ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 11-10-2006, 18:14   #31
destiny
Obično gatalo

destiny's Avatar

destiny je offline
Registrovan: Aug 2006
destiny je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by moonstruck VIdi Poruku
drage moje,evo moje molbe za vas...radi se o mojoj najboljoj drugarici i decku sa kojim je od skoro u vezi...

paaaa...tako-kad god budete imale vremena

moon, pa da ih vidimo...
meni je prvo palo u oci sto je njeno Sunce u njegovoj I kuci, a njegovo u njenoj VII kuci, sto bi znacilo da ona njega gleda kao idealnog partnera, da bi joj bas on bio "savrsen", a on nju kao osobu slicnu sebi, koja ce uvek biti tu, velika podrska, oslonac, "idealna"...;
tvoja "draga" je jedna uspesna, ambiciozna dama kojoj je i potreban uspesan, jak muskarac, finih manira; ona je jako kreativna, narocito na polju procenjivanja, vrednovanja, statistike; ali je mozda u nedostatku sa pravim prijateljima, na tom polju je imala mnogo razlicitih iskustava, tako da u partneru trazi osobu od poverenja, oslonca, podrske, paznje; njemu je potrebno da ostvari dobru komunikaciju sa partnerom, da postoji razumevanje i uzajamna doza slobode, zenska osoba istancanog ukusa...
ono sto ce ih drzati zasigurno je dobra prica, slicna interesovanja, kao i oblasti svakodnevice, ali i osecaj prijateljstva, zajednickih provoda, smeha, jer oboje su pomalo atipicni po tom pitanju (to se vdi iz harmonicnog odnosa njegovog Saturna i njenog Merkura i Marsa, kao i njenog Urana i njegovo Jupitera); doduse Jupiter ima i kvadrat sa Venerom (njenom) sto bi trebalo preduprediti, jer moze doci do prevelike popustljivosti jednog prema drugom u trosenju, postupcima, a kasnije to moze dovesti do nekih nesuglasica; Mozda losi aspekti njegovog Saturna i njenog Neptuna i Sunca mogu ukazati eventualno na to da nakon lepog pocetka, punog idealizma i optimizma, on pokusa da ogranici njenu kreativnost, mozda neobican stajling ili nesto slicno, kao i zelju za novim znanjima (npr. religija, filozofija...) ili pak ne bude toliko zainteresovan za putovanja, istrazivanja; s druge strane njen Saturn ima lepe aspekte sa njegovim Uranom i Saturnom, sto zasigurno ukazuje na dugotrajnost veze, uskladjenim pogledima na buducnost, osecaj velike povezanosti (cim je toliko Saturn naglasen); jedino sto mi fali ovde jesu aspekti Sunca i Meseca (narocito njegovih), sto bi dalo vise emocija i bliskosti...jedno je sigurno, bice dugo u kontaktu, ma koje vrste...neka im je sa srecom!

jubac

mozda

Nikad neces odrasti mali veseljace...
Submit to Digg   Sinastrija Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 12-10-2006, 00:12   #32
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Usporedni horoskop
UVOD U USPOREDNU ASTROLOŠKU ANALIZU - SINASTRIJU
Ovaj uvod je napisan da bi vam predstavili astrološke pojmove i da vas uvede u razumijevanje astrologije odnosa veza, odnosno, usporednog horoskopa. Astrologija se temelji na konceptu da energije planeta utječu na naše živote, kako osoba tako i društva u cijelini. Astrolozi koriste nekoliko metoda za analiziranje dinamika veze. Neki od najčešće korištenih jesu: Planete u aspektima (Sinastrija), Planete u kućama, Tranziti i progresije, te kompozit. Mi se u ovoj analizi koristimo metodom Planeta u aspektima (Sinastrija).

Sinastrija - Astrološka analiza odnosa u vezi
Riječ sinastrija dolazi od grčkog prefiksa "syn" - donijeti zajedno i "astron" - zvijezda. Posrijedi je usporedba dva horoskopa za određivanje kompatibilnosti (uskladivosti). Svaka veza može biti analizirana sinastrijski (poslovni partneri, roditelj-dijete, učitelj-učenik, itd.), ali ovdje se primjedbe odnose isključivo na veze ljubav/brak. Sinastrija predstavlja jedno od najsloženijih područja astrologije, a bavi se uspoređivanjem horoskopa i analizom odnosa.

Planete u aspektima (Sinastrija)
Sinastrija analizira kakav aspekt (odnos) imaju planete Osobe A na one od Osobe B, i obratno. Konjukcije i opozicije imaju najveći utjecaj, dok trigoni, sekstili i kvadrati imaju manje značajan utjecaj. Grub primjer uspoređivanja planeta pomoću aspekata je promatranje znakova Sunca samostalno, ali postoji desetak i više faktora koji također trebaju biti uzeti u obzir i odvagnuti, zbog čega treba precizno izračunati karte obje osobe.

Sve planete, kuće i svaki pojedini faktor u vašoj astrološkoj karti pojašnjava vašu vezu. Glavnu ulogu u sinastrijskoj usporednoj analizi imaju samo aspekti formirani od tzv osobnih planeta: Sunca, Mjeseca, Merkura, Venere i Marsa. Planete koje se sporije kreću imaju slab utjecaj na neku vezu. Aspekti formirani sa Neptunom i Plutonom se javljaju u svim kartama osoba rođenih kad i vi i imaju slab generacijski utjecaj u jednoj vezi. Pa ipak, i oni se često koriste da bi učvrstili ili pojasnili neko tumačenje. Planete koje daju posebnu težinu u vezama jesu: Sunce, Venera, Mjesec i Mars.

Sunce simbolizira vašu osobnost, životnu snagu i individualnost, srčanost i odvažnost. Venera govori o ljubavi, naklonosti, vrijednosti, ljepoti i privlačnosti, a pokazuje koje kvalitete za vas treba predstavljati ljubav da budete privučeni prema osobi ili situaciji i gdje ćete vi najvjerojatnije pronaći ljubav. Mjesec simbolizira vaše potrebe za emotivnom sigurnošću i naklonošću, a pokazuje i gdje ćete vi vjerojatno primiti podršku i pažnju od drugih. Mars pokazuje akciju, strast, seksualnost, inicijativu, zauzimanje stajališta i spremnost za borbu.

sa net-a

Lara

Old 12-10-2006, 17:28   #33
moonstruck
Prijatelj foruma

moonstruck's Avatar

moonstruck je offline
Registrovan: Sep 2006
moonstruck je na dobrom putu
Standardno

Quote:
moon, pa da ih vidimo...
meni je prvo palo u oci sto je njeno Sunce u njegovoj I kuci, a njegovo u njenoj VII kuci, sto bi znacilo da ona njega gleda kao idealnog partnera, da bi joj bas on bio "savrsen", a on nju kao osobu slicnu sebi, koja ce uvek biti tu, velika podrska, oslonac, "idealna"...;
tvoja "draga" je jedna uspesna, ambiciozna dama kojoj je i potreban uspesan, jak muskarac, finih manira; ona je jako kreativna, narocito na polju procenjivanja, vrednovanja, statistike; ali je mozda u nedostatku sa pravim prijateljima, na tom polju je imala mnogo razlicitih iskustava, tako da u partneru trazi osobu od poverenja, oslonca, podrske, paznje; njemu je potrebno da ostvari dobru komunikaciju sa partnerom, da postoji razumevanje i uzajamna doza slobode, zenska osoba istancanog ukusa...
ono sto ce ih drzati zasigurno je dobra prica, slicna interesovanja, kao i oblasti svakodnevice, ali i osecaj prijateljstva, zajednickih provoda, smeha, jer oboje su pomalo atipicni po tom pitanju (to se vdi iz harmonicnog odnosa njegovog Saturna i njenog Merkura i Marsa, kao i njenog Urana i njegovo Jupitera); doduse Jupiter ima i kvadrat sa Venerom (njenom) sto bi trebalo preduprediti, jer moze doci do prevelike popustljivosti jednog prema drugom u trosenju, postupcima, a kasnije to moze dovesti do nekih nesuglasica; Mozda losi aspekti njegovog Saturna i njenog Neptuna i Sunca mogu ukazati eventualno na to da nakon lepog pocetka, punog idealizma i optimizma, on pokusa da ogranici njenu kreativnost, mozda neobican stajling ili nesto slicno, kao i zelju za novim znanjima (npr. religija, filozofija...) ili pak ne bude toliko zainteresovan za putovanja, istrazivanja; s druge strane njen Saturn ima lepe aspekte sa njegovim Uranom i Saturnom, sto zasigurno ukazuje na dugotrajnost veze, uskladjenim pogledima na buducnost, osecaj velike povezanosti (cim je toliko Saturn naglasen); jedino sto mi fali ovde jesu aspekti Sunca i Meseca (narocito njegovih), sto bi dalo vise emocija i bliskosti...jedno je sigurno, bice dugo u kontaktu, ma koje vrste...neka im je sa srecom!

jubac
Sudbinice, Hvala ti puno!!!

Vidis, takav "utisak" je i na mene ostavila njihova karta....te tako, hvala ti sto si na ovaj nacin i podrzala moje vidjenje stvari ...sad, kako cu ja naci nacin da njoj saopstim analizu-o tome cu da razmislim...
Kao sto ti kazes, i meni je "upao u oci" nedostatak ovih kontakata...posebno mi se ne dopada kvadrat koji Sa pravi sa njenim So...ne bih volela da on negde,nekako pocne da forsira ozbiljnost naspram nje...dobro, jeste tu ukljucena moja neobjektivnost, ali ona zaista jeste jedna divna devojka...
ne znam...
hajde, sacekacu ako jos koja devojka da svoje vidjenje, pa da vidimo...da "procackamo" redom aspekte i moguce reakcije.. ne mislim samo pritom na njih dvoje....onako-uopsteno

...Prave reci kao zvezde padnu same,po svom nikne jogunasti beli krin,
nekad trazis poentu na kraju drame - a poentu krije prvi cin...

…VTBDUN…

please..
Old 14-10-2006, 19:56   #34
branka 7
Švrća

branka 7's Avatar

branka 7 je offline
Registrovan: Oct 2006
branka 7 je na dobrom putu
Standardno please..

kod mene u zivotu,su svi problemi nekako resivi,tj.za sve imam snage da se suocim,osim sa ljubavnim.
ja sam od onih sto jos veruju u bajke i princa na belom konju,pa sam jako nezadovoljna pored toliko momaka,koji se trude oko mene a ja ko da ne vidim,kao magla pred ocima,i ta kocnica -saturn u 5.polju me ubi.
tj.toliko tacno znam kakav bi on trebao da bude,da drugima ne dajem sansu ni da mi pridju.
ako budete raspolozene,kazite mi sta u mojoj natalnoj karti pise kada cu ja upoznati tog "princa"?
p.s-ili sam ga vec upoznala?jer bi to trebalo.da se desi u ovom periodu.

Old 16-10-2006, 18:08   #35
destiny
Obično gatalo

destiny's Avatar

destiny je offline
Standardno

brankic, ovde pricamo o sinastrijama, znaci da bi nam trebala jos necija karta, pored tvoje, pa da vas uporedimo, ali ajde, potrudicu se da odgovor ne bude mnogo off topic, ali bi najbolje bilo da se ovo prebaci u Osnove u V kuca...
nego, taj tvoj Saturn je ovde egzaltiran (u Vagi), samo steta sto je Vaga ukljesten znak, to ga malo koci;dodatno Saturn gradi sekstil sa Neptunom (iz VII kuce), kao i trigone sa AC-om i MC-om i konjukciju sa Plutonom, sto ga sve cini lepim, aktivnim, pozitivnim za tebe; e sad ko-vladar V kuce je Venera, koja je otisla u VI kucu u znak Skorpije, sto govori o tome da ne mozes skroz da se opustis, vec sve nekako cuvas u mislima i suzdrzavas se, osim kad je posao u pitanju, odnosi na poslu, a sigurno ce se tu naci neka ljubav; vladar Mars otisao u VII kucu, tako da ocekujes od svake veze ocekujes mnogo, ozbiljnost, vezanost, dugotrajnost, i u tome si nestrpljiva; vladar VII kuce (koji i govori o tvom buducem) je otisai u VI kucu, sto nas opet vraca na sferu posla, ali i na strasti koje ce se medjusobno rasplamsati s obzirom da je tu JU u Sco, i to konjukcije sa Venerom i Suncem; suvladar VII kuce je SA o kome smo vec kuckali; e sad u VII kuci su Mars i Neptun sto moze da ukaze na nekog stranog porekla ili barem koji radi za neku stranu firmu, predstavnistvo...
trenutno ti je Mars u konjukciji sa Saturnom, pa se zato mozda osecas malo skuceno, nestrpljiva si jako, ali veruj mi samo se opusti i spremno sacekaj ono sto ce te "strefiti", osnosno onog koji ce te osvojiti...
jubac
mozda

Old 16-10-2006, 19:06   #36
branka 7
Švrća

branka 7's Avatar

branka 7 je offline
Standardno

hvala na razumevanju i trudu!
stvarno sam ,to je upravo zbog te nestrpljivosti o kojoj pricas.
cim saznam tacne podatke od "jednog..",eto mene sa uporednim.
a sad odoh u "osnove", cmokic

Quote:
Originally Posted by bamby VIdi Poruku
Branka, nismo se razumele. Ono sto sam htela da ti ukazem na temi o Marsu a i ovde jeste da se pitanje, kada ces ga upoznati moze postaviti u tranzite ili solar... Na ovoj temi su samo sinastrije.
Hajde, ne podizi taj zid... Za koji dan ti saljem odgovor...
ne verujem,kako za tren sve zeznem ..izgleda da mi merkur,ovih dana nesto ne radi!
bamby ponovo hvala,stvarno izvini.
bicu strpljiva.
p.s-a taj zid..evo trudim se,necu.

Last edited by Nenita; 06-06-2007 at 14:03..

Old 26-10-2006, 18:02   #37
hajdi
Početnik

hajdi's Avatar

hajdi je offline
hajdi je na dobrom putu
Standardno

destiny,
mene nema nema pa se eto pojavim sa problemima znam da je to malo bzvz.. valjda mi neces uzeti za zlo ..
tuzna sam .. ubija me daljina ... sve je tako cudno i ludo u isto vreme..on i ja trajemo vec pola godine a videli se samo dva puta ... ko bi to izdrzao aj aj... i jos mu verna kao Penelopa , i on meni (verujem mu) ali mi nije jasno zasto ga nema ,zasto ne dolazi da me vidi .. kuka kako ne moze da izdrzi da me ne vidi,non stop se cujemo i ne osecam da me zapostavlja ali mi je cudno zasto nece da dodje .. on kaze uskoro ... uskoroo ... brzo cu doci .. i tako vec mesec dana ... znam da ces mi reci da sam glupa i luda sto mu verujem,ali ja ne mogu opisati nas odnos... mnogo smo se zaljubili i osecam ga kao svog.. kao da smo jedno telo .. ali kao da mu nesto neda da se vidjamo cesce...on je trenutno u Podgorici..nije to daleko da se ne vidjamo ...ali mi nije jasno zasto ga nemaa ...on kaze da ne moze zbog posla i zbog obaveza ali da me voli valjda bi trebalo da doleti..ne znam nisam pametna...tesim se ovom njegovom XII kucom .. tajna ljubav .. kao da mora ovako biti..verujem da mi je sudjen jer sam u njemu pronasla sve sto sam ikad zelela...uh,jako zajebano...luda sam za njim... halp ...
p.s jako se lose psihicki osecam...kao da imam 100 godina...neku starost osecam u sebi .. ne znam ... nesto mi se desava ...ali ne opirem se,prepustam se nekako .. valjda mi to saturn radi..ne znam
ljubac do neba

honey
http://img96.imageshack.us/img96/9890/hajdigu0.gif

Old 26-10-2006, 20:31   #38
destiny
Obično gatalo

destiny's Avatar

destiny je offline
Standardno

ooo my dear hajdic... ti znas koliko si mi draga i koliko verujem u one tvoje reci podrske koje nesebicno delis drugima, tako da sve njih spajam u jedan veliki topli zagrljaj, dok ti ne stigne on, da ti svoje ruke pruzi...veruj i nadaj se, ugrej svoje srce, da bi mogla i njegovo, znaj da nisi sama; i uzivaj u tim lepim osecanjima, tu privilegiju nema svako, a ti si rodjena da volis i budes voljena...nego, da se okrenem malo astroloskoj strani, da ne budemo bas off topic
tranzitni ME i JU ti prave kvadrat sa natal. SA iz VI kuce, sto te i cini da se osecas bolesno, a komunikacija spora ili na odlaganju, na to cu dodati i kvadrat tranzitnih SU, MA i VE sa tvojim natal MA iz V kuce, sto te svakako cini nestrpljivom, sve vise i vise, a narocito jer osecas priliv energije; kako pomenute tri planete polako izlaze iz tvoje VII kuce i priblizavaju se VIII, bice ti potreban neko fizicki, bolje vec kreni na neki aerobik, sport, igranje...; situaciju sa njim ti tako uzbudljivu i neizvesnu cini UR-R koji je na tvom natal Mesecu iz XIIkuce (mislim da ti je jasan ovaj deo );
s druge strane njemu je tranzitni SA pri kraju IX kuce, prosao Mesec i ide ka MC-u, pa nije ni cudo sto nikako da ti dodje, moras biti strpljiva; mislim da ce mu i trebati oko mesec dana, jer ce se tad Sunce, Mars i Venera pribliziti AC-u i I kuci i dati mu neophodnu energiju da zavrsi sve...i bude srecan sa svojom slatkom hajdic...

jubim te najvise i samo ti kuckaj, ako treba i svaki dan!
mozda

Old 27-10-2006, 13:24   #39
hajdi
Početnik

hajdi's Avatar

hajdi je offline
hajdi je na dobrom putu
Standardno

destiny moja najdraza,
tako me podsecas na sebe..tako imas veliko srce i uvek si nekako topla i dajes drugima bezuslovno .. malo si me rasplakala zbog toga aj aj ..a sta cu pogodi me to ... raznezi me .. u sekundi sam osetila neko olaksanje ... podrsku.. svi me samo kritikuju .. kako gubim vreme . kako sam suvise dobra..naivna,nezrela,zivim u iluzijama ... ali meni je dobro ... sledim svoje srce jednostavno ..
puno te volim .. ne mogu ti opisati kako si mi dala snagu da idem dalje i pratim svoju intuiciju ...
malo sam skrenula sa teme .. uh..
ljubim te sudbino moja ...

honey
http://img96.imageshack.us/img96/9890/hajdigu0.gif
Naši sponzori
Advertisement

Old 23-11-2006, 03:44   #40
branka 7
Švrća

branka 7's Avatar

branka 7 je offline
Standardno

prvo moram da vam se pohvalim ,da sam nasla decka!pa sam pojurila da vidim da li je neko raspolozen da mi kaze da li ce nesto lepo da bude...ili da se vracam ''bedak'' ..
posto nisam naucila da ubacujem kartu,ja cu reci njegove podatke pa ko bude mogao od moderatora,neka stavi kao kartu,tj.link.
Gnjilane 30.5.1981. 03.30h(nervira me sto vreme nije 100%tacno,izmedju 3 i 4h.pa nek bude onda 3.30h.,sta da radim kad ne moze sad da proveri)A i mislim da je pre bik nego blizanac u asc.

inace,stalno prica o zenidbi i ako se znamo samo mesec dana,ih taj jupiter koji mu ulazi u 7.kucu ga je totalno sludeo..i sve ostale planetice koje mu naviru.
mada se ja ne dam tako lako

Branka 7 - chartovi
Old 23-11-2006, 14:56   #41
destiny
Obično gatalo

destiny's Avatar

destiny je offline
Talking Branka 7 - chartovi

Brankic, evo njegovog chart-a: http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...gif&res=100&va=

a evo i sinastrije: http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...gif&res=100&va=

komentar ce biti uskoro...jub,jub,jub
mozda

Old 05-12-2006, 11:46   #42
magdalena
Obično gatalo

magdalena's Avatar

magdalena je offline
magdalena je na dobrom putu
Standardno

Jedno pitanjce, da mi pomognete
Evo, gledam kartu jedne devojke sa kojom radim - uslovno receno, moje sefice. To je 3. ili 4. osoba sa kojom imam sledeci slucaj: konjukcija mog Asc i njenog Mc.
Druge 2 osobe: moj tata i moja najbolja prijateljica!
ne mogu da se setim ko bese No4
Znaci, bitne osobe, ali sta bi to konkretno znacilo. I to su bas egzaktne konjukcije, i to na 9*Sag, gde se inace nalazi Antares...

Last edited by magdalena; 14-12-2006 at 18:46..

Old 15-12-2006, 17:38   #43
uspavana
Prijatelj foruma

uspavana's Avatar

uspavana je offline
uspavana je na dobrom putu
Unhappy

Drage moje,
Jedan paaaar u sinastriji ima jaaaaako lepe aspekte ali, SAMO ima Sa0Pl...
Zanima me vaše mišljenje a i uopšteno tumačenje Sa(ona) 0 Pl(on) jer jako malo sam u literaturi našla o istom.
Thnx unapred

sinastrije...da vidimo...
Old 15-12-2006, 20:59   #44
destiny
Obično gatalo

destiny's Avatar

destiny je offline
Wink sinastrije...da vidimo...

brankic, mislim da je onda resenje najpre da vidimo [img]njega[/img] , a onda evo i vase sinastrije ...
mogu reci, ovako na prvi pogled da ima tu lepih stvarcica: njegov AC pada u tvoju VIII kucu, sto znaci da te stvarno privlaci, onako fizicki i strastveno , a tvoj AC pada u njegovu V kucu, plus sto je njegova VE u konjukciji sa tvojim AC, tako da si definitivno pogodila njegovu zicu i nasla mu slabe tacke

ajde kuckamo se sa vise info jub...
mozda

Last edited by destiny; 15-12-2006 at 21:19..

Old 15-12-2006, 21:21   #45
magdalena
Obično gatalo

magdalena's Avatar

magdalena je offline
magdalena je na dobrom putu
Standardno

Pa pretpostavljala sam bambic da je tako nesto u pitanju... nego me prosto iznenadjuje da imam vise ljudi u bliskom okruzenju sa tim uporednim aspektom

Quote:
Originally Posted by uspavana VIdi Poruku
Drage moje,
Jedan paaaar u sinastriji ima jaaaaako lepe aspekte ali, SAMO ima Sa0Pl...
Zanima me vaše mišljenje a i uopšteno tumačenje Sa(ona) 0 Pl(on) jer jako malo sam u literaturi našla o istom.
Thnx unapred
joj ne znam sta bih ti rekla sem da imam taj slucaj, a ni mene to nije bas najjasnije. Doduse, nisu bas svi ostali aspekti jaaaaako lepi
mozda su tu neke tajne na delu, neke okultne stvari.... nesto za sta oboje imaju odgovornost. Ne znam...
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 2 (0 član/članova i 2 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules