ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

nažalost
Old 07-05-2008, 10:47   #16
katarina
Obično gatalo

katarina's Avatar

katarina je offline
Registrovan: Oct 2007
katarina je na dobrom putu
Cool nažalost

Quote:
Originally Posted by damsel VIdi Poruku
Znači mi koje imamo Eros u ribama i u 8. kući smo prave fatalne žene, djevojke!
Moj partner ga ima u Lavu u 5. kući...misliš da to baš i nije najsretniji spoj Erosa?
nije najsretniji spoj
Submit to Digg   Sitnice koje će dobro doći... Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 07-05-2008, 11:29   #17
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Katarina mogla bi kad ćeš imat vremena napravit te kratke usporedbe Erosa....kako se koji slažu međusobno....ili koje pale kombinacije a koje hlade...

Old 07-05-2008, 12:21   #18
select81
Obično gatalo

select81 je offline
Registrovan: Mar 2008
select81 je na dobrom putu
Standardno

Malo istrazujem, moj Eros je u vodoliji u 7.kuci a njegov uRaku u 10.kuci, sta to znaci

Old 07-05-2008, 15:09   #19
damsel
Obično gatalo

damsel's Avatar

damsel je offline
damsel je na dobrom putu
Standardno

Eto...katarina, predložola si da sami iščitamo aspekte i da ih postavimo pa ako može tvoje tumačenje

Last edited by damsel; 13-05-2008 at 16:34..

Old 07-05-2008, 23:16   #20
katarina
Obično gatalo

katarina's Avatar

katarina je offline
Red face

Planirala sam štošta, samo polako, nemam baš previše vremena, sad sam jako umorna,čekam da mi neko stručniji baci pogled na moju tužnu sinastriju...ali očito se ili niko ne razume dovoljno za konkretan proračun ili ne želi...
Quote:
Evo nekih aspekata iz naše sinastrije:
Eros120Ne, Er90Mc - to je njegov Eros, moj ne pravi aspekte s ničim njegovim

Cupid90Ve - moj Cupid
Cu120Ma
Cu90Mo - njegov Cupid

Cu120Ve

Vesta60Ve -moja Vesta
Vesta90Ma
Vesta180Me - njegova Vesta
Vesta180Ma
Vesta120Pl

Ceres0Mo - moj Ceres
Ce90Sa
Ce90Ne
Ce 120Mc
Ce0So - njegov Ceres
Ce60Mc

Pallas0So - moj Pallas
Pa60Sa

Juno120Sa - moj Junno
Juno0Ur
Juno180Asc
Juno60Sa - njegov Junno
Juno60Ur
Ju0Asc
Vertex90Ur - moj Vertex
Vx90Ac
Vx0Mc
Vertex0Pl - njegov Vertex
Vx60Ne
Vx90JupEto...katarina, predložola si da sami iščitamo aspekte i da ih postavimo pa ako može tvoje tumačenje
Pa nije ovo globalno najsrećnije, ponešto možda...Sutra ili ovih dana ću ti malo predočiti, da ne misliš da ću te ispaliti, samo sad ne mogu da kucam...

Last edited by Skorpija; 08-05-2008 at 03:40..

Old 08-05-2008, 00:02   #21
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Kada je Juno u trigonu sa Neptunom - ovo je ono metafizičko, ljubavno, senzualno savršenstvo, o kom često diskutujem Veza dve duše - unutrašnja: KA i spoljna:BAako krenemo po egipatskim ideologijama...Konekcija na totalnoj empatiji, harmonija opšta!

Ajme, boze, ovo imam sa ex deckom moj Juno u sekstilu sa njegovim Neptunom, a njegov Juno u konjukciji sa mojim Neptunom. Jel' zato nikako da se zavrsi?

Last edited by viksi72; 08-05-2008 at 00:15..

Old 08-05-2008, 01:33   #22
sahadow452
Obično gatalo

sahadow452's Avatar

sahadow452 je offline
Registrovan: May 2007
sahadow452 je na dobrom putu
Standardno

Ha,njegov Eros u strelcu...u mojoj 8 kuci,a moj u Vagi...u njegovoj 6 kuci...pa bas i nije obecavajuce...

Old 08-05-2008, 10:30   #23
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Sta oznacava asteroid Nympha? Jeste da je pitanje za temu asteroidi, ali tamo ga niko nije spomenuo, a ovde jeste...

Old 09-05-2008, 10:52   #24
katarina
Obično gatalo

katarina's Avatar

katarina je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by zujalica VIdi Poruku
Sta oznacava asteroid Nympha? Jeste da je pitanje za temu asteroidi, ali tamo ga niko nije spomenuo, a ovde jeste...
Nymphe je pokazatelja seksualnosti individue.Seksualnog ''napretka''

Pokazuje nam tip bračnog partnera iz prošlosti ili sada...Naravno, ne mora biti samo vezan za brak!Pokazuje kakva nam treba a ne kakav mislimo da je - za to nam služi venera i Mars...Juno radi na mnogo fundamentalnijem nivou!Proleteću malo kroz znake... - U Ovnu to je partner koji je lepuškast, agresivan, aktivan, preduzimljiv...Trava ne raste ispod njegovih stopala - U Biku je stamen, stabilan, ponekad dosadan... U blizancima - NIKADA SE NE UDAJI ZA nekog tihog!Samo priča, priča....to tebi treba, on to pruža, inače...U Raku je senzitivan, pažljiv...ako Juno gradi neki stresan aspekt...rastaćete se na fin način ipak! U Lavu - kreativan, pokretljiv, može biti jako arogantan, nekad bio nestašano dete...Tu nema nikakve stidljivosti. U Devici čovek koji teško radi, pazi na njeno zdravlje, ništa posebno...U Vagi, njoj treba partner koji je šarmantan, socijalan, da ima umetnički ukus...U Škorpiji - to je potreba za partnerom koji je jak, prijemčljivo intiman, tajanstven, seksualan - užasno mora biti dobar u krevetu...U Strelcu on mora biti drugačiji od ostalih, čak i ako sam taj muškarac nije Strelac slučajno - on ima njegove osobine. U Jarcu je to potreba za nekim praktičnim, dobro organizovanim, kojiće pomagati u poslu.Ne očekuj od njega mnogo emocija! U Vodoliji mora biti užasno drugačiji.Može biti neki genije, ekscentrik, ta veza bi bila malo uvrnuta, vodolija je pokazatelj za fanatičnost vezano za slobodu i nezavisnost, trebba mu prostora.Ovo je dobro ako imamo i Pallas u Vodoliji.One - mislim...I u Ribama - on je gotovo imaginaran, tu je stalno nešto tipa maštanja, ne-zemlja, lepršanje...Oni čak umeju oženiti nekog jer im je žao te žene, osećaju se krivim zbog nečeg ili prosto, eto...

Last edited by Skorpija; 09-05-2008 at 19:28..

Bravo za sitnice!
Old 09-05-2008, 11:16   #25
Rei
Švrća

Rei's Avatar

Rei je offline
Registrovan: May 2008
Rei je na dobrom putu
Thumbs up Bravo za sitnice!

Hi Katarina!
Mozes li nam reci nesto o kontaktima Asteroida sa VX i Mj.Cvorovima?!

Old 09-05-2008, 11:25   #26
katarina
Obično gatalo

katarina's Avatar

katarina je offline
Arrow

JUno u 1.kući: Prva kuća je kuća same te osobe.Kako ona prilazi životu, svetu...Juno stacioniran u njoj stvara partnera koji je centar mira u njenom/njegovom životu.On je ovde kao novorođenče - energija koja se polako stvara, pokreće, dugo...Ovo je posebno istinito ako je Juno unutar 10 stepeni Asc i u istom znaku Asc. Juno u 2.kući: Kuća novca, posesivnosti, osećaja za sopstvene reči...Brak donosi neverovatan osećaj za sopstvenost.Može biti čak iskorišćen samo iz ovog razloga.Da se utvrdimo kako bih rekla...Zbog posla, recimo...Naravno, to je loše, jer tako ne tražimo partnera.Ostaće čak zajedno dugo iako je brak loš, jer razvod može biti loš zbog reputacije...svega što su do tad zajedno stekli!Ko će sad PONOVO, ko će to DELITI?Novac tu igra značajni indikator. Juno u 3.kući: komunikacija teži da bude posebno važna, brak ili veza se očvršćuie kroz sposobnost dobrog komuniciranja i za onog drugog, pojedinačno...Naročito ako imamo harmonične aspekte sa Junom tipa sekstila ili trigona...Oni stresni aspekti opozicija, na pr. mogu pokazati brak koji uništava komunikativnost u samoj osobi... Juno u 4.kući - to može biti osoba koja je venčana u kući.Ovo je potreba za domaćim, prirodnim, porodičnim, konzervativnim...okruženje sa sve životinjama za njihov brak... U 5.kući ovde učvršćujemo kreativnost, takva mora biti i sama osoba...Ili da moraju biti dobri sa decom, u sportu, igrama, hobijima...Ali ponekad mogu sami biti preveliko dete, tako da pazite! U 6.kući osoba može biti venčana za svoj posao!On ustvari i pokazuje potrebu za nekim sa kime se može poslovari.Mogu čak jedno drugo potiskivati na tom polju posebno ako imamo stresne aspekte... U 7.kući : Ovde je jaka potreba za brakom ili vezom uopšte!Ovo čak može jako sputavati osobu koja ima Juno ovde, u celom životu... U 8.kući - treba vam Sex Machine za partnera...Ova veza može biti burna, transormacije su prisutne kao i posesivnost... U 9.kući - treba vam osoba koja putuje, na duže, kraće, svejedno...I koja filozofira! Ovde čak to može biti neko ko je rođen daleko od vas, možda čak stranac....u svakom slučaju je iz totalno drugačije branše... U 10.kući: opet vidimo brak vezan za karijeru...Slično ono gore što sam pričala.Opet se ne razvode zbog karijere i bla, bla... U 11.kući je brak koji vodi zajedno u neku socijalnu aktivnost.Možete se možda venčati sa prijateljem, ili postati prijatelji sa osobom posle braka... I u 12.kući - PAZI NA OVOG JUNA!!!!Može biti da je ovo neverovatna šansa da prvi brak ili poslovni partner sa kojim ste - predstavlja čak vašeg neprijatelja, osobu koja vas obmanjuje!Pogrešna osoba.Naročito ako nađemo loše aspekte sa vladaocem 7.kuće!Ovaj partner često je jako lep, ali je nekako restriktivan i stalno traži pomoć, pomoć, pomoć..... Slede aspekti sa Junom...

Quote:
Originally Posted by Rei VIdi Poruku
Hi Katarina!
Mozes li nam reci nesto o kontaktima Asteroida sa VX i Mj.Cvorovima?!
Ok, ali jednom drugom prilikom, trudim se da koristim ''narodni jezik'', suštinu i da ljudima koji malo znaju što jednostavnije i prostije pojasnim nešto u celini, a za to mi treba puno vremena...Samo pokušavam da ih provedem kroz elementarne stvari, jer odatle se ipak polazi....

Quote:
Originally Posted by viksi72 VIdi Poruku
Kada je Juno u trigonu sa Neptunom - ovo je ono metafizičko, ljubavno, senzualno savršenstvo, o kom često diskutujem Veza dve duše - unutrašnja: KA i spoljna:BAako krenemo po egipatskim ideologijama...Konekcija na totalnoj empatiji, harmonija opšta!

Ajme, boze, ovo imam sa ex deckom moj Juno u sekstilu sa njegovim Neptunom, a njegov Juno u konjukciji sa mojim Neptunom. Jel' zato nikako da se zavrsi?
Juno u konjukciji sa Neptunom nam kaže: MOLIM TE; NEMOJ ŽENITI NEKOGA JER TI JE ŽAO NJE; JER ŽELIŠ DA SAČUVAŠ TU OSOBU POKRAJ SEBE!ZAPAMTI OVAJ MAGIČAN BROJ:911! A pozitivan aspekt je sekstil sa Neptunom koji ti kaže:MOJ BIVŠI JE BIO SENZUALAN; EMPATIČAN; IMAGITIVAN!Ovaj brak ili veza bi doneli korist meni!U suštini daje samo iluziju o nekom, težnju da se idealizuje partner koji i nije takav, vidimo ono što želimo da vidimo u njemu!

Quote:
Originally Posted by select81 VIdi Poruku
Malo istrazujem, moj Eros je u vodoliji u 7.kuci a njegov uRaku u 10.kuci, sta to znaci
Naravno, 7.kuća pokazuje tradicionalno ličnu, blisku vezu, uključujući brak, poslovno partnerstvo, klijente, dugotrajne ''unije''...čak i same debate!To vereovatno niste znali!Eros na ovom položaju voli intimnu, blisku vezu, koja uključuje erotiku, transformisanu ''uniju'' moćan način!Priroda erotske ljubavi, kako god, ipak ukazuje na stabilnost...ali i na razvedene ljude sa decom koji i dalje nekako opstaju tu jedno za drugo...Treba pogledati i druge aspekte.A sad malo prouči samu Vodoliju, njenu seksualnost i samo pripiši to Erosu uz tumačenje 7.kuće.Isto tako čim je njemu u Raku, znači da je isuviše nežan za erotiku koju zahteva 7.kuća...Ali je zato dobro što mu je u 10 - taj Eros želi znati da su strastveni, erotični, potentni i harizmatični Erosi u 10.kući!Način na koji se oblače, hodaju, razlikuje ih ili bi makar to trebalo biti tako...Naravno ovde ima i skroz kontrarnih odstupanja, a zavisi i od kućevnog vaspitanja...Onda, još jedno usmeravanja: Obrati pažnju na stepene...I odnos Vodolija/Rak Nadam se da sam ti pomogla

Last edited by Skorpija; 09-05-2008 at 19:29..
Naši sponzori
Advertisement

Old 09-05-2008, 11:48   #27
damsel
Obično gatalo

damsel's Avatar

damsel je offline
damsel je na dobrom putu
Standardno

Katarina...jesi me zaboravila?

Old 09-05-2008, 12:01   #28
katarina
Obično gatalo

katarina's Avatar

katarina je offline
Cool

Quote:
Originally Posted by zujalica VIdi Poruku
Koliki su dozvoljeni orbisi za asteroide Eros, Amor, Cupido,... ? 1-2' ? Moj Pluton (9.kuca) je u konjukciji sa njegovim Erosom (5.kuca), orbis 1'.
Moraš polako od same sebe poći, od elementarnog u astrologiji i sinastriji, preko osobina planeta, asteroide i čega, preko aspekata i šta oni znače do stepena...Inače, nećeš naučiti astrologiju bez literature i kompliciranih fraza...Ovo je savet.Mislim da ćeš pronaći odgovor na ovoj temi, sigurno, ali moraš me prvo poslušati!
Quote:
Katarina...jesi me zaboravila?
Samo mi se ne sviđa kako si izgradila kartu...na astrou, a ovde govorimo o sinastriji ne samo natalu, mada ja to kroz analize objašnjavam

Last edited by Skorpija; 09-05-2008 at 19:27..

Old 09-05-2008, 12:05   #29
damsel
Obično gatalo

damsel's Avatar

damsel je offline
damsel je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by katarina VIdi Poruku
Samo mi se ne sviđa kako si izgradila kartu...na astrou, a ovde govorimo o sinastriji ne samo natalu, mada ja to kroz analize objašnjavam
čini mi se da je nesporazum...ispisala sam gore aspekte baš iz sinastrije pa si rekla da ćeš mi malo dati tumačenja kasnije kad budeš imala vremena...vidim da si sad online i da si nekima odgovarala pa sam zato pitala da li si me zaboravila...

Last edited by damsel; 13-05-2008 at 16:35..

Old 09-05-2008, 12:17   #30
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by katarina VIdi Poruku
Moraš polako od same sebe poći, od elementarnog u astrologiji i sinastriji, preko osobina planeta, asteroide i čega, preko aspekata i šta oni znače do stepena...Inače, nećeš naučiti astrologiju bez literature i kompliciranih fraza...Ovo je savet.Mislim da ćeš pronaći odgovor na ovoj temi, sigurno, ali moraš me prvo poslušati!
Hvala za odgovore Katarina. Znam ja da puno treba raditi,citati, za sklapanje price treba naravno imati i dara (kao i za ostale stvari u zivotu) i uopste ne mislim da imam dara za sve ovo, samo mi je interesantno da znam neke sitnice, a inace ne planiram da se bas bavim astrologijom. Zato
sam i pitala koliki su dozvoljeni orbisi za asteroide, jer sigurno nisu kao i za planete.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules