ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
'' oprashtam se od tebe draga,ALI.....''

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 28-07-2011, 12:44   #211
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Ma ne mora biti. Evo imala sekstil venere i saturna s jedne strane, s druge strane kvadrat venere i saturna. Mnogo lijepih aspekta... ali uzalud, saturn tu nije podržalo trajnost... a zašto? Zato što je druga osoba bila vlasnik aspekta saturn 90 venera.
Čak je bilo i jako iscrpljujuće i psihički teško.
Nije pravilo.
Naši sponzori
Advertisement

Old 28-07-2011, 14:56   #212
Bosnian GirL
Veštac

Bosnian GirL je offline
Registrovan: Sep 2008
Bosnian GirL je na dobrom putu
Standardno

s prijateljem imam ve0ma, i ve90sa..sta bi znacilo da smo u vezi npr..velika privlacnost koja na kraju se ugasi radi ovog sa? mada za sad nema toga pa me bas cudi ve0ma
Submit to Digg   Venera i Saturn-aspekat slomljenog srca Reply With Quote

Old 29-07-2011, 14:37   #213
Mimi82
Veštac

Mimi82's Avatar

Mimi82 je offline
Registrovan: Jan 2011
Mimi82 je na dobrom putu
Standardno

ja neverujem u to da svaka veze sa sa90ve mora da se ugasi....sta to znaci za nas koji imamo to natalno, da nikada necemo imati uspesnu vezu???

Old 02-09-2011, 10:01   #214
Akarui
Obično gatalo

Akarui's Avatar

Akarui je offline
Registrovan: Mar 2008
Akarui je na dobrom putu
Standardno

A sta kada njegov saturn pravi kvadrat na moju veneru, moj saturn na njegovu veneru i pritom ja imam natalno veneru kvadrat saturn?
Sta reci...Tesko neodrzivo? Mada imamo aspekte privlacnosti, i ljubavi cak, mesec njegov moja venera, sunce mesec konjukcija, konjukcija marseva ma svasta nesto...ne mogu da postavim kartu jer ne znam njegovo vreme rodjenja...!

Old 02-09-2011, 10:03   #215
Akarui
Obično gatalo

Akarui's Avatar

Akarui je offline
Akarui je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mimi82 VIdi Poruku
ja neverujem u to da svaka veze sa sa90ve mora da se ugasi....sta to znaci za nas koji imamo to natalno, da nikada necemo imati uspesnu vezu???
Ma ne mora da znaci da ce da pukne, moze da traje i zauvek ali uz veliko trpljenje, eto ima tu jedna zena koja se javila i rekla da ona ima saturn njen kvadrat njegova venera i da su u braku i da ga mnogo voli...e sad, pitanje je kako je njemu?

Old 02-09-2011, 10:11   #216
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Registrovan: Apr 2011
tatjanaj je na dobrom putu
Standardno

Akarui, u svakoj sinastriji mora biti kontakata venere i marsa, sunca i meseca..... makar kroz kvadrat, jer svi mi imamo i sunce, i mesec, i merkur, i veneru, i mars, i sve ostale planete, planetoide, asteroide i drugo........ Lepo je sto imate dobre aspekte medju ovim planetama, ali i meni se nekako cini da su vasi kvadrati sa saturnom dosta teski... Mada, zasto bi ti negativni aspekti uopste i dolazili do izrazaja? Koristite samo ove dobre. A ako dodje do losih, a pritom budete spremni da rastete kroz izazove i trpljenje, samo napred. Ili, svako svojim putem.

Ja nekako uvek glasam za lagane sinastrije

Old 02-09-2011, 10:35   #217
Akarui
Obično gatalo

Akarui's Avatar

Akarui je offline
Akarui je na dobrom putu
Standardno

Pa i ja sam za lagane sinastrije..ali ne naidjem uvek na takve...A inace, i sama znas da ne mora u svakoj sinastriji da bude kontakta sunca i meseca, kao i venere i marsa, itd..Ili to bude neki pa skoro beznacajan mali aspekt...tako da sta znam...A ajde ti meni reci, da li ja treba da bezim od starijih likova za vezu ili bas da idem ka njima?Pitam te, zbog venere kvadrat saturn u mojoj natalnoj...

Old 02-09-2011, 11:29   #218
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Registrovan: Apr 2011
tatjanaj je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Akarui VIdi Poruku
Pa i ja sam za lagane sinastrije..ali ne naidjem uvek na takve...A inace, i sama znas da ne mora u svakoj sinastriji da bude kontakta sunca i meseca, kao i venere i marsa, itd..Ili to bude neki pa skoro beznacajan mali aspekt...tako da sta znam...A ajde ti meni reci, da li ja treba da bezim od starijih likova za vezu ili bas da idem ka njima?Pitam te, zbog venere kvadrat saturn u mojoj natalnoj...
Pa ne mora Akauri, ali onda u takvim odnosima nema onih kontakata koji su tebi potrebni. A sto se tice aspekta venera kvadrat saturn, mislim da tebi stariji ne odgovaraju, tj. da imas problem s njima, kao i sa autoritetima (jer, po ovom aspektu, ni samoj sebi nisi dobar autoritet), ali ako uspes da prevazidjes taj kvadrat, neces imati problema ni sa mladjima ni sa starijima

Old 02-09-2011, 12:20   #219
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Registrovan: Sep 2009
gasimetrija je na dobrom putu
Standardno

Tanja je u pravu...
tvoja venera je mlada,leprsava...jer je venera u blizancima,
dok ti je saturn u devici-zrelo razmisljanje,cvrsti stavovi,neprilagodljivost..
taj kvadrat , pa nije da se nemoze prevazici kroz godine i iskustvo,al ajd polako-pocni ti sa mladjim frajerima;-)

ps
Kod mene se mnoge predispozicije koje planete prave u natalu i donose neke sitne probleme,ili su jednostavno bile moje mane...-groz iskustvo i godine preobracaju i idu na bolje...iz mane u vrlinu.

Old 04-09-2011, 11:05   #220
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
Kod mene se mnoge predispozicije koje planete prave u natalu i donose neke sitne probleme,ili su jednostavno bile moje mane...-groz iskustvo i godine preobracaju i idu na bolje...iz mane u vrlinu.
Pogotovo kada je u pitanju SA, citala sam, njegove lose manifestacije se prevazilaze negde oko 36-37 godine.

Nisam bila sigurna zbog cega, dok nisam napunila te godine
Tada je tranzitni SA napravio 90 natalni, a to znaci da nam je dao sansu da sazrimo i resimo sta cemo sami sa sobom u svom povratku oko 28, a ako tada to nismo resili milom, onda ce nas u tom kvadratu, osloboditi toga silom...

A kada se oslobodimo tereta, onda mozemo i lakse i da disemo i realnije i zrelije da postupamo i razmisljamo...sramota je da u tim godinama razmisljamo infantilno, a to je, po meni jedna od najvecih karakteristika loseg SA, narocito ako je vezan za ljubav.

Old 04-09-2011, 18:44   #221
da igual
Veštac

da igual je offline
Registrovan: Dec 2006
da igual je na dobrom putu
Standardno

meni je u povratku napravio velki kaos, doduše pripomogao je i PL u kvadratu. ali nisam uopće shvaćala u čem je tu bila stvar, tek dok me nije pustilo do prije 10ak mjeseci, pa sam realnije sagledala sebe.
s nat. PL u 4. + ova stavka - shvatila sam da sam osoba koja čezne za osjećajnom sigurnošću i da bi to dobila podilazi i ide ispod sebe. baš žalosno, kakva duša

doduše, moji VE/SA su povezani i sa čvorovima i osama IC/MC te sa NE u kvadratu. morala bih prvo ovog NE da razriješim, koj bloka cirkular riba/djevica.
pust život
Advertisement

Old 17-10-2011, 09:54   #222
Jupiter67
Švrća

Jupiter67's Avatar

Jupiter67 je offline
Registrovan: Jun 2010
Jupiter67 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Meni je VE 90 SA jedan od najgorih aspekata u sinastriji.
VE obično bude ostavljena ucveljena i slomljena a da nikada ne dobije odgovor šta se desilo i zbog čega je ostavljena i šta je zgrešila...
SA odlazi jer je on tako rešio, bez ikakvog objašnjenja i opravdanja, a ona ostaje zbunjena i skršena, slomljenog srca i samopouzdanja, jer je sadista slomio svu onu lepršavost i zavodljivost u njoj.

Najbolje rešenje da preboli je da shvati da nije kriva nizašta ( SA obožava da izaziva osećaj krivice i griže savesti ) već je on taj koji ne ume, ne zna niti ima sposobnost da bude blizak, i da ga što pre zaboravi i krene napred ne mučeći se traženjem besmislenih uzroka i razloga "zašto".
Ovo je super objasnjeno, 100% tacno.

Old 17-10-2011, 12:45   #223
cmokic78
Čarobnjak

cmokic78's Avatar

cmokic78 je offline
Registrovan: Jan 2009
cmokic78 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by tatjanaj VIdi Poruku
Akarui, u svakoj sinastriji mora biti kontakata venere i marsa, sunca i meseca.....
Netacno ..... vidjala sam sinastrije sa neaspektovanim Suncem ili Mesecom

Old 17-10-2011, 13:04   #224
swiss
Druid

swiss je offline
Registrovan: Sep 2008
swiss je na dobrom putu
Standardno

Citajuci misljenja koja su za Plus a i ona koja kazu da je ovaj aspekt Minus, pronadjoh nesto o Veneri i Saturnu...a ja bih pre rekao da je ovaj aspekt pozitivan jer ume da prevazidje ako ljubav postoji! Procitaj te...

Venera i Saturn u dobrom uporednom odnosu garantuju vernost i trajnost, a ljubav se nikada ne gasi. Nema tog problema koji Venera i Saturn u ime ljubavi neće prevazići i, na kraju, pobediti. Kada imamo dobar uporedni odnos Venere i Saturna, možemo govoriti o sudbinskim i karmičkim vezama. Loš aspekt donosi velike smetnje i ograničenja. Često je velika razlika u godinama među partnerima, ili verske ili rasne razlike bivaju nepremostiva prepreka za ostvarivanje veze. Ako se odnosi i ostvari, previše je stradanja i nevolja.

Last edited by swiss; 17-10-2011 at 13:15..

Old 17-10-2011, 13:37   #225
Akarui
Obično gatalo

Akarui's Avatar

Akarui je offline
Akarui je na dobrom putu
Standardno

Swiss pa po ovom sto si citirao ispada samo kada je dobar aspekt u pitanju a ne i los...
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules