ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
...primjeri sinastrija koje su trajle čitav život

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 01-07-2010, 14:15   #16
egerija
Veštac

egerija's Avatar

egerija je offline
Registrovan: Jul 2009
egerija je na dobrom putu
Standardno

Ovde bi bilo dobro za primer uzeti poznate parove koje je ljubav vezivala do smrti. Primer Frida Kalo i Dijego Rivera koji uprkos brojnim neverstvima ostaju zajedno ili Dragan Nikolic i Milena Dravic koji su zivi, ali godinama su zajedno uprkos tome sto nemaju dece, pa ko neko nekim slucajem moze da dodje do informacija...

Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 01-07-2010, 14:28   #17

karma's Avatar

karma je offline
Registrovan: May 2007
karma je na dobrom putu
Standardno

razmišljam o zaključku i toleranciji, ali i o tome što je Imiširagić objasnio da za budućnost aspekta u sinastrijama treba gledati dispozitore...dakle ako je loš aspekt, a dispozitori ( i to : pr.za njezin mjesec koji je u ovnu gleda njegov mars kao dispozitor, ne pitajte me zašte-ne sjećam se više al pogledat ću...) nastavljaju međusobno loš aspekt, budućnost je u tom slijedećem aspektu ( mjesec i saturn u opoziciji, a njihovi dispozitori u sekstilu ) nakon povreda ili odvajanja dolazi do ponovnog zbližavanja i bliskosti )...trebalo bi to malo uključiti u proučavanja

Old 01-07-2010, 14:30   #18
Bosnian GirL
Veštac

Bosnian GirL je offline
Registrovan: Sep 2008
Bosnian GirL je na dobrom putu
Standardno

a sta ako je obratno? naprimjer u sinastriji mjesec i sunce imaju aspekt a njihovi dispozitori ne?

Old 01-07-2010, 14:35   #19
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

U tom slučaju gleda se stanje dispozitora...u kakvom je položaju, znaku...sa kojom planetom radi dobrar aspekt, a sa kojim loš i radi se procjena...

Zanimljiva je to teorija u kojoj za svaku planetu u sinastriji postoje dva dispozitora...tipa za ženin Mjesec u Ovnu gleda se kako je postavljen Muškarčav Mars...ali i ženin...ima tu dota za razmišljati i kombinirati...

Super je kada su dispozitori u aspektu , to svakako olakšava tumačenje...

Old 01-07-2010, 14:45   #20
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Registrovan: Sep 2009
gasimetrija je na dobrom putu
Standardno

za Bosnian Girl:...
SUNCE- konjukcija - PLUTON
Cudan seksualni nagon. Druge izaziva. Tajne veze. Neustrasive pustolovine.

Old 01-07-2010, 15:36   #21
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Pa sta da zakljucimo onda? Jel to znak trpljenja i tolerancije, kada ljudi sa takvim aspektima ostanu ceo zivot zajedno?

ima i toga.. medjutim, gledajuci brak mojih roditelja, moram da zakljucim i sledece: previse ljubavi na jednom mestu.. bilo su kao onaj crtani film sa pepeom, gde je moj pok.otac jurio za mamom po kuci i smarao je ponekada na kvadrat, dok je mama bilo onaj malko hladniji kraj price.. isto tako verujem da se mama nikada nije oporavila od njegove smrti i da mozda cak i ako pokusava da nadje nekog, tesko da ce ikada naci nekoga ko je toliko obozava.. to mi je i sama jednom rekla..

Old 01-07-2010, 18:31   #22
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Standardno

Evo i mojih 39.g. braka...upoznali se preko ljeta, zaljubili...ali se svatko vračao u svoj kraj tako da su se tokom tri godine tu i tamo dopisivali, a onda se ponovo nalaze na fakultetu...(da to je onda tako bilo)...mam je brzo zatrudnila...pretpostavljam zbog MO180UR i rodila se moja seka .

Evo karte http://i45.tinypic.com/2u8eyoo.gif (za tatu se ne zna točno v. rođenja, tako da kuće ne vrijede)

Tatino MO0SO u Vagi konjukcija mamino SO...ja mislim da ih je to držalo skupa, zajedno sa trigonom MO120SA...

Ali me čudi , mamin SA je neaspektiran , a bome i tatina Venera

- Dakle kako mama natalno ima Ve90PL,MA , tako tata, generacija svojim PLutonom egzaktno kvadrira njenu Veneru...

- imaju Ve0MA konjukciju , ali i drugi par njen.MA i nj. VE su u istom znaku, pa i to na neki način veže...

Imaju također i MA90PL

Tatin SUnce 0 Mjesec 90 Urani...Mamin Mjesec 180 Urani no i to je neka povezanost, haha...budući da je Mami Uran vladar 7.

E da mi neko da ovakvu sinastriju...prognoze bi bile...pa ja ne znam

Nije ni čudo što sam i ja nasljedila Urana u svojoj karti...kao i moja seka...koja ima Ve90Ur (ali separativno) a njoj je također 7. kuća u Vodenjaku...

Old 01-07-2010, 19:08   #23
Aeria Gloria
Obično gatalo

Aeria Gloria's Avatar

Aeria Gloria je offline
Registrovan: Apr 2010
Aeria Gloria je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by pepuuu VIdi Poruku
Evo i mojih 39.g. braka...upoznali se preko ljeta, zaljubili...ali se svatko vračao u svoj kraj tako da su se tokom tri godine tu i tamo dopisivali, a onda se ponovo nalaze na fakultetu...(da to je onda tako bilo)...mam je brzo zatrudnila...pretpostavljam zbog MO180UR i rodila se moja seka .

Evo karte http://i45.tinypic.com/2u8eyoo.gif (za tatu se ne zna točno v. rođenja, tako da kuće ne vrijede)

Tatino MO0SO u Vagi konjukcija mamino SO...ja mislim da ih je to držalo skupa, zajedno sa trigonom MO120SA...

Ali me čudi , mamin SA je neaspektiran , a bome i tatina Venera

- Dakle kako mama natalno ima Ve90PL,MA , tako tata, generacija svojim PLutonom egzaktno kvadrira njenu Veneru...

- imaju Ve0MA konjukciju , ali i drugi par njen.MA i nj. VE su u istom znaku, pa i to na neki način veže...

Imaju također i MA90PL

Tatin SUnce 0 Mjesec 90 Urani...Mamin Mjesec 180 Urani no i to je neka povezanost, haha...budući da je Mami Uran vladar 7.

E da mi neko da ovakvu sinastriju...prognoze bi bile...pa ja ne znam

Nije ni čudo što sam i ja nasljedila Urana u svojoj karti...kao i moja seka...koja ima Ve90Ur (ali separativno) a njoj je također 7. kuća u Vodenjaku...
pa...mamin stelijum u vagi + tatin stelijum...koliko sam pročitala to je baš jaka varijanta-tipa taj par bi učinio sve da zadrži svoju ljubav (mada ja znam jedan par koji ima stelijum +stelijum pa nisu zadržali svoju ljubav....mada im je sinastrija puna kvadrata i tih nekoliko konjukcija)

ne znam, gledam ove sinastrije i upoređujem sa onim propalim sinastrijama, mislila sam da ranjeni mesec dovodi do toga da osoba mora da beži iz veze...ali i ovde su meseci ranjeni...

pepuu, karma: kako se onda tumače aspekti za varijantudispozitor svoje planete kod partnera (ženina venera u ovnu pa se gleda muškarčev mars) ?

Old 01-07-2010, 19:18   #24
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Standardno

U principu da i onda se slaze prica...ako je taj muski MA recimo dobro postavljen i radi npr.trigon na zensko sunce,e to je dobro..
Ali ako je taj Ma u kvadratu sa npr. Zenskim vladarom asc,e to je lose...povredjuje je

Old 02-07-2010, 00:43   #25
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
Registrovan: Dec 2009
kanon je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Bosnian GirL VIdi Poruku
zasto je zanimljivo..so0pl?...ja sam citala da to nema mnogo veze, posto je pl generacijska planeta i svako ko ima priblizno godiste ima taj polozaj..al bas me zanima taj aspekat..znate li nesto vise kazati o njemu? =)
Pl jeste generacijska planeta. Moja generacija ima Pl60Ne, obje su spore pa nam je svima dopalo isto. Međutim So i Mo su brzi i u istoj generaciji rade različite aspekte, Ispravi me ako griješim .

Old 02-07-2010, 01:03   #26
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Standardno

Pa je...al sa Plutonom kao treba gledati jako male orbise...

Čula sam teoriju da neki uzimaju samo 1-2 stupnja...pogotovo za separacije...
Naši sponzori
Advertisement

Old 02-07-2010, 22:46   #27
NOVICSLAVICA
Druid

NOVICSLAVICA je offline
Registrovan: Mar 2009
NOVICSLAVICA će postati poznat uskoro
Standardno

PEPUUU- Udala se 04 06 1977 vencala 17 07 1977 - oko 12h i 30' znaci 33 god u braku
nikad se nismo rastavljali Ko ovde koga trpi i vise ispasta ???..

suprug rodjen 19 10 1951 god u 13h i 05 ' u Srbobranu nista se ne slaze
Slucaj valjda karmicke veze da se dobro izmucimo do smrti
Molim clanove da daju iskrene komentare hvala...

Old 03-07-2010, 00:18   #28
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Registrovan: Jul 2007
Hekata je na dobrom putu
Standardno

Mislim za trajnost neke veze mora da postoji lepi aspekti između svetla i Venere da su u nekom lepom aspektu, onda ima šanse da se toleriše, čim nema aspekata između venera dolazi do mimoilaženja, i komunikacija je loša da se trpi dalja veza kad sex postane manje zanimljiv... Što kažu u Kinezi:" Ako tražiš nekog za čitav život, traži onog s kim ćeš imati o čemu da pričaš do kraja života! "

Old 05-07-2010, 10:32   #29
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Standardno

Bila sam na putu Evo Sinastrije od Novic Slavice da možemo komentirati...

http://i47.tinypic.com/sxjins.gif

Ako će članovi biti raspoloženi za diskusiju, dodat ću i ostale karte

Ajmo

Old 05-07-2010, 10:59   #30

karma's Avatar

karma je offline
karma je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by NOVICSLAVICA VIdi Poruku
PEPUUU- Udala se 04 06 1977 vencala 17 07 1977 - oko 12h i 30' znaci 33 god u braku
nikad se nismo rastavljali Ko ovde koga trpi i vise ispasta ???..

suprug rodjen 19 10 1951 god u 13h i 05 ' u Srbobranu nista se ne slaze
Slucaj valjda karmicke veze da se dobro izmucimo do smrti
Molim clanove da daju iskrene komentare hvala...
baš gledam.....po aspektima nebi se reklo da je neka veličanstvena sinastrija, istina je da on tebi sjeda SA na ME - što znači da bi on tebi mentalno mogao biti težak ( tzv. psihičko maltretiranje) a s druge strane tvoj NE njemu pada na SO, ME...on često tebe ne razumjije problem u komunikaciji, neiskrena komunikacija itd.....jedini dobri aspekti su SA
60 VE, SA 120 MO, SO 0 ASC, VE 0 JU, VE120 JU, ovdje se čak ne vidi neka VELIKA ljubav- strast niti u početku, nego više pažnja i da vam je bilo ugodno, kako druženje tako i financijsko udruživanje....oboje ste bili na dobitku time što ste bili zajedno....trajnost proizlazi iz povoljnih saturnovih aspekata
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules