ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
aspekti

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 03-09-2011, 20:31   #16
Verra
Obično gatalo

Verra je offline
Registrovan: Mar 2011
Verra je na dobrom putu
Standardno

Kako da protumacim to sto su I vladar njegovog horoskopa I sunce na mome severnom mesecevom cvoru ?
Submit to Digg   Sunce i Mjesec u sinastriji Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 03-09-2011, 20:34   #17
lullybully
Obično gatalo

lullybully's Avatar

lullybully je offline
Registrovan: Mar 2008
lullybully je na dobrom putu
Standardno

Verra, draga, mislim da si fulala temu.

Old 03-09-2011, 20:44   #18
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
Registrovan: Oct 2007
selena je na dobrom putu
Standardno

sa mužem imam kvadrat njegovo SO moje SO0SA i to mogu ocjeniti samo kao treniranje moži -ko je glavni ko je jači....dalje imamo moje SO 60 njegov MO trebalo bi biti ok sa strane astrologije ali nije....

Old 03-09-2011, 21:32   #19
dunja2501
Druid

dunja2501's Avatar

dunja2501 je offline
Registrovan: Aug 2010
dunja2501 je na dobrom putu
Standardno

Ja sam u dve sinastrije imala kontakte So i Mo...u jednoj konjukciju (nije bila egzaktna) i u drugoj trigon... bilo je privlacnosti...ali nista vise, veze su se vrlo brzo raspale a jako su obecavale na pocetku...imali smo mi gadnih aspekata, koji su najverovatnije doprineli prekidima...ali hocu da kazem da ovi ''andjeoski'' aspekti kako ih zovu, nisu u svim slucajevima i uvek ti koji izvlace vezu...bas sam nedavno ovde negde pisala da imam utisak da u losijim sinastrijama gde imam kvadrate,imam lepsu vezu...nego sa ovim divnim aspektima gde mi necije So aspektuje Mo i Ve.

Old 03-09-2011, 23:27   #20
aknerd
Švrća

aknerd's Avatar

aknerd je offline
Registrovan: Jul 2009
aknerd je na dobrom putu
Standardno

Prije sedam godina upoznala sam tipa koji je promijenio mnogo toga u mom poimanju života, ljubavi, vjernosti itd.
Njegovo SO je u konjunkciji s mojim MO. Reagirala sam na njega istog trenutka kad sam ga upoznala, poslije sam saznala i on na mene. Možda je tome pridonio i trigon mog MA 0 ASC s njegovom VE, i sextil njegovog MA s mojom VE, međutim nije to bila samo sirova sexualna privlačnost, bilo je to nešto mnogo više, mnogo dublje...
Osjećala sam da ga poznam oduvijek, sve što mi je rekao kao da sam znala da će reći, sve što je htio napraviti ja sam već bila na pola puta do toga... Izmicalo mi se tlo pod nogama i pitala sam se zašto se tako nešto moralo dogoditi tako kasno, životi su nam se već odvijali na dva različita kolosijeka...
Nismo zajedno, vjerojatno ostatak sinastrije i natalki nije bio dovoljno snažan, međutim u kontaktu smo, i vjerujem da će tako i ostati.
I, bez obzira koliko dugi razmak između susreta bio, kao da smo se rastali jučer...
Možda ovome pridonosi i zamjena mjesta čvorova, moj sjeverni na njegovom južnom, nemam pojma ima li to uopće ikakvog utjecaja, ali eto... to je moj primjer.

Old 04-09-2011, 09:54   #21
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Moje SO0MO 120 MO0SO je vezalo mene i mog bivseg 18 godina...

Iz mog licnog iskustva, ubedljivo najjaci aspekt u sinastiji, samo mislim da su sextili nekada nedovoljno jaki da odrze odnos, bez obzira da li je u pitanju SO, MO, MA ili VE, osim toga to je vise aspekt prijateljstva i mogucnosti, i nedostaje mu snage i strasti. Cesto kao da se nekako vise zavrsava na recima, prici i simpatijama, jer sextil u sustini ima prirodu ME.

SO90 i 180 MO takodje radja veoma jaku privlacnost, ali generalno, u tom odnosu se MO cesto oceca potisten, ili da ga SO ne razume, ne shvata njegove emotivne potrebe jer je prilicno egocentricno i opsednuto sobom, zbog cega je MO cesto nesrecan.

A SO i SO su dve muske planete, i takodje se vise odrazavaju na neku saradnju i slaganje po karakterima, ali je dobar aspekt super za vezu.

SO90SO je stalna i konstantna borba za prevlast u vezi i sukob dva ega, SO ne voli da bude nikome potcinjeno, pa se onda oba SO sukobljavaju koje ce biti glavno.

Old 04-09-2011, 10:46   #22
virgo84
Obično gatalo

virgo84's Avatar

virgo84 je offline
Registrovan: Jul 2010
virgo84 je na dobrom putu
Standardno

ja ya ovaj aspekat konj cesto navodim moju sinastriju sa jednim bivsim..ima godina i vise da nismo yajedno, a onda smo poceli opet da se srijecemo i naravno..poruke su pocele al se za sad na tome zavrsilo...meni je malo zao jer to je bilo tako lijepo krenulo, ni svadja ni nista i odjednom tras posle dva mjeseca on samo odlucio da prekinemo jer smo imali malo ozbiljniji razgovor..naravno odmah me zvao sjutra dan kao zao mu je sto je naglo reagovao i bilo je tu neke price da se mirimo al sam ja nesto od toga odustala...
a stvarno me samo lijepe emocije vezu za njega, jako mi je bilo lijepo...a imamo duplu konj sunca i mjeseca i to jestvarno rijetkost da se nadje...
evo kartu sam postavila da vidite...naravno ovo samo iz razloga da objasnim kako je ta konj djelovala na nas...stvarno jedno prelijepo osjecanje, postovanje i ugodnost kad sam pored njega, mada i njemu je tako bilo pored mene....
steta velika, ja nekako nema hrabrosti da prva krenem a on samo salje poruke sta radim i tako vec mjesec i vise..al se nista en desava..pa sam prosto izgubila volju da vjerujem da ce ista biti...
http://imageshack.us/photo/my-images...raganaivd.gif/

Old 04-09-2011, 10:53   #23
Tristran
Druid

Tristran je offline
Registrovan: Dec 2007
Tristran je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Agena VIdi Poruku
*lullybully.....Ovo je tacno,ali samo za supruznike i partnere koji imaju egzaktnu konjukciju SO i MO.Ti partneri se vole,postuju imaju harmonicne odnose.
Rekoh da ove kao sto sam licno imala sa sirom konjukcijom sve ovo napisano-nije pravilo..
Ali ako imas od istog autora konjukciju SO i SO ,mozes da postavis ovde cisto da uporedimo,jer ja mislim da je to idealan medjusobni odnos.
Prva konjunkcija sa mojim Mesecom bila je od 1 stepen.
Druge dve, sa mojim Suncem, takodje 1 stepen.

Nije svaka ljubav dozivotna, ali da su ove tri osobe vrlo bitne za mene, jesu.

Mislim da je treca osoba, koja mi je bila prijatelj, mozda i najvaznija,
jer se u njemu krila klica transformacije moje slike muskarca...

Ali ni za jednu pricu ne mogu da kazem da je bila srecna zbog egzaktnosti aspekata.
Pre sudbonosna, urezana u linije mog dlana, zauvek.

Konjunkcija dva Sunca?
A da, secam se ona dva nepodnosljivo nezrela Blizanca
rodjena 6. juna....grrrrr.

Konjunkcija Meseca i Sunca ima vrlo jaku bracnu simboliku,
a kakav ce taj 'brak' biti, srecan ili nesrecan, pokazuju ostali aspekti.

Old 04-09-2011, 11:05   #24
lullybully
Obično gatalo

lullybully's Avatar

lullybully je offline
Standardno

Haha, sjajno Tristran!

Jedan je Vlado Georgiev ako se sjećam

Evo, javila se Tristran koju sam opjevala u gornjem primjeru prijateljice s opozicijom mjeseca u 5 kući.

Da pišem što smo sve prošle, malo bi bilo ovog virtualnog papira.
I baš je volem, da to iznesem ovako javno, ne baš u maniri mjeseca u ribi, možda prije teatralnog 5. polja u lavu, hehe.

Old 04-09-2011, 11:10   #25
Tristran
Druid

Tristran je offline
Standardno

Posto i drugarica ima jakog Lava u karti, onda voli ovakve izjave ljubavi.
Nije Vlado Georgijev, mada znas da ga ne volem.

Ovu dvojicu sam licno poznavala.

Mesec i Sunce oduvek imaju simboliku zenskog i muskog, nesvesnog i svesnog, otud ova konjunkcija u astrologiji.
To kad su Sunca povezana je vise za saradnju i slicne zajednicke i 'dnevne' ciljeve, ali za vezu izmedju muskarca i zene
potrebno je da se ono svesno i ono sto je nesvesno i iracionalno povezu.

Otud muskarcev Mesec i zenino Sunce ; slika unutrasnjeg vencanja, gde se Mesec,
unutrasnja zena muskarca vezuje za sliku muskarca zene.

Ili, jos bolje-tamo gde je njegova slika zene, tu se ona izrazava kroz svoje Sunce,
i tamo gde je slika njenog Sunca, tu je njegova dusa.

Ja svesno izrazavam ono sto on sam nesvesno ima u sebi i pomazem mu da to ispolji
(moje Sunce, njegov Mesec).

Old 04-09-2011, 11:22   #26
Tristran
Druid

Tristran je offline
Standardno

Jeste li razmisljali o tome da su ovi odnosi presudni za karte u kojima vec postoji veza izmedju Sunca i Meseca?
Naši sponzori
Advertisement

Old 04-09-2011, 11:23   #27
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
Registrovan: Oct 2007
selena je na dobrom putu
Standardno

ovo što alea kaže za SO 90 SO je istina to je čista borba za prevlast u kojoj dva egoista nemogu odlučiti koji će popustiti i predložiti kompromis i ode brak pretvori se u rat Roseovih -ako je ko gledao taj film...
a SO 60 MO je preblago i ako nema ničeg trajnijeg nekog SA npr sve završi jako brzo jer nema trajne vrijednosti...
druga sinstrija ima MO 90 MO to je živa koma jer koliko ima osječaja srodne duše toliko stalno i jedan i drugi imamo osječaj povrijeđenosti i patimo
njegovo SO 90 moj MO -on u mojim očima je egoista.i to velik...ali i ja njega povređujem sa svojim MA 180 MO pa je jedna onako duga sinastrija-ima puno SA u njoj

3 sinastrija je onako mlaka -ono o čemu pričate ima tu jako lepih konatakata svjetla ali nema nekog dugotrajnijeg da to poveže i završilo sve prije nego li je počelo -njegovo SO 120 moj MO i njegov MO 0 moje SO0SA....

Old 04-09-2011, 11:35   #28
lullybully
Obično gatalo

lullybully's Avatar

lullybully je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Tristran VIdi Poruku
Posto i drugarica ima jakog Lava u karti, onda voli ovakve izjave ljubavi.
Nije Vlado Georgijev, mada znas da ga ne volem.

Ovu dvojicu sam licno poznavala.

Mesec i Sunce oduvek imaju simboliku zenskog i muskog, nesvesnog i svesnog, otud ova konjunkcija u astrologiji.
To kad su Sunca povezana je vise za saradnju i slicne zajednicke i 'dnevne' ciljeve, ali za vezu izmedju muskarca i zene
potrebno je da se ono svesno i ono sto je nesvesno i iracionalno povezu.

Otud muskarcev Mesec i zenino Sunce ; slika unutrasnjeg vencanja, gde se Mesec,
unutrasnja zena muskarca vezuje za sliku muskarca zene.

Ili, jos bolje-tamo gde je njegova slika zene, tu se ona izrazava kroz svoje Sunce,
i tamo gde je slika njenog Sunca, tu je njegova dusa.

Ja svesno izrazavam ono sto on sam nesvesno ima u sebi i pomazem mu da to ispolji
(moje Sunce, njegov Mesec).
Da, jako lijepo rečeno.

Što misliš ovom drugom porukom?
Nisam te baš shvatila...

'ovi odnosi presudni za karte u kojima već postoji so/mo kontakt'

Referiraš se na natalne pozicije ili...?

Old 04-09-2011, 11:42   #29
lullybully
Obično gatalo

lullybully's Avatar

lullybully je offline
Standardno

Krenula sam pisati jednu poruku, pa sam je izgubila...
Htjedoh reći kako sam dugo mozgala kako to da iako nemam kontakt So i Mo u natalu, osjećam kad netko napravi aspekt ka mom umalo neaspektiranom suncu i onda sam dobila zanimljiv odgovor jednog cijenjenog astrologa...

Naime, to neaspektirano sunce (jedini aspekt je širi kvadrat s plutonom) koje je ujedno i vladar mog 5p aktiviraju planete drugih ljudi za koje se vežem, tako da ono ispoljava svoju simboliku upravo kada ga one probude i potaknu, u ovom konkretnom slučaju tuđi mjeseci.
I doista to osjetim. Jednu potpuno drugačiju vibru u prisustvu osoba koje ga "poglade" mjesecom u vodenjaku.
Neki bi zaključili kako uopće ne bi trebala osjetiti So/Mo aspekt pošto ga nemam u natalu (i takvih stvari sam čula), no baš naprotiv.
Stvori se posebna veza, kao kakva nevidljiva pupčana vrpca.
I kad god pomislim na te osobe ili se sretnemo uvijek je prisutna neka
nježna atmosfera bez povišenih tonova, bez kolutajućih pogleda, bez neodgodivih poslova,
baš onako...topla.

Old 04-09-2011, 13:44   #30
Princess77
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Registrovan: Mar 2010
Princess77 će postati poznat uskoroPrincess77 će postati poznat uskoro
Standardno

Njegovo So je na 13,24 vodolije, tacno na ekv mojih So/Mo. On je ljubav mog zivota, sta god da bude i sa kim god da zavrsim na kraju znam da ce on uvijek biti jedan jedini kog volim cijelom svojom dusom. Spajali smo se i rastajali, nismo se vidjali godinama ali svaki susret je bio kao da smo se juce rastali. I sad su hiljade kilometara izmedju nas, znate vec pricu pa da se ne ponavljam, ali telepatska veza izmedju nas je jos neraskidiva. Znam kad je dobro a kad je lose, osjetim to. On isto tako, tacno zna kad se nesto sa mnom desava. Ne znam da li je to do nasih svjetala ili do nekog drugog aspekta, nije mi ni vazno iskreno, znam samo da sam sa njim naucila sta znaci biti jedna dusa u dva tijela.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules