ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
Pluton i njegovi aspekti u sinastriji!

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 27-04-2010, 22:36   #16
lullybully
Obično gatalo

lullybully's Avatar

lullybully je offline
Registrovan: Mar 2008
lullybully je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by anja28 VIdi Poruku
@ lullybully - super je sto si se setila da otvoris ovu temu.
Meni su licno sve veze tog tipa jako zanimljive, ne samo sto sam ja u jednoj takvoj, vec mi je interesantno koliko one mogu da izvuku iz coveka, koliko da budu stvarno duboke. Nekako, kao da upoznate sasvim novog sebe, nesto sto ide do same podsvesti. Ja sam nekako uvek i trazila te pomalo fatalne veze, mozda neobicne, nikada mi obicne veze nisu bile dovoljno zanimljive.
I sada sam sa osobom cini je Pl u konjukciji sa mojom VE i to traje, pa vec godinama sa duzim ili kracim prekidima (peppu je upoznata sa pricom, par puta mi je odgovarala. Veza sa apsolutno svim karakteristikama PL. Medjutim, ja verujem da uticaj PL ima veze samo sa tim kako je postavljen u natalu. Meni je na istom stepenu sa Marsom, i sve to u konjukciji sa VE (koja je vladar i 5 i 7). Pritom PL i MA vladari AC. I koliko god ja kao bezala od sve te fatalnosti i takvih tipova, nekako se uvek na kraju odlucim za te Plutonovske. I na kraju prihvatis da valjda tako mora. Sve u svemu, mozda bas taj nas PL i to kako ga mi dozivljavamo ima veze koliko cemo neciji drugi pustiti da zavlada VE. Sta mislite o tome?
A kako se ti osjećaš u toj vezi? ( s obzirom da njegov Pluton leži na tvojoj Veneri (0ma0pl)) I što te smeta kod njega? Kako on reagira?
Pretpostavljam da tebe to više toliko i ne guši s obzirom da sličnu () situaciju imaš u natalu, pa si upoznata s energijama.

Moja mama da se kojim slučajem bavi astrologijom bi imala što šta reći na ovu temu, pošto ima asc u škorpiji, a onda Ve0Ma0Pl pri čemu je Pluton ekvidistanca između Ve i Ma hehehe.
Morat ću je malo "diskretno" ugnjaviti ovih dana.

Submit to Digg   Venera i Pluton (ljepotica i zvijer) Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 27-04-2010, 22:49   #17
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
Registrovan: Jan 2010
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by bibi12 VIdi Poruku
A kako bi delovala egzaktna konjukcija mog Plutona i necijeg Sunca?Ne znam kako bi se to moglo protumaciti?
Sam po sebi Pluton ce se nametnuti, i moze biti netolerantan, imati zelje vece od onog sto Sunce moze da ispuni, u skladu sa onim sto oznacava polje u kom se desava konjukcija kao i znak, znaci...
Kao i uvek gde je umesan Pluton, opis "fanatizam" u vezi necega, ume cesto da nosi opasnost kad su osobe u nekoj kombinaciji, bilo kakvoj, ne samo emotivnoj...prosto mogu ipadati u nesmotrene situacije. To zavisi od svega ostalog pa naravno i od natalnih koji mozda govore o tome.

Old 27-04-2010, 22:52   #18
natasha-77
Obično gatalo

natasha-77's Avatar

natasha-77 je offline
natasha-77 je na dobrom putu
Standardno

U nasoj sinastriji moj Pluton pada u njegovo 7 polje i u konjukciji je sa njegovim Mo(ali on je u 8 polju kod njega) i u trigonu sa njegovom Venerom..u nasoj situaciji,ja se osecam dominantnijom ili mozda fatalnijom za njega...vise nego on za mene...a i njegov Pluton je u konjukciji sa njegovim Mo,tako da su mu emocije jako snazne

Old 27-04-2010, 22:56   #19
lullybully
Obično gatalo

lullybully's Avatar

lullybully je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by natasha-77 VIdi Poruku
U nasoj sinastriji moj Pluton pada u njegovo 7 polje i u konjukciji je sa njegovim Mo(ali on je u 8 polju kod njega) i u trigonu sa njegovom Venerom..u nasoj situaciji,ja se osecam dominantnijom ili mozda fatalnijom za njega...vise nego on za mene...a i njegov Pluton je u konjukciji sa njegovim Mo,tako da su mu emocije jako snazne
Možeš pobliže opisati tu vašu situaciju?
U kom kontekstu si dominantnija za njega? Što mu radiš?

Old 27-04-2010, 22:57   #20
anja28
Obično gatalo

anja28 je offline
Registrovan: Dec 2008
anja28 je na dobrom putu
Standardno

@lullybully
Ovo za tvoju mamu mi je nekako promaklo, neverovatno da imamo tako slicnu postavku, a bas me zanima kako se ona uspela izboriti sa ovim aspektom (ako joj je uopste doneo nesto ne bas idealno) jer ja ceo zivot pokusavam, jer to kao nije dobro za mene (realno i nije), ali mi nikako ne uspeva.

Old 27-04-2010, 23:00   #21
lullybully
Obično gatalo

lullybully's Avatar

lullybully je offline
Standardno

Quote:
Kao nikada do sada, kao da se poznajemo do same srzi i nije potrebna ni komunikacija, razumemo se savrseno. To traje godinama, a ta ista pocetna strast je jos uvek tu. A to je valjda zato sto se ja nikada nisam predala do kraja. Ne znam zasto, ali uvek mu ostavljam tu mogucnost da mogu da odem. Verovatno i za to postoji nesto kod mene u natalu. I sve je super dok ne krene ljubomora, dok se ne pokrene svadja, s tim da to nisu normalne svadje, vec sve leti, gori! Naravno dok se ne pomirimo i sve ispocetka. A zanimljivo mi je da sam obicno ja ta koja odlazi, ne on, iako je to njegov PL.
Da, a za tu trajnost verujem da su zasluzni i Saturn0VE obostrano, ne samo PL, ali to nije tema ovde
Rekoh, ti si upoznata s tom energijom pošto ti sama kažeš da natalno imaš Pl0Ma0Ve, pa na neki način "znaš" kako treba "igrati".

S druge strane, mnoge Venere odlaze jer su iscrpljene, jer više ne mogu. Prosto pucaju i prekidaju, a onda na scenu nastupa Plutonova opsesija

Moguće su čak uhode, prijetnje od strane Plutona raznih tipova, nemogućnost mirenja s postojećom situacijom u kojoj on više ne dominira nad Venerom i sl. No, to su baš oni fatalni slučajevi koji neki puta završe...tragično

edit:
Hm, nisam baš upoznata s njezinom situacijom jer mi je malo neugodno pričati o toj strani njezina života, sem što znam da je jedan muškarac radi nje čitav život ostao samac jer je nikad nije prebolio(sick!), no mislim da bi se tu moglo što šta naći, pa ću definitivno "ispipati" teren ovih dana! No, bilo je svakakvih brutalnosti. Recimo, ušla je u prvi brak s 19 i ostala u njemu 3 mjeseca jer su nedugo nakon vjenčanja počeli fizički obračuni (totalno plutonovski), tako da je utekla dok je mogla, a čini mi se da je imala bogat, ljubavni život u svakom slučaju!

Old 27-04-2010, 23:01   #22
Sirena
Obično gatalo

Sirena's Avatar

Sirena je offline
Registrovan: Sep 2006
Sirena je na dobrom putu
Standardno

Oh,divne li teme, bas o ovome razmisljam poslednjih deset dana!

Upoznala sam jednog tipa , prvo vece poznanstva je proteklo potpuno suludo, recimo da se ja pola ne secam , opravdano dok je drugo vece proslo vrlo svesno i mnogo strasno... nisam imala prilike do sada da upoznam ovako strastvenog muskarca, stvarno u sexualnom smislu ima bas ono sto volim.

No, znam da tamo gde se preplicu PL i VE i gde je sve obojeno prizvukom Sc ili 8. ,kako god, nema bas neku trajnost i najcesce bude fatalno.

Srecom sticaj okolnosti nas je brzo razdvojio na neko vreme , taman da se ja malo ohladim, jer sam stvarno bila pod utiskom.

A kako imam VE0SA ostaviti mene pod utiskom je prilicno tesko, sve dok mi neko stvarno ne ''cacne" VE a to moze izgleda najbolje PL...

Evo nasih pozicija, a ja se pitam da li da se dalje upustam u ovaj odnos makar i neozbiljno ili ne nikako!

ON : VE0PL u 11. kuci (VE 5.; PL 8)

JA : VE0SA u 8. kuci (VE 11; SA 12)

Old 27-04-2010, 23:18   #23
anja28
Obično gatalo

anja28 je offline
Registrovan: Dec 2008
anja28 je na dobrom putu
Standardno

Da, da, ta brutalnost mi je jako poznata, mada ne sa ovim deckom. Nista extremno, vise je to bio brutalan bezobrazluk. Ali, neki su trazili, pa su to i dobili. Cudo jedno kako neko sa MO u Raku moze ponekad da bude hladnokrvan

A za Sirenu, mislim da takva veza, pa makar i ne trajala vecno moze samo da ti pomogne da spoznas neku svoju stranu koju do sada nisi. Jer ta tvoja VE u konjuckiji sa SA i to jos u 8 kuci donosi neku sputanu energiju, narocito sexualnu. Mozda ova osoba bude samo nacin da je oslobodis, mozda sve ispadne najbolje za tebe prvenstveno.

Last edited by Skorpija; 28-04-2010 at 14:27..

Old 27-04-2010, 23:41   #24
natasha-77
Obično gatalo

natasha-77's Avatar

natasha-77 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by lullybully VIdi Poruku
Možeš pobliže opisati tu vašu situaciju?
U kom kontekstu si dominantnija za njega? Što mu radiš?
Pa ne radim mu nista strasno ...ali imam neki osecaj,instinkt kao da sve vec znam u vezi njega i znam sta on oseca prema meni,znam sta bi on hteo i kako zamislja nasu buducnost,znam sve a da mi on i ne kaze nista...i tu se negde osecam superiornije od njega...kao,ja o tebi sve znam ali ja sam za tebe tajanstvena...e sad neznam da' me razumes ...a inace smo jako vezani,veza jeste na daljinu ali telepatija radi neverovatno...nekada u isto vreme pomislimo na istu stvar ili u isto vreme zovemo jedno drugo,npr.par puta je on hteo da me iznenadi i da dodje nenajavljen,a ja sam uvek osecala da ce on doci i svaki put sam provalila(tako da je sada odustao od toga ),nije mu jasno kako sam mogla da saznam...
A ima tu jos nekih drugih pokazatelja,ali to ti nebih mogla reci javno,:-))))

Old 28-04-2010, 01:36   #25
Sirena
Obično gatalo

Sirena's Avatar

Sirena je offline
Registrovan: Sep 2006
Sirena je na dobrom putu
Standardno

Quote:
A za Sirenu, mislim da takva veza, pa makar i ne trajala vecno moze samo da ti pomogne da spoznas neku svoju stranu koju do sada nisi. Jer ta tvoja VE u konjuckiji sa SA i to jos u 8 kuci donosi neku sputanu energiju, narocito sexualnu. Mozda ova osoba bude samo nacin da je oslobodis, mozda sve ispadne najbolje za tebe prvenstveno.
Isto mislimo

Tacnije, verujem da bih mogla da se napokon zadovoljim do kraja sto je neko ovde spomenuo u odnosu sa ovim muskarcem, stvarno covek ima pitencijala. Moja energija nije sputana , stavise, na sve strane je ima, a sexualna takodje, licno je neinhibiram, sexualno sam aktivna i redovno je kanalisem , samo nije jedino pitanje oslobadjanje sexualne energije vec NACIN na koji ces je se oslobadjati , e TO je ono sto nikako da ispunim.. prosto nisam nailazila na dovoljno plutonovskih tipova.

Sad sa ovim, videcemo... iskrena da budem ja sam control freak , ne volim da ni pred sobom ni pred drugima pokazujem slabost i zanesenost, to je sigurna sam od SA koji se prilepio za moju VE i daje mi suzdrzanost, utoliko se pribojavam da mi ta kontrola ne pobegne... a mozda mi to bas i treba...

Btw, 9 1/2 nedelja je divan film , prava skorpionska tematika i to doziveti, znaci ziveti

Old 28-04-2010, 01:42   #26
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Ha!
Mislim da sam u fazi gdje sam jako dobar primjer. Zanimljivo komplicirana situacija.
Moj pluton kvadratira njegovu veneru, a jupi,sat,ur,neptun su u pozitivnim aspketima s plutonom.
Ima te zaluđenosti strastima, posesivnost i zaluđenost još uvijek s njegove strane,jer moja venera bez obzira na sve,zadržava taj prividnu hladnoću. Kao stil "boli me briga" ali... zašto kažem još uvijek,jer imam feeling da padam u taj neki vrtlog,tu neku klopku di ovo stvarno nije normalno. Tko tu dominira,nemam pojma.,njegov mars kvadratira moju veneru,a da niti ne spomenem t kvadrat koji je aktivirao svojom venerom na mojoj veneri... mars/pluton opozicija? ... presnažne energije koje me tjeraju da i odem... ali...jednostavno... bez teksta...
Advertisement

Old 28-04-2010, 08:29   #27
damsel
Obično gatalo

damsel's Avatar

damsel je offline
damsel je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Sirena VIdi Poruku
No, znam da tamo gde se preplicu PL i VE i gde je sve obojeno prizvukom Sc ili 8. ,kako god, nema bas neku trajnost i najcesce bude fatalno.
A kako imam VE0SA ostaviti mene pod utiskom je prilicno tesko, sve dok mi neko stvarno ne ''cacne" VE a to moze izgleda najbolje PL...
E da, mogu reći da je kod mene upravo ista ta situacija. Moju natalnu konjukciju Ve-Sa kao da je dobro prodrmao i "probudio" upravo njegov Pl, inače vladar njegove 8.kuće...Dok njega nisam upoznala kao da sam bila u "zimskom snu".

Old 28-04-2010, 11:04   #28
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Registrovan: Sep 2009
gasimetrija je na dobrom putu
Standardno

Devojke tema je odlicna!
Prvo,imala sam sa prvim muzem takav kontakt.
On-na ASC retro pluton ,retro mars,retro uran u devici,u konjukciji
Ja- na DC-u,uran u pluton ,u konjukciji u devici
Pa sta da kazem,posto je devica/merkur...posesivnost je bila obostrana,vise mentalna.I veeelika nervoza.I kraj.

Sada OPET imam vezu sa tipom
moj pluton i uran ,u konjukciji na DC-u,u devici
njegov venera,mars ,i pluton,na ASC u devici
(i jos pride...moja venera i merkur u konjuk. u lavu-i njegovo sunce ,uran i retro merkur u lavu!!!)
Veza je bas kao sto ste prethodno i napisali.
Neodoljivo,strasno,mentalna 'punoca",i prvo-oboje hocemo,...pa on nece,a ja bih,...pa on hooooce ponovo...ja ga odbijem...,pa sve ponovo...hocemo oboje,igre bez granica!

Nadjoh text na netu...koristan je;
Aspekti Venere sa Plutonom

Pluton ili Had je oteo Persefonu i odneo je u Donji Svet. Njena majka,
Demetra je uspela da je povrati odande, ali tokom boravka u Hadovom
carstvu, Persefona je pojela seme nara, te je zbog toga morala stalno da se vraca. Deo godine je provodila u Donjem Svetu, a drugi deo godine na
Zemlji.
Aspekti Venere i Plutona, u skladu sa mitoloskom pricom, daju veze
koje se izuzetno tesko prekidaju, koje snazno vezuju ljude. Ukoliko je u
pitanju dobar aspekt osoba je osetila neku magnetsku privlacnost, i ostala
vezana na neki nacin za jednu osobu do kraja zivota. Cak i ako ovi ljudi nisu u braku – taj vrlo intenzivan osecaj je ostao. Pluton donosi fatalne ljubavne price. Ljubav se pronalazi upravo u nekim teskim situacijama, u ratnim uslovima, kada ljudi stradaju.

Posmatrano iz ugla karmicke astrologije, to moze biti ljubav koja je
nekada prekinuta u teskim uslovima, pa sada ima priliku da se nastavi. U
zenskom horoskopu moguce su ljubavne price sa opasnim muskarcima, zene sa ovakvima aspektima mogu privlaciti specijalci ili kriminalci, svi oni koji na neki nacin ispunjavaju simboliku Plutona. Vrlo strastvena kombinacija.

Losa kombinacija ove dve planete daje stradanje u ljubavi. Natus ulazi
u veze sa opasnim ljudima, ekstremno ljubomornim ili sklonim nekom
obliku nasilja. Ukazuje na opasnost od povredivanja zene od strane
muskarca, cak i silovanje. Ukoliko je povezano sa serijom 12, treba biti
oprezan i izbegavati mracna i zabacena mesta, jer opasnost ovoj zeni dolazi iza leda.

Nesto ubija ljubav, strast i ljubav ne idu zajedno. Ovaj aspekt se nalazi
cesto u horoskopima prostitutki, a u muskom horoskopu moze dati sklonost
da se koriste njihove usluge.

Aspekti Venere i Plutona donose ljubavnu pricu ili brak koji traje do
smrti. Ukoliko je rec o dobrom aspektu, rec je o ljubavi za ceo zivot. U
losem aspektu, ako i drugi faktori na to ukazu, postoji opasnost od ubistva
partnera u nastupu ljubomore. U svakom slucaju, ukoliko je rec o zenskom
horoskopu ona privlaci nasilno ponasanje partnera, npr. kada pokusa da
izade iz takve veze on joj preti, vrlo cesto je naoruzan i moze biti opasan. U blazoj varijanti devojka moze imati ljubavnu pricu kroz koju ce propatiti, a kada odluci da je okonca – momak ce joj pretiti, ali to nece imati fatalan
ishod.

Old 28-04-2010, 12:13   #29
natasha-77
Obično gatalo

natasha-77's Avatar

natasha-77 je offline
Standardno

Lully,mislim da se nismo razumele..ja sam govorila o osecanjima,tj.ko je vise vezan za koga u veze,a kod nas je on vise vezan za mene,dok sam ja nezavisnija...a drugo je to da sam ja inpulsivnija i cesto umem da ga povredim mada nisam imala tu nameru...a ovo vezano za moje preseljenje,o tome ne odlucuju samo osecanja vec se javljaju tehnicki problemi ...kod mene jje trenutno tranzitni Pl koji se nalazi na mom Suncu i ukonjukciji je sa mojom Ve,a Saturn sve to kvadrira a sa druge strane opozicija Urana..trenutni opsti haos..

Old 28-04-2010, 12:13   #30
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Registrovan: Oct 2009
uranija je na dobrom putu
Standardno

9* skorpije je stepen zestokog seksa po duporu tako da...
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules