ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
Pluton i njegovi aspekti u sinastriji!

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 04-05-2014, 22:39   #661
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Registrovan: Apr 2011
tatjanaj je na dobrom putu
Standardno

Sa sadasnjim deckom imam dupli pogodak.

Moja Venera egzaktni kvadrat njegov Pluton, njegova Venera egzaktna opozicija moj Pluton.

On je Ovan - Vaga, ja Jarac - Vaga, s Mesecom u Ovnu!

Cim sam ga ugledala znala sam da je on taj i da ce biti fatalno! Naravno, spoj Sunca i Meseca u Ovnu nije cekao ni trenutak, pa smo se isto vece smuvali i celu noc VODILI LJUBAV. To nije bio seks, to je bila smrt, dno dna, transformacija, tantricki seks.

I dalje smo zajedno, ali osecam da se mrzimo i volimo. Da ne mozemo zajedno, niti jedno bez drugog. Pre neki dan sam mu rekla, dok smo vodili ljubav, da osecam da ce ova veza biti fatalna za oboje.... Daj boze da sve bude ok......

Ja sam luda za njim!

Puno je tenzije tu, ali dve Vage u podznaku sve resavaju fino, uz osmeh. Dok ne eksplodiramo.

II slucaj

Moj jako dobar "drug" - nismo u vezi, nego se oseca jako velika privlacnost - imamo:

Njegov Mesec egzaktno na mom Plutonu
Moja Venera egzaktno na njegovom Plutonu.

On je dosta mladji od mene, ali ... samo cekam "onaj" dan!

Ubila bi ih koliko ih volim.

Eto, sve vam je jasno...
Advertisement

Old 09-05-2014, 00:14   #662
lilithsco
Obično gatalo

lilithsco's Avatar

lilithsco je offline
Registrovan: Feb 2011
lilithsco je na dobrom putu
Standardno

Njegov PL 180 moje Sunce (egzaktno),
Njegov PL 180 moji VE//MA (1 stupanj)
Moj PL 0 njegovo Sunce (egzaktno)

taj odnos od UBILA BI OD LJUBAVI kroz deceniju je prešao u transformiramo se zbog i uz pomoć ljubavi....ali razumijem potpuno sve što kažeš...i meni je prvi fluid bio love&kill hahaha
Submit to Digg   Venera i Pluton (ljepotica i zvijer) Reply With Quote

Old 12-05-2014, 18:16   #663
lilyrose
Veštac

lilyrose's Avatar

lilyrose je offline
Registrovan: Mar 2013
lilyrose je na dobrom putu
Standardno

Koji orbis da gledam kod tih kontakata Venere i Plutona?

Ja imam natalno Veneru trigon Pluton i svi koji su moja generacija imaju Pluton u trigonu sa mojom Venerom...
Tako je i "njegov" Pluton u trigonu s mojom Venerom. Orbis 4 stupnja.
Njegova Venera u kvadratu s mojim Plutonom. Orbis 2,5 stupnja.

Isto tako moj Mjesec je u širokoj konjukciji ( skoro 8 stupnja) s njegovim Suncem. Isto tako je i njegov Mjesec u trigonu s mojom Venerom, (orbis 5 stupnja)...

Naši sponzori
Advertisement

Old 12-05-2014, 18:30   #664
lilithsco
Obično gatalo

lilithsco's Avatar

lilithsco je offline
Registrovan: Feb 2011
lilithsco je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by lilyrose VIdi Poruku
Koji orbis da gledam kod tih kontakata Venere i Plutona?

Ja imam natalno Veneru trigon Pluton i svi koji su moja generacija imaju Pluton u trigonu sa mojom Venerom...
Tako je i "njegov" Pluton u trigonu s mojom Venerom. Orbis 4 stupnja.
Njegova Venera u kvadratu s mojim Plutonom. Orbis 2,5 stupnja.

Isto tako moj Mjesec je u širokoj konjukciji ( skoro 8 stupnja) s njegovim Suncem. Isto tako je i njegov Mjesec u trigonu s mojom Venerom, (orbis 5 stupnja)...

što egzaktnije, to bolje...mislim da bi ovaj 2.5 trebala osjećati, jer ti se i natalno javlja kontakt VE/PL.

Old 16-05-2014, 21:07   #665
dacked
Obično gatalo

dacked's Avatar

dacked je offline
Registrovan: Jul 2007
dacked je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Quote:
Originally Posted by almedin13 VIdi Poruku
Pozdrav za sve one koji vole Pluton.
Meni se nekako čini da ga imam i previše. Pravi konjukciju sa Suncem, Venerom i Merkurom. Ne kažem da ga ne volim ali s obzirom na povratak Saturna i prije dva dana prekida osmogodišnje veze, može li mi neko reći šta mi donosi tranzitni Saturn preko Plutona?
Nadam se da će neko naći malo vremena da se pripremim i za taj tranzit.
Meni nije doneo nista! A tema je Venera i Pluton!

Kada smo vec kod toga, ako imam Ve kvadrat Pl, da li to znaci da treba da izbegavam generacije oko moje, jer ce svaki put njegov Pl da kvadratira moju Ve?

Old 10-07-2014, 23:57   #666
andjela pizelli
Švrća

andjela pizelli's Avatar

andjela pizelli je offline
Registrovan: Aug 2006
andjela pizelli je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by dacked VIdi Poruku

Kada smo vec kod toga, ako imam Ve kvadrat Pl, da li to znaci da treba da izbegavam generacije oko moje, jer ce svaki put njegov Pl da kvadratira moju Ve?
Logicno, zato cesto mozete vidjeto parove ili brakove sa velikim razlikama u godinama, jer njihove veze jedino tako mogu opstati.

Old 26-07-2014, 23:08   #667
azraela
Obično gatalo

azraela je offline
Registrovan: Aug 2012
azraela je na dobrom putu
Standardno

pluton sextil venera. nekako mi je sextil uvek delovao kao jako slab aspekt.

Old 18-12-2014, 14:01   #668
zvezdica9
Početnik

zvezdica9's Avatar

zvezdica9 je offline
Registrovan: Dec 2014
zvezdica9 je na dobrom putu
Standardno

Najpre pozdrav svima na forumu, ovo mi je prvi post.

Pre par godina sam imala jedan poseban odnos sa jednim deckom. Cim smo se upoznali osetila sam nesto neverovatno, osecaj je bio neopisiv, vukao me je ka sebi kao magnet, nisam mogla da se odvojim od njega. U pocetku se on malo pravio vazan, gledao me je nekako sa visine, jer je bio godinu dana stariji, a i vazio je za "popularnog" decka u skoli. Medjutim, vrlo brzo smo se zblizili i njemu je prijalo moje drustvo, iako to nije hteo da prizna. Provodili smo sate zajedno i u skoli i van skole. Bila sam jako zaljubljena u njega, a mislim da je i on u mene. Ono sto je smesno u ovoj prici je sto mi nikada nismo bili u vezi, nismo se nikada ni poljubili, nista, ali sam osecala da mi je tako blizak, kao da smo u braku maltene. A svi u drustvu su mislili da smo zajedno, svi su govorili da se iz aviona vidi da smo zajedno.

Ja i dan danas ne znam zasto mi nismo bili zajedno, on je uvek u drustvu poricao da mu se ja svidjam, nego eto kao, voli me kao drugaricu.
Nas odnos je prestao tako sto je on odjednom poceo da me izbegava, ne znam iz kojih razloga, pitala sam ga 100 puta, nikada mi nije odgovorio. Mozda to ima veze sa njegovim MO u Sco, ne znam.

Kada sam ga srela pre neki dan, opet mi se sve vratilo osetila sam ponovo taj isti osecaj, ne mogu to da opisem, kao magija je. Onda sam malo pocela da ceprkam po astrologiji, posto se inace interesujem, ali nisam bas neki znalac.

U sinastriji sam naisla na ovo:

Venus Opposition Pluto 2.12 -50

Pluto Trine Venus 1.18 57

Dakle, njegov pluton je u opoziciji sa mojom Venerom, a moj Pl u trigonu sa njegovom VE.

Onda sam malo trazila po google-u i naletim na ovaj forum, citam price vec dva dana, kao da o nama citam.

Iako imam decka vec dve godine i taj decko je stvarno divan, ja kada god se setim ili jos gore, kada sretnem njega, ne mogu da ga izbacim iz glave danima.

Ako treba postavicu moj i njegov natal ovde, stvarno mi nije jasno odakle tolika privlacnost. I nije mi jasno da li sam se ja njemu uopste ikada svidjala, zasto to nije hteo da prizna?

Old 30-11-2015, 11:11   #669
Rea1991
Početnik

Rea1991 je offline
Registrovan: Nov 2015
Rea1991 je na dobrom putu
Standardno

Bok svima! Imam ili sam imala ovaj aspekt sa deckom. Ako netko ovdje ima iole znanja volje i vremena da mi baci oko na horoskop i kaze je li se isplati truditi i cekati. s obzirom da ne znam tu postaviti sliku karte tko ima volje neka se javi privatno

Old 18-08-2016, 18:04   #670
Karibena
Početnik

Karibena je offline
Registrovan: Aug 2016
Karibena je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by tatjanaj VIdi Poruku
Sa sadasnjim deckom imam dupli pogodak.

Moja Venera egzaktni kvadrat njegov Pluton, njegova Venera egzaktna opozicija moj Pluton.
Kod mene:

Moj Pluton egzaktni kvadrat njegova Venera
Njegov Pluton egzaktna opozicija moja Venera

Imamo i njegov Mesec trigon moja Venera, moj Mesec sekstil moja Venera

Joooooooj

Old 18-08-2016, 18:20   #671
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Karibena VIdi Poruku
Kod mene:

Moj Pluton egzaktni kvadrat njegova Venera
Njegov Pluton egzaktna opozicija moja Venera

Imamo i njegov Mesec trigon moja Venera, moj Mesec sekstil moja Venera

Joooooooj
Moćni su uzajamni kontakti Venere & Plutona, kao i kontakti Plutona sa dispozitorima Venere, zatim kontakti sa Mjesecom, Suncem, pa čak i Merkurom i Marsom

Što egzaktniji aspekt, to osjetniji, odnosno u većoj se mjeri materijalizuje sa "apstraktnog" (psihološki) na "konkretni" (fizički) level.
Ja u sinastrijama gledam orbise kao i u natalima, a generalno se ravnam prema ovoj tabeli;

the natal chart

Old 18-08-2016, 20:10   #672
Karibena
Početnik

Karibena je offline
Registrovan: Aug 2016
Karibena je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Moćni su uzajamni kontakti Venere & Plutona, kao i kontakti Plutona sa dispozitorima Venere, zatim kontakti sa Mjesecom, Suncem, pa čak i Merkurom i Marsom

Što egzaktniji aspekt, to osjetniji, odnosno u većoj se mjeri materijalizuje sa "apstraktnog" (psihološki) na "konkretni" (fizički) level.
Ja u sinastrijama gledam orbise kao i u natalima, a generalno se ravnam prema ovoj tabeli;

Hvala mnogo!!

Moja Ve nema dispozitora, u sedistu je, njegovoj je Sunce, a moj Pluton ima semi-kvadrat prema njegovom Suncu. Ne znam kakvo znacenje ima semi-kvadrat. Koliku jacinu?

Njegov Pluton opozicija moj Merkur
Njegov Pluton sektili sa Saturnom, Uranom, Neptunom

Hm, sada mi sve ovo deluje zanimljivo...

edit: orbisi su uglavnom oko nule, 1, 2,3.

Old 04-10-2016, 11:50   #673
linda2
Početnik

linda2 je offline
Registrovan: Oct 2016
linda2 je na dobrom putu
Standardno

Evo jedno pitanje na brzaka. imam u sinastriji aspekt VE180PL, ja sam venera, on je pluton. Venera u Ovnu, Pluton u Vagi. Ono što me zanima je da li mi mozemo osecati aspekt jače jer sam ja Bik, on Skorpija. Meni ascedent u Skorpiji. Odnosno, da budem precizna, mojim natalom vec vlada Venera a njegovim Pluton , i da li je u tom smislu ovaj aspekt naglaseniji. I da li ima razlike u odnosu na ovaj aspekt za ljude koji su recimo Rak-Riba, ili tako nesto?
Ja sam bas teski pocetnik, pa mi ne zamerite

P.S. Cim nadjem malo vremena, opisacu vam moje iskustvo koje je woow, i nacin na koji ja kao venera dozivljavam sve ovo. A dozivljavam kao trasformaciju, i ocenila bih kao pozitivno iskustvo.

Old 31-10-2016, 20:26   #674
bianka1975
Početnik

bianka1975 je offline
Registrovan: Oct 2016
bianka1975 je na dobrom putu
Standardno

Da podjelim i ja svoje iskustvo.
Kao što je bio primjer u prvom postu, moja majka kaže vas dvoje ste se sudbinski upoznali, sasvim slučajno sam se zaustavila u jednom gradu (Krenula prema KOTORU i nisam mogla više da vozim, trebala sam odmora) u Crnoj Gori, a njemu je crkao hladnjak u tom istom gradu jer se vraćao kući iz KOTORA u Marsej. E sad, da njemu nije crkao hladnjak i da ja nisam bila polumrtva ja i on se nikada ne bi upoznali.

To je bila instant privlačnost, ali nije prema fizičkom izgledu, on ima Veneru u Ribi pada na ženstvenost, a ja sa druge strane harambaša sa venerom u Škorpiji, nakon 15 minuta pričanja na plaži mi već znamo sve jedno o drugome i pričamo o Ničeu.

Njegova Venera trigon moj Pluto (njegov Pluto u konjugaciji sa mojim Marsom, njegov Pluto u sekstilu sa mojim sunce i moj Pluto trigon sa njegovim Suncem).

Znate šta je kerozin, e to smo nas dvoje, mi se ne možemo odvojiti jedno od drugog, a ne možemo evidetno jedno sa drugim, toliko imamo seksualne privlačnosti da ne možemo da ostanemo prijatelji, ali ljubavnici ne možemo biti jer to su igre dominacije, psihičke torture, svađe. Mi se ne vidimo mjesecima, ali kad se vidimo nastavimo debatu gdje smo stali.

Pozitivni faktor je taj što je on daleeeeekoooo, jer bi previše brzo pali pa se razbili da smo bliže, jer Saturna nema ni za lijeka u našoj sinestarlnoj a Neptuna, Plutona na izvoz, ako kome treba malo Plutona nek se javi

Old 05-11-2016, 20:03   #675
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Registrovan: Mar 2011
danica_91 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by bianka1975 VIdi Poruku
Da podjelim i ja svoje iskustvo.
Kao što je bio primjer u prvom postu, moja majka kaže vas dvoje ste se sudbinski upoznali, sasvim slučajno sam se zaustavila u jednom gradu (Krenula prema KOTORU i nisam mogla više da vozim, trebala sam odmora) u Crnoj Gori, a njemu je crkao hladnjak u tom istom gradu jer se vraćao kući iz KOTORA u Marsej. E sad, da njemu nije crkao hladnjak i da ja nisam bila polumrtva ja i on se nikada ne bi upoznali.

To je bila instant privlačnost, ali nije prema fizičkom izgledu, on ima Veneru u Ribi pada na ženstvenost, a ja sa druge strane harambaša sa venerom u Škorpiji, nakon 15 minuta pričanja na plaži mi već znamo sve jedno o drugome i pričamo o Ničeu.

Njegova Venera trigon moj Pluto (njegov Pluto u konjugaciji sa mojim Marsom, njegov Pluto u sekstilu sa mojim sunce i moj Pluto trigon sa njegovim Suncem).

Znate šta je kerozin, e to smo nas dvoje, mi se ne možemo odvojiti jedno od drugog, a ne možemo evidetno jedno sa drugim, toliko imamo seksualne privlačnosti da ne možemo da ostanemo prijatelji, ali ljubavnici ne možemo biti jer to su igre dominacije, psihičke torture, svađe. Mi se ne vidimo mjesecima, ali kad se vidimo nastavimo debatu gdje smo stali.

Pozitivni faktor je taj što je on daleeeeekoooo, jer bi previše brzo pali pa se razbili da smo bliže, jer Saturna nema ni za lijeka u našoj sinestarlnoj a Neptuna, Plutona na izvoz, ako kome treba malo Plutona nek se javi
hahah, citam ovo i smejem se jer se i meni to desavalo bas tako kao i tebi, sudbinski...imala sam 3 takve veze sa dosta umesanog PL sa venerom i marsom...najvise sam volela sto su to sve bile avanture, ili krace veze, sve je bilo nabijeno emocijama, strast je mogla da se opipa bukvalno, kad sedim u sobi sa tim nekim niko oko nas ne postoji sem nas dvoje, to je tako jaka energija, a to su i svi oko nas osecali...cak su mi to i govorili ljudi okolo, da se to neko naelektrisanje nije moglo sakriti...sa dvojicom sam idalje u nekom odnosu, kao drugarskom, sa trecim sam u ratu nazalost jer je bilo previse marsa...ali su to veze koje se nastavljaju tamo gde smo stali kad smo se prosli put videli, makar i godine prosle u medjuvremenu, makar i oni i i ja imali duge veze u medjuvremenu, nista ne moze da zameni tu energiju i to ludilo koje nas vuce kad se vidimo..to je kao neki zanos protiv koga se ne moze...ali nikad nismo ni razmatrali da budemo u duzoj vezi, jer smo znali da to nikako ne moze ici...jednostavno, kad se vidim sa bilo kojim od njih mi zivnemo, poludimo, pricamo, svadjamo se, smejemo se, zelimo da pocepamo odecu jedno sa drogog, ne mozemo ruke da skinemo jedno sa drugog, ali uvek je prisutna ta neka crta medjusobnog potprckivanja, da tako kazem, nadmudrivanja, tu mora da bude umesana neka dominacija...nikad ne moze sve lagano da prodje...onda prekinemo i ne vidimo se narednih par godina i onda se ponovo slucajno sretnemo i sve ispocetka...ja takvu energiju nikad necu da zaboravim, niti zelim, to je dozivljaj za sebe... ogromna doza adrenalina ili kao da si na nekim najboljim drogama...tako bih to opisala....ne znam koliko ce to tako da traje, ali mi se ovako jako svidja
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules