ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
'' oprashtam se od tebe draga,ALI.....''

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 11-06-2011, 11:05   #166
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by iatlove VIdi Poruku
Evo draga, skinula sam visak sa karte
Na koje faktore mislis? Na osnovu onoga sto sam citala do sada ovde je vrlo jaka karmicka veza. Pored SA0Ve i moj SA stvara vrlo jak kontakt sa njegovim SO. Onda citala sam negde ovde njegov Sa na mojoj Ve govori o neuzvracenoj ljubavi ili da Saturn mora da zakasni. Venera se vec ohladila. Ali nemoguce da je ovaj aspekt toliko jak i los po Veneru (mene) da nema nista drugo sto bi ublazilo ili neutralisalo ili pak dalo malo drugaciju sliku.
Ma nisam ništa od toga ja rekla.
Ovi aspekti se inače osete tek kasnije kroz razvoj veze, jer se na početku uvek osete oni koje prave lične planete, recimo MO0MA, pre će to sada da deluje nego SA0VE.
Taj aspekt ni malo nije lagan, ali zavisi kako ga ko podnosi.
Ko voli i kome nije teško, on je spreman na čekanje, čekanje i čekanje...
Advertisement

Old 11-06-2011, 14:02   #167
iatlove
Obično gatalo

iatlove's Avatar

iatlove je offline
Registrovan: May 2010
iatlove je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Ma nisam ništa od toga ja rekla.
Ovi aspekti se inače osete tek kasnije kroz razvoj veze, jer se na početku uvek osete oni koje prave lične planete, recimo MO0MA, pre će to sada da deluje nego SA0VE.
Taj aspekt ni malo nije lagan, ali zavisi kako ga ko podnosi.
Ko voli i kome nije teško, on je spreman na čekanje, čekanje i čekanje...
Da, vise se slazem sa tvojim tumacenjem po principu strpljen spasen.SA zahteva vreme. Takodje, zavisi gde planete ,,padaju,, odn. u koju kucu partnera. Otud ako je Ve u 12.kuci partnera veza moze biti tajna a u 11. kuci je neodlucna, na granici - prijatelji ili nesto vise.
Aspekt MO0MA koji pominjes sigurno mora ranije delovati jer je fizicki i daje strast.Neki astrolozi ovu konjukciju tumace kao losu (grubost, svadju itd...) ali u smislu da je strast na prvom mestu i tek kasnije negativno ispliva. To vec ne znam.
Ali da se vratim na SA0VE, i na osnovu licnog primera da dodam jos i ovo:
definitivno je karmicka veza u pitanju. Ovaj odnos daje ljubav koja se nikada ne gasi. To je trajnost i ogromna sansa za prevazilazenje svakog problema.

Last edited by iatlove; 11-06-2011 at 14:03.. Reason: http://imageshack.us/f/232/astro61gw0232jaon279384.gif/
Submit to Digg   Venera i Saturn-aspekat slomljenog srca Reply With Quote

Old 11-06-2011, 16:25   #168
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
Registrovan: Dec 2009
kanon je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by iatlove VIdi Poruku
Da, vise se slazem sa tvojim tumacenjem po principu strpljen spasen.SA zahteva vreme. Takodje, zavisi gde planete ,,padaju,, odn. u koju kucu partnera. Otud ako je Ve u 12.kuci partnera veza moze biti tajna a u 11. kuci je neodlucna, na granici - prijatelji ili nesto vise.
Aspekt MO0MA koji pominjes sigurno mora ranije delovati jer je fizicki i daje strast.Neki astrolozi ovu konjukciju tumace kao losu (grubost, svadju itd...) ali u smislu da je strast na prvom mestu i tek kasnije negativno ispliva. To vec ne znam.
Ali da se vratim na SA0VE, i na osnovu licnog primera da dodam jos i ovo:
definitivno je karmicka veza u pitanju. Ovaj odnos daje ljubav koja se nikada ne gasi. To je trajnost i ogromna sansa za prevazilazenje svakog problema.

U svim mojim sinastrijama sam imala Ve/Sa aspekat (sto je i normalno posto ga imam i natalno) i nije moguce da su sve karmicke, i nije istina da se ta ljubav nikada ne gasi. Gasi se znam iz iskustva .

Old 12-06-2011, 15:49   #169
Saturn
Obično gatalo

Saturn's Avatar

Saturn je offline
Registrovan: Jun 2011
Saturn je na dobrom putu
Standardno

Dokle god je Saturna...ljubav se nece ugasiti ....u svakom slucaju, spoj ovo dvoje Sa i Ve u sinastriji se gleda kao ucenje jedno od drugog...opet cu dotaci se onog, setva i zetva! U svakom slucaju gde se Ve i Sa dodiruju to znaci da nesto medjusobno treba da rese po pitanju osecanja...ako je los aspekt, onda da prevazidju i unaprede, jer to nije dug proslosti itd!
Ako je dobar aspekt Sa i Ve, onda da ne uprskaju i zapoustaju se! Jer takva Ve treba da plese oko Sa...jer Sa je suvladar njen u Vagi bas (TA), a Sa u Vagi znamo kako se oseca, bas mu prija taj pentagram Venere i njen ples itd...uostalom, ako je iz bilo kog drugog znaka Sa na ataku Ve i obratno...uzeti onda u obzir pozitivnu stranu znakova u kojim se nalaze i to onda uporediti...zanimljivo, dobice te kombinaciju stabilnosti i poverenja a ne slomljeno srce, pa cak i ljubav sigurnu itd! Jer njih dvoje se uce jedno kroz rugo a zanimljivo, i podrzavaju,jer Sa neda da ona se polakomi a Ve neda njemu da odrveni. Pazi te! Skorpija je isto pozitivan znak verovali ili ne a ljudi koji pricaju o Slomljenom Srcu...po meni su sebicni!

Last edited by Saturn; 12-06-2011 at 16:01..
Naši sponzori
Advertisement

Old 12-06-2011, 15:57   #170
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
kanon je na dobrom putu
Standardno

Slažem se ja sa tobom. U teoriji to možda i jeste tako, (a možda si i malčice subjektivna). Međutim mnogi autori tvrde da nikakav aspekat Ve i Sa u sinastriji nije dobar. I nisu to sanjali. Do tog zaključka su došli proučavajući stotine i stotine karata, a i ovdije postoji tema "sinastrije propalih veza" i tamo se vidi da često upravo aspekti Ve/Sa presude.

Old 12-06-2011, 16:28   #171
iatlove
Obično gatalo

iatlove's Avatar

iatlove je offline
Registrovan: May 2010
iatlove je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Saturn VIdi Poruku
Dokle god je Saturna...ljubav se nece ugasiti ....u svakom slucaju, spoj ovo dvoje Sa i Ve u sinastriji se gleda kao ucenje jedno od drugog...opet cu dotaci se onog, setva i zetva! U svakom slucaju gde se Ve i Sa dodiruju to znaci da nesto medjusobno treba da rese po pitanju osecanja...ako je los aspekt, onda da prevazidju i unaprede, jer to nije dug proslosti itd!
Ako je dobar aspekt Sa i Ve, onda da ne uprskaju i zapoustaju se! Jer takva Ve treba da plese oko Sa...jer Sa je suvladar njen u Vagi bas (TA), a Sa u Vagi znamo kako se oseca, bas mu prija taj pentagram Venere i njen ples itd...uostalom, ako je iz bilo kog drugog znaka Sa na ataku Ve i obratno...uzeti onda u obzir pozitivnu stranu znakova u kojim se nalaze i to onda uporediti...zanimljivo, dobice te kombinaciju stabilnosti i poverenja a ne slomljeno srce, pa cak i ljubav sigurnu itd! Jer njih dvoje se uce jedno kroz rugo a zanimljivo, i podrzavaju,jer Sa neda da ona se polakomi a Ve neda njemu da odrveni. Pazi te! Skorpija je isto pozitivan znak verovali ili ne a ljudi koji pricaju o Slomljenom Srcu...po meni su sebicni!
Saturne, imam potrebu da se nadovezem na tvoje izlaganje. Odlicno je napisano i za jednog Saturna, previse ,,roze,, (joke)
Ipak, u pravu si! Naravno da je neophodno da cela karta podrzi pricu i kada je to tako onda tvoje objasnjenje dolazi do izrazaja i obistinjuje se.
U odnosu SA0VE, Saturn ne moze izbrisati svoju hladnocu, distancu, zrelost, ucenje koje pokazuje i zadaje, niti Venera moze da hoda tromo vec okretno i lagano, leprsavo i sa osmehom.
Ako bas moram slikovito onda: Deda i njegova mezimica unuka. TO TI JE KAO RAK SAMAC I MORSKA SASA - SIMBIOZA. Ako je odnos dobar, dopunjuju se. Ona u ,,ranim,, godinama stice mudrost te je manje naivna i kao kamuflirana je tada, jer sva njena lepota skriva dubinu koja se ne vidi odmah. Sa druge strane, on - Saturn dobija eliksir zivota. I tako traju i traju.
Zasto slomljeno srce? To se desi kada jedna priroda zeli da promeni prirodu drugoga. All in good time, my dear. All in good time.
To su reci kojima sam ja dobila moj Saturna. Da li trajemo?Da.
Da li smo stigli do onoga do cega oboje zelimo? Ne jos uvek. Ali idemo tim putem. Precutno smo se nekako dogovorili oko toga. Ako i dodje do ostvarenja prave veze, ljubavne, onda je to divno, zar ne?! Ako i ne dodje, jedno je sigurno, ljubav koju imamo nece prestati.Samo ce preci na visi nivo. I ja sam ok sa tim. Kako i zasto? Nemam pojma. Valjda sam takva.
Sve ovo sto ja ispoljavam je delo odnosa o kojem pricamo. Mom Saturnu to dodje kao ogroman magnet. Mi smo jos uvek prijatelji.
Radije bih zrtvovala kratku ljubavnu vezu zarad prijateljstva protkanim cistom ljubavlju, zauvek.
Eto, toliko.
Kiss

Old 18-06-2011, 02:02   #172
5ra
Početnik

5ra je offline
5ra je na dobrom putu
Standardno

kod mene je venera vladar ascedenta (vaga) i osme kuće, u natalu mi je saturn iz 12te u konjukciji sa asc i pravi kvadrat na njegovu veneru u raku

inače moja venera iz 12te (u djevici) mi je u konkuciji sa tim saturnom (ali jedva skoro 10 stupnjeva)

može neko pojašnjenje ovog aspekta kvadrat mog saturna i njegove venere i kolko bi bio opasan na dulje staze ako bi ušli u nešto ozbiljnije

inače odnos traje i traje i napet je, ja sam zauzeta i zato nije došlo do konkretizacije, mada je on jasan u namjerama

inače njegov pluton 0 moja venera

Old 18-06-2011, 02:45   #173
Aurora
Obično gatalo

Aurora's Avatar

Aurora je offline
Registrovan: Aug 2006
Aurora je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by 5ra VIdi Poruku
kod mene je venera vladar ascedenta (vaga) i osme kuće, u natalu mi je saturn iz 12te u konjukciji sa asc i pravi kvadrat na njegovu veneru u raku

inače moja venera iz 12te (u djevici) mi je u konkuciji sa tim saturnom (ali jedva skoro 10 stupnjeva)

može neko pojašnjenje ovog aspekta kvadrat mog saturna i njegove venere i kolko bi bio opasan na dulje staze ako bi ušli u nešto ozbiljnije

inače odnos traje i traje i napet je, ja sam zauzeta i zato nije došlo do konkretizacije, mada je on jasan u namjerama

inače njegov pluton 0 moja venera
Ve 90 Sa u uporednom moze proci dobro samo ako postoji veca razlika u godinama, u protivnom veza moze znaciti mucenje, tesko cete se odvojiti jedno od drugog, tome dodaje i konj.Ve i Plutona, ali opet se mnogo toga mora uzeti u obzir, generalno daje veze koje se razvlace...

''Ljudi se češće trude da steknu materijalno, a ne duhovno bogatstvo, mada je sasvim sigurno da našu sreću čini ono što jesmo, a ne ono što imamo''

Old 18-06-2011, 11:50   #174
5ra
Početnik

5ra je offline
5ra je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Aurora VIdi Poruku
...
razlika 9 godina

Old 18-06-2011, 11:57   #175
5ra
Početnik

5ra je offline
5ra je na dobrom putu
Standardno

je li gori aspekt venere i saturna ili mars konkukcija saurn u sinastriji (koji imam sa mužem, u braku smo 6 god, u vezi 11)

Old 18-06-2011, 11:59   #176
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Registrovan: Jun 2007
Lyra će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by 5ra VIdi Poruku
je li gori aspekt venere i saturna ili mars konkukcija saurn u sinastriji (koji imam sa mužem, u braku smo 6 god, u vezi 11)
@Petra, postavi natal, pa ćemo ćirnit ...

Old 18-06-2011, 14:41   #177
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Saturn VIdi Poruku
Da li ti misliš ovako, da, zato što, je SA sam po sebi u lošem položaju borba za dominaciju i očuvanje i uzdizanje svog ega ( zato svoje najgore osobine ispoljava izmedju ostalog, u Lavu i Ovnu gde se baš može uvideti koliko mu je potrebno "titranje" jer naprosto sve što želi je da nahrani svoj ego, dok je njegova sušta suprotnost SA u Vagi u znaku VE koju on u stvari njaviše i voli, i koji nas uči da svoj ego stavimo u službu nas, našeg odnosa i našeg partnerstva, pa kada prevazidjemo potrebu da dokazujemo svoje lične vrednosti i očuvanje sopstvenog ega i počnemo da mislimo o "nama" onda ovi aspekti SA kao da dobiju prirodu SA u Vagi i predstavljaju veoma čvrst temelj za svaku vezu?

Old 18-06-2011, 15:44   #178
Saturn
Obično gatalo

Saturn's Avatar

Saturn je offline
Saturn je na dobrom putu
Standardno

Alea ja licno ti dajem za pravo do nekle ovo pisano gore od tebe... Ali danasnji Saturn je u tranzitu gde? U Vagi! E sad video sam dasu se vecnacli oni iz Engleske, vencanje je pod pokroviteljstvom Saturna bilo! Silna opozicija na dan vencanja Saturnna na taj dan ce im doneti cvrstinu, donece im sabranost, donece im ukratko opstanak, sabranost i stalozenost... zivi bili pa videli!

U svakom slucaju sa Saturnom u Vagi valja zapoceti trista poslova ali pod uslovom da sve i jedan posao, a i u ljubavi isto, zapocet cista Srca i zdrave pameti! U suprotnom ako nesto zapocinje se a pokriveno je phlepom i zelja da se pkstigne samo visina, onda ce isti Saturn da obori sve to u blato....

E sad, pitala si za Saturna u Lavu i Ovnu....pa to je po mome slicno! Ako je tamo nije dobrodosao onda odakle da ce se pretvoriti u Tiranina, da ne kazem u Hitlera?! Zar taj Saturn u tim znacima neume nista drugo nego da sja gore od Algola? Ne, nebih rekao jer on tamo hoce sve Lavovsko i Ovnovski ponos ali ako se pravilo protumaci...primetice te da je on izuzetan biznismen tamo ako je posao u pitanju! Dobar i pozrtvovan u ljubavi ako se pravilno koristi! U svakom slucaju on u ta dva znaka daje hrabrost i stabilnost, naravno, zavisi od Ac i Mo a i So pa da se proceni na osnovu toga kako ce taj Sa da deluje odatle!
Sve u svemu, Saturn daje sve ono sto treba a sad koliko ga mi svojim postupcima nerviramo, rece Natal kad se fino prouci!
Saturn vlada Zemljom i sve dto je uz nju vezano, a po Bibliji i ostalim Svetim knjigama, Covek je od Zemlje stvoren....

Da tema nebi otisla u drugom smeru, ovde se pise o Sa i Ve....a gore sam napisao svoje misljenje i on podrzava ako se radi od Srca i bori se od srca a Ve to voli, jer i sama voliti ume od Srca!

Old 18-06-2011, 16:45   #179
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
kanon je na dobrom putu
Standardno

Čitam ja tebe Saturne i koža mi se ježi jer znam da bi tako moglo biti i da bi tako trebalo bitii. Ali naj češće nije tako. A znaš zašto? Jer to o čemu ti pričaš jeste osobina čovjeka. Da voli bezuvjetno i da je sretan zbog toga. Da je sretan što voli a ne što ga vole. Ali čovjeka savršeno svjesnog sebe i stvari i pojava oko sebe. Čovjeka koji je jedno sa svime. Samo, takav čovjek je prosvjetljen. A mi ovdije nismo. Većina ovdije ne voli drugu osobu i ne daje joj se samo zato jer je ta druga osoba stvorena na sliku i priliku Božiju. Niti zato što što su te druge osobe, a i svi mi, jesU Budha (samo to još ne znamo). Mi volimo onu drugu osobu jer je lijep, bogat, dobar, jer se brine o nama,...i iz još bezbroj različitih sebičnih razloga.
Kada dajemo a ne dobijamo ništa za uzvrat onda nas boli. Jer nismo realizirani i jer je za većinu bezuvjetna ljubav samo koncept. I onda to jeste aspekat slomljenog srca. I zato kažem da nikakav kontakt Ve/Sa u sinastriji nije dobar.

Old 18-06-2011, 17:13   #180
Saturn
Obično gatalo

Saturn's Avatar

Saturn je offline
Saturn je na dobrom putu
Standardno

Kanon Saturn je i kontrola i kocnica u zivotu, a Venera...voli biti voljena i ume da pretera u tome...a za Vagu, neko je napisao ovde vec, je svetica ili slepica... A ako Ve i Sa u Sinastriji ili licnom Natalu ne dodiruju se pa ni preko trece Planete, onda ajde da napisem ovako, lekcija iz proslosti (karma) je naucena, i takvi ljudi su stalozeni i mirni, znaju sta hoce a sta nece po osecajima svojim!

Opet se gleda Ac i vladar, pa Mo i So... Oni objasnjavaju kroz kakva vrata (saturn) smo prosli! Video sam ovde Natal osobe Vaga Ac i Ve na Ac al ona je u padu u De vice sa 60 Sa...bas fin odnos, al takva osoba nema padavicu kad su osecanja u pitanju! Realno sagledava stvari i voli da voli a ne samo da bude voljena!
A sto se tice ostalih stvari i raskida itd, jednostranost u toj kombinaciji Venere i Saaturna nesme da postoji, jer tu je greska velika, sto jedan od partnera (iatlove je opisala vec) uvek misli da voli vise ili dobija manje u toj vezi...i onda nastaje dezorjentacija u vezi ili braku, a na kraju i tuzan kraj!

Svi smo mi prosvetljeni, da nije tako nebih ni bili rodjeni...rodjenjem se ucimo i cistimo, od Zemlje stvoreni u Zemlju odoh smo...od praha u prah...
Zato sam negde napisao, zasto ljudi ne usklade svoje zelje sa mogucnostima!
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules