ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
'' oprashtam se od tebe draga,ALI.....''

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 22-11-2012, 19:11   #286
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
Registrovan: Dec 2009
kanon je na dobrom putu
Standardno

Ne mora biti sve uvijek crno.
Ve/Sa aspekat moze znaciti i ovo npr.: rijetki pokloni ali kada se dese onda je to nesto zaista vrijedno ili osoba ce partneru-partnerici radije kupiti jednom nesto zaista vrijedno nego svaki cas bezvrijedne tricarije. Moze znaciti da kada netko u toj vezi izjavi ljubav da to zaista ljubav i jeste a ne izjava bez pokrica, jer Ve/Sa shvaca ljubav ozbiljno. Moze biti i da se netko u tom odnosu ponasa djetinjasto ili cak da osoba Ve sto je starija sve se mladenackije oblaci.
Moze se citati na mnogo, mnogo nacina. Sve zavisi od vlasnika karte kako oni tu simboliku zive.
Submit to Digg   Venera i Saturn-aspekat slomljenog srca Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 22-11-2012, 19:40   #287
sunce01
Veštac

sunce01's Avatar

sunce01 je offline
Registrovan: Nov 2010
sunce01 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by kanon VIdi Poruku
Ve/Sa aspekat moze znaciti i ovo npr.: rijetki pokloni ali kada se dese onda je to nesto zaista vrijedno ili osoba ce partneru-partnerici radije kupiti jednom nesto zaista vrijedno nego svaki cas bezvrijedne tricarije. Moze znaciti da kada netko u toj vezi izjavi ljubav da to zaista ljubav i jeste a ne izjava bez pokrica, jer Ve/Sa shvaca ljubav ozbiljno. Moze biti i da se netko u tom odnosu ponasa djetinjasto ili cak da osoba Ve sto je starija sve se mladenackije oblaci.
Moze se citati na mnogo, mnogo nacina. Sve zavisi od vlasnika karte kako oni tu simboliku zive.
Ma da nikad nije sve crno ni bijelo, većinom je sivo u biti potpisujem sve što si napisala

Old 22-11-2012, 20:22   #288
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
Registrovan: May 2010
ganci je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by kanon VIdi Poruku
Draga kanon svaka ti je zlatna.
Samo nam ti pisi, svuda gde stignes, lepo te je citati.

Old 22-11-2012, 20:32   #289
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Registrovan: Jul 2007
Hekata je na dobrom putu
Standardno

Sunce može biti da je malo izvlačenja, ali Mesec mora da bdue u znaku koji joj prija... mislidma Mo u Raku recimo i Ma u Jarcu ipak imaju neku ravnotežu, jer Ma reaguje konstatno na Meseca kad je nežan, a izbegava ga kad je provokator

Ganci tačno to, lepo si opisala i skupi retki, antikvarni pokloni

Old 23-11-2012, 00:31   #290
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Registrovan: Feb 2011
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Da ali isto tako kakav ce to poklon biti zavisi i od toga u kom znaku se nalazi venera pa ako je u lavu to moze biti neki luksuzan ali i redak poklon, ako je u devici to moze biti neka vredna kancelarijska stvar, ili npr. u vagi znaci neki unikatni stari nakit...

Old 14-12-2012, 14:28   #291
mrgud78
Veštac

mrgud78's Avatar

mrgud78 je offline
Registrovan: Oct 2012
mrgud78 će postati poznat uskoromrgud78 će postati poznat uskoro
Standardno

Dancho, citala sam temu od pocetka i na prvoj sttrani procitala tvoj post o Ve0Sa.
Moj dragi ima Ve0Sa u lavu i So u raku.
U sinastriji imamo moj Sa0Ve njegova.
Napisala si da je dobro ako moje planete prave dobre aspekte sa njegovom konjukcijom ali njegova konjukcija Ve0Sa nije uopste aspektovana od mojih planeta.
Da li bi mi prokomentarisala ovu nasu situaciju...
Da li ova konjukcija moze da se odrazi i na sex sa nekim blokadama i problemima?

Old 14-12-2012, 19:57   #292
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Hekata je na dobrom putu
Smile

Quote:
Originally Posted by Andrija90 VIdi Poruku
Da ali isto tako kakav ce to poklon biti zavisi i od toga u kom znaku se nalazi venera pa ako je u lavu to moze biti neki luksuzan ali i redak poklon, ako je u devici to moze biti neka vredna kancelarijska stvar, ili npr. u vagi znaci neki unikatni stari nakit...
Veruj mi ako je sa one druge strane horoskopa inače, sa ove moje koju imam u natalu, ništa od poklona nisam dobila skupo, osim od Bake ( što ima logike asc, i bila okružena retkim antikvarnim slikama od tatinog tate, mog dede ) sa tatine strane dok je još bila živa, a to ti je po progresiji pimarnoj do 4 godine života... pa sad ti vidi Takodje, sam ja dobro zaradjivala, i poklanjala sama sebi kad je bio Saturnov povratak.....

Mrgud 78 ne znam stavrno što se tiče sexa tu se gleda Mars... elem, ali predavanje u vezi, zavisi mnogo od toga koliko je ta osoba povredjivana, Sa0Ve dosta daje razočarenja stvara nepoverenje veliko žene. Što se tiče neaspektovanog Sunca u sinastriji, rekla bi da to nije problem, čak je opuštenije mnogo nego kod aspektovanog u pojedinim situacijama.

Old 17-12-2012, 14:45   #293
mrgud78
Veštac

mrgud78's Avatar

mrgud78 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Dancho VIdi Poruku

Mrgud 78 ne znam stavrno što se tiče sexa tu se gleda Mars... elem, ali predavanje u vezi, zavisi mnogo od toga koliko je ta osoba povredjivana, Sa0Ve dosta daje razočarenja stvara nepoverenje veliko žene. Što se tiče neaspektovanog Sunca u sinastriji, rekla bi da to nije problem, čak je opuštenije mnogo nego kod aspektovanog u pojedinim situacijama.
Nije Sunce neaspektovano, vec konjukcija Ve0Sa, a napisala si da bi bilo dobro da je dobro aspektovana.

Old 17-12-2012, 16:40   #294
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Hekata je na dobrom putu
Smile

Quote:
Originally Posted by mrgud78 VIdi Poruku
Nije Sunce neaspektovano, vec konjukcija Ve0Sa, a napisala si da bi bilo dobro da je dobro aspektovana.
Što je tiče So, to sam se nadovezala na predhodne dikusije...

Elem, ne znam šta da ti kažem, samo tumačim aspekte koji su pitani, drugo je karta kad se vidi!

Pluton je jači, naravno, ali Mars je taj koji je efikasan i materijalno vidljiviji, bliži Suncu za realizaciju enegretski. Porediću sad kapljica jakog otrova je Pluton, a čitava flašica blažeg otrova je Mars.... pa izračunaj i napravi proporciju! Flaša će se proliti po čitavoj površini, i ako je reguje dobro sa podlogom u njenoj eroziji će da napravi trajni darmar, a kapljica Plutona će da napravi rupu na maloj površini po prečniku, ali je da buši podlogu i ide do kraja dok ne padne na opet neku ispod podlogu sve dok se ne iskoristi potpuno! Eto tako ja vidim razliku Plutona i Marsa...

Što se tiče toga što ti imaš Ve120*Sa to je lepo, ali da bi održala vezu sa nekim, osim tvoje lične percepcije, i predispozicije za trajne veze, moraš da imaš i drugu stranu koja će to da ima konkretno u vidu i trajno takodje Ve0*Sa nekad pomislim da ja sama miniram sebe, jer se n trudim dovoljno da zadržim vezu, i namerno biram tip muškarca koji mi ne bi odgovarao kao Raku, to isto radi i aspekt Ve i Sa u 90* i 180* Jednostavno potreba za slobodom, što isto i radi kod mene So0*Ju( neka Stelačka pretenzija ), sad po pitanju vašeg kvadrata, meni to što si ti nabrojala, ako nemate recimo lepe aspekte Mo i So, Ve i So, Ve i Ma, meni ta veza nimalo ne miriše na nešto trajno i dobro po vas, i sa ovim lošijim aspektima daje dosta loši ishod svega! Tako da prvo se malo pozabavi lepim aspektima i uživaj, ako osetiš opasnost kao račica kidaj!

Old 18-12-2012, 09:09   #295
mrgud78
Veštac

mrgud78's Avatar

mrgud78 je offline
Standardno

Dancho, stavila sam njegovu kartu i sinastriju, a moja je u potpisu. Kad budes imala vremena pogledaj sta kaze njgova konjukcija Ve0Sa, a sta nasa u sinastriji.

http://www.dodaj.rs/f/3n/qv/LbqaFM4/sinastrija.gif
http://www.dodaj.rs/f/z/pp/6QNucsS/sasa.gif

Old 18-12-2012, 17:11   #296
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Hekata je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mrgud78 VIdi Poruku
Dancho, stavila sam njegovu kartu i sinastriju, a moja je u potpisu. Kad budes imala vremena pogledaj sta kaze njgova konjukcija Ve0Sa, a sta nasa u sinastriji.

http://www.dodaj.rs/f/3n/qv/LbqaFM4/sinastrija.gif
http://www.dodaj.rs/f/z/pp/6QNucsS/sasa.gif
Hajde pogledam ti na drugoj temi sinastriju za koji dan... vidimd a ej sličan mojim planetama, nije vam loša sinastrija, ali položaj kuća mi je interesantan i ta konjukcija Ma u Devici u 12 kući.... Sex problematičan u tom smislu da je tajan, i da mora da bdue sve potaman, bukvalno pusto ostrvo da bi se relizovalo obostrano! So ti nije ne aspektovano, ima apliakciju ka njegovom Mars, koji je vladar njegove 12 . kuće... opet mnogo tajne, i nečeg što se skriva kao fetišizam, a tvoj asc je u nejgovoj 5 kući, pa si mu zabavna, primamljiva, i voli tvoju fizičku stranu, u ovom slučaju lice jako.... eto ja otišla sa analizom dalje Obožavam uporedne, pa ne mogu da se nekad obuzdam
Možda Škorpija ovo premesti u drugu temu o sinastrijama

Old 29-12-2012, 19:19   #297
Mimiza
Veštac

Mimiza's Avatar

Mimiza je offline
Mimiza je na dobrom putu
Standardno

[QUOTE=Saturn;280556]
...jer Sa je suvladar njen u Vagi bas (TA), a Sa u Vagi znamo kako se oseca, bas mu prija taj pentagram Venere i njen ples itd...uporediti...zanimljivo, dobicete kombinaciju stabilnosti i poverenja a ne slomljeno srce, pa cak i ljubav sigurnu itd! Jer njih dvoje se uce jedno kroz drugo a zanimljivo, i podrzavaju.../QUOTE]

...što me je navelo da se zapitam da li će se loši aspekti Ve i Sa u sinastriji možda drugačije ispoljiti ako su te planete u za njih povoljnim znacima nego ako to nisu. Da li je neko razmišljao o tome ili možda ima primer? Mislim da nije isto kada imamo sinastrijsku Ve0Sa u Vagi, gde se obe planete nalaze u sedištu, i npr. Ve0Sa u ovnu ili škorpiji. Kako bi se ispoljile planete u ova dva različita slučaja?

Old 29-12-2012, 19:24   #298
sunce01
Veštac

sunce01's Avatar

sunce01 je offline
Registrovan: Nov 2010
sunce01 je na dobrom putu
Standardno

[QUOTE=Mimiza;415435]
Quote:
Originally Posted by Saturn VIdi Poruku
...jer Sa je suvladar njen u Vagi bas (TA), a Sa u Vagi znamo kako se oseca, bas mu prija taj pentagram Venere i njen ples itd...uporediti...zanimljivo, dobicete kombinaciju stabilnosti i poverenja a ne slomljeno srce, pa cak i ljubav sigurnu itd! Jer njih dvoje se uce jedno kroz drugo a zanimljivo, i podrzavaju.../QUOTE]

...što me je navelo da se zapitam da li će se loši aspekti Ve i Sa u sinastriji možda drugačije ispoljiti ako su te planete u za njih povoljnim znacima nego ako to nisu. Da li je neko razmišljao o tome ili možda ima primer? Mislim da nije isto kada imamo sinastrijsku Ve0Sa u Vagi, gde se obe planete nalaze u sedištu, i npr. Ve0Sa u ovnu ili škorpiji. Kako bi se ispoljile planete u ova dva različita slučaja?
mislim da si sama odgovorila u predzanjoj rečenici, znači ako se nalaze u sjedištu lakše se prelaze poteškoće.... imaju svoju energiju koja nije oštećena... ako su u padu onda je to tezi slučaj.... vrlo vjerojatno s negativnim ishodom...

Old 29-12-2012, 19:30   #299
Mimiza
Veštac

Mimiza's Avatar

Mimiza je offline
Mimiza je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by sunce01 VIdi Poruku
mislim da si sama odgovorila u predzanjoj rečenici, znači ako se nalaze u sjedištu lakše se prelaze poteškoće.... imaju svoju energiju koja nije oštećena... ako su u padu onda je to tezi slučaj.... vrlo vjerojatno s negativnim ishodom...
Logičan zaključak...Mada bi bilo lepo kada bi se neko javio i sa primerom, kroz praksu se najbolje uči.
Naši sponzori
Advertisement

Old 02-01-2013, 23:12   #300
makim23
Švrća

makim23's Avatar

makim23 je offline
Registrovan: Dec 2010
makim23 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mimiza VIdi Poruku
Logičan zaključak...Mada bi bilo lepo kada bi se neko javio i sa primerom, kroz praksu se najbolje uči.
Evo i primer :

Sa 0 VE u Vagi....moja Ve koja je vladarice 7. i njegov Sa vladar njegove 1.

Zaista bilo lepo i nekako povezujuce iskustvo dok je trajalo....ta Ve je mnogo naučila, prvenstveno pravim i stabilnim partnerskim odnosima na svojoj kozi. trazio je od nje konstantno stojanje na zemlji...kad bi ona malo poletela on bi je spustio, svojim rečima i stavovima, nekada polako a nekada naglo Eto, zavrsilo se na tome da se nismo uopste čuli oko 7 meseci. Dal neki ego tripovi ili šta već...to ne znam Ali osecaj je jos uvek prisutan...kao zaista neka cudna povezanost, ali bez patnje.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 3 (0 član/članova i 3 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules