
Ja bih se samo nadovezala na ovu konstataciju i rekla da se u principu slazem, ali malo mi cijelo tumacenje naginje na seksisticki pristup. Ja nisam taj aspekt Saturn 90 Saturn posmatrala u smislu ko je zreliji, vec ko je sta postigao u zivotu, koju je prepreke savladao. Prosto ta razlika nosi pitanja ko je pametniji, ko ima vise iskustva, bogatstva i cesto se desava da jedan partner - nije bitno je li zena ili muskarac, zavrsi sa ulogom ucitelja. Tesko da mogu biti jednaki.

Pa i u tom smislu kad kazes da stariji muskarac moze da joj pruzi sigurnost - sta ako je ona ne trazi, ako zeli da je sama nadje, ako zeli autonomiju, nezavisnost i partnera koji nece da joj kvoca i da je drzi kao konja na uzdama i navigira kroz zivot.

Old 27-01-2016, 10:08   #65
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Registrovan: Mar 2011
danica_91 je na dobrom putu
Standardno

Ju0ve u sinastriji ne donosi toliko materijalno blagostanje koliko donosi razmenjivanje neznosti i ne stedeti se..ali to ne znaci da ce ljudi da se obogate, bas suprotno, pre ce da potrose, jer su previse optimisticni

da ne idem u off...u svakom slucaju, kvadrati sa saturnom u sinastriji, takodje i 7 godina razlike i ja mislim da nije lako imati... donosi probleme kad tad
Naši sponzori
Advertisement

Old 27-01-2016, 10:46   #66
Renko
Veštac

Renko's Avatar

Renko je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Poppy VIdi Poruku
Ja nisam taj aspekt Saturn 90 Saturn posmatrala u smislu ko je zreliji, vec ko je sta postigao u zivotu, koju je prepreke savladao. Prosto ta razlika nosi pitanja ko je pametniji, ko ima vise iskustva, bogatstva i cesto se desava da jedan partner - nije bitno je li zena ili muskarac, zavrsi sa ulogom ucitelja.

mudrost - Jupiter
bogatstvo - Jupiter
učitelj - Jupiter
...

ja tu ne vidim Sa i ne bih ga potencirao

ako je netko skupio iskustvo to još uvijek nije garancija da je posebno pametan. (najvjerojatnije ima samo užu sliku o onome što mu se dešava) Širu stratešku, kreativnu mudrost daje Ju i upravo sam zato naglasio da je kod žene pozicija Ju najbitnija. Cijela priča o Jupiteru u ženskom natalu je kompleksna i preopširna za nekolicinu postova a i na ovoj temi joj nije mjesto.

isto tako napisao sam da je jako bitno pogledati 7. harmonik (njime se dobije uvid u to koliko toga obavljamo sa svojim partnerom.ako je Ju i 7. harmonik dobro postavljen to ukazuje na to da žena obavlja niz stvari koje inače ne bi nikada obavljala da svog partnera nije srela. S druge strane, ukoliko ima slab 7. harmonik, onda ima partnera, ali ne radi (kada smo s njim u vezi) skoro ništa različito od onoga što bi radila da ga nije nikada srela. Što je jači 7. harmonik, to je snažnije partnerstvo koje utječe na naš život na pozitivan način, na način da nam se više toga događa u životu, da više dobijamo od života, a to sve ne bi dobili da nismo sreli tog partnera.

9. harmonik ukazuje na to koliko nas partner podržava u onom što smo mi odabrali kao naš životni put. Dobro postavljen Jupiter u 9. harmoniku ukazuje da žena ima potpunu podršku partnera u životnom putu kojeg je odabrala.
Stoga, žena treba imati partnera/muža da joj bude od pripomoći na duže staze na njenom životnom putu za koji se odlučila – a u to daje uvid 9. harmonik.
Ukoliko žena ima dobrog Jupitera u 7. harmoniku susretat ćete dobre dečke i s njima će imati dobra partnerska iskustva, ali ako joj Jupiter nije dobar u 9. harmoniku onda se odabrani partner jednostavno ne želi oženiti njome ili nije u poziciji da bi se oženio ili kada se oženi njome onda sam brak počinje propadati. To je prilično uobičajena stvar dobar Ju u 7. harmoniku i loš Jupiter u 9. harmoniku čim se žena formalno vjenča, brak se počinje raspadati.
I ponekad je to upravo tako – neke žene su odlične u partnerstvu, ali čim oforme bračnu zajednicu – brak propada. To je upravo stoga što im je Jupiter dobar u 7. harmoniku a slab u 9. harmoniku. Dakle, da ponovno naglasim to se odnosi samo na ženski horoskop i govori o kapacitetu supruga da učini porodični život što uspješnijim ( da se postavi iznad osobnih interesa i interesa žene u cilju nekog višeg interesa kao što su npr. djeca, put prema Bogu ...)

A ono najvažnije je da žena sama kreira svojeg Ju.

Last edited by Renko; 27-01-2016 at 11:48..

Old 27-01-2016, 11:13   #67
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Registrovan: Mar 2011
danica_91 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Renko VIdi Poruku
mudrost - Jupiter
bogatstvo - Jupiter
učitelj - Jupiter
...

ja tu ne vidim Sa i ne bih ga potencirao

ako je netko skupio iskustvo to još uvijek nije garancija da je posebno pametan. (najvjerojatnije ima samo užu sliku o onome što mu se dešava) Širu stratešku, kreativnu mudrost daje Ju i upravo sam zato naglasio da je kod žene pozicija Ju najbitnija. Cijela priča o Jupiteru u ženskom natalu je kompleksna i preopširna za nekolicinu postova a i na ovoj temi joj nije mjesto.

isto tako napisao sam da je jako bitno pogledati 7. harmonik (njime se dobije uvid u to koliko toga obavljamo sa svojim partnerom.ako je Ju i 7. harmonik dobro postavljen to ukazuje na to da žena obavlja niz stvari koje inače ne bi nikada obavljala da svog partnera nije srela. S druge strane, ukoliko ima slab 7. harmonik, onda ima partnera, ali ne radi (kada smo s njim u vezi) skoro ništa različito od onoga što bi radila da ga nije nikada srela. Što je jači 7. harmonik, to je snažnije partnerstvo koje utječe na naš život na pozitivan način, na način da nam se više toga događa u životu, da više dobijamo od života, a to sve ne bi dobili da nismo sreli tog partnera.

9. harmonik ukazuje na to koliko nas partner podržava u onom što smo mi odabrali kao naš životni put. Dobro postavljen Jupiter u 9. harmoniku ukazuje da žena ima potpunu podršku partnera u životnom putu kojeg je odabrala.
Stoga, žena treba imati partnera/muža da joj bude od pripomoći na duže staze na njenom životnom putu za koji se odlučila – a u to daje uvid 9. harmonik.
Ukoliko žena ima dobrog Jupitera u 7. harmoniku susretat ćete dobre dečke i s njima će imati dobra partnerska iskustva, ali ako joj Jupiter nije dobar u 9. harmoniku onda se odabrani partner jednostavno ne želi oženiti njome ili nije u poziciji da bi se oženio ili kada se oženi njome onda sam brak počinje propadati. To je prilično uobičajena stvar dobar Ju u 7. harmoniku i loš Jupiter u 9. harmoniku čim se žena formalno vjenča, brak se počinje raspadati.
I ponekad je to upravo tako – neke žene su odlične u partnerstvu, ali čim oforme bračnu zajednicu – brak propada. To je upravo stoga što im je Jupiter dobar u 7. harmoniku a slab u 9. harmoniku. Dakle, da ponovno naglasim to se odnosi samo na ženski horoskop i govori o kapacitetu supruga da učini porodični život što uspješnijim ( da se postavi tako da se postavi iznad osobnih interesa i interesa žene u cilju nekog višeg interesa kao što su npr. djeca, put prema Bogu ...)

A ono najvažnije je da žena sama kreira svojeg Ju.
ja samo imam jedno pitanje, sta je tacno harmonik?

Old 27-01-2016, 11:46   #68
Renko
Veštac

Renko's Avatar

Renko je offline
Standardno

http://astro.axisdraw.com/forum/sitn...harmonije.html

pozdrav, malo je predugačko da kucam, ali možda može ova tema pomoći. tehnika je najviše vezana uz jyotish, nekada su je koristili starogrčki astrolozi, dugo zapostavljena u zapadnoj astrologiji. vidim da ju u novije vrijeme koriste neki astrolozi.

mislim da ako ukucaš u pretraživač foruma duade, možeš pronaći temu o vrlo zanimljivom 12. harmoniku.

pozdrav

Old 05-07-2017, 02:33   #69
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Ja nisam taj aspekt Saturn 90 Saturn posmatrala u smislu ko je zreliji, vec ko je sta postigao u zivotu, koju je prepreke savladao.Prosto ta razlika nosi pitanja ko je pametniji, ko ima vise iskustva, bogatstva i cesto se desava da jedan partner - nije bitno je li zena ili muskarac, zavrsi sa ulogom ucitelja. Tesko da mogu biti jednaki.
Al' baš.
Princip veze "tata-kćerka" ilitiga "mama-sin" (ukoliko je ljepša polovica onaj mudriji, iskusniji i imućniji dio para).

Quote:
Pa i u tom smislu kad kazes da stariji muskarac moze da joj pruzi sigurnost - sta ako je ona ne trazi, ako zeli da je sama nadje, ako zeli autonomiju, nezavisnost i partnera koji nece da joj kvoca i da je drzi kao konja na uzdama i navigira kroz zivot.
Couldn't agree more.

Nekako sam i znala da u partneru ne želiš/tražiš "taticu", već partnera i ravnopravno partnerstvo.

Quote:
ali malo mi cijelo tumacenje naginje na seksisticki pristup.
Jašta je.
(U kontekstu toga da čo'jek kao treba biti slika i prilika imućnog profesora, mentora i uzora. )

Mislim ko voli, nek' izvoli. To je okay.
Također je okay u muškarcu i partnerstvu željeti i tražiti neke druge stvari.

U svakom slučaju ...

all the way.

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 05-07-2017 at 02:44..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules