ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 21-02-2012, 14:10   #196
spomenka
Druid

spomenka's Avatar

spomenka je offline
Registrovan: Nov 2009
spomenka je na dobrom putu
Standardno

Čitala sam da 12. kuća, tj. kad nam partner puni 12. kuću da smo s njim povezani direktno iz prošlog života... Bez obzira što ne postoje egzaktne konjukcije (koje i govore o povezanosti direktno iz prošlog života)... jer 12. kuća je prošli život...
Advertisement

Old 31-07-2012, 02:18   #197
TigaBg
Mag

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Zvezdana VIdi Poruku
Zdravo svima. Nova sam ovde. Zanima me da li neko može da mi kaže na osnovu ove uporedne karte da li je u pitanju sudbinska veza i da li ćemo ponovo biti zajedno, s obzirom da se veza prekinula naglo nakon pet godina. Unapred hvala.
Ne, zato što:
1. ne znamo šta tačno znači "sudbinska veza"
2. postavila si link do svog astro.com profila u koji mi nemamo uvid, pa ne vidimo kartu.

Old 31-07-2012, 23:23   #198
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Jasno je zbog cega ga dozivljavas kao svog sudbinskog partnera, posto 3 njegove licne planete padaju u tvoje polje braka, tacnije u 7 polje, narocito Sunce i Mars, pa ga dozivljavas kao svoju drugu polovinu. Tu je i njegova Venera koja u ovom polju oznacava obostranu ljubav, Venera voli i voljena je. Ove njegove planete iz Ovna prave divan trigon na tvoje Sunce i Merkur, medju vama je postojalo prirodno slaganje, ljubav, dopunjavanje, emotivna kompatibilnost, Strelac i Ovan se divno dopunjavaju i slazu, jos oba Meseca u Devici, pa se duhovno razumete...imate mnogo lepe aspekte, nije cudo da ste toliko trajali.
Uz sve to, njegov Saturn pada na tvog Marsa, i 120Venera tvoja, sto daje bukvalno slepljenost partnera u sexualnom smislu, ali na neki jako duzi rok, donosi hladjenje, mada ne mora ako postoje drugi aspekti koji daju strasti i zara, a kod vas toga ima na pretek...

Sto se mene tice, meni su sudbinske veze one koje ukljuce Sunce i Mesec, jer one ljude vezuju jako, duboko, i trajno. U njima se osecamo kao da smo pronasli ono sto smo trazili. Ne znam zasto ljudi misle da sudbinske veze treba da budu bolne, mucne i teske...

Inace, ovaj razlaz je najavio tranzit Saturna kroz njegovo 12. pa sada 1. polje, pa je njemu jednostavno naisao period koji zahteva distanciranje od svih. Uz sve to, taj Saturn je napravio opoziciju na njegove planete u Ovnu, a to je jako tesko preziveti u vezi, jer donose potrebu za distanciranjem i preispitivanjem, za distancom, osecanja se nekako hlade i stavljaju na cekanje. Njemu je Saturn napravio 180MA0SO0VE, i definitivno uticao na to da mu je potrebno da se distancira kako bi video gde je i sta je...
Vrlo je verovatno da su krize pocele jos u novembru prosle godine, kada je Saturn prvi put dosao do 25* Vage, a da je u prolece, u prvom prelazu veza pukla? Ovaj tranzit Saturna je pokrenuo vasu sinastrijsku opoziciju, SA180MA0SO0VE. Obostrani aspekti Saturna su vas drzali jako dugo u vezi, on je vezao tebe svojim, a ti njega svojim....ali ti aspekti nisu ni malo laki za podnosenje...i sada je doslo do njihove aktivacije.
Ti si istovremeno sada u fazi Saturnovog povratka sto ume da donese teze situacije, kroz koje sazrevamo i rastemo.

U oktobru Saturn izlazi iz Vage i ulazi u Skorpiju, tebi u 12 polje, ali ce praviti lep aspekt na njegov Mesec, mozda se emocije stabilizuju...
Imate zasita sinastrijske aspekte kroz koje se vidi kako jedna veza moze dugo da traje

Old 01-08-2012, 03:45   #199
TigaBg
Mag

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Imate zasita sinastrijske aspekte kroz koje se vidi kako jedna veza moze dugo da traje
Da traje, da-ali kako? Imaju Sa180Ma, i Sa0Ma.Njen Sa0pl180 njegovo So0Ve0Ma.
Njemu je sada Sa prešao preko Asc i ugrožava vladare 7. i 1. kuće, a njoj otrežnjenje sa Saturnom na Asc tek sledi.
Moje mišljenje je da je ova veza (koja zaista ima potencijala i nekoliko sjajnih aspekata za trajnost, da ne nabrajam sad) dostigla svoj maksimum i da sad Sa u Vagi stavlja na ispit sve odnose, što mu je inače i glavna zanimacija u ovom znaku.
Oboje imaju dosta planeta u kardinalnim znacima i do krize je na neki način i moralo da dođe.
Ako se pomirite, uzimaje se i budite zajedno do kraja života, a ako vam ne uspe, svako na svoju stranu i imati na umu da je tako najbolje.

Old 01-08-2012, 08:53   #200
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Tiga, ja sam imala SA na svom DSC 180SO0ASC moj, i bila 18 godina sa tim covekom...traje, kao sto rekoh, uz teskoce, ali opet je po meni opozicija SA laksa nego kvadrat.

Uglavnom se slazemo u svemu...SA je sve stavio na test.

Old 01-08-2012, 12:37   #201
TigaBg
Mag

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Tiga, ja sam imala SA na svom DSC 180SO0ASC moj, i bila 18 godina sa tim covekom...traje, kao sto rekoh, uz teskoce, ali opet je po meni opozicija SA laksa nego kvadrat.

Uglavnom se slazemo u svemu...SA je sve stavio na test.
Da, ali oni imajui opoziciju i konjukciju

Old 01-08-2012, 12:51   #202
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Naravno, mislim da bi najbolje bilo da smo imali natalne pa mogli videti stepene i orbise.

Old 01-08-2012, 19:10   #203
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Vladari 5 kuce su vam u aplikacionoj konjunkciji, tvoj MA0JU0SA njegov i to je divan aspekt...ali SA ume jako da otezava stvar, jer je ovo energija koja blokira MA, drzi ga u vlasti, na duzi rok cesto nosi neprijateljstvo i hladjenje.
Takodje, tvoj SA ima 180MA njegov sa 1* orbis i aktivira njegov natalni PL180MA, koji je inace tezak aspekt za muskarca.

Sta se u stvari desilo...SA je njega mucio dosta dugo, jer je isao kroz njegovo 12 polje, on se verovatno osecao cesto nemocno i nesto ga je mucilo a nije znao sta.
Ulaskom UR u Ovna, aktivirao se njegov JU, koji mu vlada 5 p. a kulminacija je bila prosle jeseni/zime kada je UR dosao na 4-5* Ovna, a ova opozicija donosi cesto kidanje i prekid, zelju za oslobodjenjem...
Sa druge strane, PL iz Jarca pravio je 90JU, sto je opet isto znacenje...potreba da se nesto promeni, fakticki, osecao je pritisak sa svim strana. Na sve to, SA je izlaskom iz njegovog 12. poceo da deluje direktno na njega kao licnost, i on je poceo da se menja, distancira...u aprilu je bio na 25* i pravio je 180SO da bi dosao skoro do PL i aktivirao natalnog MA koji mu vlada 7 p. Bukvalno, sasekao mu je sve segmente zivota koji se odnose na ljubav i partnerku. Do kraja ce doci i do VE, negde u septembru.
SA njemu vlada 5 p. sto znaci da su njegove ljubavi direktno zavisne od toga sta im on nalaze.
SA je u Vagi sve odnose stavljao na probu, pa je donosio i nove ljubavi, ali i kidao stare i sve sto nije valjalo, srusio je iz temelja.
Ono sto je sruseno, znaci da nije imalo osnova da prezivi njegov test. Tako nam uceni astrolozi savetuju da posmatramo na njegov tranzit, ma koliko nam se to cinilo nemogucim za prihvatanje, jer nismo u stanju da se distanciramo od svojih osecanja, sto je i razumljivo...

Ja ne znam da li cete se pomiriti ili ne, ali u oktobru SA ulazi u Skorpiju, i stace ti na JU i pravice brzo 90VE tvoja. Gledaj da se saberes sto pre i da se podignes maksimalno. Mada, mislim da ces se osecati malo bolje kada MA udje u Skorpiju, jer je to vladar tvog podznaka, i u Skorpiji je najjaci.

Old 01-08-2012, 20:20   #204
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by spomenka VIdi Poruku
Čitala sam da 12. kuća, tj. kad nam partner puni 12. kuću da smo s njim povezani direktno iz prošlog života... Bez obzira što ne postoje egzaktne konjukcije (koje i govore o povezanosti direktno iz prošlog života)... jer 12. kuća je prošli život...
Hmmm...Ja svom decku sa stelijuomo u raku,punim njegovu 12.
Iskreno ne verujemo da je karma u pitanju.Pre sam se ja upeca sto on meni upada u 7.
Kod partera se stvara osecaj duhovne veze,telepatske,intuitivna povezanost,u nekim slucajevima i poznanstvo putem interneta.
Ovo moze da bude jako lepa pozicija,naravno ukoliko kucu pune benefici i ako planete rade dobre aspekte.

Ono sto sam primetila do sad je da se obicno u sinastrijama izmedju roditelja i dece javlja "karmicka veza"
Ali po meni bez upetljanog Sa,Mo,vertexa i cvorova mislim da nema pravog "karmickog" odnosa.

Old 02-08-2012, 06:02   #205
Cookie85
Početnik

Cookie85 je offline
Registrovan: Jul 2012
Cookie85 je na dobrom putu
Standardno

Jao da li bi neko mogao da mi pomogne i pogleda nasu sinastriju. Da li je u pitanju karmicka veza? Mi vise i nismo zajedno ali osjecam da me ubija iznutra, lagano i tiho ali sigurno. U zivotu se nisam ovako osjecala i ovakve dusevne patnje prolazila :-( Hvala vam puno ko god stigne da mi pogleda kartu!!

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=
Submit to Digg   Sudbinska veza Reply With Quote

Old 02-08-2012, 08:14   #206
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Cookie85 VIdi Poruku
Jao da li bi neko mogao da mi pomogne i pogleda nasu sinastriju. Da li je u pitanju karmicka veza? Mi vise i nismo zajedno ali osjecam da me ubija iznutra, lagano i tiho ali sigurno. U zivotu se nisam ovako osjecala i ovakve dusevne patnje prolazila :-( Hvala vam puno ko god stigne da mi pogleda kartu!!

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=
To sto tebe izjeda je njegov SA90VE preko tvog JU0ASC.
Sto mu manje paznje i znacaja budes pridavala, bice ti lakse.

Old 02-08-2012, 12:46   #207
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Svaki odnos je karmički, ne razumijem zašto mislite da su neki posebniji od drugih?

Old 02-08-2012, 12:55   #208
paparacica
Švrća

paparacica's Avatar

paparacica je offline
Registrovan: Jun 2012
paparacica je na dobrom putu
Standardno

Zato sto vecina ljudi karmu vezuje za placanje nekog duga tj. necega sto je sjebao ranije, pa se karmickim vidi samo los odnos. Retko ko ce pomisliti da je i dobar odnos takodje vracanje necega da si nekada bio ok. Vecina dozivljava to kao nezasluzenu patnju, pa je lakse to proglasiti karmom. Tako bar ja mislim
Naši sponzori
Advertisement

Old 02-08-2012, 12:58   #209
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Slažem se. Karmičke veze uopće ne moraju biti loše i bolne, problem je što dosta eminetnih astrologa piše besmislene članke o karmi i onda stvaraju pogrešan dojam.

Ja bi svakako svakome koga zanima karma preporučila da čita Petkovića jer je on jedini astrolog sa naših prostora koji se zaista posvetio karmi tokom svog dugogodišnjeg rada i sigurno bolje zna što je kamrički odnos od nekih koji pokušavaju biti astrolozi za sve.

Svi odnosi su karmički sas vim ljudima koje znamo u ovom životu. Samo što u nekim odnosima moramo više naučiti, u nekima manje.

A da je kamrički odnos težak, je najveća astrološka glupost koja se mogla izmislit.

Old 02-08-2012, 20:51   #210
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Meni je uopsteno svaka prica o karmi glupost...a jos veca glupost je sto se svi tako lepe za nju, valjda zeleci da svoju vezu ucine posebnom, drugacijom, specijalnom, trce da pisu kako imaju karmicku ljubav...a ta cela prica o karmi je u sustini samo nasa nezrelost i infantilnost...
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules