ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
aspekti

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 05-12-2016, 10:24   #136
cmokic78
Čarobnjak

cmokic78's Avatar

cmokic78 je offline
Registrovan: Jan 2009
cmokic78 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lanna VIdi Poruku
Ja sam imala sa bivsim deckom konjukciju moga Meseca(10*vage) i njegovog Sunca(13*vage).Lep je aspekt ali sam po sebi nedovoljan
Isti slucaj i kod mene .... potpuno se slazem
Submit to Digg   Sunce i Mjesec u sinastriji Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 05-12-2016, 14:41   #137
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by TigaBg VIdi Poruku
Moj momak i ja nemamo So - Mo kontakte, ali su nam So u trigonu. Njegov Mo je u jakoj konjukciji sa mojom Ve, tako da bi i Meseci trebali da nam budu u trigonu, ali astro.com ne priznaje taj orbis
Deset mjeseci poslije - od dečka & djevojke do muža & žene

Toliko o relevantnosti astro.com orbisa

Što ne postaviš vašu sinastriju, da vidimo na još jednom primjeru iz prakse šta vodi iz veze u brak

the natal chart

Old 05-12-2016, 15:06   #138
Princess77
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Registrovan: Mar 2010
Princess77 će postati poznat uskoroPrincess77 će postati poznat uskoro
Standardno

Mi imamo njegovo So u mojoj VII, tacno na ekvidistancu mojih So/Mo. Znaci konjukcija i sa jednim i sa drugim. Njegov Mo je u istom znaku gdje je i moj Asc, znaci konjukcija sa Asc i opozicija sa So/Mo. Sve bi to bilo divno da nije zlotvora Sa na mom Asc, znaci konjukcija njegov Mo i opozicija So. Uvijek su mi govorili da cu ja njega jako povrijediti, zbog tog Sa180So. Kao sto znamo slucaj je obrnut.

Sto se tice orbisa na astro.com, ne obracajte oaznju toliko na to vec da li su znakovi prirodno u trigonu.

Old 05-12-2016, 17:41   #139
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

sve zavisi od kompletnih natala, i našeg i njegovog.
i ja sam imala njegov Mo 0 moje So. i bilo je divnih momenata, ali on ima Mo 90 Sa, tako da je taj njegov Sa kvadrirao moje So i to je počelo da se oseti posle 4 godine muvanja i veze. na kraju sam se osećala bedno, jadno, izdano i prevareno, jer je on za te 4 godine dok je muvao i imao mene, takođe muvao i neku drugu, i ja sam samo jednog dana otvorivši net pogledala njihove fotke sa romantičnog putovanja u Rim. potpuno je pao u mojim očima i samo sam ga kameno hladno odstranila iz života.
doduše, njegov Sa imao i 0 moj Mo, tako da je Sa vremenom ohladio i moj Mo i moje So.
to je bilo mnogo jače od te čuvene Mo0So koju svi idealizuju i koja jeste malo delovala, ali apsolutno nedovoljno.
takođe smo imali i njegova So/Mo ekvidistanca na 19* Raka egzaktno na moj AC i sve to tako divno na kraju nije ništa značilo. moje iskustvo kaže da se ne lepimo za osobu koja ima So ili Mo oštećen Saturnom. izuzetno mali broj ljudi može emotivno da nadraste i izbori se sa tim aspektom. eto ovaj je imao Mo 90 Sa, otac je napustio njegovu majku (Mo) i očigledno nije dobio primer u detinjstvu kako se ponašati prema ženi i to ga prati i u 36 godini.

Old 10-12-2016, 19:53   #140
JupiterGirl
Veštac

JupiterGirl's Avatar

JupiterGirl je offline
Registrovan: Sep 2015
JupiterGirl će postati poznat uskoro
Standardno

Gledala sam sinastriju jednog para koji je u srecnom braku i nemaju bas nikakvog kontakta medju svjetlima, medjusobno ili od strane licnih planeta. To me je bas zacudilo.

Old 10-12-2016, 21:11   #141
Skorpija83
Druid

Skorpija83's Avatar

Skorpija83 je offline
Registrovan: Jul 2014
Skorpija83 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by JupiterGirl VIdi Poruku
Gledala sam sinastriju jednog para koji je u srecnom braku i nemaju bas nikakvog kontakta medju svjetlima, medjusobno ili od strane licnih planeta. To me je bas zacudilo.
Mozda je sat rodjenja netacan i ispada da im svijetla nijesu u aspektu a po pravom satu rodjenja ( koji niko ne zna ) svijetla su u aspektu.

Ja sam negdje citala da je bolji bilo kakav aspekt izmedju svijetala nego nikakav. Cak se opozicija izmedju So i Mo pokazala kao veoma stimulativna i pozitivna za ljubavni odnos.

Old 10-12-2016, 22:12   #142
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Deset mjeseci poslije - od dečka & djevojke do muža & žene

Toliko o relevantnosti astro.com orbisa

Što ne postaviš vašu sinastriju, da vidimo na još jednom primjeru iz prakse šta vodi iz veze u brak
to je i tada bilo aktuelno. Ne postavljam jer mi je mnogo stalo do njegai ne bih sebe da paranoišem astro analizama, ako me razumeš

Quote:
Originally Posted by rijanon VIdi Poruku
sve zavisi od kompletnih natala, i našeg i njegovog.
i ja sam imala njegov Mo 0 moje So. i bilo je divnih momenata, ali on ima Mo 90 Sa, tako da je taj njegov Sa kvadrirao moje So i to je počelo da se oseti posle 4 godine muvanja i veze. na kraju sam se osećala bedno, jadno, izdano i prevareno, jer je on za te 4 godine dok je muvao i imao mene, takođe muvao i neku drugu, i ja sam samo jednog dana otvorivši net pogledala njihove fotke sa romantičnog putovanja u Rim. potpuno je pao u mojim očima i samo sam ga kameno hladno odstranila iz života.
doduše, njegov Sa imao i 0 moj Mo, tako da je Sa vremenom ohladio i moj Mo i moje So.
to je bilo mnogo jače od te čuvene Mo0So koju svi idealizuju i koja jeste malo delovala, ali apsolutno nedovoljno.
takođe smo imali i njegova So/Mo ekvidistanca na 19* Raka egzaktno na moj AC i sve to tako divno na kraju nije ništa značilo. moje iskustvo kaže da se ne lepimo za osobu koja ima So ili Mo oštećen Saturnom. izuzetno mali broj ljudi može emotivno da nadraste i izbori se sa tim aspektom. eto ovaj je imao Mo 90 Sa, otac je napustio njegovu majku (Mo) i očigledno nije dobio primer u detinjstvu kako se ponašati prema ženi i to ga prati i u 36 godini.
Tu je njegov Sa0 tvoj Mo bio presudan. Nažalost, ovaj sinastrijski aspekt ne može da zaobiđe veliku patnju osobe čiji je Mo. Baš sam to negde i pisala, muškarci sa Sa90Mo moraju nekad da ispadnu kreteni prema ženama, verovatno to ne rade namerno, ali gde je Mo oštećen od Sa, tu je i okrutnost.
Nažalost, i ja imam ovaj aspekt pa sam kao nečija devojka jednom bila ta koja je povredila, ali nije se moglo izbeći. Isto je tako moj Sa pravio loše aspekte na njegove planete

Old 10-12-2016, 22:50   #143
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by TigaBg VIdi Poruku

Tu je njegov Sa0 tvoj Mo bio presudan. Nažalost, ovaj sinastrijski aspekt ne može da zaobiđe veliku patnju osobe čiji je Mo. Baš sam to negde i pisala, muškarci sa Sa90Mo moraju nekad da ispadnu kreteni prema ženama, verovatno to ne rade namerno, ali gde je Mo oštećen od Sa, tu je i okrutnost.
Nažalost, i ja imam ovaj aspekt pa sam kao nečija devojka jednom bila ta koja je povredila, ali nije se moglo izbeći. Isto je tako moj Sa pravio loše aspekte na njegove planete
pa da. svesna sam svega. i napisala sam gore da on verovatno u detinjstvu nije dobio primer kako se ponašati prema ženi, jer je njegova majka ostavljena (to je taj Sa90Mo), kontakt Sa/Mo inače zna da daje udovice i žene koje su na neki "zlosudbinski" način ostale same.
ali, ja nisam mogla da tolerišem i oprostim takvo njegovo ponašanje, bez obzira što donekle znam zbog čega se tako ponaša. mene kad neko ne poštuje, sva osećanja se gase u trenutku (mada umem često da budem opijena, pa dugo ne primetim da me neko zavitlava, ali kad jednom skapiram - to je seča u momentu bez ikakvog razmišljanja. i ta osoba je za mene mrtva zauvek.)
da se vratim temi: u sadašnjoj vezi i ja imam kao ti So120So i njegov Mo u Lavu, moje So u Blizancima, to bi bio Mo 60 So, ali astro.com ne prikazuje aspekt.
to je ta veza koja je ove godine krenula skoro pa iz prijateljstva i za koju sam rekla da ide sporo jer se znamo već par godina, a ti reče da mora sporo zbog DC u Jarcu.
i u toj vezi nigde nijedan Sa ili Pl nije umešan. to mi je prvi put.
valjda sam sada u Sa povratku naučila šta me povređuje i šta ne želim u vezi. a jedva sam se tih aspekata otresla.
inače i za ovaj So120So kažu da je u suštini aspekt prijateljstva. ličnosti se lako prepoznaju, sarađuju.
Advertisement

Old 10-12-2016, 23:08   #144
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by JupiterGirl VIdi Poruku
Mozda na prvi pogled nemaju ali kad malo vise zagrebes mora imati nekakvog kontakta,ili su u srodnim znacima ili se povezuju dispozicijom ili pak sredisnje tacke su veza......

Old 10-12-2016, 23:33   #145
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

JupiterGirl, mogu da budu i antiscije upletene, a pogledaj i prenatalnu lunarnu i solarnu eklipsu kod jednog i kod drugog. i te eklipse vezuju ljude ko lepak, a da oni nisu ni svesni šta je to što ih veže.
postavi sinastriju na temu, da vidimo

Old 10-12-2016, 23:41   #146
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Quote:
JupiterGirl, mogu da budu i antiscije upletene, a pogledaj i prenatalnu lunarnu i solarnu eklipsu kod jednog i kod drugog. i te eklipse vezuju ljude ko lepak, a da oni nisu ni svesni šta je to što ih veže.
postavi sinastriju na temu, da vidimo
da,kao i drakonik chartovi pa kontra antiscija itd...postavi sinastriju nechega sigurno ima

Old 10-12-2016, 23:50   #147
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

e ja još drakon nisam čačkala, a središnje tačke i prenatalne eklipse znam da rade.
mada ne bi trebalo da ih nešto malefično napada, a kod njih očigledno ne napada ako su u braku. ili napada, ali nije još proradilo.
eto ga moj primer iznad: aspekt sa Sa je bio jači od So 0 Mo.

Old 10-12-2016, 23:55   #148
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Quote:
e ja još drakon nisam čačkala, a središnje tačke i prenatalne eklipse znam da rade.
mada ne bi trebalo da ih nešto malefično napada, a kod njih očigledno ne napada ako su u braku. ili napada, ali nije još proradilo.
eto ga moj primer iznad: aspekt sa Sa je bio jači od So 0 Mo.
Slozena je sinastrija snaga planeta i aspekata se treba pazljivo prouciti.

Old 11-12-2016, 00:01   #149
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

ma, zakakumuljen je svačiji natal za sebe kamoli sinastrija.
e ako te ne mrzi, kaži mi samo kako gledaš drakon? da li aspekte jednog drakona na drugi natal ili dva drakona međusobno?
i jesu li bitni što manji orbisi ili je dovoljno da su znaci srodni i da su obe planete u istom znaku pa da računam konjukciju?

Old 11-12-2016, 00:05   #150
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Quote:
ma, zakakumuljen je svačiji natal za sebe kamoli sinastrija.
e ako te ne mrzi, kaži mi samo kako gledaš drakon? da li aspekte jednog drakona na drugi natal ili dva drakona međusobno?
i jesu li bitni što manji orbisi ili je dovoljno da su znaci srodni i da su obe planete u istom znaku pa da računam konjukciju?
Retko ih koristim samo kod slucajeva koje ne mogu objasniti pa se tu nadje nesto ali jedan drakon sa drugim natalom i obrnuto. Takodje ako bas nije "neka" sinastrija onda uporedjujem natal jedne sa progresijama druge osobe...
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules