ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
Vjecna ljubav ? Ili patnja ?

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 21-02-2015, 23:08   #796
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Registrovan: Oct 2012
elza će postati poznat uskoroelza će postati poznat uskoro
Standardno

Alea, ja nisam duh, samo sam malo nezgodan sagovornik
Za forumske "vešticE" i tako to.
Al' to nije tajna.

Elem, ja sam postavila sinastriju s nekim ko je oženjen, s kim imam super odnos, i bilo mi je preteško da imam "vezu", a da znam da nikud ne vodi, jer ga iskreno volim.

S obzirom da znam da mu je supruga isto godište kao i ja, i njen Saturn opšti lepo s njegovim VE i MO - pa sam prosto ukapirala da neki odnosi opstaju zahvaljujući onim bitnim svetlima i konjukcijama.

I naravno, povezanost izmedju naših osa, pa ne čudi što smo se upoznali s tranzitima koji su nam bili na Asc. Eto
Da ne bude da tražim tumačenje, samo ja jako osećam aspekt SA 90° moja VE - i znam kroz kakav sam svoj "mazohizam" prošla, dotakla samo tlo onog momenta kad sam ga pustila. Al jbg.i to je ljubav. Poštujemo se, i mislim da bi smo sjajno funkcionisali u svakodnevnom životu, što zbog naših Marseva u istom znaku, pa kapiramo šta znači "obaveza", pa i prevare bih preživela. Ali SA 90 VE - egzaktan, ipak ostaje, i ja bih ga za takvog muškarca trpela. Propala, ali trpela! Jeste sadistički
Submit to Digg   Saturn u sinastriji Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 21-02-2015, 23:12   #797
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Nina Sofia VIdi Poruku
Hvala Alea

Interesantno za dvanestine , potpuno sam na njih zaboravila jer i ovako imamo brdo jakih aspekata ( moj Mo0Ma konjukcija njegov Ma , So60So (egzaktno), moj Ju 0 njegov Me0Ve , njegov Mo Ge 120 moja Ve )... Ali dvanestine nisam gledala uopste..

Je'l imas primer kako bih mogla da posmatram dvanestine u smislu tumacenja , jer nisam bas sigurna kako na to tacno da gledam ...
Duodekatemorije osim što daju bliži opis neke planete u natalnoj karti, jačaju ili slabe njen položaj, a povezanost dve karte preko dvanaestina, prema mnogim astrolozima jednako je snazna kao i konjunkcija dve planete.

Sinastrija iz ugla TA

Da ne prekucavam sada sve.
A jesu vam to bas snazni aspekti.

@Elza znam tebe odavno, nego mi je ona sinastrija konfuzna.
Vise volim da gledam pojedinacne natale. Lakse ih je uporediti, a i ne gledam transsaturne.

Old 21-02-2015, 23:12   #798
Katjasr75
Obično gatalo

Katjasr75's Avatar

Katjasr75 je offline
Registrovan: Nov 2013
Katjasr75 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
A, mozda nikad nisu postojali ni ona ni on?!

Izvini, ali ja ne razumem tvoje pitanje.

Vise ne znam ko je ovde pravi a ko fantomski "clan" a istrosih se pokusavajuci da svoje znanje podelim svima, ne stedeci se.

Ali nekad mi se cini da neki postovi odlaze u vetar na ovom forumu!
I onda kad procitam ove nebuloze, zazalim debelo.
moguce je da ne postoje, ali i da je istina prica nema hepi end

Ima dobrih analiza i postova ovde, steta je da ljudi odlaze koji znaju nesto zbor par fantoma

Old 21-02-2015, 23:15   #799
Nina Sofia
Veštac

Nina Sofia's Avatar

Nina Sofia je offline
Registrovan: Oct 2011
Nina Sofia je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Duodekatemorije osim što daju bliži opis neke planete u natalnoj karti, jačaju ili slabe njen položaj, a povezanost dve karte preko dvanaestina, prema mnogim astrolozima jednako je snazna kao i konjunkcija dve planete.

Sinastrija iz ugla TA

A jesu vam to bas snazni aspekti.
Hvala , bas cu da pregledam ovu temu , nju nisam ni primetila ovde

Old 21-02-2015, 23:27   #800
gbruthbg
Obično gatalo

gbruthbg je offline
Registrovan: Sep 2014
gbruthbg je na dobrom putu
Standardno

Quote:

Sinastrija iz ugla TA

Dvanestine ne mogu da se gledaju preko astro.com , ja ih nisam nasla ?
Jel to u Morinusu ? Kad je onako plav natal izgleda ?

Old 21-02-2015, 23:35   #801
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Da, ovo su metode Tradicionalne astrologije, i nema ih u Astro.com, kao sto nema ni Profekcija ni Firdarija...
Ali da, Morinus racuna i dvanaestine.
Imate na pdf Tradicionalna astrologija link do Morinusa i instalacije tog programa, mada ja sada ne mogu da pronadjem gde je.
Ali evo moze da se skine odavde, i treba skinuti Tradicionalnu verziju.

Upotreba Morinus programa I deo - AstroRiznica

Old 21-02-2015, 23:38   #802
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by elza VIdi Poruku
Ali SA 90 VE - egzaktan, ipak ostaje, i ja bih ga za takvog muškarca trpela. Propala, ali trpela! Jeste sadistički
Ma to iz tebe govori MO u Skorpiji.
Ljubitelj fatalizma...

Old 22-02-2015, 14:43   #803
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
elza će postati poznat uskoroelza će postati poznat uskoro
Standardno

Oće to Pozitvno mislim da jeste, ipak, da mogu podneti da ja popadnem, ali ne i ds gledam kako neki muškarac pored mene pati i propada.
Mada kad taj ima natalno Ve90Sa sve nade polažem u Mesec koji je svuda samo ne "kod kuće".

Old 02-03-2015, 15:00   #804
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Registrovan: Mar 2011
danica_91 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by dunja2501 VIdi Poruku
Nama je ta konjukcija u mom 9 polju i u njegovom 4 a njemu je natalno Mo u sco u 4 p.
Jesam ja bila po malo saturnovski okrenuta ali ne u smislu hladjenja vec ozbiljnosti u vezi,sto njemu nije odgovaralo. Ono sto konkretno jos uvek osetim od ove konjukcije je to sto se odnos nije definitivno prekinuo, stalno se negde srecemo (sudbinski aspekt), obnavljamo kontakt ali se konkretno jos uvek nije nista resilo....ovaj aspekt je lepak, ljudi se tesko razdvajaju, pa i kad zele to...neko ili nesto slozi kockice da se opet sretnu, ali ni to ne znaci da ce ishod biti srecan jer Sa0Mo prvenstveno tegli vezu,daje na vremenu i jako je tezak.
potpuno se slazem, moja najveca ljubav i ja smo imali njegov Sa90moj Mo...ali sto kazes sudbinski susreti,slazem se...sretali smo se po drugim drzavama u punim mracnim klubovima, i bas naletimo jedno na drugo u svoj onoj guzvi i jos se sudarimo i onda skontamo da smo to mi, pa onda bude sok i tako to...ali zivimo u drugim drzavama i nikad necemo da se pomirimo, ali da ima te neke sile, ima...

inace, ja imam natalno Ve0Ma180Sa ali nikad nisam usla u vezu sa muskarcima sa kojima to imam u sinastiji, sto je vrlo cudno..izgleda bezim od takvih odnosa unapred, ne znam...

uglavnom bude Pl naglasen ili Sa i Mo na uglovima...ali Sa aVe li Ma nikada nisam dozivela...

Old 09-03-2015, 20:10   #805
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Registrovan: Mar 2011
danica_91 je na dobrom putu
Standardno

da li je neko imao u sinastriji aspekt Sa0Pl?

moj PL je u pitanju, i kod asc mi je, vladar mog asc, a njegov Sa je vladar njegovog asc...

pa da li je to neka karma i kako se to zavrsava na kraju?

on i ja imamo ogromnu razliku u godinama, on je iz amerike, ja odavde, znaci totalno drugaciji zivoti, totalno drugaciji status i tako to, covek nas nikad ne bi stavio zajedno..a opet kad smo zajedno kao da smo celi zivot zajedno i da se mnogo dobro poznajemo...

dodatno ima Ju0mojJMC...pa je to mozda isto to neko nase prepoznavanje...

pa bih volela da cujem malo vise o Pl0Sa ako je neko imao sa nekim?

Old 28-03-2015, 13:18   #806
meseczvezdice
Obično gatalo

meseczvezdice je offline
Registrovan: Jan 2015
meseczvezdice je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Postavila si dve iste karte, pa ne znam cija je, tvoja ili njegova.

Ovo je Blizanac/Jarac, kome je vladar - SA.
Taj ima MO u Lavu i u periodu o kome pricas njemu je SA pravio 90MO0MA u 7.

Sada vidim da je on u pitanju...pa eto ti objasnjenja, on partnerke dozivljava kroz natalni aspekt MA0MO a ovaj aspekt ume da donese emotivne povrede za njegove partnerke koje su predstavljene tim MO.
Ti si mu dosla u tranzitu SA kroz Skorpiju a on je ASC Jarac, sto znaci da mu je SA natalni vladar ASC.

Ti si Strelac a Strelcevima je SA, cim je zakoracio u Skorpiju usao u 12 znak od ASC, a to je vrlo tezak tranzit.
Kada se SA u ljubavi dozivljava kroz 12. onda ume da donese veze u kojima se osoba oseca kao rob, u zaztocenistvu, u strahu, kao da je neko zlostavlja i muci, jer ovo je kuca u kojoj se ovaj malefik najvise raduje.

Njegov natalni SA iz Riba je u kvadratu sa tvojim vladarom JU sto oznacava prisilu, SA je taj koji vrsi pritisak na JU, presuje ga, ljubomorise, zeli da ga ponizi i baci na kolena.Takodje taj SA iz Riba je u kvadratnom znaku ka tvom ASC. Ovaj kvadrat SA90JU je aplikacioni, sa malim orbisom sto znaci da se kroz vreme pojacava i rusi.
SA je narocito opak u nocnim rodjenjima, kakvo je njegovo.
Nemas ti SA90MA, jer Strelac i Ovan ne mogu ni na jedan jedini nacin biti u kvadratu.
Ono sto ti tesko pada je sto ti je MO kao planeta emocija vladar 8. ( kao i svim Strelcevima ) u Lavu i bio aktiviran tim tranzitom SA kroz Skorpiju, kao i natalna VE.

SA je dugo bio na pocetku Skorpije u kvadratu sa tvojim MO, i ti si taj tranzit dozivela kroz tog SA u Skorpiji ( njegov natalni vladar ).
On u svom natalu nosi sliku partnerke koja je emotivno ranjena - MA0MO, i oboje imate MO u Lavu, pa vas je taj SA kvadrirao i jedno i drugo, a obzirom da je on natalno Jarac, ti si ga takvim i dozivela.
To ce te drzati jos neko vreme, jer SA je sada 180JU tvoj, ne bi me zacudilo da ti se opet pojavi odnekud kada SA krene napred-nazad...
Alea, bili ste u pravu. Bas sada kada je Saturn krenuo retro, on se iznenada javio , posle godinu dana, i rekao mi da u tom periodu kada smo raskinuli vezu, on je imao neke probleme koje nije mogao da mi kaze, kao da mu je devojka sa kojom je bio pre mene ostala u drugom stanju, pa su jurili doktora da abortira, bla bla.... ne znam da li je to istina ili ne, ali ne verujem mu nista.... nisam mu dalje nista pisala i nemam nameru, jer znam da opet ima neke zle namere... i da, opet mi je rekao kako mene svi mrze na fakultetu, kao on me ne mrzi..... on je katastrofa
Naši sponzori
Advertisement

Old 28-03-2015, 15:47   #807
mrgud78
Veštac

mrgud78's Avatar

mrgud78 je offline
mrgud78 će postati poznat uskoromrgud78 će postati poznat uskoro
Standardno

U zivotu sam imala tri veze. U dve je moj Saturn bio na jihovim Venerama. I jesam bila teska ali su me voleli.
U trecoj vezi nista od toga i za njega sam se udala.

Old 14-11-2015, 22:04   #808
sunshine
Početnik

sunshine je offline
Registrovan: Nov 2015
sunshine je na dobrom putu
Standardno

Divna je ova tema, ne mogu da prestanem da citam. Posto mi je koleginica, koja se razume u astrologiju, rekla da imam u sinastriji tezi aspekt izmedju mog Meseca i njegovog Saturna (sto i osecam), htela sam da vas zamolim za misljenje. Vidim da ima clanica koje se odlicno razumeju.
Mada, ona mi je rekla i da je njegov Mesec napadnut od strane neke moje planete, ako se dobro secam... Kako ne znam kako da postavim natale, reci cu moj datum rodjenja - 1.8.1990. 9.30 am u Beogradu i njegov - 8.5.1986. u Cg (vreme ne znam). Ako biste mogle da bacite pogled na moj i njegov natalni. I nas uporedni. Bila bih vam jakoo zahvalna.

Old 14-11-2015, 22:47   #809
ElipsaZ
Obično gatalo

ElipsaZ's Avatar

ElipsaZ je offline
Registrovan: Oct 2015
ElipsaZ je na dobrom putu
Standardno

Koliko ja znam, ne može se raditi uporedni ako nemaš tačno vreme i mesto rođenja jer i kuće utiču da bi se dobila jasna slika. Sudeći prema ovome što se vidi po vašim kartama, ali to ništa nije pouzdano jer nemaš tačno vreme i mesto njegovog rođenja, tvoj mars napada njegov mesec, moguće da se borite za prevlast u vezi, ko će biti dominantniji, ali nemoj da me držiš za reč :P

Old 14-11-2015, 23:14   #810
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Quote:
Dovoljno je dva takva lepa aspekta da se ljudi povezu.

Slazu vam se podznaci, ti Bik on Devica, zemljani, u trigonu, Devica je tebi V polje a tu ti je natalni vladar VII, MA.

Tvoj MO120SO njegovo je toliko jak aspekt da se ovi odnosi nikad ne mogu zavrsiti mrznjom, cak i ako ljudi jednog dana ne budu zajedno. Ovo je najsnazniji aspekt u sinastriji.

JU0MO je jedan od najlepsih aspekata, ume da donese i zelju za potomstvom

VE120MO pravi ljubavni aspekt u kome je MO zaljubljen u VE, opcinjen je njom...donosi stalnu potrebu da dodirima i poljupcima, onako pun neznosti, tepanja, sladunjav, stalna zaljubljenost, cvrkutanje...

SO0MAtera na akciju a ovde je SO kao starije i zrelije autoritet MA.

Imate vi dosta kvalitetnih aspekata, a taj njegov SA90SO i 180MO tvoj i tvoj SA90VE njegova vas verovatno oboje drze u nekoj rezervi, premisljanju, odnosno tu se od starta razmislja o posledicama, sta bi bilo kad bi bilo...a kad bi bilo verovatno bi oboje morali da se suocite sa SA onog drugog, bilo bi natezanja, hladjenja, distance pa opet spajanja...veza bi bila puna uspona i padova, ali drugacije nam ne bi bilo zanimljivo.
Jao kakav hit, sad sam našla ovaj post upućen meni od pre nekog vremena, tad sam se družila sa ovim muškarcem sa kojim sam sad u vezi i za kog sam i pitala I tad sam bila ubeđena da se među nama nikad neće ništa desiti, jer sam ja tada bila zauzeta i nije me to interesovalo, uopšte mi nije ni na kraj pameti bilo... I onda puf, izletim iz veze i uđem u drugu sa njim, kakva komedija Da nema ovog foruma, zaboravila bih taj biser, bože koliko sam tad bila u zabludi ccc...
Da mi nije iskočila ova tema, ne bih ni videla ove postove između mene i Alee
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules